vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

141 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, bokostas, joki, camber, guss, manoslykos

Vaporesso GEN MAX MOD

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 909
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Vaporesso GEN MAX MOD
« στις: Σήμερα στις 16:43 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)




Mε τον κωδικό - το προϊόν κοστίζει -
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.


Καιρό είχα να πιάσω μοντάκι της Vaporesso στα χέρια μου οπότε είπα να τσιμπήσω το νέο της διμπάταρο που μου άρεσε πολύ εμφανισιακά και να δείξουμε και κάνα διμπάταρο στο φόρουμ. Δυστυχώς πουθενά στο σάιτ τους δεν γράφουν από τι είναι κατασκευασμένο, φαντάζομαι είναι από zinc alloy, λειτουργεί με δύο 18650 μπαταρίες, έχει διαστάσεις 141.4x49.7x28.5mm, ζυγίζει περίπου 196g, φτάνει μέχρι τα 220W, μπορεί να φορτίσει μέσω της Type-C θύρας που διαθέτει και έχει 0.96" έγχρωμη στρογγυλή οθόνη. Η συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή και ένα καλώδιο Type-C για τη φόρτιση της.


Πωλείται στα παρακάτω χρώματα:


Διμπάταρο μοντάκι με έγχρωμη οθόνη με πολλά animation, κουμπί fire που γυρνάει κιόλας και διακόπτης για κλείδωμα-ξεκλείδωμα. Τι άλλο να ζητήσεις κανείς ε;! Τέλος πάντων, ας το πιάσουμε από ψηλά. Ο 510 πόλος είναι ελάχιστα πιο ψηλά από το μοντ οπότε στο φουλ σφίξιμο με ατμοποιητή έχει ένα ελάχιστο κενό που δεν ενοχλεί οπτικά και αφήνει τόσο όσο κενό μεταξύ ατμοποιητή και μοντ για να γλιτώσουμε γρατζουνιές κλπ. Παίρνει μεν ατμοποιητές μέχρι 22μμ χωρίς να προεξέχουν καθόλου αλλά επειδή τα πλαϊνα του μοντ, το πορτάκι και η άλλη πλευρά με την οθόνη, είναι φουσκωτά ακόμα και αν ο ατμοποιητής είναι 26-27μμ είναι σαν να μην προεξέχει οπότε οπτικά δεν το βρήκα και τόσο κακό. Εγώ το συνδύασα με 24αρη ατμοποιητή και είμαι κομπλέ με το οπτικό αποτέλεσμα.


Αφού από τη μία πλευρά έχουμε την οθόνη, έχουμε πορτάκι μόνο από τη μία πλευρά της συσκευής. Αν και έχει μεγάλο κενό για να βάλουμε νύχι και να το ανοίξουμε, εμένα προσωπικά κάπως με δυσκολεύει και δε με βολεύει οπότε και έχω βάλει ένα σετ μπαταρίες και τις φορτίζω πάνω στο μοντ. Επίσης, αν και έχει μια κορδέλα για να βγάλεις τις μπαταρίες πιο εύκολα, επειδή είναι αρκετά χωμένες προς τα μέσα δεν είναι και το πιο βολικό πράγμα να τις βάλεις και ειδικά να τις βγάλεις.



Έχουμε τώρα ένα διακόπτη για το κλείδωμα-ξεκλείδωμα του μοντ που πάντα βρίσκω άσκοπο να υπάρχει, απλά βάλε 3 κλικ να κλειδώνει, αλλά πλέον μπαίνει σχεδόν παντού και το έχω κάπως συνηθίσει. Το κουμπί του fire τώρα αρκετά πλαστικουρέ και δεύτερο για μένα, προεξέχει και πάρα πολύ, γυρνάει και πολύ εύκολα όταν ατμίζω και τις μισές φορές ανεβοκατεβάζω τα βαττ χωρίς να το καταλάβω. Ωραίο σχεδιαστικά αλλά προσωπικά δεν τρελαίνομαι, σε άλλους άρεσε πάρα πολύ.


Η οθόνη τώρα έχει από όλα και για όλα τα γούστα. Για αρχή, θετικό ότι έχουμε την επιλογή μέσα από το μενού να σβήσουμε κάποια από τα μπλιμπλίκια και να λειτουργήσουμε το μοντ χωρίς τα έξτρα στην οθόνη. Για αυτούς που τα θέλουν έχουμε την επιλογή να διαλέξουμε ανάμεσα και σε διαφορετικά μπλιμπλίκια. Έχουμε ένα γενικό θέμα, ένα UFO που πετάει όταν πατάμε το fire και φυσικά μια μπάλα ποδοσφαίρου που επίσης πετάει όταν πατάμε το κουμπί του fire. Όλες οι ενδείξεις που θέλουμε είναι διαθέσιμες στην οθόνη και η στάθμη των μπαταριών φαίνεται με αυτούς τους δύο κύκλους και τον κεραυνό στη μέση που αδειάζουν όσο πέφτει η στάθμη της μπαταρίας.

Όμορφο οπτικά, ελαφρύ για διμπάταρο και σχετικά μικρό επίσης. Με βόλεψε αρκετά στο χέρι σε συνδιασμό με έναν MTL ατμοποιητή. Νομίζω θα βολέψει καλύτερα αυτούς που θέλουν μεγαλύτερη αυτονομία σε σετάκι με MTL ατμοποιητή σε σχέση με κάποιον που ψάχνει διμπάταρο με μεγάλο τανκάτο ή ντρίπερ που θα προεξέχει κάπως πάνω στο μοντ.

Αυτά.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 28 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 34 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601019 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190979 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152413 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11433 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346101 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147649 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8374 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209363 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545850 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F