vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

57 επισκέπτες, 4 χρήστες
Barbapaidi, camber, Tem, pirate

Twitter

GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 896
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD
« στις: Ιουνίου 28, 2024, 18:41 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)



Mε τον κωδικό AL3M το προϊόν κοστίζει $38.19
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.



Μοντ! Μοντάκι! Κανονικό box mod! Με μπαταρίες! Μπορείς να βάλεις κανονικό ατμοποιητή πάνω! Ναι βγαίνουν ακόμα! ΟΚ ίσως υπερβάλλω λίγο αλλά όχι δεν υπερβάλλω. Μοντάκι κανονικό και με καινοτομίες παρακαλώ πολύ! Απίστευτο και όμως αληθινό!

Το Aegis Legend 3 είναι το καινούργιο μοντάκι από την Geek Vape, η εταιρεία δεν δίνει και πολλές πληροφορίες όπως διαστάσεις-βάρος και τέτοια βαρετά οπότε και εγώ δεν θα κάτσω να μετράω με τον χάρακα και τη ζυγαριά, όπως το κόβω είναι σχεδόν όσο το προηγούμενο χαχαχα. Έχει έλεγχο θερμοκρασίας, όχι μισό αυτό πρέπει να το τονίσουμε.

ΕΧΕΙ ΕΛΕΓΧΟ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ!

Φυσικά δεν έχω ιδέα αν λειτουργεί καλά ή οτιδήποτε απλά το γράφω για τους 2-3 που ενδιαφέρονται ακόμα για αυτό. Διμπάταρο μοντάκι με 2 18650 μπαταρίες, φτάνει μέχρι τα 200W, μπορεί να φορτίσει μέσω μιας θύρας Type-C που διαθέτει όπως επίσης και έγχρωμη TFT οθόνη 0.96''. Η συσκευασία περιλαμβάνει τη συσκευή και ένα καλώδιο Type-C.


Πωλείται στα παρακάτω χρώματα:



Να ξεκινήσω από την καινοτομία; Από κάτι που νομίζω ότι όντως βλέπουμε πρώτη φορά; Όχι, πάμε όπως πάντα, να κάτσετε να διαβάσετε όλη τη παρουσίαση χαχαχα.


Στο πάνω μέρος της συσκευής έχουμε μία έξτρα σιδερένια πλακέτα γύρω από τον πόλο που δίνει έξτρα ύψος και κάνει και ένα σκαλοπατάκι στις άκρες με το υπόλοιπο μοντ. Με αποτέλεσμα, να σε τρώει η μαρμάγκα τόσες φορές που πρέπει να στρίψεις τον ατμοποιητή για να πιάσει και η "πλατφόρμα" αυτή να είναι από τη μία πανέμορφη όπως φαίνεται και στη φωτογραφία αλλά ταυτόχρονα στο πρώτο βίδωμα που έκανα της έκανα αμέσως γρατζουνιά γύρω γύρω και με κάθε βίδωμα αυτό να χειροτερεύει. Απλά να το ξέρετε. Επίσης, χωράει μέχρι 24ριδες ατμοποιητές χωρίς να προεξέχουν, θα φαίνεται ελάχιστα ότι προεξέχουν και αυτοί λόγω του σκαλοπατιού αλλά τι α κανς. Στο μπροστά μέρος έχουμε την τάπα σιλικόνης που κρύβει εξαιρετικά την θύρα Type-C. Τόσο πολύ καλά μάλιστα που νόμιζα στην αρχή ότι είναι σταθερό μέρος του μοντ και έψαχνα για πάνω από ένα λεπτό που σκατά είναι η θύρα Type-C.


Στο κάτω μέρος τώρα έχουμε το πορτάκι των μπαταριών μας. Το κλασικό διακοπτάκι που τραβάς για να ανοίξει και αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι και πολύ πιο σκληρό από το AEGIS Legend 2. Όταν δεν έχει μπαταρίες μέσα ανοίγει πιο εύκολα, με τις μπαταρίες θέλει λίγο παραπάνω προσοχή. Ωραίο κολπάκι εδώ, με το ένα δάχτυλο σπρώχνεις λίγο προς τα κάτω το πορτάκι και με το άλλο δάχτυλο το διακοπτάκι και ανοίγει πιο εύκολα. Ίσως θα μου άρεσε αν έπαιρνε 21700 και ήταν λίγο πιο φαρδύ για να πάρει και μεγαλύτερους ατμοποιητές αλλά δεν έχουμε 2020 και πόσοι είναι αυτοί που παίζουν με 28αριδες και πάνω ντρίπερ;


Μπροστά τώρα έχουμε το κουμπί του fire, την οθόνη και τα δύο κουμπιά + και - από κάτω. Πάντα με βόλευε το κουμπί του fire σε αυτές τις συσκευές οπότε και εδώ είμαι μια χαρά. Είναι λίγο πιο ψεύτικο σε σχέση με παλιότερα AEGIS, ειδικά τα πρώτα, δεν με τρελαίνει ιδιαίτερα αλλά δεν νομίζω ότι και θα χαλάσει τόσο εύκολα. Κάτι άλλο στη συσκευή θα χαλάσει πολύ πιο γρήγορα χαχαχ. Τα + και - δεν ξεχωρίζουν καθόλου και είναι χωνευτά μέσα σαν να είναι μέρος της οθόνης. Αυτά και αν δεν μου γεμίζουν το μάτι αλλά οκ. Α εννοείται έχουν τον κλασικό πλαστικουρέ ήχο που κάνουν πάντα τα κουμπιά στα μοντάκια της εταιρείας. Οθόνη κομπλέ, πολύχρωμη και με αρκετές επιλογές για να παίξεις, όχι ότι θα παίξεις βέβαια.


Πάμε στα όμορφα και καινοτόμα τώρα. Η συσκευή έχει κάποιον αισθητήρα αφής στο πίσω μέρος της. Ο αισθητήρας αυτός καταλαβαίνει πότε πιάνεις τη συσκευή και την κλειδώνει-ξεκλειδώνει για σένα χωρίς να πατάς τίποτα εσύ. Οπότε, συσκευή στο γραφείο πάνω κλειδωμένη, την πιάνεις και σε ειδοποιεί στην οθόνη ότι ξεκλείδωσε και άτμισε, την αφήνεις πάνω στο γραφείο κλέιδώνει ξανά. Ωραίο; Ωραίο. Ενδιαφέρον; Ενδιαφέρον. Θα χαλάσει στο πι και φι αν όλη μέρα έχεις το μοντάκι άφησε πιάσε; Θα χαλάσει στο πι και φι αν όλη μέρα έχεις το μοντάκι στο άφησε πιάσε. Το καλό εδώ είναι ότι η εταιρεία σου δίνει την επιλογή να το απενεργοποιήσεις και να έχεις για κλείδωμα τον κλασικό τρόπο με τα κουμπάκια.

Δεν έχω ιδέα αλλά νομίζω ότι όλο αυτό θα έχει και κάποιο θέμα για τις μπαταρίες με τον καιρό αλλά μπορεί και ίσως να λέω και χαζομάρες. Αυτά τα ολίγα νομίζω.


Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9610
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 29, 2024, 09:22 »
Σε ευχαριστούμε πολύ zamploute  :thumpup:
Φτάσαμε σε ένα σημείο που θα μας κάνει πραγματικά εντύπωση όταν κυκλοφορεί ένα νέο mod.
Το ίδιο και με τους ατμοποιητές.....τους κλασσικούς επισκευάσιμους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248084 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181217 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 257 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 233 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572996 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 899 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327793 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 9048 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis