vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 7 χρήστες
Xameno_Skli, tony1976, marauder800, Mimhsdr, pngtszs1976, BruceNon, Doubt

Twitter

Με πρόθεση το κόψιμο ή εναλλακτικός τρόπος ασφαλέστερου καπνίσματος;

Αποσυνδεδεμένος filfilip

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Ξεκίνησα για...........διακοπή καπνίσματος............μα συνεχίζω με όχι την  διακοπή ατμίσματος!!!!!!!!!!!!  ;) ;) ;)

χαχαχαχαχαχα μάλλον κάπως έτσι όλοι μας!!! :)

Αποσυνδεδεμένος elaspre

  • *
  • 61
  • Evic vtc mini + Kayfun v4 ή Limitless XL
μαλλον και τα δυο!

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Λοιπόν.....με λένε VIliana και είμαι καλά! :laugh1: :laugh1:

Φανατική καπνίστρια 5 χρόνια περίπου 1καπνό /1μιση μέρα δεν ήθελα επ'ουδενί να το κόψω!
Το στριφτό στο χέρι ήταν πλέον αναπόσπαστο κομμάτι μου αφού όλοι όταν δεν το βλεπαν στη θέση του ανησυχούσαν και με ρωτούσαν αν ήμουν καλά.Και εγώ με χαμόγελο τους έλεγα ότι μόλις το χα πετάξει και τώρα θα έστριβα!

Όμως ως πρώην αθλήτρια είδα τον εαυτό μου να φτάνει σε άσχημο σημείο ειδικά όταν λαχανιαζα εύκολα γιατί δεν ήμουν έτσι.Οπότε μιας που το να το κόψω δεν ήταν επιλογή είπα να το ....αντικαταστήσω με κάτι άλλο...
Και έτσι κάπως ξεκίνησα με ένα Μ&Μ...το ατμιστικό μου ταξίδι!(ωωω μα τι ποιητικό :eyesplash:)

Όμως δεν με κάλυπτε  πλέον και πήγα στο μωρό μου το GG μου!! Πλέον έχει αρχίσει να γίνεται και χόμπυ για μένα...Το άτμισμα δεν σκοπεύω να το κόψω για κανένα λόγο αυτή τη στιγμή ..Αν μου έρθει μετά καλώς!
Αλλά...χωρίς το μωροοο μουυυυ δεν παω που θε να!! :laugh1: :laugh1: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος filfilip

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Λοιπόν.....με λένε VIliana και είμαι καλά! :laugh1: :laugh1:

χαχαχαχχαχαχα.... σαν κέντρο απεξάρτησης γίναμε!

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Εγω ψηφισα το πρωτο..ως προθεση....για πολυ μελλοντικα... ;)

Καπνιζα φανατικα και νον στοπ 19 ολοκληρα χρονια...2 με δυομιση πακετα την ημερα... :idiot1:
Πηρα το Η.τ. απλα για να μειωσω τα τσιγαρα μου γιατι δεν πιστευα ποτε οτι θα μπορουσα πλεον να το κοψω...
Απο την πρωτη μερα το εκοψα...χωρις καν να δυσκολευτω...
Ενα ψυχολογικο τοχω ακομα...οταν βγαινω βραδυ εξω...να παιρνω μαζι μου ενα πακετο τσιγαρα...και μες στο σπιτι εχω παντα...παρολο που σπανια τα ακουμπαω...κι ακομα κι οταν το κανω μετα απο μια τζουρα το σβηνω με αηδια...

Το μονο που με προβληματιζει καπως ειναι οτι το η.τ. οπως και να το κανουμε εχει μια ζακικη εξαρτηση......αλλα και μονο που εκοψα τον αλλον τον διαολο μου αρκει....χωρια που ειμαι η ζωντανη διαφημιση του...κανεις δεν πιστευε οτι θα το εκοβα εβερ.. ::) :tongue_smilie:

Λαχανιασματα και ρεστα δεν ειχα ποτε...αλλα μια εγχειρησουλα που ειχα προγραμματισει να κανω φετος λογω διαφραγματος και υπνικης απνοιας...πηρε αοριστη αναβολη.... 8) ;D

Παραπερα δεν ξερω αν θα σταματησω ποτε το ατμισμα...σταδιακα σιγουρα θα ηθελα να ριξω τη νικοτινη καποια στιγμη....αργοτερα...χαλαρα... ::) :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2011, 12:20 από anima »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Ρε παιδια και 2 δυο επιλογες ειναι επιλογες υγειας... Εγω δεν το ειδα ετσι για τον ατμο... Δεν το σκεφτηκα καν, απλα μου εκατσε στο νου να το αγορασω χωρις να σκεφτομαι οτι θα κοψω το τσιγαρο ή θα το αντικαταστησω.

Οταν μου ηρθε το η.τ και αρχισα να κανω απλα δεν ηθελα πια κανονικο τσιγαρο, ηταν βλακεια και με αηδιαζε... Πρεπει να μπει και 3η επιλογη... "Για την γευση του" ή κατι τετοιο..

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Και αλλη μία
Για τη φουκαριαρα τη μανα μου!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Ρε παιδια και 2 δυο επιλογες ειναι επιλογες υγειας... Εγω δεν το ειδα ετσι για τον ατμο... Δεν το σκεφτηκα καν, απλα μου εκατσε στο νου να το αγορασω χωρις να σκεφτομαι οτι θα κοψω το τσιγαρο ή θα το αντικαταστησω.

Οταν μου ηρθε το η.τ και αρχισα να κανω απλα δεν ηθελα πια κανονικο τσιγαρο, ηταν βλακεια και με αηδιαζε... Πρεπει να μπει και 3η επιλογη... "Για την γευση του" ή κατι τετοιο..

Σωστη η παρατηρηση αλλα νομιζω το poll προσπαθει να "σφυγμομετρησει" τις δυο κυριαρχες "φιλοσοφιες" σε οσους αρχιζουν το ατμισμα. Για παραδειγμα οι περισσοτεροι γνωστοι κ φιλοι μου νομιζουν οτι βρισκομαι σε προσπαθεια να κοψω το καπνισμα κ οτι το ατμισμα ειναι ενα προσωρινο, ενδιαμεσο σταδιο...οτι ειναι το μεσον για να το κοψω. Ενω στην ουσια, δεν ειχα (ουτε εχω προς το παρον τετοια προθεση) - απλα βρηκα ενα λγοτερο βλαβερο τροπο να απολαμβανω το "καπνισμα".

Νομιζω οτι η δικη σου επιλογη εκφραζεται περισσοτερο απο την επιλογη poll "εναλλακτικο, ασφαλεστερο καπνισμα"

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Kάπνιζα 19 χρόνια και πάντα βαριά και πολλά τσιγάρα.
Απο κάμελ σε πρινς σκληρό και τα τελευταία 10 χρόνια old holborn κιτρινο αλλά επειδή το τελευταίο καιρό είχα φτάσει να κάνω 50 στριφτά τη μέρα,κατάλαβα οτι δε πάει άλλο το παραμύθι.Δεν ήθελα ποτέ να κόψω το τσιγάρο γιατί το ευχαριστιόμουνα και το γούσταρα δηλαδή κάπνιζα πρώτα απο ευχαρίστηση και μετά απο εξάρτηση.
Και έτσι απ το σεπτέμβριο είπα να δοκιμάσω ητ με σκοπό να το ελλατώσω έλεγα αν κάνω 3-5 κτ τη μέρα θα είμαι αρχηγός,και έτσι αγόρασα ενα ovale ego-t.
Τελικά πήγε παραπέρα το θέμα και έμεινα να κάνω 1 τσιγάρο ανα 2-3 μέρες πλέον με τα καινούρια σύνεργα το ευχαριστιέμαι τόσο πολύ το ητ που ούτε λόγος να γυρίσω πίσω.
Δε πιστευω ακόμα πως εγω κατάφερα να απεχθάνομαι το τσιγάρο,είναι πραγματικά εντυπωσωιακό  :respect:
Ο στόχος μου πλέον είναι κααααααααααααποια στιγμή να το φτάσω στο 0 νικοτίνη και να μη το κόψω ποτέ γιατί και αυτό είναι μια μεγάλη απόλαυση,και εγω είναι η αλήθεια είμαι λίγο επιρρεπής στα πράματα που μου δίνουν απόλαυση  8) ;D

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Ψηφισα το 2ο λοιπον, αλλα δεν με εκφραζει απολυτα...

Αποσυνδεδεμένος reefdiver

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • Τρία πουλάκια καθονταν....ΚΑΝΑΒΕΡΑΛ γωνία...
    • santorini rooms
Έψαχνα εναλλακτικό τρόπο ............... και απλά πήρα την απόφαση να το δοκιμάσω.
Μπορεί αρχικά να μην το πίστευα..................και οτι σύντομα θα "ξανακύλαγα" στο κ/τ,
αλλά η δοκιμή με έπεισε οτι ανέβηκε αρκετά η τεχνολογία σε σχεση με τα προηγούμενα χρόνια ατμού, (ειχα δει κάποια μοντέλα,αλλά δεν με έπειθαν....)
οπότε και απο τις 3-11-2011 εχω τσιγάρα και στο σπιτι και στο αυτοκινητο............... αλλα δεν εχω αναψει ουτε ενα !!!!!!

ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ και μπραβο σε αυτο το τεχνολογικό επίτευγμα που οι φωστηρες μας θελουν να φορολογήσουν γιατι ΧΑΛΑΕΙ ΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ !!!!!!!!

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ....................να ψαχνουν τρόπο φορολόγησης στον ΑΤΜΟ !!!!!!!!!  >:(
Δηλαδη η επόμενη φορολογια τι θα ειναι ? ? ?  Η ΑΝΑΣΑ ? ? ? ?  >:( >:( >:(
ΗΜΑΡΤΟΝ !!!!  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(



απο 3-11-2011 βλέπω διαφορά και στην υγεία μου και στην τσέπη μου. (ειδικά τωρα που κανω και τα δικα μου ARTυγρα).......



φιλικά,
Ιωσηφ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2011, 13:00 από reefdiver »

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
19 χρονια καπνιστης, και πολυ εξαρτημενος,το παραδεχομαι,ξεκινησα το η.τ. Με την προτροπή ενός φιλου πηρα ενα ego-t τον Αύγουστο οχι για να κοψω το κ.τ. αλλα για να το μειωσω στο μισό για αρχη και βλεπουμε...ως εναλλακτικό τροπο καπνίσματος λοιπόν το ξεκινησα και μετα απο ενα μήνα έπιασα το στόχο και μετα απο άλλους δυο χωρις να το καταλάβω κατεβηκα στο 1/3 και χαίρομαι ιδιαίτερα γι αυτο.Οσο περναει ο καιρός και βρίσκω αυτο που μου ταιριάζει απο υγρά και συσκευές εχω ολο και λιγότερη επιθυμία για κανονικό τσιγαρο( τωρα ειμαι στα 4-5 τη μερα εν συγκρίσει με 30 στριφτα) και ελπιζω καποια στιγμή να απεξαρτηθω τελείως.Το η.τ. δε νομιζω να το σταματήσω...ίσως να εχει κι αυτο τα κακά του αλλα η διάφορα που εχω δει στην υγεια μου ηδη ειναι τεράστια...προς το καλύτερο εννοειται..επι τη ευκαιρία ενα μεγάλο ευχαριστω σε ολους εδω μεσα για την πολύτιμη βοήθεια που εχουν δώσει σε ενα νεο ατμιστη και καλές γιορτές σε εσάς και τις οικογένειες σας.

Αποσυνδεδεμένος martini

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
αρχικά σαν εναλλακτικός τρόπος καπνίσματος... και όπως το πάω μαλον θα το κόψω και αυτό πολύ εύκολα  :D αφού είμαι με μηδέν νικοτίνη εδώ και μέρες για να δουμε :hmmm: :hmmm:

προσωπικά μπηκα στο η.τ για να απαλλαγω αρχικα απο το κ.τ και με προθεση να κοψω και το ηλεκτρονικο σταδιακά
εσεις;
Και εγώ έτσι μπήκα αλλά επειδή με ενθουσίασε η απλότητα της γεύσης και ότι με αφήνει η γυναίκα μου να "ατμίζω" στο σπίτι  :fight_hammered2: :fight_hammered2: παίρνω το αίμα μου πίσω ( τόσα χρόνια  βεράντα εεε )
Φυσικά δεν έχω σκοπό να το κόψω λόγο ότι είναι "απόλαυση"

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Το βασικό ερέθισμα, ήταν οτι σε 3 μήνες θα γινόμουνα πατέρας 2 παιδιών, και δεν είχα σκοπό να τρέχω σαν τον κυνηγημένο σε μπαλκόνια -απορροφητήρες - υπόγεια -ταράτσες  :angry_orange: , για να βάλω τον καρκίνο μέσα μου. Και έτσι 6 μήνες τώρα ατμίζω "σαν άνθρωπος"στο σαλόνι μου παρέα με τους γιούς μου!!! :angel:
(Και το ευχαριστιέμαι και περισσότερο από το κ.τ)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 498991 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy