vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Genesis Line Atomizer

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1770 στις: Απριλίου 17, 2012, 17:34 »
3)40χ30 εγω παντα
5)σε όλο το μηκος του απο πανω μεχρι κατω


α)ναι μπορει να δεις λογω Vg
β)κανει
γ)αραιωνω 60vg-40pg εγω
δ)μπορεις να δοκιμασεις χειροτερ δεν θα ειναι
ε)Αυτος δεν ειναι ο genesis και κρατα τον

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1771 στις: Απριλίου 17, 2012, 17:39 »
Πάνο, δεν εχω το λάην απ ότι ξερεις αλλα εχω σεταρισμενο τζενεσις το ωριονακι.
Εχω εδω και εναμιση μηνα+ το πιδιο πλεγμα και ειμαι με την 5η αντισταση επανω.
Πλεγμα 325.
Η οπή μου ( :tongue_smilie:) ειναι 2μμ οποτε κανω το πλεγμα 20 χιλιοστα φαρδυ. Εσενα αν θυμαμαι ειναι 2,5 οποτε και τα 30 που βαζεις ειναι λαμμον πολυ. Θα ελεγα 25 και εισαι μεσα.
Λόγω τριχοειδους ισως να εχεις καλη τροφοδοσια αλλα πιστευω θα βελτιωθει πολυ.
Τα υγρα μου ειναι σκετη φυτική, και αναρωτιόμουν γιατι μαζευω τοσα καταλοιπα, αραιωνοντας με PG που δεν ειδα προκοπη!
Εκοψα τα αρωματα για να ξελαμπικαρω και εξαφανιστηκαν και τα καταλοιπα.
παντως με φυτικη δεν τιθεται θεμα τροφοδοσιας! Αν και παλι με τα 25 πλατος δεν ειναι οκ κοψε κι αλλο! Εγω βαζω 20 με 22. 25 εσενα θα ειναι καλα μαλλον.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1772 στις: Απριλίου 17, 2012, 17:45 »
Αρα Αλεξη προτεινεις 325 πλεγμα κομμενο 40x25;

Βασιλη μου χει σπασει τα νευρα λεμε...Αν δεν μου αρεσε τοσο πολυ εξωτερικα τωρα θα ειχε μπει ηδη αγγελιες.

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1773 στις: Απριλίου 17, 2012, 17:48 »
Σε όλα τα Genesis και Οριον:
1)χρησιμοποιω σκετη VG 08mg ετοιμο μπουκαλακι των 100ml απο Atmos Lab.Ριχνω αρωμα οπως ειναι κι ατμιζω.
2)πλεγμα 400αρι
3)κοβω το πλεγμα με το μάτι κοντά στο 40x30
4)πυρωνω το μες 3-4 φορες (πυρωμα μεχρι να κοκκινησει και νερο στο καπακι)
5)μετα κι αφου εχει μαυρισει του ριχνω απο το υγρο μου και το καιω με αναπτηρα
6)χρησιμοποιω συρμα 0,20 και 0,17 kanthal D

Απαντήσεις
α) Μπορεί
β) Κάνει και σκοτώνει
γ) Όχι σε μένα
δ) Όχι χαλάει τη γεύση...
ε) Μην τον πουλήσεις δοκίμασε και άλλο

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1774 στις: Απριλίου 17, 2012, 17:50 »
Δοκιμασε με 325 Πανο να δεις αν εχει διαφορα. Επισης μπορεις να δοκιμασεις και με φυτιλι μεσα στο 400αρι mesh ;)

Φθσικα μην τρελενεσαι και βιαστεις να τον πουλησεις.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1775 στις: Απριλίου 17, 2012, 17:55 »
Οκ δεν ειμαι κανας γκουρου στο να στηνω επισκευασιμους αλλα οσο αυτος δεν με εχει παιδεψει κανενας.
Θα ξαναπροσπαθησω και με 325 μπας και...
aaitken πανω κατω τα ιδια κανουμε δηλαδη αλλα εσενα δουλευει μια χαρα...Και καις το μες και πιο λιγες φορες...
Τι να πω;

Μου ηρθε σημερα και το 0,18 kanthal D που ειχα παραγγειλει.Θα το δοκιμασω να δω μπας και...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1776 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:00 »
Πάνο,κράτα γερά :)) 8)
Είναι πολύ καλός atomizer αρκεί να βρεις το τρόπο να τον σετάρεις σωστά.
Προσωπικά 2/5 φορές έκανα σωστό setup και μου πήγε πρίμα για 3 βδομάδες(πριν σπάσω το σπείρωμα).
Τώρα έχω άλλο πρόβλημα δε ξέρω πως να απαλλαγώ απ τα 0.9-1.3 Ohms...
Θα δοκιμάσω βέβαια τη λύση του spitha αλλά δε μου αρέσει η ιδέα να έχω setup αλά GG...αν και η ποσότητα σε σύρμα χωρίς θα είναι λιγοστή,βαριέμαι το "πλέξιμο" :))
Αλλιώς θα δοκιμάσω να μην ακουμπά το πλέγμα ούτε στο πάτο αλλά ούτε και περιμετρικά.


Να ρωτήσω,υπάρχει πρόβλημα αν κάψουμε πολύ το mesh?!  :hmmm:

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1777 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:03 »
Πάνο
δες και το πάχος που λέει ο Αλέξανδρος γιατί παίζει ρόλο στην τζούρα και στο πότισμα της αντίστασης. Βάζεις κάτι μέσα όταν το τυλίγεις ? Κάνεις τις στροφές στο ασήμι ανάποδα όπως ο "τερηδόνας" στο σχετικό βίντεο ? Κάνεις πατούρα για να μην πατάει όλο το mesh στον πάτο ?
Αν δεν βγάλεις άκρη κανόνισε να το δει κάποιος που σετάρει το δικό του

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1778 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:08 »
Οχι το κανω ακριβως οπως ο τερηδονας χωρις καρφιτσα.Ναι το παιρνω λιγο λοξα κι εγω για να μην πατει ολο κατω.
Η πλακα ειναι οτι αμα το δεις ειναι πολυ καλα στημενο,δεν εχει τιποτα και καμια διαφορα απο του ουλιτιδα.Σε αυτον βγαζει ντουμανια κι ο δικος μου σε νεο στησιμο βγαζει σα να κλανει μυγα.
Δεν ξερω τι να πω,ισως δεν με παει το μες...
Θα το παλεψω κι αλλο,εχε χαρη που ειναι μικρος και ομορφος.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1779 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:17 »
Γιαμτι αντιστασεις μιλαμε? Ποσο σου βγαινουν?
Επισης εγω δεν βλεπω διαφορες μεταξυ 325 και 400 με τις διαστασεις που σου ειπα γιατι στο μακαρονι του πλεγματος η τρυπα ειναι πλεον ορατη και την μετραω στα 0,8μμ με ενα συρμα που βαζω ΜΕΤΑ για επιβεβαιωση και ξεμπιχλιασμα απο καιρου εις καιρον.
Το φυτιλι μεσα, ακυρώνει το ολο θεμα του τζενεσις όπως και το συρμα χωρίς. Αλλα δοκιμασε τα ολα αν ειναι να δουμε τι δγιαλα φταιει τελικα.
παντως. Αν δεν εχει οξειδωθεί σωστά το πλεγμα, μπορει να μην κανει κανα τρελλο βραχυκυκλωμα, αλλα να μην δουλευει σωστα. Το πλεγμα στο νερο παντα ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΩΜΕΝΟ.
Αν και προσωπικά νομιζω οτι μαλλον ειναι πολυ σφιχτό το δικο σου. κανε τον κοπο και φτιξε ενα με μικροτερο πλατος.
Για να αποφυγεις βραχυχυκλωμα, τυπιξε το σημειο που ακουμπαει σε μεταλλο με ταινια τεφλον, αυτον που αντικατεστησε το καννάβι, την υδραυλικη! Μονωνει και εχει μηδαμινο παχος. Για να εισαι σιγουρος οτι δεν παιζει βραχυκυκλωμα.
Επόμενο στάδιο, σε συναντηση, βρίσκεις ποιος εχει λαην που δουλευει σωστα και ανταλλασετε πλεγμα και αντισταση! ξετυλιγετε και αλλαζετε! Μπας και εχει κανα εσωτερικο προβλημα ο δικος σου!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1780 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:18 »

Οχι το κανω ακριβως οπως ο τερηδονας χωρις καρφιτσα.Ναι το παιρνω λιγο λοξα κι εγω για να μην πατει ολο κατω.
Η πλακα ειναι οτι αμα το δεις ειναι πολυ καλα στημενο,δεν εχει τιποτα και καμια διαφορα απο του ουλιτιδα.Σε αυτον βγαζει ντουμανια κι ο δικος μου σε νεο στησιμο βγαζει σα να κλανει μυγα.
Δεν ξερω τι να πω,ισως δεν με παει το μες...
Θα το παλεψω κι αλλο,εχε χαρη που ειναι μικρος και ομορφος.

Έχεις μετρήσει αντίσταση,Πάνο,μήπως και έχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα?! :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1781 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:20 »
 "σαν να κλάνει μύγα" :laugh1: :laugh1: :laugh1:

spitha βαλε καμια φωτο απο το σεταρισμα σου με χωρις :thumpup:

αυριο θα εχω 0,20 στα χερια μου μπας και το ντουμανιασω. Θα κρατησω το ιδιο mesh μιας και με το 17αρι δουλευει ικανοποιητικά. Και επειδη επιτελους είμαι κατοχους πολύμετρου πόσα ώμ ειναι τα ιδανικα στα 3,7 πάντα;

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1782 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:22 »
Τα ιδανικά είναι περίπου από 1.5-1.9 Ohms,ώστε να έχεις γεύση,χτύπημα και ντουμάνι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1783 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:25 »
Γεια σου ρε Steam :respect: :thumpup: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1784 στις: Απριλίου 17, 2012, 18:28 »

Γεια σου Disc  :) :bye: 
 :-[ :thank_you2: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 49 10155 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:13
από BigRed
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 7621 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:24
από Tem
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 344969 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 02, 2024, 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208450 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 544191 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32539 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51827 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 599679 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 2340 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos