vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

432 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

Έρευνα για την επίδραση του η.τ. στην καρδιακή λειτουργία

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
εχω στειλει 2 πμ στον Κωστα για να παω και δεν εχω παρει ακομα απαντηση :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Κώστα κι εγώ δεν σ'έχω ξεχάσει, θα σου φέρω ερωτηματολόγιο και την υπεύθυνη δήλωση μετά τις εκλογές.

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
εχω στειλει 2 πμ στον Κωστα για να παω και δεν εχω παρει ακομα απαντηση :thumpdown:



Κανένα πμ δικό σου δεν μου έχει έρθει! το τελευταίο δικό σου ήταν στις 8 Απριλίου (που δεν μπορούσαμε τότε) και γενικότερα το τελευταίο πμ που έχω λάβει από οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ έχει ημερομηνία 21 Απριλίου. δοκίμασε ξανάστειλεις, να δω μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στα πμ μου.

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
τωρα ανακαλυψα το ποστ, ενα δωρεαν τριπλεξ δεν μπορει ποτε να ειναι κακο (αν ενημερωθουμε κ για τα αποτελεσματα)
ειμαι ακριβως πανω στην ηλικια που θελετε και μενω Αθηνα

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Θα ενημερώσω εδώ για την επόμενη ημέρα που θα μπορούμε να δεχτούμε εθελοντές για την μελέτη.

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Σας χαιρετώ από το όμορφο Δουβλίνο, όπου βρίσκομαι για να παρουσιάσω κάποιες μελέτες μου στο Πανευρωπαικό Συνέδριο Προληπτικής Καρδιολογίας.
Βγήκαν τα αποτελέσματα του Πανευρωπαικού Συνεδρίου Καρδιολογίας που θα γίνει στο Μόναχο περί τα τέλη Αυγούστου. Θυμίζω ότι πρόκειται για ένα από τα μεγαλύτερα επιστημονικά συνέδρια παγκοσμίως (4000-5000 άτομα συνήθως παίρνουν μέρος, τεράστιο νούμερο!) και εκεί είχα στείλει τα πρώιμα αποτελέσματα της μελέτης που κάναμε με το άτμισμα.

Τελικά η συγκεκριμένη μελέτη όχι απλά έγινε αποδεκτή, αλλά σας μεταφέρω και την ακριβή σημείωση που μου έστειλαν:
"Your abstract has been chosen for its outstanding quality and will be presented during an oral abstract session.
Each presenter has 15 minutes to present his/her work (10 minutes powerpoint presentation + 5 minutes questions-and-answers)."

Ζητούν δηλαδή αντί να αναρτηθεί η εργασία σε μορφή poster να γίνει προφορική παρουσίαση μπροστά σε κοινό σε μορφή Power Point!

Απότελεί μεγάλη τιμή για εμένα αυτή η διεθνής αναγνώριση, και ευχαριστώ πολύ όλα τα μέλη που προσήλθαν εθελοντικά για να συμμετάσχουν στη μελέτη!

Υπενθυμίζω τον τίτλο της εργασίας:
Acute effects of using an electronic nicotine-delivery device (e-cigarette) on myocardial function: comparison with the effects of regular cigarettes.

Πάρα πολύ ωραία , καλή παρουσίαση να χετε, φαντάζομαι από Σεπτέμβριο θα χουμε και τις
εντυπώσεις σας από την ερευνά σας μετά το συνέδριο  :)

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Συγχαρητηρια για την ερευνα σας!
Ευχομαι να σας φερει επαγγελματικη επιτυχια, και να ειναι η πρωτη απο μια σειρα πολλων αλλων για το Η.Τ.

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Το abstract (περίληψη) δημοσιεύεται σε τεύχος του περιοδικού European Heart Journal την περίοδο εκείνη.
Πέρα από αυτό, φαίνεται πως το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι καυτό θέμα, αφού έστειλα τα πρώτα ποτελέσματα από μόλις 22 άτομα (έχω κάνει περίπου 40 άτομα πλέον μέχρι σήμερα) και χωρίς να έχω αναλύσει όλους τους υπερηχογραφικούς δείκτες!!
Φαντάζομαι η ανταπόκριση θα είναι ακόμη μεγαλύτερη όταν θα στείλω σε μελλοντικό συνέδριο τα πλήρη αποτελέσματα!!

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Μπράβο Κώστα! Είμαι σίγουρος οτι η μελέτη θα διαπρέψει και θα βγάλει αποτελεσματα και συμπερασματα!

Sent from my phone using my thumb.

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
κωστα σου ευχομαι να πανε ολα καλα και στην ζωη σου ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ !!!!
το αξιζεις αλλωστε  και το εχεις αποδειξει ...
παθιαζεσαι με οτι κανεις και παντα καταφερνεις οτι βαλεις στοχο σου !!!


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Χαιρόμαστε πολύ για την έκβαση και σας δίνουμε συγχαρητήρια.
Θα περιμένουμε το τέλος Αυγούστου να την δούμε και δημοσιευμένη.  :thumpup:
Αν επιτρέπεται η βιντεοσκόπηση, ίσως ένα βίντεο της παρουσίασης στο youtube να βοηθούσε ακόμα περισσότερο στην ενημέρωση. Δεν ξέρω βέβαια αν συνηθίζεται κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος vzol48

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαστατε....θα γλυτωσουμε...
Πολυ ωραια....Συγχαρητηρια.....παντα τετοια. Ευχαριστουμε και περιμενουμε νεοτερα.  :bow:

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Συγχαρητήρια Γιατρέ μας..

Συγχαρητήρια και στους εθελοντές που αφιέρωσαν τον χρόνο τους για όλους εμάς .

Άντε για ακόμα μια φορά να δείξουμε πως έχουμε άριστους επιστήμονες με ήθος που μόνο μπροστά θα πάνε τον άνθρωπο και όχι στάσιμο νερό στο αυλάκι.
Ο Έλληνας χείμαρρος ήταν και χείμαρρος είναι.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Γιατρέ μας, φίλτατε Κώστα, πιστεύω ότι είναι απ'τις φορές που το κουμπάκι "Bravo"  δείχνει τελείως ασήμαντο για τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ που αξίζει η διεθνής αναγνώριση της επιστημονικής προσπάθειάς σου.

Προσωπικά δηλώνω εαυτόν "στη διάθεσή σου" για όποια άλλη σχετική μελέτη χρειαστείς στο μέλλον.

Καλή επιτυχία στην παρουσίαση! :thumpup:
Με το καλό κι η επίσημη δημοσίευση όλης της έρευνας.
Ευχαριστούμε. :thank_you2:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342036 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206319 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541056 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios