vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

162 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, lounik, georgeboy, manoslykos, djfloor, camber

Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 749
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 01, 2024, 21:20 »
Ακατέργαστο Γεώργιε,όπως το έκανε η φύση άσπρο και παχύ της μάνας του καμάρι,λιαζόταν πάνω στο φυτό το τράβηξα και το πήρα μιάς και βρέθηκα πρόσφατα στη Θήβα και είπα να ποτίσω (...) λίγο το ξεραμένο απο την ανομβρία έδαφος της.
Ο Θάνος καλά τα λέει πιο πάνω αλλά ελα που με τρώει η περιέργεια και έτσι...το δοκίμασα μόλις τώρα!


Λοιπόν,επειδή είναι εντελώς ακατέργαστο ΔΕΝ είναι απορροφητικό γιατί καλύπτεται απο κάποια έλαια που παράγει το φυτό.Αρα για να χρησιμοποιηθεί πρέπει να υποστεί κατεργασία καθαρισμού κτλ.
Έριξα λοιπόν μερικές σταγόνες αφού βαμβάκωσα την αντίσταση οι οποίες στεκόντουσαν πάνω στο βαμβάκι με ελάχιστη απορρόφηση ακόμα και ζεσταίνοντας το σύρμα (τραβούσε λίγο καλύτερα ανάμεσα στίς σπείρες,δεξιά και αριστερά απο αυτές το υγρό απλώς στεκόταν πάνω στίς ίνες).Περίμενα αρκετή ωρα να τραβήξει οσο γίνεται και αφού τελικά βράχηκε καλά του μπουμπούνισα μια αλλά το αποτέλεσμα δεν ήταν καλό.
Βαμβάκωσα πάλι με μπέϊκον και ατμίζω τώρα ενα υγράκι που η μπίχλα του δεν περιγράφεται!!!


Αυτά.
Εχω την εντύπωση οτι είναι το πρώτο μου ριβιού στο φόρουμ οπότε μου πρέπουν πυροτεχνήματα!!


ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ το άκουσες;;


« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2024, 21:28 από Chris66 »

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1219
  • Φύλο: Άντρας
  • Im back and vaping again.!!!
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 01, 2024, 21:51 »
Συμφωνώ αλλά με τρώει ο κ...,εχω περιέργεια ήθελα να πω να δω πως είναι.


Μπορεί να κάνω μια δοκιμή,τι θα πάθω; Το πολυ-πολύ να τα κακαρώσω.
Θα σας στείλω μήνυμα μετά να προσέχετε μη την πάθετε και εσείς! :laugh1:
 
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: κλαίω ρε φιλαράκι!!!  :respect:


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά  :respect: αλλά πείτε και την μάρκα  ;)
..νομίζω ότι επιτρέπετε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2335
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 01, 2024, 21:59 »
Αν έχεις & άλλο, βράσ'το & στέγνωσέ το. Αυτήν την διαδικασία ήθελα να γλυτώσω & δεν ξαναματαέβαλα θκιά'μ  μπαμπακιά στου μπουστάν'μ ,αλλά προυτίμ'σα ιέτ'μου βιουλουγ'κό απού τ'ν αγαπ'μένη'μ& ατμίστρια φαρμακουπχοιό απού ψουνίζω & τι' βάσεις'μ.  ::)
* Λιάκο είσαι εδώ;  8)

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1219
  • Φύλο: Άντρας
  • Im back and vaping again.!!!
Απ: Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη;
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 01, 2024, 22:16 »
@treloneritis   
πες και την μάρκα για να το αναζητήσω  ;) :) :yes:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1944
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Αν έχεις & άλλο, βράσ'το & στέγνωσέ το. Αυτήν την διαδικασία ήθελα να γλυτώσω & δεν ξαναματαέβαλα θκιά'μ  μπαμπακιά στου μπουστάν'μ ,αλλά προυτίμ'σα ιέτ'μου βιουλουγ'κό απού τ'ν αγαπ'μένη'μ& ατμίστρια φαρμακουπχοιό απού ψουνίζω & τι' βάσεις'μ.  ::)
* Λιάκο είσαι εδώ;  8)




Δε ντα ρουτάμ αυτά........ Ουφκόρς κίμι δω........ είχα κιρό να διαβάσου κατ πθα του καταλάβου μι τσμία!!! (ιντάξ, είχι κατ ανουρθουγραφίις.... αλλά σι σχουράου!)

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 749
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
...χεχεχε.....απόλαυση!!! :bye:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1219
  • Φύλο: Άντρας
  • Im back and vaping again.!!!
Καλημέρα παίδες!  :)

Είχα σκοπό να πάρω από το φαρμακείο, άλλα βρήκα στο σουπερμάρκετ, βιολογικό έλεγε) Ότι χειρότερο έχω ατμίσει. Δεν ξέρω, ίσως στο φαρμακείο είναι ποιο καθαρά

Μπορείς να αναφέρεις την μάρκα για να το αποφύγουμε?  :dontknow:


Χρόνια τώρα χρησιμοποιώ βιολογικό βαμβάκι από φαρμακείο. Και με δεδομένο ότι κάνω σκέτη βάση, μπορώ να εγγυηθώ ότι είναι καλή επιλογή σε τιμή χώμα. Καλό στην επεξεργασία, καλή αποροφητικότητα, βαμβακίλα (ελαφριά) μόνο στις 3-4 πρώτες τζούρες.


Μπορείς να αναφέρεις την μάρκα για να το δοκιμάσουμε?  :dontknow:



..............................
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Sergios

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Σόρρυ, BigRed, δεν θυμάμαι. Θα περίμενα να απαντήσει ο treloneritis, θα είναι μια σίγουρη επιλογή. Θα ήθελα να δοκιμάσω το βαμβάκι από το φαρμακείο που κάνει ο treloneritis. Ευκαιρία είναι να πάρω μαζί με τα χάπια της πίεσης  :)

Αποσυνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Και του φαρμακείου που είναι βιολογικό έχει υποστεί επεξεργασία με χημικά....και απαγορεύεται για ατμισμα και για τα πνεύμονα μας Τώρα όσον αφορά για βαμβακι , τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα και κατέληξα στο Cotton Bacon v2

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1219
  • Φύλο: Άντρας
  • Im back and vaping again.!!!
τα έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα και κατέληξα στο Cotton Bacon v2
....και το οποίο επιτρέπεται για άτμισμα?  :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 39 9488 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:08
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 344540 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208041 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543656 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32216 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51480 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 599128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359776 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194545 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 2014 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 2148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos