vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

VOOPOO DRAG 5

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 907
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
VOOPOO DRAG 5
« στις: Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)




Mε τον κωδικό - το προϊόν κοστίζει -
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.


Καινούργιο μοντάκι και στην οικογένεια των DRAG με το DRAG 5 που δοκιμάζει κάτι νέο που νομίζω δεν έχω ξαναδεί σε άλλο μοντάκι παλιότερα αλλά δεν ξέρω πόσο θα αρέσει. Το μοντ είναι κατασκευασμένο από zinc alloy και κάποιο τύπου δέρματος στο πορτάκι των μπαταριών. Έχει διαστάσεις 89.3x55.09x27.40mm, ζυγίζει 156.58g περίπου, διαθέτει θύρα Type-C για τη φόρτισης της με 3Α, είναι διμπάταρο δουλεύει με δύο 18650 μπαταρίες και μπορεί να παίξει μέχρι τα 177W.

Η συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή και ένα μικρό καλώδιο Type-C.


Πωλείται στα παρακάτω χρώματα:


Διμπάταρο μοντάκι με παρόμοιες διαστάσεις με τα προηγούμενα DRAG και πάνω κάτω με τον ίδιο σχεδιασμό εκτός από το πορτάκι της μπαταρίας. Παίρνει ατμοποιητές μέχρι 24μμ χωρίς να προεξέχουν, για οτιδήποτε παραπάνω έχουμε θεματάκι. Νομίζω ότι θα έπρεπε να παίρνει τουλάχιστον 25μμ ατμοποιητές και ειδικότερα αφού είναι διμπάταρο μοντάκι και μπορούμε να παίξουμε με ατμοποιητές που θέλουν αρκετά βαττ για να αποδώσουν. Το πάνω μέρος της συσκευής, βασικά όλη η συσκευή είναι σίγουρα επιρρεπής σε γρατζουνιές και θέλει να το προσέχεις παραπάνω. Δεν ξέρω αν το χρώμα θα βγει, το βλέπω ακόμα καλά αλλά δεν του δίνω και πολύ χαχα.



Πάμε όμως στο φλέγον ζήτημα, το πορτάκι που καλύπτει τον χώρο των μπαταριών. Το κλασικό C-Frame πορτάκι αντικαταστάθηκε και στη θέση του έχουμε ένα ας πούμε δερμάτινο το οποίο συγκρατείται στη θέση του με δύο μαγνήτες. Το πορτάκι, θα το λέω πορτάκι αν και είναι δύο κομμάτια κολλημένο δέρμα με δύο μαγνήτες, ας πούμε ότι τσαλακώνετια για να το ανοίξουμε και να το κλείσουμε. Αν είμαστε προσεκτικοί σαν άνθρωποι και το κάνουμε πολύ απαλά κάθε φορά, είμαι σχετικά σίγουρος ότι θα αντέξει κάμποσο καιρό. Αν τώρα είσαι ο κλασικός ατμιστής, πολύ φοβάμαι ότι θα το κλάψεις πολύ νωρίτερα. Ειδικά αν πιάνεις το μοντ με ιδρωμένα χέρια κλπ που θα κάνει πατίνα στο δέρμα και μετά σιγά σιγά θα το φθείρει με συνδιασμό ότι το "τσαλακώνεις" για να το ανοίξεις και να βγάλεις-βάλεις τις μπαταρίες, καταλαβαίνουμε εύκολα πόσο θα αντέξει. Προσωπικά, το φορτίζω μέσω της θύρας Type-C που διαθέτει και δεν ασχολούμαι. Επίσης, δεν μου άρεσε ότι ενώ ο από πίσω μαγνήτης που το κρατάει σταθερό είναι πολύ δυνατός και θέλει λίγο παραπάνω δύναμη για να βγάλεις τελείως το πορτάκι και να το αλλάξεις με κάποιο άλλο, υπάρχει αυτή η δυνατότητα, ο μπροστά μαγνήτης δεν είναι καθόλου δυνατός και το πορτάκι παίζει όταν το κρατάς στο χέρι σου και μου έχει ξεκουμπώσει κάποιες φορές μάλιστα σε τσέπη.



Τέσσερα κουμπιά και μια οθόνη. Το κουμπί του fire θυμίζει παλιότερα DRAG, μου αρέσει και δεν με ενοχλεί κάτι. Κάτω από την οθόνη έχουμε ένα διακοπτάκι για το κλείδωμα-ξεκλείδωμα της συσκευής και δύο κουμπιά από κάτω που είναι ίδια με το κουμπί του fire στο πιο μικρό. Όλα τα κουμπιά κάνουν αρκετά δυνατά τον κλασικό πλαστικουρέ ήχο που με ενοχλεί στις περισσότερες συσκευές. Η οθόνη είναι πάρα πολύ φωτεινή και μπορούμε να διαλέξουμε μεταξύ 4 επιλογών, αν θέλουμε να διαλέγει μόνο του τα βαττ ή να βάζουμε εμείς ότι θέλουμε για παράδειγμα. Μάλιστα έχουμε και έλεγχο θερμοκρασίας για τους δεινόσαυρους του φόρουμ. Να πω επίσης ότι στην οθόνη έχουμε και ένα γραφικό με φωτιά που ευτυχώς μπορούμενα κλείσουμε και να μη το βλέπουμε.

Σίγουρα, σίγουρα να το τσεκάρετε από κοντά αν σκέφτεστε να το πάρετε και μετά παραγγείλτε το.

Αυτά.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4299 353145 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:02
από treloneritis
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 9653 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 190471 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 362 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 299 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588037 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 796534 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 6978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 311883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6336 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11600 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 12833 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711