vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 6 χρήστες
Doubt, bloodlessz, manoslykos, ZoeM, Christos Z, Giannis.B

Twitter

Carto-ιστορίες

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 09:55 »
Για να μη γενικεύουμε...
Εχω φάει πίκρες από κάτι συσκευές άτμισης άνευ πολυεστέρα... άλλο πράμα!
Καταλήγω ότι μάλλον η γεύση έχει να κάνει με πολλά στοιχεία, ανάμεσα στα οποία και η φυτιλοαντίσταση.
Και προτιμώ να λέω το τάδε που δοκίμασα της συγκεκριμένης μάρκας έχει γεύση, το άλλο όχι.
Πάντα με την επιφύλαξη ότι μπορεί η επόμενη παρτίδα να έχει άλλα χαρακτηριστικά (έχει τύχει κι αυτό)
Mιας και εισαι καρτού εχεις δοκιμασει dct tank?
εχει τα θετικα του καρτο συν αυτονομια
Επισης το καρτο ειναι παντα σωστα βρεγμενο και δεν εχεις την εννοια του καθε τοσο πρεπει να σταξω αλλες 5-6 σταγονες

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 10:52 »
Καλημέρα,

 Θέλω να δοκιμάσω τους Titan DCT V2  μα το σκέφτομαι ακόμα γιατί μου φάνηκαν λίγο περιέργοι στο γέμισμα κ στο κούμπωμα... :dontknow:

Μην αργείς να το δοκιμάσεις και προπάντων με μονή αντίσταση ,δύναμη το όλο σύστημα

Το θέμα είναι ότι χανόμαστε στις δοκιμές και ξεχνάμε να καταλήξουμε κάπου 
Η μικρή αυτή κοινότητα εύκολα μπορεί να σε παρασύρει σε ατελείωτες δοκιμές , ακούγοντας και συμβαδίζοντας με γνώμες και προτροπές για να αποκτήσεις και εσύ την δικιά σου !

Το θέμα είναι ότι θέλεις πορτοφόλι και κάδο ανακυκλώσεις να έχεις για να ακολουθήσεις την καταναλωτική μανία που κρύβετε μέσα μας
Και ξεχνάμε την ουσία και τον σκοπό της ενημέρωσης που είναι η ευχαρίστηση και η κατάληξη
 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 10:58 »
Με ταπεινότητα μεγάλη..... :-[ :-[ :-[ θα σου πω ότι δεν "χάθηκα" ποτέ σε δοκιμές.... ειλικρινά είμαι από τα λίγα άτομα που όταν τους αρέσει κάτι δεν το ψάχνουν εδώ κ εκεί ειδικά με τα ητ δεν παρασύρθηκα ποτέ  :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Απλά σκέφτομαι μήπως είναι καιρός να πάω κ σε κάτι ακόμα κ να κάνω μια μικρή αλλαγή ? Δεν με απογοήτευσε ποτέ ο Giant μα λέω να δοκιμάσω κ κάτι ακόμα μα ειλικρινά δεν ξέρω στο είδος αυτό ποιό είναι το καλλίτερο? (dct )

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 11:05 »
Τα tank είναι η αδυναμία μου γιατί βλέπω υγρό και αλλάζω ατμοποιητές χωρίς να σκέφτομαι κόστος μια που είναι πάμφθηνοι.
Έχω δύο τανκ, liquinator και paps και τα δύο μεταλλικά για απλά κάρτο για να μην είναι ψηλά.

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 11:09 »
Η απάντηση σε σένα αφορούσε την πρώτη παράγραφο , οι επόμενες είναι γενικές διαπιστώσεις και περιλαμβάνουν μέσα και εμένα

Τώρα θα βγούμε εκτός αν σου πω ποια dct; μάλλον ε , θα στο στείλω με πμ

Στο είπε ο φίλος, pap τανκ ,για καλύτερο από τανκ με τάπες  λαστιχένιες

Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 11:09 »
Εγώ διάλεξα...DCT 3.5 :))

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 12:34 »
Aγγελική, δοκίμασα τανκ για πάνω από ένα μήνα. Οχι το dct, αλλά ένα αυτοσχέδιο που μου έφτιαξε ο τραπ, με κάρτο 510d boge μονής αντίστασης με 2 ομ.
Εχει την ευκολια του αραιού επαναγεμίσματος. Κρατάνε περισσότερο οι κάρτο. Σε 40 ημέρες, με 50% χρήση ημερησίως, χάλασα μόνο 3 κάρτο.
Δεν το έκανα αποκλειστικό για τους εξής λόγους:
Εχανε τις γεύσεις. Ο ίδιος κάρτο έχει περισσότερη γεύση εκτός τανκ
Θέλει τη συντηρησούλα του. Σε μένα είχε αρκετά μπουκωματάκια, που δε λύνονται με ένα απλό φύσημα. Οντας μουλιασμένο στο υγρό, όσο φυσάς, τόσο τραβάει και "φτύνει". Οταν το τανκ γεμίζει ως πάνω, ιδρώνει πιο εύκολα από κάτω.
Συνήθιζα κάθε μέρα, όταν έπεφτε πολύ η στάθμη του υγρού, να τον βγάζω από το τανκ και να τον ατμίζω μια ωρίτσα για να κάψει το επιπλέον υγρό και να τον φυσήξω.
Σήμερα, που έχουμε συνάντηση, θα μου χαράξει λίγους ακόμη κάρτο ο φίλτατος συνατμιστής για να κάνω δοκιμές με διαφορετικά μοντέλα. Kanger οριζόντιας, 808 μακριά χωρίς πολυεστέρα, CE2.
Είσαι πολύ τυχερή που έχεις βρει αυτό που σου ταιριάζει.
Συμφωνώ με τον συμφορουμίτη, ότι στο τριπάκι των δοκιμών μπορούμε να χάσουμε το νόημα, μαζί και πολλά χρήματα.
Με έχει προβληματίσει και μένα και βρήκα μια μέση λύση.
Εχω πάντα μαζί μου μια μπαταρία με έναν δοκιμασμένο και αγαπημένο κάρτο και μια με τον κάρτο της δοκιμής.
Ποτέ δεν κάνω δοκιμές με ακριβά καλούδια, μια και δοκιμάζω μόνο ανταλλακτικά που αν μου αρέσουν έχω τη δυνατότητα να τα χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση.
Λειτουργώντας πάντα στη λογική ότι για μένα το η.τ. είναι ένα μέσο ευχάριστης απαλλαγής από το η.τ. Οχι  ένα εφετζίδικο δαπανηρό χόμπι.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 12:42 »
Σε ευχαριστώ πολύ Πέτρα γιατί με όσα εξηγείς τόσο μα τόσο όμορφα  :respect: :respect: με κάνεις να σκεφτώ  ότι είναι  μάλλον πολύ νωρίς για να  δοκιμάσω το dct  είτε οποιοδήποτε τανκ ........ :hmmm: Μάλλον ο Γίγαντας θα μένει μαζί μου για πολύ ακόμα.... ::) ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 12:54 »
και εγώ περιπλανήθηκα εδώ κ εκεί πείρα εχτές τον Α2 αλά ευχαριστιέμαι μόνο τον γίγαντα :yes:

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 13:37 »
Petra...πόσες τρύπες - χαράγματα , έχεις ένα ή δύο

Έχω ένα και στο δωμάτιο που ατμίζω μπήκε ο γιος μου με τον πυροσβεστήρα στο χέρι να σβήσει την φωτιά από το ντουμάνι   :)
Τον 510d boge μονής αντίστασης με 2 ομ. έχω και εγώ και από γεύση είμαι Ο.Κ

Άγγελε ... στο συνιστώ, μαζί με τον γίγαντα είναι πολύ καλός συνδυασμός στην ίδια μπαταρία 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:07 »
δυο χαραγματα, που με χίλια ζόρια έκανα.
Με τις τρύπες δε δούλεψαν σε μένα, διότι τις ανοίγω άγαρμπα, σπρώχνω τις σκισμένες άκρες προς τα μέσα και δεν περνάει ούτε σταγόνα.
Ασε, με τα τόσο τεχνικά μην παίρνεις τοις μετρητοίς τι κάνω εγώ. Με τις ψιλοδουλειές ποτέ δε μου βγαίνει το ίδιο αποτέλεσμα 2 φορές.

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:34 »
Petra...
Με μία σχισμή είναι Ο.Κ
Καν΄το με μία λεπτή λίμα , αυτή που χρησιμοποιούν οι ρολογάδες , που μπορείς και μόνη σου χωρίς να σου κρατάει άλλος το κάρντο 
Για  πλάκα τρυπάει και δεν κινδυνεύεις με την πρόκα ή την ξυλόβιδα να σου βγει άχρηστο  ή να σφηνώνει στα όρινγκ  ή στις τάπες

Το πρώτο γέμισμα μετράει να γίνει σωστά (γέμισμα του κάρντο μέχρι να στάξει σιγά σιγά μιας και είναι μικρό και δεν απορροφάει γρήγορα ) και μετά 2-3 σταγόνες στο κάρντο με το κάθε επόμενο  γέμισμα του τανκ 

Μην πελαγώνεις , θα την βρούμε την άκρη  ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 00:21 »
Μπα, δεν πελαγώνουμε. Στη Θεσσαλονίκη πάντα υπάρχουν άκρες.
Αυτή τη φορά τρύπησα 4 με ένα καινούριο διπλό σύστημα: kyrfanis-trap
ο ένας φίλτατος συμφορουμίτης έβαλε την τεχνη του στη σημερινή συνάντηση που είχαμε.
ο έτερος συμφορουμίτης έστειλε το καρτοτρυποεργαλείο του για να το χρησιμοποιήσει ο πρώτος.
Αποτέλεσμα, 4 επαγγελματικά τρυπημένα κάρτο.
Μέχρι την επόμενη συνάντηση αρκούν..
α... και ο τρίτος συμφορουμίτης, carto.gr ευγενικά μου προσέφερε ένα προτρυπημένο κάρτο μετά τανκ, καινούριου design, που πρόσφατα άρχισε να διαθέτει στο κατάστημά του. Αυτό λοιπόν γεμίζει με σύριγγα χωρίς να αφαιρείς τον κάρτο...

Οπότε, ουδείς λόγος να πελαγώνουμε.
Ναναι καλά τα παλικάρια της Σαλονίκης!


Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 00:30 »
Μια χαρά σας βρίσκω σαν τους σωματοφύλακες ένα πράμα !!! :)

Μέχρι να τα καταναλώσεις θα έχει βγει στην παραγωγή και τρυπητήρι για τα κάρντο

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Carto-ιστορίες
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 00:32 »
Μα εχει βγει φιλε μου  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499039 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 98 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy