vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 8 χρήστες
lagoudakis, Milarepa, filikos4, chkontog, bloodlessz, Parolos, Xxristos, manoslykos

Twitter

Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!

Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #120 στις: Απριλίου 21, 2012, 13:58 »
Τότε πάμε σε δεύτερη περίπτωση και μάλλον δεν φταίνε τα tank.
Η χρήση του καθενός παίζει πολύ μεγάλο ρόλο σε διαρροές, δηλαδή όχι δυνατές και τραβηχτές τζούρες όχι παρατεταμένο κράτημα του κουμπιού της μπαταρίας και επίσης όταν παίρνεις τζούρα, 2" πριν σταματήσεις το ρούφηγμα να αφήνεις το κουμπί της μπαταρίας για να μην μένει ατμός στο tank ο οποίος και υγροποιείται  :) :)

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #121 στις: Απριλίου 21, 2012, 16:18 »
:/ Λοιπόν, επειδή με το που τον έπιασα στα χέρια μου, δεν είχα ουτε διαρροές ούτε τίποτα, κάποιες συμβουλές. Ίσως τις έχουνε αναφέρει άλλοι, αλλά καλή είναι η επανάληψη.

1. Τάπες σιλικόνης.
2. Τρυπίτσα με πολύ μικρό κατσαβιδάκι, ή καρφάκι, ή βελονίτσα.
3. Το βάζουμε πάνω στον ατμοποιητή και στρίβουμε μέχρι να είναι στα ίσια με το κουμπί.
4. Ατμίζουμε.

Αυτό κάνω εγώ και δεν είχα κανένα προβλημα.

Το tank προσωπικά δεν το γεμίζω τελείως, γιατί από τότε που άρχισα να επισκευάζω τους ατμοποιητές μου, όταν το παραγεμίζω μου βγάζει καμμένο. Το γεμίζω λίγο πιο πάνω από την μέση και όλα οκ. Και κάθετα και οριζόντια να το βάλω το "τσιγάρο", κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #122 στις: Απριλίου 21, 2012, 19:35 »
εγω παλι θα πω οτι δεν υπαρχει λογικη εξηγηση γιατι εχουν αγοραστει τα τανκ και ατμο σχεδον μαζι δηλαδη με 2 μερες διαφορα και απο την πρωτη μερα που τα πηρα ειχα διαροες εχω ενα απο την πενταδα που δεν το εχω χρησιμοποιησει  καθολου μπορω να το δωσω σε οποιον θελει για δοκιμη τι αλλο να πω.τωρα θα βρω ταπες σιλικονης και θα κανω δοκιμη

Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #123 στις: Απριλίου 21, 2012, 19:44 »
Αυτό που λες δεν "κολλάει" επειδή τα πήρες ίδια μέρα ...
τεσπα πάρε έξτρα τάπες εδώ
http://www.ivape.eu/accessories-1.html
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2012, 20:52 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #124 στις: Απριλίου 21, 2012, 21:18 »
θελω να πω οτι δεν εχουν δουλεψει καιρο για να πω ισως οτι εχουν φθαρει καταλαβες? πηρα απο εναν φιλο μου τωρα το απογευμα μια ταπα σιλικονης και πρεπει να πω οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα και να σκεφτεις οτι οταν πηρα το ego-t απο κινα πεταξα τα τανκ (λευκα) τα οποια ειχαν ταπες σιλικονης και πηρα τα φυμε απο ovale για καλυτερα με σκληρες ταπες.αλλα τοτε δεν ηξερα τι παιζει με αυτα αυτο μου προτειναν αυτο πηρα και πληρωσα και 7ευρω τα 5 τανκ

Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #125 στις: Απριλίου 21, 2012, 21:20 »
Το πόσο τα πλήρωσες δεν έχει να κάνει με τη χρησιμότητα.
Η χρήση των ταπών των προτρυπιμένων σκληρών είναι ιδανικότερη για τους C  :)

Αποσυνδεδεμένος gvel

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • cogito ergo sum «Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #126 στις: Απριλίου 21, 2012, 21:30 »
δειχνουν να εφαρμοζουν καλα στο καψουλι οταν το βγαζω απο τον κωνο αλλα με τη χρηση θα σου πω οτι το πρωι ενα τανκ σχεδον 1μλ αδειασε το μισο και παραπανω μεσα στον κωνο τωρα τι να πω αφου με τις σιλικονουχες ταπες ειναι καλυτερα δεν ειναι προβλημα να παρω δεκα κοματια να υπαρχουν γιατι ουτος η αλλως ο ατμο δεν ειναι ο βασικος μου εχω τον ce4plus για καθημερινη χρηση. παντως η αληθεια ειναι οτι το φορουμ βοηθαει πολυ στην εξελιξη του καθε ατμιστη..αν δεν ειχα διαβασει-συζητησει ολα αυτα εδω μεσα θα ειχε παει στα σκουπιδια

Αποσυνδεδεμένος DASP

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #127 στις: Απριλίου 21, 2012, 21:50 »
ναι και εγω τάπες με σιλικόνη έχω στον c και δεν υπάρχει πρόβλημα διαρροών :thumpup:

Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #128 στις: Απριλίου 21, 2012, 22:20 »
όχι δυνατές και τραβηχτές τζούρες όχι παρατεταμένο κράτημα του κουμπιού της μπαταρίας και επίσης όταν παίρνεις τζούρα, 2" πριν σταματήσεις το ρούφηγμα να αφήνεις το κουμπί της μπαταρίας για να μην μένει ατμός στο tank ο οποίος και υγροποιείται  :) :)
Δεν είναι μόνο οι τάπες των tanks , παίζει μεγάλο ρόλο η χρήση δεν θέλει παρατεταμένη τζούρα τύπου "ανάσας"  :)

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #129 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:15 »
ρε παιδια μπορει να φαινεται χαζη η ερωτηση..αλλα θα την κανω  ;D  ποιος ειναι ο σωστος τροπος γεμισματος της αμπουλας΄? να ξεβιδωνουμε την ταπουλα ? ή να γεμιζουμε κατευθειαν μεσα απο την οπη την οποια εχει ? α και κατι ακομη ...http://www.fabvape.gr/filtra-epistomia ποια ειναι η διαφορα αναμεσα στον Α και Β γνωριζει κανεις  :hmmm: 

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #130 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:24 »
δεν έχει σημασία. ό,τι σε βολεύει. αν η αμπούλα σου έχει πλαστική σκληρή τάπα τότε βάζε βγάζε ίσως να 'ξεχαρβαλώσει' . η σιλικόνης αν το κάνεις με προσοχή δεν θα πάθει κάτι. όταν γεμίζεις από την τρύπα με μπουκαλάκι βελόνας ίσως να σου ξεχειλίσει λίγο γιατί δεν παίρνει αέρα. εγώ προσωπικά έβγαζα την τάπα.

η διαφορά είναι πως η β είναι για ατμοποιητή τύπου β. είναι μεγαλύτερης χωριτικότητας η αμπούλα και δεν εφαρμόζει στον τύπου α

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #131 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:35 »
σε ευχαριστω  :thumpup:  απλα επειδη γεμισα μεσα απο την οπη...μετα απο καμια ωρα ειχα μικρη διαρροη στην μπαταρια  :wall:  και ελεγα μηπως εφταιγε αυτο..οσο αφορα το αλλο ερωτημα το σωστο απο οτι καταλαβα ειναι το Α για τον συγκεκριμενο...ετσι δεν ειναι ?

Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #132 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:36 »
Θα σου έλεγα καλύτερα να πάρεις ένα μπουκαλάκι με μύτη όπως αυτό εδώ για να γεμίζεις και να μην βγάζεις την τάπα. Όπως σου είπε και η Lemy βάλε βγάλε θα χαλάσει.

Για την διαφορά μεταξύ Α & Β είναι πως η τάπα είναι διαφορετικού μεγέθους λόγω διαφορετικής χωρητικότητας των αμπουλών. Η Β είναι μεγαλύτερη σε διάμετρο από την Α

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #133 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:38 »
δεν ξέρω ποιον έχεις για να σου πω ποιο είναι το σωστό. αν κάνει κώνο τότε είναι το α. αν είναι κυλινδρος χωρίς να στενεύει πάνω τότε είναι β. (η αλήθεια είναι πως β λίγοι χρησιμοποιούν. πριν ενάμιση χρόνο είχα πάρει εγώ έναν Τ Β Τype και έκτοτε δεν ξανασυνάντησα κανέναν  :dontknow:)

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #134 στις: Μαρτίου 01, 2013, 10:44 »
Θα σου έλεγα καλύτερα να πάρεις ένα μπουκαλάκι με μύτη όπως αυτό εδώ για να γεμίζεις και να μην βγάζεις την τάπα. Όπως σου είπε και η Lemy βάλε βγάλε θα χαλάσει.

Για την διαφορά μεταξύ Α & Β είναι πως η τάπα είναι διαφορετικού μεγέθους λόγω διαφορετικής χωρητικότητας των αμπουλών. Η Β είναι μεγαλύτερη σε διάμετρο από την Α
το εχω παρει και τον γεμισα ετσι...απλα μου περασε απο το μυαλο μηπως δεν το εκανα σωστα..λογω της διαρροης που ειχα..και σκεφτηκα μηπως ετσι μου ανοιξε η οπη περισσοτερο και ειχα την διαρροη για τον λογο αυτο  :(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246396 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1950 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122138 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298084 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511883 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios