vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, dimitrist, lagoudakis, Buliwyf

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Αξιοπιστία +1000 λέμε κ τα δύο καταστήματα.
Έχω ψωνίσει πάρα πολλά πράγματα κ δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα. 

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Όποιος ψάξει λίγο περισσότερο τα σχετικά περί μπαταριών νήματα, θα δει την άποψη όλων περί αξιοπιστίας του μαγαζιού της Μπενάκη.
Εγώ μόνο από κει ψωνίζω τα... "εφόδιά" μου, κατόπιν προτροπής των έμπειρων εδώ μέσα (με την έκπτωση που ανέφερε ο [member=19053]mpari[/member], για την οποία ενημερώθηκα κι εγώ πριν λίγο καιρό από έμπειρο ατμιστή εδώ μέσα).

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...


Ενταξει τα χρειαστηκα λιγο με την μπαταρια! Ειναι η lg η καφε αγορασμενη πριν ενα χρονο δουλευε κομπλε ολη μερα κ την βγαζω για φορτιση κοιταω κι εχει χαλασει το καλυμμα στην κατω πλευρα κατσε λεω να το αλλαξω να εχω το κεφαλι μου ησυχο! Βγαζω το ασπρο προστατευτικο κι απο κατω ειναι ολη σκουριασμενη! Εχω τεσσερις μπαταριες τις εγδυσα ολες κι ειναι κομπλε! Δε νομιζω να ηταν μαιμου η μπαταρια αλλα τετοιο πραγμα κ τοση σκουρια τι να πω... Προσοχη!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Μήπως είχε πέσει κανένα υγρό καμιά φορά επάνω της και είχε χωθει εκεί μέσα και έμεινε?

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Σκεφτομαι καθε ενδεχομενο αλλα αλλου εχω υγρα αλλου φορτιζω κ αφηνω μπαταριες! Μηχανικο υβριδικο δεν ειχα ποτε! Και αυτη οταν την πηρα σε μηχανικο γενικα δεν μπηκε γτ δεν ειχα! Κι οι δυο πλευρες της ηταν πεντακαθαρες κι αν δεν σχιζοταν δεν ειχα καμια υποψια για να την ξετυλιξω! Κι αν εμενα χωρις δοντια θα εψαχνα απο που...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Μπαταρία αποθηκευμενη σε πλαστική θήκη έχει ακούστει ποτέ να σκάσει ή να παρουσιάσει διαρροή υγρών? Εχω και στο σπίτι και στη δουλειά πολλές μπαταρίες μέσα στα γνωστά πλαστικά κουτακια που χωρανε 2 18650 ή 4 18350, και καμιά φορά περναει καμία κακή σκέψη από το μυαλό.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
αμα ειναι να σκανε κ μεσα στα κουτακια, ή τις θηκες γάμ@τα με κεφαλαια γραμματα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
[member=12347]nickgr[/member]

Ευτυχώς δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο μέχρι στιγμής. Αν τις αποθηκεύεις για καιρό, καλό είναι κάθε μήνα να κάνεις κανένα έλεγχο στη φόρτιση. Κάπου στα 3.6-3.8 να είναι.

Αποσυνδεδεμένος marios-arv

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα sx mini και ψάχνω για μπαταρίες. Αυτή την στιγμή χρησιμοποιώ τις Samsung 30q.
Σε αντιστάσεις και ρεύματα παίζω πολύ απλά μέχρι 20watt
Μπορείτε να προτείνετε κάποια μπαταρία άλλη η να αγοράσω ξανά τις ίδιες;

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Θα μπορούσες να πάρεις ξανά τις ίδιες. 
Αυτή τη στιγμή εξαιρετική αποδοχή κ απόδοση έχουν οι vtc6. 

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Έχουν μικρότερο κύκλο ζωής όμως σε σχέση με τις Samsung 30q και τις LG HG2.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό δεν το γνωρίζω. Κ για να είμαι κ σπαθί, πρώτη φορά το διαβάζω.
Εαν όντως ισχύει, "άκυρη" η πρότασή μου. 

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Καθόλου άκυρη, η Vtc6 είναι κορυφαία μπαταρία. Όμως πέφτει πιο γρήγορα η απόδοσή της σε σχέση με τις άλλες δύο. Το έχουν αναφέρει κάποιοι συνατμιστές εδώ μέσα. Μια ερώτηση στον [member=6669]camber[/member] θα μας διαφωτίσει. Εναλλακτικά μπορείς να δεις το συγκριτικό που έχει κάνει ο Mooch, που ενώ θεωρεί ότι η vtc6 είναι λίγο καλύτερη από τις άλλες δύο, ωστόσο τονίζει ότι αυτό ισχύει μέχρι να πέσει η απόδοσή της.

Αποσυνδεδεμένος marios-arv

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Οπότε με τα λίγα αυτά συνεχίζω με 30q.
Εγγύηση

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763405 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog