vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, nikpoth, tibolaso, Buliwyf, camber, manoslykos, Mantis039

Twitter

Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?

Παιδιά εγω καπνιζα ενα 25 graven ανα 2 μερες και αν και δεν μπορούσα να καπνίσω κανενα τσιγάρο εκτος malboro μαλακό τωρα δεν μπορω με τιποτα να ατμισω κατι μεγαλυτερο απο 12mg.Επισης εχω και ενα θεμα με την PG>30% πραγματικα με γδερνει τον λαιμο!!!!Ακομα δεν εχω βρει γευση να γουσταρω οποτε αν κανεις ξερει καμια γευση κοντά στον graven   :helpsmilie:
Οι αντιστοιχίες γεύσεων ΗΤ με ΚΤ είναι πολύ τράτζικ. Είσαι τυχερός όμως υπάρχει ένα υγρό που είναι πολύ κοντά σε Craven και γενικά σε στριφτό. Είναι το Golden Margy της Nobacco.  ;)

Αποσυνδεδεμένος funfix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
GREAT!!! μπορεί κάποιος να περιγράψει αντιστικτικό πίνακα γεύσεων από καπνούς κάπου ώστε να ταυτιζότανε ποιο εύκολα? Το 90% των γύρο μου καπνίζουν διάφορους ώστε να του μυήσω (Το κακό είναι ότι στους καπνούς τα χαρτάκια - φιλτράκια παίζουν σημαντικό ρόλο στην γεύση)

Για την ώρα θα παίζω με την γλυκερίνη μου.....!!!!

Υ.Γ. Σημερα πέρασα απο NOBACCO  :doh3:

Δεν θα βρεις άκρη. Τα καπνικά υγρά δεν έχουν σχέση με το ΚΤ όπως σου προανέφερα. Επειδή είσαι καινούργιος για να μην σπαταλήσεις πολύ χρήμα και χρόνο ψάχνοντας. Δοκίμασε το Tribeca, Torque56 από Halo,  το Golden Margy από Nobacco και αν κάνεις DIY πάρε το RY4 της FA. Όλα αυτά είναι ότι πρέπει για να σε κρατήσουν για τα καλά μακριά απο το ΚΤ. Πάρε και καμια σοκολάτα, κανένα φρούτο για επιδόρπιο και είσαι ΟΚ.

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Για μένα πλέον, επειδή βαρέθηκα τα φρούτα και γενικά τις περίεργες γεύσεις γλυκές και μη,
με 2 υγρά θα παίζω πλέον. Και αυτά είναι τα Decadence Hellas Blend και Tobacco στα 11mg με τάσεις να πάω ακόμα παρακάτω  :).

Απόλυτα καπνικά υγρά "τουλάχιστον για μένα" με ήπια γεύση χωρίς να γλυκίζουν καθόλου, μου αφήνουν μια
να το πω ελάχιστη πίκρα, χωρίς να μπουχτίζουν, αυτό είναι που έψανα επιτέλους!!! Ένα υγρό για all day vaping!

Ούτε γλύκα σαν να έχεις φάει το μέλι με το κουτάλι ούτε τίποτα  :thumpup:

Και όταν θέλω κάτι για αλλαγή, λίγο Halo ΗΧ3 και είμαι jet  :))

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
καλησπερα. εγω ξεκινησα πριν 6 μηνες με 18αρα pg  κ πλεον κανω 15αρα vg . τον επομενο μηνα με βλεπω χαμηλοτερα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Για πολλά χρόνια old holborn,drum (στα καλά του),virginia...
Τώρα ατμίζω με 18mg...Μια δοκιμή με 24mg μου φάνηκε παρα πολλύ βαρυ.

Αποσυνδεδεμένος ILIAS67

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
    • ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΟΜΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗΣ
Κάπνιζα περίπου 20 στριφτά old holborn τη μέρα, ξεκίνησα το άτμισμα με 12 mg 3-4 ml την ήμερα, μετά τους δυο μήνες άρχισα να ρίχνω τη νικοτίνη
καταλήγοντας στα 5 mg 7-9 ml την ήμερα.

Κάπνιζα 1-1,5 σακουλάκι σε 2 μέρες.
Ξεκίνησα με 18άρα,πήγα στο 12 με επισκευάσιμους,με καλά σετάπ στο 9-10 και τώρα με το vmax μου φαίνονται πολύ,θα κατέβω στα 6 άνετα

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
καπνιζα ενα virginia πρασινο τις 2 μερες και το γυρισα σε 18mg. μετα απο 15 - 20 μερες ειπα να το ελατωσω στα 12mg αλλα απο οτι φαινεται αποθηκευεται για αργοτερα

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Φίλε μου καλως όρισες στην παρέα μας. :thumpup:

Μην αγχώνεσαι να κατεβάσης νικοτίνη .Σιγά-σιγά .

Πρώτα πρέπει να βεβαιωθείς ότι έχης απομακρυνθεί αρκετά από το τσιγάρο και μετά όλα θάρθουν μόνα τους σιγά σιγά.
Διάβασε όσο μπορείς περισσότερο τις διάφορες ενότητες.

Θα μάθης πολλά πράγματα και θα σε βοηθήσουν σημαντικά στην προσπάθεια που κάνης. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Theoh

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Μετά από κάπνισμα 25gr καπνού Craven σε 2 μέρες, το έκοψα μαχαίρι και έκανα 3,5ml 24mg υγρά vg για 3 μήνες. Εδώ και 1,5 μήνα το γύρισα σε 18mg αλλά 5ml για να νιώθω καλυμμένος. Άρα:

Πριν: 3,5ml X 24mg = 84mg

Τώρα: 5ml X 18mg = 90mg

Λέτε να πηγαίνω από το κακό στο χειρότερο;; Hehehehehe!
Για κ.τ. φυσικά ούτε σκέψη!

Αποσυνδεδεμένος ALATOPIPERO

  • *
  • 38
  • Φύλο: Γυναίκα
από old holborn κίτρινο 7/μέρα, 1 ml με 8 mg τώρα. Ξέρετε πόση νικοτίνη έχει αυτός ο καπνός??? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Πριν κόψω το κ.τ καθώς έκανα μόνο στριφτα, μαλμπουρο λευκό τώρα κάνω 11-10 mg αν και συνήθως 11mg

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Old holborn yellow 5-6 στριφτά και τώρα 2-3ml στα 9-12mg και καμιά φορά 18mg vg!!

Αποσυνδεδεμένος crond

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
ξεκινησα 9 λογο αγχος πηγα 12 οπως μου ειχατε πει μετα επεσα 10 και ειμαι ακομα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem