vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, lounik, Tem, manoslykos, pelegrin07

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας

Οι IMR  δεν ειναι protected. ΕΙναι μπαταριες ασφαλους χημειας. Δηλαδη εχουν πιο ηπιες αντιδρασεις μεχρι να σκασουν.  Αυτο φυσικα δεν σημαινει οτι σκανε και ευκολα, πρεπει να περασει πολυς χρονος. Και κανενας μας πιστευω οταν κραταει ενα μοντ που του καιει το χερι δεν θα το κρατησει...θα το πεταξει.

Protected ειναι οι λιθιου κυριως οι οποιες εχουν πιο απροβλεπτη συμπεριφορα γιαυτο και εχουν κυκλωμα προστασιας. Αυτες, οταν κατι συμβει, ειτε αποτομη αποφορτιση, ειτε βραχυκυκλωμα κοβουν αμεσως την παροχη ρευματος και σταματαει το θεμα εκει.

Σε καμμια απο τις δυο περιπτωσεις δεν σημαινει ομως οτι εμεις δεν προσεχουμε και με τις μεν και με τις δε.  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2013, 00:48 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Νομιζω οτι ολες οι μπαταριες αναφερουν στην ετικετα το protected οταν ειναι με προστασια.Ειναι και πιο μεγαλες σε μηκος απο τις διαστασεις τους και στο πλην διακρηνετε το chip προστασιας.Αν εχω λαθος......

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Σας ευχαριστω για τις απαντήσεις αλλα δεν καταλαβα.
Εγω μπορω να τις χρησιμοποιήσω αυτές ψιλό άφοβα σε μηχανικό mod η πρέπει να αγοράσω protected?

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας


Καλυτερα Protected σε μηχανικο μοντ. Η διαφορα ειναι οτι αν ειχες IMR στο μοντ, τοτε θα επρεπε να ελεγχεις συχνα το φορτιο τους με πολυμετρο, να μην πεφτει δηλαδη κατω απο 3 βολτ περιπου. Οι Protected μολις πιασουν το οριο τους, κοβουν αμεσως το ρευμα και γιαυτο προτεινονται καλυτερα για μηχανικα μοντς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2013, 00:49 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Tις δουλευεις αφοβα! αλλα προσεχεις να μην αποφορτισουν εντελως γιατι μετα παν για κουβα .Τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει μετα απο πολλες ωρες μελετης στο φορρουμ :tongue_smilie: Αλλα και τι μαυτο ... λεφτα υπαρχουνννννννννννννννν


Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Shadokan ναι γραφουν απεξω Protected :)

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχει περίπτωση σε πλήρη αποφόρτιση τους να ψάχνουμε για τπτ δόντια;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
παιδες,τι να ατμισεις στα 3v?απο τα 3,5v δεν θα σε ευχαριστει η αποδοση,αρα την βγαζεις και βαζεις αλλη.  δεν κανουν μπαμ οι imr απλα λιωνουν

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Υπάρχει περίπτωση σε πλήρη αποφόρτιση τους να ψάχνουμε για τπτ δόντια;
Μπα οχι απλως αναλυκλωση. IMR=ασφαλους χημειας

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Ευτυχώς γιατι μόλις έκανα καθαρισμό στα δόντια και ειναι κρίμα να τα μαζεύω απο κάτω...

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Μετα βαζεις χρυσα που εχουν και καλυτερη αγωγημοτητα :sign_oa:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Οι μπαταρίες που διαθετουν προστασία είναι πολυ πιθανον να γραφουν "PCB" ή "'PROTECTION CIRCUIT BOARD" ... δεν γραφουν απαραίτητα "protected"... Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8961.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 20, 2013, 01:34 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Μ αυτα και μ αυτα ξέχασα να πω για μια εμπειρία που είχα πριν απο κανα μήνα.
Είχα αγοράσει κατι μπαταρίες 18350 απο totally wicked(αυτές με το λογκο της εταιρίας πάνω) και τις χρησιμοποιούσα στο λάβα που είχα τοτε.
Κάποια στιγμή ενώ ήμουν στη δουλεια είχα τη μια στην τσέπη μαζί με κατι ψιλά,και αισθάνθηκα κατι να με καίει στο πόδι.
Βγάζω την μπαταρία έξω και τι να δω:
Είχε φουσκώσει και είχε γίνει σαν αυγό.
Περιττό να πω οτι χεστηκα πάνω μου,έφυγα τρέχοντας βγήκα έξω τράβηξα την περονη με το στόμα και την πέταξα σαν χειροβομβιδα σ ενα οικόπεδο πιο πέρα.
Θα μπορούσε να είχε γίνει το κακό και να είχαμε κανα ευνουχισμο;

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
νομίζω οτι αυτες μπορεί να σκάσουν
δεν είμαι 100% σίγουρος μη σε τρομάξω

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Μπαταρίες σε επαφή με μέταλλα μέσα στις τσέπες δεν ήταν κι η καλύτερη ιδέα....
Είχες έναν τέτοιο  :angel: δίπλα σου...
Μην το ξαναρισκάρεις....



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem