vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, kon95, madtracker

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Tις συγκεκριμενες χρησιμοποιω απο τα Χριστουγεννα με το νν του SEB και ακομα μαζευω δοντια. :))
Δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Βασικους κανονες χρησης τηρεις και ολα ΟΚ. ;)

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Ποσο ???  :o δε ξερω για αυτο ζητω τα φωτα σας ρε παιδια ... αλλα εσυ μιλαμε ατμιζεις 18,8watt :O ενω εγω μιλαω για 8,8watt το κλασσικο  :)
σαν ρευμα απαιτεις 2.5ambere με την διαταξη σου ...η δικη μου απαιτει 2,1 ambere...
δηλαδη ειναι σιγουρο οτι μπορω να ζητησω απο τις συγκεκριμενες μπαταριες 1ολοκληρο ambere παραπανω ??
η το δουλευεις συγκεκριμενα ?? ευχαριστω για το γρηγορο response

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Tις συγκεκριμενες χρησιμοποιω απο τα Χριστουγεννα με το νν του SEB και ακομα μαζευω δοντια. :))
Δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Βασικους κανονες χρησης τηρεις και ολα ΟΚ. ;)

εισαι και με το VV? καλο αυτο gioupi ! μπορεις να μου πεις το setup σου ? ατμο και volt ? ξερεις εσυ ρε παιδι μου  :)) τα αλογατα του οχηματος  ;D

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
4,4ν και 2,2Ohm. Λιγο στρεσαρισμα δηλαδη, η διαρκεια ζωης τους μειωνεται μονο. Εκρηξεις και λοιπα μπουμπουνητα για να συμβουν πρεπει να συντρεξουν διαφοροι παραγοντες.

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
πολυ ωραιος Gioupi...ακριβως η αποδοση που προσπαθω να φτιαξω με αυτα που παραγγειλα και μαλιστα με λιγοτερο στρεσαρισμα στην μπαταρια κατα 0.1ambs.
Ευχαριστω και παλι Παιδες...ξεκαθαρισα λιγο τωρα  στο μυαλο μου!  :thumpup:

Λοιπόν χθές είχα μια πολύ άσχημη εμπειρία με μια 18490 IMR που βραχυκύκλωσε. Την είχα μέσα στην τσέπη του παντελονιού μου μαζί με τα κλειδιά μου και σε κάποια φάση έβγαλα το παντελόνι και το κρέμασα. Αν και δεν είμαι σίγουρος σε πια φάση βραχυκύκλωσε όταν έβαλα πάλι το παντελόνι μου παρατήρησα οτι είναι φοβερά ζεστό στο σημίο της τσέπης. Αφού κάηκα λίγο έβγαλα τα πάντα απο την τσέπη και παρατήρησα οτι το κόκκινο περίβλημα είχε λιώσει σε σημεία όπως και είχαν λίωσει μερικά πλαστικά μέρη απο κλειδιά. Πέταξα την μπατάρια μακριά και δεν έγινε τίποτα αλλα δεν ήταν καθόλου ευχάριστη εμπειρία οπότε προσοχή... :-\

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας

Ναι, συγνώμη που δεν το ανέφερα AW ήταν.

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
και σου λεει μετα ειναι οι καλυτερες...την αφησες μηπως τελειως να ξεφορτισει?

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Αφού σου είπε πως την είχε μαζί με τα κλειδιά,εκεί έγινε η το όλο κόλπο. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
και σου λεει μετα ειναι οι καλυτερες...την αφησες μηπως τελειως να ξεφορτισει?
τελικά Ειναι οι καλύτερες!  Γιατι σε αλλη περίπτωση τί θα είχε γίνει? ξέρουμε?
Το εχω πάθει κι εγώ, (η κοπέλα μου). Γύρισε σπίτι λέγοντάς μου οτι σε κάποια στιγμή την ζέσταινε πολύ η τσάντα της κανα ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟ.
ΟΛΗ η τσάντα!
Και η μπαταρία ηρθε σε δυό κομμάτια, ενα η μπατρία και ένα το περίβλημα.
Δεν φοούσκωσε καθόλου, κατι σαν υποψία υγρών είδα απ τον πόλο.
Την μέτρησα και ηταν στα 0,02 βόλτ. κανα μήνα μετά, την εχω κρατήσει, φυσικά δεν εκανα απόπειρα να την φορτίσω, αλλα η τάση της εχει ανέβει στα 1,5 βόλτ περίπου.
Αν συνεχίσει έτσι σε τρείς μήνες θα την ξαναχρησιμοποιώ!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
που εισαι ρε nikosqt.....  :'(

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Αααααχχχχχ......... :'( αυτο λεω κι εγώ.....
Στερνή μου γνώση  να σ'είχα πρώτα.....

Γι αυτό που έγινε, ευθύνομαι αποκλειστικά εγώ. Αν είχε γίνει έκρηξη και ήταν άλλη μπαταρία θα μπορούσε να ήταν πολύ άσχημη η κατάσταση.

Ps και μένα μου λείπει ο Νίκος :-\

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια να κανω κι εγω μια ερωτηση. Εδω και 3 βδομαδες περιπου χρησιμοποιω αυτες τις μπαταριες στο DD του Craven και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος σε σχεση με το κοστος τους. Με κρατανε σχεδον 2 γεματες μερες εντατικου ατμισματος.

Εχει καποιος αποψη για τις συγκεκριμενες με χρηση σε μεγαλυτερο βαθος χρονου?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4721 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180398 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy