vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 4 χρήστες
treloneritis, Milarepa, Jorge, manoslykos

Twitter

Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 894
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap
« στις: Ιουνίου 21, 2024, 18:34 »
(Τα προϊόντα τα παρέλαβα απευθείας από τη Lost Vape)



Δύο ακόμα καινούργιες συσκευές από τη Lost Vape με διαφορετικές στυλιστικές απόψεις θα πω και θα το αφήσω εδώ νομίζω, ίσως και όχι χαχαχα. Lost Vape Ursa Epoch για τη νέα εποχ-ή θα έλεγε κάποιος που θέλει να κάνει λογοπαίγνιο και Lost Vape Ursa Cap γιατί πάντα ζητούσα μικρούλι ποντάκι με καπάκι επιτέλους αλλά χωρίς την έξτρα πινελιά που σκέφτηκαν οι μόρτες εδώ.

Μίνι διπλή παρουσίαση και για τα δύο μαζί γιατί μου ήρθαν μαζί, χρησιμοποιούν το ίδιο ποντ οπότε και δεν αλλάζει κάτι εκτός του design.

Το Lost Vape Ursa Epoch είναι κατασεκυασμένο από πλαστικό και έχουν προσθέσει εξωτερικά σιλικόνη γύρω γύρω. Έχει διαστάσεις 67.2x44.4x19.60mm, ζυγίζει περίπου 63γ και έχει ενσωματωμένη μπαταρία 1000mAh. Φορτίζει μέσω μιας Type-C θύρας που διαθέτει και λειτουργεί από τα 9 εώς τα 25W.

Το Lost Vape Ursa Cap είναι κατασεκυασμένο από πλαστικό. Έχει διαστάσεις 18.4x31.4x92mm, ζυγίζει περίπου 50γ και έχει ενσωματωμένη μπαταρία 1000mAh. Φορτίζει μέσω μιας Type-C θύρας που διαθέτει και λειτουργεί από τα 9 εώς τα 25W.

Και τα δύο ποντ διαθέτουν ρύθμιση αέρα αλλά μόνο το Ursa Epoch έχει οθόνη όπου μπορούμε να βλέπουμε τα watt και τη στάθμη της μπαταρίας μας. Στο Ursa Cap για τη μπαταρία έχουμε ένα φωτάκι led κάτω από την εισαγωγή του αέρα και ανάλογα το χρώμα, πράσινο-μπλε-κόκκινο, μπορούμε να δούμε αν η συσκευή μας θέλει φόρτιση.


Η συσκευασία του Ursa Epoch περιλαμβάνει τη συσκευή, ένα καλώδιο Type-C, ένα λουράκι για το λαιμό και 2 αντιστάσεις. H συσκευασία του Ursa Cap περιλαμβάνει τη συσκευή, ένα καλώδιο Type-C, δύο αντιστάσεις και μία μίνι αλυσίδα για να έχουμε το καπάκι της συσκευής μόνιμα μαζί με τη συσκευή.


Οι συσκευές πωλούνται στα παρακάτω χρώματα


Από τότε που ξεκίνησα να χρησιμοποιώ ποντ στη καθημερινότητα μου και από τότε που ξεκίνησα να γράφω παρουσιάσεις στο φόρουμ, πάντα έλεγα πόσο πολύ θα ήθελα τα ποντάκια μου να έχουν καπάκι. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να θυμηθώ αν έχω κάνει παρουσίαση ή αν είχα ποτέ στα χέρια μου ποντ συσκευή με καπάκι αλλά δεν περίμενα όταν έρθει αυτή η στιγμή, θα είναι το καπάκι κρεμασμένο πάνω στο ποντάκι με μια ασημένια αλυσίδα. Στα θετικά ότι η αλυσίδα μπορεί να βγει οπότε και την κρατάει μόνο όποιος νιώθει ότι του ανεβάζει το ίματζ.

Έχω κάνει παρουσίαση τα περισσότερα, μου έχουν ξεφύγει κάνα δυο, ποντάκια από τη Lost Vape οπότε και δεν θεωρώ ότι έχουμε και πολλά να πούμε μιας και η εταιρεία ευτυχώς συνεχίζει το σερί με συσκευές οικονομικές που χρησιμοποιούν τα ίδια ποντ με τις υπόλοιπες. Ακόμα και η αναβάθμιση που έκανε στα ποντ, Ursa cartridge v2, είναι τέτοια που κάνει τα νέα ποντ να μπορούν να μπουν σε παλιότερες συσκευές και το αντίθετο.

Εμφανισιακά τις βλέπετε τις συσκευές στις φωτογραφίες και μπορείτε απλά να διαλέξετε ποια σας ταιριάζει και σας είναι βολική στο χέρι και πάνω κάτω θα έχετε το ίδιο τελικό αποτέλεσμα. Προσωπικά σίγουρα θα διάλεγα συσκευή με ρύθμιση αέρα και εδώ έχουν και οι δύο. Φουλ αεράτα και τα δύο με τον αέρα ανοιχτό και σφιχτά αεράτα στα πιο κλειστά. Μπορείς να κλείσεις και τελείως τον αέρα αλλά οκ χάνεις γεύση, εγώ όμως το προτιμώ. Ίσως το Ursa Cap, αν δεν ξεγελιέμαι, είναι ένα τσακ πιο σφιχτό με τον αέρα κλειστό. Ωραία η προσθήκη της οθόνης στο Ursa Epoch, δεν είμαι σίγουρος αν κερδίζω κάτι σε σχέση με το Ursa Cap που έχει απλά ένδειξη λεντ για τη μπαταρία οπότε πάλι δεν βρίσκω διαφορά και μόνο στην εμφάνιση αλλάζει κάτι. Στο δικό μου χέρι κάθεται καλύτερα το Ursa Cap αλλά ήδη ψάχνω το καπάκι από ένα από τα sample που μου έστειλαν χαχαχ.

Για τα Ursa cartridge v2 έχω γράψει και σε παλιότερες παρουσιάσεις. Γενικά το θέμα ποντ και γεύση έχει ανέβει πάρα πολύ σε σχέση ακόμα και με 2 χρόνια πριν, δεν πάω καν παραπάνω που τότε δεν είχαμε γεύση σε ποντάκια. ΟΚ, δεν φτάνει μια πλήρη ατμιστική συσκευή αλλά με 20-30ε αγοράζω 2-3 από αυτά τα πετάω σε ένα τσαντάκι και στη τσέπη μου και είμαι έτοιμος. Μια χαρά γεύση βγάζουν τα νέα ποντ, δεν νομίζω ένας εργοστασιακός ατμοποιητής να βγάζει πλέον καλύτερη γεύση. Διαρροές δεν πολύ βλέπω, που και που καμιά υγρασία άμα ξεμείνει κάποια συσκευή σε ένα τσαντάκι ή στο γραφείο πάνω αλλά μέχρι εκεί.

Αυτά.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1869 246914 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:29
από Aoratix
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572409 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2015 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8154 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122416 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 461 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327128 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8735 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298242 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512177 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios