vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 0 χρήστες

Genesis Line Atomizer

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1845 στις: Απριλίου 20, 2012, 17:51 »
Παιδιά,δεν αντέχω άλλο....
Έχει δίκιο ο alexmach,πρέπει να συναντηθούμε αυτοί που κάνουν σωστό setup με αυτούς που δε μπορούν γιατί κοντεύω να τρελαθώ...
Έχει "κολλήσει" στο 0.9-1.3 Ohms και δε λέει να ανέβει για κανένα λόγο.... :wall: :wall:
Όταν πάει 1.6-1.8 Ohms τότε έχω και hotspots... :wall: :wall:
Άφησα τον regenesis στην άκρη πάλι... :(
Δε μπορώ να καταλάβω....τι σκατά?!...τη τύχη του αρχάριου είχα τη πρώτη φορά που έπιασα genesis στα χέρια μου?! :dontknow:
Ότι και αν δοκίμασα δε πιάνει,εκτός απ το σύρμα χωρίς αλλά μου είναι τρομερά δύσκολο να το πετύχω καλά.(συν ότι πλέον δεν έχω χωρίς αντίσταση σύρμα)
Εκτός και αν φταίει το γεγονός πως δε χρησιμοποιώ kanthal αλλά nickelchrome(έχω 42μέτρα)...
Θα περιμένω την άλλη βδομάδα να δω με τον line SS πως θα πάω,που τον είχα πιο εύκολα...


Σημείωση: αύριο θα έχω στα χέρια μου Genesis lv,για να δούμε....  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1846 στις: Απριλίου 20, 2012, 18:02 »
Μπορούμε να τα πούμε στην συνάντηση της ερχόμενης εβδομάδας στον Πειραιά και αν μπορώ να βοηθήσω ....ευχαρίστως.
Θα φροντίσω να έχω μαζί μου σύρματα (διάφορα) και πλέγμα (400) και V2 & Mini

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1847 στις: Απριλίου 20, 2012, 18:04 »
Εγω το ξαναλέω παντως.  Ο μονος τρόπος να λυθουν απορίες ειναι να κανετε τραμπα πλεγματοαντιστασεις στους λαην σας! Μιας και ο Λαην ειδικα (νομιζω και οι μινι μαξι) δεν ανοιγουν για να δεις με τα ματακια σου πιθανο βραχυκυκλωμα, η τραμπα και η μετρηση με πολυμετρο ειναι ο μονος τροπς να δεις εν τρεχει τιποτα με τη συσκευη η αν φταιει το σεταπ.
Αυριο Σάββατο. μαζευεται κόσμος στη Ζηρομπακο! Καντε ενα ντου με μερικους λαην/μινι/μαξι να δειτε τι γινεται.  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Re: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1848 στις: Απριλίου 20, 2012, 18:05 »
Και εγώ nickel χρησιμοποιώ χωρίς πρόβλημα.κουνά την αντίσταση πάνω κάτω στο mesh μπας και δουλέψει.να μην ακουμπάει το mesh στον πάτο.και μέτρα το mesh με πολυμερούς να δεις αν έχει ωμικη αντίσταση.

sent from my provari using steam

Αποσυνδεδεμένος lasal

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Α2 Bulli
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1849 στις: Απριλίου 20, 2012, 20:51 »
Έχει "κολλήσει" στο 0.9-1.3 Ohms και δε λέει να ανέβει για κανένα λόγο.... :wall: :wall:
Όταν πάει 1.6-1.8 Ohms τότε έχω και hotspots... :wall: :wall:
Άφησα τον regenesis στην άκρη πάλι... :(
Δε μπορώ να καταλάβω....τι σκατά?!...τη τύχη του αρχάριου είχα τη πρώτη φορά που έπιασα genesis στα χέρια μου?! :dontknow:
Μπορείς πειραματικά steam να δοκιμάσεις και κάτι άλλο
Πάνω από το mesh τύλιξε ένα κομμάτι "τσιγαρόχαρτο" και μετά βάλε την αντίσταση
Μέτρησε την μετά και πες μας τα ευρήματα.
Για τα hot spots ευθύνεται σχεδόν πάντα το περισσευούμενο-εκτεθειμένο σύρμα το οποίο δημιουργεί μικρότερη αντίσταση σε εκείνο το σημείο.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1850 στις: Απριλίου 20, 2012, 21:01 »
Κλασσικά,spitha, το mesh δεν ακουμπά στον πάτο και είναι κομμένο από εκείνη τη πλευρά διαγώνια.Το στρίψιμο σφιχτά αρκετά και δεν "παίζουν",ούτε είναι χαλαρές η σπείρες.
Συμβαίνει,όμως,ότι λέω από παραπάνω και ότι έλεγα και πριν.
Mesh+αντίσταση πάνω στα ηλεκτρόδια εξωτερικά 1.6-1.8 Ohms και κλασσικά μέσα 0.9-1.3 Ohms.
Επίσης,όταν είχα το setup κανονικά μέσα και δείχνει η αντίσταση π.χ. 1.7 Ohms τότε κάνει hotspots και αν το φτιάξω ώστε να μη δημιουργούνται τότε ξανά στα 0.9-1.1,κλπ.
 :thumpdown:

Η πλάκα είναι πως στον "κακό" Maxi όταν παρέλαβα από Del έφτιαξα αντίσταση+Mesh και όχι μόνο δεν είχε hotspots αλλά την είχα κάνει 2.1 Ohms με σύρμα 0.16mm nickelchrome. :dontknow:

Έχω αγωνία να κάνω setup στον Genesis LV να δω πως θα είναι εκεί που έχει βίδες αντί για ηλεκτρόδια.





@lasal
  Τα παραπάνω τα έγραψα πριν δω την απάντησή σου...
Θα δοκιμάσω αυτό που λες και θα σας ενημερώσω.  :)

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1851 στις: Απριλίου 21, 2012, 21:08 »
Μόλις έλαβα ΠΜ από τον delboy για payment , είμαι στην λίστα για Genesis Line V2 , εμένα δεν μου άρεσε γενικά ότι Genesis τύπου δοκίμασα , οπότε εάν θέλει κάποιος μου στέλνει ΠΜ να συνεννοηθούμε να το πάρει , αλλιώς θα βγω από την λίστα.

Σειρά με το χρόνο που στάλθηκε το ΠΜ , δεν το βάζω στις συναλλαγές του φόρουμ διότι δεν το έχω στα χέρια μου , την θέση μου ουσιαστικά θα πάρει στην Λίστα.
----------------------------------------

Καλημέρα σε όλους .

Το από πάνω δεν ισχύει πλέον , αλλά το μηχανάκι θα έρθει Ελλάδα.  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2012, 10:53 από panaisr »

Αποσυνδεδεμένος Johnny_B

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1852 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:00 »
Παιδιά ακούω πολλά προβλήματα και ανησυχώ.Αύριο είναι να του στείλω λεφτά για τον V2 αλλά αρχίζω να το σκέφτομαι.Αξίζει να το προσπαθήσω η θα κλαίω τα λεφτά μου? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1853 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:30 »
γιατι να τα κλαις μια χαρα ειναι ο ατμοποιητης αξιζει τα λεφτα του αρκει να εχεις υπομονη στο σεταρισμα.τωρα εαν εισαι ατυχος και σου πεσει κατω επισκευη στη κροατια μονο μεταφορικα πληρωνεις η επισκευη τσαμπα.εγω παντως θα σου ελεγα παρτον

Αποσυνδεδεμένος NikosAnt

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1854 στις: Απριλίου 22, 2012, 11:53 »
Και εγω περιμένω στην λίστα ,αλλα και εγω είμαι σε δίλημμα για τον συγκεκριμένη ατμο ,όχι για το σεταρισμα του ,αλλα για τον βούτυρο κονεκτορα .
Βαριέμαι να στελνω και να περιμένω μπρος πισω κροατια .
Κατα τα αλλα εμφανισιακα είναι πανέμορφος και οκ το σεταρισμα σιγα σιγα θα το πετύχεις :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2012, 19:08 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Johnny_B

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1855 στις: Απριλίου 22, 2012, 16:47 »
Καλά ο κονέκτορας από τι υλικό είναι ρε παιδιά?Είναι πολύ χειρότερος του Α2?
Διαβάζω τόσα εδώ αλλά δεν έχω καταλάβει πως καταστρέφετε τόσο εύκολα

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1856 στις: Απριλίου 22, 2012, 17:03 »
Εκτός από τον kalafan που βασικά του έπεσε και χάλασε ο κονεκτορας ,χάλασε και σε κανέναν άλλο ?

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1857 στις: Απριλίου 22, 2012, 20:22 »
Mιας και γυρισα σπίτι ειπα να ασχοληθω λίγο με το σεταρισμα του mini. Εφτιαξα καινουργιο Mesh και πρόσθεσα δυο παραπάνω σπείρες στο setup και να τα αποτελέσματα

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EOLswcTeYgk&feature=youtu.be[/youtube]

Ντουμανι επιτελους. Ωστόσο συνεχίζει να μην μου αρεσει το εντονο χτυπημα του.

Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1858 στις: Απριλίου 22, 2012, 20:30 »
@discordia
τι συρμα?και πόσες σπείρες φαίνονται απο τη μεριά και πόσες απο την άλλη?

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1859 στις: Απριλίου 22, 2012, 20:32 »
Disco να φανταστεις οτι δινει ακομη πιο πολυ ντουμανι απο αυτο.
Φαινεται απο την πυκνοτητα του ατμου στο βιντεο οτι παιρνει και αλλο.

Τωρα να σου πω (αν δεν το εχω ξαναγραψει) οτι στον δικο μου εχει Μηδεν χτυπημα  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41410 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249921 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420822 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158597 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15869 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131401 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 221 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 245 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 245 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 365 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 225 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767895 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966