vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 6 χρήστες
skoubri, Barbapaidi, nightdream, zalaros, maprix, djfloor

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Ωχ........... :o :o :o
 
Καλα που ειναι και ο Ζαχαριας εδω και μας διορθωνει......... ;D ;D ;D ;D ;D
 
Συγνωμη φιλε.   Αυτες που λεει ο Ζαχαριας ειναι.... Δεν ειδα το 3,7...... :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Τώρα είμαστε λίγο off αλλά μιας κ είμαστε αυτές εδώ ειίναι imr ??
http://www.orbtronic.com/batteries-chargers/imr-panasonic-cgr18650ch-10a-18650-rechargeable-battery-cell-high-drain
γιατί θέλω ννα τις δουλέψω σε μηχανικό


Ρωτάω γιατί ενω αναφέρεται στο  σαιτ σαν imr , πάνω στις μπαταρίες δε γράφει κάτι  :confused1:


Τροποποίηση κειμένου που, μετά από μεταφορά, δεν είναι πλέον "off topic"
Απ'το συντονισμό του φόρουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2013, 21:56 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
το site τις περιγράφει ως imr
οι μπαταρίες πάνω όμως δεν το λένε

αλλά οι panasonic είναι απο τις πιο αξιόπιστες

αν έχεις εμπειρία απο μηχανικό μοντ
δεν θα έχεις πρόβλημα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Οι CGR 18650 CH 2250mah  ειναι 1000000000%  IMR

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Δεν έχω πρόβλημα με τα μηχανικά, τα δουλεύω με aw, απλά μου φάνηκε παράξενο που δεν αναγράφουν πάνω οι cgr ότι είναι imr. Πάω να κουμπώσω μια πάνω να τη δοκιμάσω, όχι τίποτα άλλο αλλά είναι καινούριες κ αχρησιμοποίητες  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Αλεκο.........για να μην το πw με τροπο που δεν πρεπει,απλα ειναι υπεροχες
Θελει ομwς προσοχη οταν ειναι στα 3,0 - 3,3 νolts,γιατι οι σκασμενες δινουν ακομα κι εκει ρευμα αρκετα καλο για αντ/ση μεχρι 1,5 και κανουν βουτες στα 2,65-2,75νolts

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Οι AW Panasonic είναι μέσα δεν κατασκευάζει μπαταρίες ο τύπος, θερμοσυστελόμενο βάζει στις Panasonic και αν χρειαστεί ένα PCB.

Σοβαρή τεχνολογία (χημεία) και κατασκευή έχουν ελάχιστες εταιρείες (LG, Samsung, Panasonic - Sanyo ) όλοι η άλλοι είναι φασονατζήδες η κινεζόμπομπες από ανακυκλωμένες μπαταρίες. Δεν είναι η κατασκευή μπαταριών λιθίου κάτι το οποίο μπορεί να το κάνει ο καθένας.

Α και τις καλύτερες μπαταρίες της Panasonic και γενικά των μεγάλων κατασκευαστών τις παίρνουν οι εταιρειές πληροφορικής για τα λαπτοπ πρώτα και οι υπόλοιπες πάνε για χύμα. Και τώρα τελευταία η Tesla Motors ή οποία χρειάζετια 8,000 18650 ανά αυτοκίνητο από την Panasonic.


Στα μηχανικά mods ασχέτου ασφάλειας, και η Sanyo και η Sony και η MNKE είναι πολύ πιο δυνατές (μέχρι 20A) και κρατούν περισσότερο από τις AW.


*Σημείωση: Στις 18500, 18350 πάντως δεν έχω βρει ακόμα καλύτερες από τις AW (δεν πολυκυκλοφορούν) αλλά θέλω να δοκιμάσω τις Sanyo (18500) που πιστεύω ότι είναι και αυτές που βάζει και ο AW.



 
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 21:58 από Jargon »

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Με τις ρπζ  LG 3400 Mah 4,35 volts,εχω παθει πλακα και 'γω... :o :o :o
 
Με ποιον φορτιστη μπορουμε ομως να τις παμε στα 4,35;;;
 
18500 εχει η Panasonic,Sony,Smoktech,SMR,Tenergy.  Δεν βρηκα αλλες στον πινακα με τα mah του  Dumpfakkus.de.  Αυτες ειναι πολυ κοντα στα ονομαστικα mah που δινουν οι εταιρειες
 
Υπαρχουν και 18350 απο αλλες καλες εταιρειες........
 
Ωραιος πινακας......μπραβο στο παιδι που μας τον εδωσε...... :respect: :respect: :respect:


Για να τις πας 4.35V θέλεις είτε ψηφιακό (και συγκεκριμένο) είτε απλό που είναι για τέτοιες και πρέπει να έχει και το Fasttech. Εγώ έχω ψηφιακό και πάει μέχρι 4.3v που είναι και το επίπεδο που θα τις φόρτιζα ούτως η άλλως γιατί καμία δεν τη φορτίζω τέρμα (4.2) μιας και δεν είναι ότι καλύτερο για τη διάρκεια ζωής τους και ειλικρινά το 4.15 με το 4.2 ή το 4.3 με το 4.35 είναι ασήμαντα σε απόδοση στη κυριολεξία.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Αν δεις τον πινακα με τα  mah θα δεις κι αλλες 18500.






Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Η Panasonic κατασκεύαζε πάντοτε ποιοτικές μπαταρίες, όπως και η Sanyo, οι οποίες έχω την πληροφορία ότι είναι πλέον μία εταιρεία, αφού η Panasonic εξαγόρασε την Sanyo (τουλάχιστον στον τομέα "μπαταρία") και -όντως- πολλές εταιρείες στην Ευρώπη, αλλά και παγκοσμίως τις χρησιμοποιούν για "καρδιά" στις μπαταρίες τους.

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απο protected γνωστη μπαταρια εγινε unprotected αλλα και παλι γνωστη μου φαινεται  ;D
Ηταν κριμα να καθονται και αποοφασισα να το κανω.





Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Βαγγέλη για να καταλάβω και εγώ ο έρμος ............
έκανες στριπτίζ σε μια γνωστή protected; (μάλλον  aw )
και αφού βγήκε το κοστούμι της απο κάτω έμεινε η πραγματική  panasonic και αποσπάστηκε και το κύκλωμα προστασίας ; :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Nαι Στελιο μου  :yes: απλα δεν μπηκα στην διαδικασια το τι και πως για να μην εχουμε κανα ατυχημα απο κανεναν που το προσπαθησει  :yes:
Και εγω εμεινα λιγο με το αποτελεσμα  :yes:
http://www.shopecigarette.co.uk/panasonic-18650-NCR18650A

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Γεια,
ποιες μπαταρίες 18650 προτείνετε για provari και από που από Ελλάδα (Θεσσαλονίκη κατά προτίμηση) είναι συμφέρουσα τιμή ;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
AW imr
για μενά , μόνο!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6262 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117290 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508525 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog