vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 6 χρήστες
Aoratix, tsiv, lagoudakis, Milarepa, Jorge, manoslykos

Twitter

ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ

ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:11 »
Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"







Παιδια θελω να αναφερω ενα προβλημα με το ΗΤ.Καπνιζω 18 mg 3 ml την ημερα και διαπιστωνω ταχυκαρδια ,σφυξεις γυρω στισ 110 και η καρδια μου φτερουγιζει.Αυτο δεν το ειχα με το ΚΤ που καπνιζα και παραπανω (50 τσιγαρα medium την ημερα).Επισης την αλλη μερα εχω μεγαλο πλακωμα στο στηθος,ειδικα το πρωι.Εχετε καμμια ιδεα?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:05 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:16 »
Ταχυκαρδία είχα κι εγώ τις πρώτες μέρες.
Από τα 18mg έπεσα στα 12mg και σταμάτησαν αμέσως.

Το πλάκωμα δεν νομίζω να έχει σχέση με το ΗΤ, μάλλον από το ΚΤ εκπορεύεται, αλλά, καλού - κακού, αν συνεχιστεί, καλύτερα να σε δει γιατρός.

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:18 »
Γεια σου καλέ μου..
Η ταχυκαρδία εχει αναφερθει πολλες φορές απο χρήστες..(και εγω είχα).Αν θες ισως κ να δεις αν καποιος αλλος εχει επισημάνει κάποια από τα δικά σου συμπτώματα ή κάποια πιθανή αιτία θα σου προτεινα να δεις στο θεμα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,542.msg149344.html#new
Ελπιζω να βοηθησα λιγάκι!

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:19 »
δεν σας κανει εντιποση οτι ολες οι ενοχλισεις ειναι τις προτες 3-4 βδομαδες ? μαλων προερχοντε απο το κανονικο τσιγαρο και την διακοπη του  ;)

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:20 »
Δεν ξερω γιατι ολοι προτεινουν να ξεκινας απο 18 ή 24 mg. εγω που καπνιζα 40-50 στριφτα τη μερα ,δεν μπορω να ατμισω υγρα πανω απο 6mg.
κατεβα σε 6 και αν δεν φτιαξει πηγαινε σε γιατρο.

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:21 »
Επισης, το λεω μετα απο προσωπικη εμπειρια που ειχα με ενα φιλο, μηπως ψιλο-αδιαφορησες για τυχον διαρροες υγρου στο στομα σου ή στα χερια; Ειναι μικρες οι ποσοτητες για να προκαλεσουν δηλητηριαση ναι μεν, αλλα ισψς να ευθυνονται για τις ταχυκαρδιες σου.....

Υποθεση κανω ετσι; Ο φιλος παντως, που ανεφερα, κατι τετοιο επαθε, και επειδη φοβηθηκε πηρε υγρο χωρις νικοτινη. Δε το συζηταμε βεβαια οτι με αυτα τα πραγματα δεν παιζουν,
Παράθεση
καλύτερα να σε δει γιατρός.

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:23 »
Φιλε ριξε την νικοτινη στο μισο για 2-3 μερες για να δεις αν σταματησει. Αν οχι καλυτερα να μιλησεις με τον γιατρο σου.

Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:28 »
Παιδια ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση σας.Ειναι πραγματι εντυπωσιακο ,το ποσο βοηθαει ο ενας τον αλλον σ αυτο το site.Με βλεπω να πηγαινω στα 6 mg ,μιας και τα 11 που δοκιμασα εχθεσ δεν βοηθησαν.Εχετε καποια καλη προταση για αρωμα στα 6 mg?Επισης διαβασα οτι πολλοι απο εσας καταφεραν να μειωσουν την νικοτινη ανεβαζοντας τα volt  σε 4-6.Πιστευετε οτι αυτο θα βοηθησει?

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:31 »
Δεν ξερω γιατι ολοι προτεινουν να ξεκινας απο 18 ή 24 mg. εγω που καπνιζα 40-50 στριφτα τη μερα ,δεν μπορω να ατμισω υγρα πανω απο 6mg.
κατεβα σε 6 και αν δεν φτιαξει πηγαινε σε γιατρο.
Συμφωνω απολυτως με 60 τσιγαρα ημερησιως οταν καπνιζα ειμαι απο την αρχη στα 9mg μια φορα με 18αρι και τα ειδα ολα.Κατεβα λιγο στην νικοτινη και νομιζω ολα θα στρωσουν

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:33 »
Παιδια ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση σας.Ειναι πραγματι εντυπωσιακο ,το ποσο βοηθαει ο ενας τον αλλον σ αυτο το site.Με βλεπω να πηγαινω στα 6 mg ,μιας και τα 11 που δοκιμασα εχθεσ δεν βοηθησαν.Εχετε καποια καλη προταση για αρωμα στα 6 mg?Επισης διαβασα οτι πολλοι απο εσας καταφεραν να μειωσουν την νικοτινη ανεβαζοντας τα volt  σε 4-6.Πιστευετε οτι αυτο θα βοηθησει?
ενας καλος ατμοπιοιτις βοιθαει τα βολτ για μενα δεν ειναι το θεμα αλλα απλα μετατρεπουν ενα ατμοπιοιτη μετριο σε καλο  ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 12:54 »
Ταχυκαρδία είχα κι εγώ τις πρώτες μέρες.
Από τα 18mg έπεσα στα 12mg και σταμάτησαν αμέσως.

Το πλάκωμα δεν νομίζω να έχει σχέση με το ΗΤ, μάλλον από το ΚΤ εκπορεύεται, αλλά, καλού - κακού, αν συνεχιστεί, καλύτερα να σε δει γιατρός.

Απλά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 13:01 »
Παιδια θελω να αναφερω ενα προβλημα με το ΗΤ.Καπνιζω 18 mg 3 ml την ημερα και διαπιστωνω ταχυκαρδια ,σφυξεις γυρω στισ 110 και η καρδια μου φτερουγιζει.Αυτο δεν το ειχα με το ΚΤ που καπνιζα και παραπανω (50 τσιγαρα medium την ημερα).Επισης την αλλη μερα εχω μεγαλο πλακωμα στο στηθος,ειδικα το πρωι.Εχετε καμμια ιδεα?


Το καλύτερο θα ήταν να επισκεφτείς έναν γιατρό...όχι ότι έχεις κάτι αλλά για να σου φύγουν και οι διάφορες ιδέες από το μυαλό!
...όπως θα διαπιστώσεις είχαν και άλλοι ατμιστές παρόμοιες καταστάσεις!

Οι πρώτες μέρες είναι λίγο περίεργες λόγω απεξάρτησης από το Κ.Τ. αλλά σίγουρα ότι και να σου πούμε εδώ μέσα το καλύτερο θα ήταν να ρωτήσεις έναν ειδικό!
 

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 13:39 »
Δεν ξερω γιατι ολοι προτεινουν να ξεκινας απο 18 ή 24 mg. εγω που καπνιζα 40-50 στριφτα τη μερα ,δεν μπορω να ατμισω υγρα πανω απο 6mg.
κατεβα σε 6 και αν δεν φτιαξει πηγαινε σε γιατρο.
Συμφωνω απολυτως με 60 τσιγαρα ημερησιως οταν καπνιζα ειμαι απο την αρχη στα 9mg μια φορα με 18αρι και τα ειδα ολα.Κατεβα λιγο στην νικοτινη και νομιζω ολα θα στρωσουν
Συμφωνω με τους προλαλισαντες 20+ στριφτα εκανα και πανω απο 6mg δε μπορεσα να ατμισω απο την αρχη.Τωρα ειμαι στο μηδεν αντε το πολυ τρια με δικα μου υγρα!Σημερα δοκιμασα της γυναικας μου τα torque 56 12mg και κοντεψα να τα βγαλω ολα απο μεσα μου με το βηχα που μ'επιασε.
Ταχυκαρδιες ειχα στις αρχες.Οπως και παλιοτερα με ναργιλε.Ομως διαπιστωσα οτι οφειλεται στο ζορι για μεγαλες τζουρες τις οποιες με κ.τ. δε τις καναμε!
Αυτα απο μενα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:07 »
Πλακωμα ειχα τις πρωτες 2-3 μερες ατμισματος και μετα εφυγαν ξαφνικα ετσι οπως ηρθαν.
Ταχυκαρδια ειναι συμπτωμα της μεγαλης δοσης νικοτινης.
Κατεβασε την , ελλατωσε λιγο την πιπιλα τουλαχιστον στην αρχη και θα εισαι μια χαρα.
Αν τιποτα απο τα παραπανω δεν πιασει , το καλυτερο ειναι μια γνωμη ενος ειδικου.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ -ΠΛΑΚΩΜΑ
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 16:26 »
Καθενας και άλλη εμπειρία..
Εγώ είχα βραδυκαρδία τον πρωτο καιρό... Οχι κατι άξιο λογου κατι σαν 10 σφυγμοι πιο κατω απο το κ.τ.
Αυτή τη στιγμη που μιλάμε έχω (μισο λεπτο να μετρήσω ) 82 σφυγμους το λεπτό....
Πλάκωμα είχα με το κ.τ. Με το η.τ. ποτέ ακόμα και σε κατάχρηση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1869 246921 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:29
από Aoratix
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2020 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8156 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327130 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8740 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298248 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512181 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios