vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 2 χρήστες
trabaman, lounik

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #585 στις: Ιουλίου 01, 2012, 19:58 »
Οι περιεκτικότητες της Dekang είναι νομίζω κατόπιν παραγγελίας -εκτός αν η nobacco παραγγέλνει και κάνει τις δικές της αναμείξεις για να βγάλει την περιεκτικότητα που θέλει στο οτιδήποτε. Πάντως διαφορές 10% σε vg ή pg, και νικοτίνης 2% δεν νομίζω πως είναι καν ανιχνεύσιμες στη γεύση (τουλάχιστον σε μένα, που προσθέτω σκέτη vg ή pg στα υγρά μου με το μάτι κάθε φορά, και ούτε ξέρω πια τι περιεκτικότητα καπνίζω κάθε μέρα!  :)) ) Επίσης 4 ευρώ δεν είναι πολλά για να δοκιμάσει γιατί σε περίπτωση που τον βολέψει θα κερδίσει πολύ από τη διαφορά (και κυρίως θα είναι πιο πιθανό να παραμείνει στο άτμισμα, λόγω οικονομίας, που για μένα είναι πολύ βασικό -το να παραμείνει, εννοώ). Αλλά από την άλλη αν είναι κολλημένος, τι να πω, δεν πειράζει, αρκεί να μην το κόψει με αυτή τη δικαιολογία (ότι είναι ακριβά!)

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #586 στις: Ιουλίου 01, 2012, 20:39 »
έχω την εντύπωση πως της νομπάκο μοιάζουν με της hangsen.
http://www.nwvapors.com/index.php?main_page=product_info&cPath=10_11&products_id=118&zenid=6ee1bp1lis1alssi1p2vasqc14

Η σειρά Nobacco Classic, είναι Hangsen :yes:

.............Αν ναι, τότε έχεις και αυτήν την επιλογή, για φτηνά: http://goo.gl/fNfeh

Υγρά από ιδιώτη? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #587 στις: Ιουλίου 01, 2012, 20:57 »
Άρα η Hangsen είναι Dekang... Δεν μου φαίνεται περίεργο, ξέρω ότι η Dekang έχει το 70% (αν θυμάμαι καλά, μπορεί και παραπάνω) της παγκόσμιας παραγωγής. (και στην Ελλάδα είναι άφαντη...) Άρα, απλώς αλλάζουν οι ονομασίες των υγρών, όπως και με τους ατμοποιητές και τις μπαταρίες.

Κοίτα, λογικό να είσαι καχύποπτος, κι εγώ μέχρι να αποφασίσω να πάρω από αυτόν ατμοποιητές, είχα κάποιες αμφιβολίες. Αλλά επειδή πλέον παίρνω τα πάντα από αυτόν, και τα υγρά, και μέχρι στιγμής είναι άψογος ο άνθρωπος, τον προτείνω. Έχει ακριβώς τα ίδια προϊόντα με άλλους, σε πολύ καλύτερες τιμές.  Κάνει εισαγωγή από Κίνα και έτσι αντί να παραγγέλνω εγώ από το εξωτερικό, τα παίρνω από αυτόν, χωρίς να φοβάμαι αν θα μου τα κρατήσουν στο τελωνείο ή αν δε θα δουλεύουν αυτά που παρήγγειλα. Έχω ό,τι χρειάζομαι σε μία μέρα ακριβώς, και αν κάτι δε δουλεύει μου το αλλάζει (ακόμη κι αν το έχω πληρώσει τόσο φτηνά). Εμένα, αυτό με βόλεψε. Άλλοι παραγγέλνουν από το εξωτερικό. Άλλοι έχουν βρει ένα καλό μαγαζί και αντέχουν τις τιμές του. Ο καθένας όπως βολεύεται, αρκεί να ατμίζουμε!!

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #588 στις: Ιουλίου 01, 2012, 21:01 »
κι εγώ μέχρι να αποφασίσω να πάρω από αυτόν ατμοποιητές, είχα κάποιες αμφιβολίες.

Για αναλώσιμα οκ, απλά για υγρά, προσωπικά πάντα, δεν θα έπαιρνα από ιδιώτη...

Ο καθένας όπως βολεύεται, αρκεί να ατμίζουμε!!

Συμφωνώ μαζί σου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #589 στις: Ιουλίου 01, 2012, 21:09 »
Πάντως είναι όντως Dekang (εξάλλου είχε και μη dekang και πήρα και από αυτά) και όταν δοκίμασα από φίλο της Nobacco, κατάλαβα ότι της Nobacco ήταν ίδια με τα δικά μου, δηλαδή της dekang. Εξάλλου τι μπορεί να κάνει, να τα αραιώνει; Αυτό το κάνω  και μόνη μου  :)) !

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #590 στις: Ιουλίου 25, 2012, 11:50 »
Γνωρίζει κανείς εάν εξακολουθεί να ισχύει η έκπτωση 20% στα υγρά της Nobacco για τα μέλη του φόρουμ;

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #591 στις: Ιουλίου 25, 2012, 12:39 »
Κανε ενα  Tel : 210-762 20 20

Αν θυμαμαι καλα οταν εκλεισε τον πινακα της η NOBACCO
ειχε πει πως θα ισχυουν κανονικα οι εκπτωσεις για μελη του φορουμ.

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #592 στις: Ιουλίου 25, 2012, 12:41 »
οπως τα λεει ο Γιαννης :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #593 στις: Ιουλίου 25, 2012, 13:27 »
για φτηνά: http://goo.gl/fNfeh

καινούριες γεύσεις οικονομικά. http://goo.gl/nyIZQ
Αν το ψαξεις λίγο καλύτερα δεν είναι και τόσο οικονομικος όσο νομίζεις.....
ειναι και ιδιωτης!! τις ιδιες τιμες εχουν και τα καταστηματα (για ελληνικα μιλάω πάντα) μη σου πω και φθηνότερα!!!


Ειμαστε off topic όμως... Sorry...

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #594 στις: Ιουλίου 25, 2012, 15:53 »
Ευχαριστώ παδιά, πήγα και πήρα και διαπίστωσα ότι ισχύει κανονικά η έκπτωση - τουλάχιστον στο shop του Κολωνακίου.

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #595 στις: Ιουλίου 25, 2012, 16:29 »
Αν το ψαξεις λίγο καλύτερα δεν είναι και τόσο οικονομικος όσο νομίζεις.....
ειναι και ιδιωτης!! τις ιδιες τιμες εχουν και τα καταστηματα (για ελληνικα μιλάω πάντα) μη σου πω και φθηνότερα!!!
Ειμαστε off topic όμως... Sorry...


Χαίρομαι που επιτέλους αρχίσαν και τα καταστήματα να κάνουν καλές τιμές! Αν και σε ένα που είδα http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=common/home
μια καλύτερη προσφορά, είναι περιορισμένη ως προς τα μλ τα mg και τις γεύσεις, δηλαδή πρόκειται για ξεστοκάρισμα, ενώ αυτός είχε πάντα τέτοιες τιμές και για καινούρια προϊόντα, σε όλες τις γεύσεις του. Επίσης πρέπει να υπολογίσεις και τα μεταφορικά, και να δεις τι σε συμφέρει ανάλογα με το τι ποσότητα παραγγέλνεις. Σε κάθε περίπτωση, οι προσφορές μας αρέσουν, όποιος κι αν τις κάνει και για όποιο λόγο!!! Αν και φοβάμαι πως αντανακλούν μια μείωση στις πωλήσεις, και άρα τη συρρίκνωση των ατμιστών :((
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2012, 16:37 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #596 στις: Αυγούστου 31, 2012, 16:45 »
πηρα απο nobacco πριν μερικες μερες το usa mix (οπως παντα γιατι ειναι το αγαπημενο μου) αλλα αυτη τη φορα μονο το υγρο μου δεν ηταν γιατι ειναι ενα πολυ γλυκο αγευστο πραμα που απλα δεν ατμηζετε το αφησα να " ωριμασει " και καποιες μερες αλλα τιποτα εχει κανεις την ιδια εμπειρια ? γνωριζεται αν εχει αλλαξει στις συνταγες κατι η ε λογω εταιρια???

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #597 στις: Αυγούστου 31, 2012, 23:00 »
Ναι, εγώ είχα παρατηρήσει αλλαγή στη γεύση του Tobacco Echo. Αναφέρθηκε από λίγα άτομα εδώ οτι παρατήρησαν αλλαγή γεύσης όταν η εταιρεία άλλαξε από τα γυάλινα μπουκαλάκια σε πλαστικά. Δεν γνωρίζω κάτι να συμβαίνει γενικά και αυτό που λέω φυσικά και είναι υποκειμενικό. Κάποιοι άλλοι μπορεί να μην παρατήρησαν αλλαγή.
Ίσως θα ήταν καλό να το αναφέρεις στην εταιρεία....
Δες και την ημερομηνία λήξης......

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #598 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2012, 11:16 »
ειναι καινουρια παρτιδα λιγει το 2014 ειναι απο αυτη πλεον που αναγραφει την νικοτονη med και οχι 11mg

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #599 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2012, 12:23 »
Σαν νέος ατμιστής, έχω προτιμήσει Virginia, Usa Mix & Tobacco. To Tobacco για να βαρύνω νεαλλάξ τα δύο πρώτα, μια και είναι πιο ελαφριά.

Από την περασμένη εβδομάδα, πλέον, τέλος το κ.τ. μια και μου φέρνει αηδία η γεύση του.

Σκέφτομαι, να περάσω στην σειρα Mystique μια και το κόστος σε σχέση με την classic είναι σημαντικά μικρότερο (μην ξεχνιόμαστε υπάρχει και η κρίση).

Απ' ότι διάβασα από γνώμες παλαιότερων μάλλον πάω για μίξη Valuto - Golden Margy & Cosi ανάλογα το γούστο της στιγμής.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114188 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506216 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154225 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293482 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1571 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762230 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 983 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13879 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios