vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, grag, Ducati.Jimakos, pontioskon, Doubt

Twitter

Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!

Αποσυνδεδεμένος Nonos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #150 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 04:18 »
Απλά τα πράγματα............


θα βάζουμε καθε μηνα εναν άνθρωπο σε ενα αεροπλάνο για Ιταλία
θα του βγάζουμε 30 ατομα το εισιτήριο και θα επιστρέφει αυθημερόν με λιτρα νικοτίνης στις αποσκευές του.

τα ταξιδιωτικά πρακτορεία , κλέφτες θα γινουν ?  ?  ?


 :)) :)) :)) :tongue_smilie: :tongue_smilie: :)) :)) :))


Κάποιον να ξέρει ιταλικά να κάνει και κανένα παζάρι :tongue_smilie::tongue_smilie:...

Και εγώ πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα στην Θεσσαλονίκη όχι γνωστής φίρμας αλλά γνωστού ατόμου από τους χρήστες του φόρουμ και είχαν μαζέψει προληπτικά τα νικοτινούχα

Αποσυνδεδεμένος xoxlasae

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #151 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 05:33 »
Το έστειλα πριν λίγο.

Προς: ΕΟΦ (διεύθυνση επικοινωνίας που αναγράφεται στο site του, [email protected]

Αγαπητοί κύριοι,

σας ενημερώνω επώνυμα πως εάν τυχόν απαγορεύσετε την πώληση υγρών ηλεκτρονικών τσιγάρων με νικοτίνη, εγώ προσωπικά - σαν πρώην καπνιστής ευεργετημένος τα μέγιστα από το ηλεκτρονικό τσιγάρο, χωρίς το οποίο ακόμα θα κάπνιζα - εγώ προσωπικά, λοιπόν, θα παρανομήσω. Θα προμηθευτώ μία ποσότητα νικοτίνης, αν την απαγορεύσετε στην Ελλάδα απλώς θα την προμηθευτώ από την ΕΕ στην οποία επιτρέπεται η κυκλοφορία της (χαζοί Ευρωπαίοι!) , και θα την χρησιμοποιώ στο ηλεκτρονικό μου τσιγάρο, γιατί απλά η επιστροφή μου στο κάπνισμα είναι απαράδεκτη. Δεν έχω το δικαίωμα να το κάνω αυτό στα παιδιά μου.
Στην πραγματικότητα, εάν επιθυμείτε συλλάβετέ με. Τα χρόνια φυλακής που θα με καταδικάσετε, θα είναι πολύ λιγότερα από τα χρόνια ζωής που κέρδισα χρησιμοποιώντας το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Μετά μεγάλης λύπης για τις γελοίες σας αποφάσεις (και ενέργειες),

(όνομα)
(επάγγελμα)
(διεύθυνση κατοικίας)
(πόλη κατοικίας)
Ελλάδα (μέχρι να σας σιχτηρίσω όλους και να πάω αλλού να ζήσω σαν άνθρωπος)


 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος maze

Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #152 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 10:31 »

 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:


εχουμε κανενα ντου απο τον εοφ σημερα?


Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 14, 2011, 10:39


εχουμε κανενα ντου απο τον εοφ σημερα?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2011, 10:39 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #153 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 10:35 »
Ολα τα θαυματα διαρκουν μια μερα,
αντε να ειναι δυο.

Αποσυνδεδεμένος maze

Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #154 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 10:47 »
Ολα τα θαυματα διαρκουν μια μερα,
αντε να ειναι δυο.

γνωριζεις?

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #155 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 10:49 »
Εκ πειρας ........

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #156 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:49 »
Τελικά, με όσα έχουν ειπωθεί έχει κανείς καταλάβει/επιβεβαιώσει/διαψέυσει αν
α) Έγινε πραγματικα ντου σε μαγαζιά με προειδοποιήσεις/κατασχέσεις/πρόστιμα
β) Το ντου (αν εγινε) το έκανε ο ΕΟΦ ήα άλλη (άγνωστη?) κρατική υπηρεσία?
γ) Το ντου (αν εγινε) το έκαναν απατεώνες οι οποίοι πήραν υγρά και χρήματα?
δ) β+γ ταυτόχρονα?


Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #157 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:52 »
Πίστεψέ με ότι είναι αδύνατο να φορολογήσεις μη ελεγχόμενη ουσία-σκεύασμα.
Δεν θα χρειαστεί να εκχυλίσει κανείς από τσιγάρο. Θυμηθείτε με.
Λόγω της αδυναμίας αυτής, κατά τη γνώμη μου, θα αρκεστούν στην απαγόρευση των νικοτινούχων και θα σε προωθήσουν σε π.χ. liquid της τάδε φαρμακευτικής που θα είναι NRT (Nicotine Replacement Therapy) και ΦΥΣΙΚΑ θα κάνει 40€/φιαλίδιο. Να κονομήσει το 20ευρο ο φαρμακέμπορος, το 10ευρο το Κράτος και τα λοιπά η βιομηχανία...
Kallitexnis βλεπεις πολυ μπροστά... Είσ ωραίος...
Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να προσευχόμαστε να μη γίνει...

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #158 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 11:58 »
Οχι αυτο που λέει ο Καλλιτέχνης ΘΑ γίνει! είναι το μόνο σίγουρο. Το πότε δεν ξέρουμε. Δεν θα μας πειράξει όμως. και τα μαγαζιά τα ίδια θα μας πουλάνε αρώματα που θα αναμιγνύουμε μες τις βάσεις εξωτερικου΄που θα παιρνουμε ΝΟΜΙΜΑ.

Αποσυνδεδεμένος dimnikou1971

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #159 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:05 »
Τελικά, με όσα έχουν ειπωθεί έχει κανείς καταλάβει/επιβεβαιώσει/διαψέυσει αν
α) Έγινε πραγματικα ντου σε μαγαζιά με προειδοποιήσεις/κατασχέσεις/πρόστιμα
β) Το ντου (αν εγινε) το έκανε ο ΕΟΦ ήα άλλη (άγνωστη?) κρατική υπηρεσία?
γ) Το ντου (αν εγινε) το έκαναν απατεώνες οι οποίοι πήραν υγρά και χρήματα?
δ) β+γ ταυτόχρονα?

Εγώ είδα χθες τον Ε.Ο.Φ όταν πήγα στο safesmoking στο Σύνταγμα, στο site τους το αναφέρουν κιόλας, μάλιστα γράφουν ότι δεν βρήκε τίποτα ο Ε.Ο.Φ.

Αποσυνδεδεμένος Arf

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #160 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:24 »
H ανακοίνωση στο site τους:

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους πελάτες μας ότι στις 13 Δεκεμβρίου 2011 το κατάστημα του safesmoking στο Σύνταγμα στην οδό Βουλής 7 δέχθηκε έλεγχο από το αρμόδιο κλιμάκιο του Ε.Ο.Φ. βάσει της σχετικής ανακοίνωσης περί ελέγχων σε καταστήματα που πουλάνε προϊόντα ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Το πρωτόκολλο ελέγχου του Ε.Ο.Φ μετά τον έλεγχο του καταστήματος αναφέρει το εξής :
13/12/2011
Αποτελέσμα ελέγχου :
Δεν υπάρχουν ευρήματα

Επίσης να σας ενημερώσουμε ότι στο κατάστημα κατά την διάρκεια του ελέγχου υπήρχαν διαθέσιμα όλα τα προϊόντα που είναι αναρτημένα στο site μας.

Ως εκ τούτου η διάθεση των προϊόντων μας συνεχίζεται χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

safesmoking.gr


Στο site τους όμως δεν έχουν υγρά με νικοτίνη, προφανώς τα είχαν εξαφανίσει και από το κατάστημα...

Για κατάσχεση ξέρουμε τίποτα από κάποιο άλλο μαγαζί?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #161 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:48 »
Περίεργο....  :hmmm:
Τα κλιμάκια του ΕΟΦ δεν είναι σα του ΣΔΟΕ.
Πότε πρόλαβαν και έβγαλαν ανακοίνωση,πότε έκαναν σύσταση ανθρώπινου δυναμικού για κλιμάκιο,κλπ?! :hmmm:
Δουλεύουν και Σαββατοκύριακα?!
Tι έγινε,εκεί που δεν είχαν ούτε μισθό τους έδωσαν και πριμ?! :)) 8)
Μπράβο!!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος dimnikou1971

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #162 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 14:30 »
Το ότι είναι γιορτές και κανείς δεν παίρνει άδεια κ όλοι είναι διαθέσιμοι για δουλειά που το βάζεις??? Προσχεδιασμένη μου μοιάζει η δουλειά!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2011, 18:12 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #163 στις: Δεκεμβρίου 15, 2011, 02:42 »
Μετα την ανακοινωση περι απαγορευσης ειναι αληθεια οτι τσιμπισα λιγο και ειπα να προμηθευτω καλου κακου
50ml να εχω για ωρα αναγκης..
Σημερα εστειλα καποιον να μου κανει μια αλλαγη σε καποια νικοτινουχα που ειχα παρει με αλλη γευση.
Τι εγινε? Αν δεν ημουν πελατης του καταστηματος νικοτινουχο δεν θα ξαναεβλεπα απο αυτο το μαγαζι..
Και απο οτι μου ειπε αυτος που πηγε, το μαγαζι ηταν σχεδον αδειο απο υγρα..κατι λιγα μπουκαλακια ειχε στα
ραφια και αυτα ηταν φυσικα μη νικοτινουχα..
Προφανως επεσε συρμα και τα μαζεψαν ολα! Αρχισα να νιωθω σαν ναρκομανης και να σκεφτομαι πως θα βρω την επομενη δοση μου οταν μου τελειωσουν αυτα που ηδη εχω..
Ελπιζω να κρατησει λιγο η ιστορια..

Αποσυνδεδεμένος ipal

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Προσοχή! ο ΕΟΦ ξεκίνησε ελέγχους!!!
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 16:26 »
H ανακοίνωση στο site τους:

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους πελάτες μας ότι στις 13 Δεκεμβρίου 2011 το κατάστημα του safesmoking στο Σύνταγμα στην οδό Βουλής 7 δέχθηκε έλεγχο από το αρμόδιο κλιμάκιο του Ε.Ο.Φ. βάσει της σχετικής ανακοίνωσης περί ελέγχων σε καταστήματα που πουλάνε προϊόντα ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Το πρωτόκολλο ελέγχου του Ε.Ο.Φ μετά τον έλεγχο του καταστήματος αναφέρει το εξής :
13/12/2011
Αποτελέσμα ελέγχου :
Δεν υπάρχουν ευρήματα

@ ενα στη στοα (πανω στη πλατεια) παντως, ειχα ρωτησει πριν τα ΧΓ και μου ειχε πει "εχουμε ενα θεμα αυτες τις μερες".
μαλλον δεν ειναι το ιδιο μαγαζι ομως...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 498998 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 93 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy