vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

183 επισκέπτες, 3 χρήστες
billaras, gfilip, razen

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1575 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 22:13 »
ξέρεις τι σημαίνει συναλλαγή επιχείρησης με αυτό το κράτος; Να σου πω ένα πιθανό σενάριο.
Το απαγορευτικό για νικοτινούχα υγρά υπάρχει.
Πάει λοιπον η χ εταιρία και λέει "κοιτάξτε, έρευνες από το Δημόκριτο ή από όπου αλλού, είμαστε οκ,νομιμοποιήστε μας"
Ο ΕΟΦ λοιπόν θα της πει: Λυπόμεθα, δεν δυνάμεθα, ο ΝΟΜΟΣ!!! Μιας όμως και ήρθατε, για πείτε μας, το φέρατε το προιόν ή θα το φέρετε; Α, το φέρατε και το πουλάτε ήδη. Πάρτε ένα προστιματάκι και να σας έχουμε στα υπόψην για να ξαναπερνάμε για το χαρτζηλίκι μας στο μέλλον. Δεν το φέρατε; Ούτε να το φέρετε ποτέ διότι τώρα που ξέρουμε ότι ξέρετε θα έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά μήπως το δούμε στη βιτρίνα μας.
Α, για πες μου τώρα ποιος θα το έκανε. Και ποιος θα το κάνει βεβαίως!
Να δεις που ίσως αναγκαστούν οι εταιρίες να τα φέρνουν όλα ως non με παραλλαγή ονομάτων για να τα ξεχωρίζουν, πχ maxboro 1, maxboro 2, maxboro 3, maxboro 4, όπου 1 το non, 2 το 6ρι, 3 το 12ρι, 4 το 24ρι

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1576 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 22:14 »
Διαβάζω που όλοι λέτε για τον ΕΟΦ....
Από πότε ο ΕΟΦ έχει χημείο και κάνει ελένχους για να χορηγεί άδειες?!
Λυπάμαι,αλλά απ τα λίγα που γνωρίζω δυο αρχές κάνουν χημικές αναλύσεις και ανοίκουν στο κρατικό μηχανισμό :

1)O Δημόκριτος .
Nα θυμίσω ότι αυτός είναι υπέυθυνος για τη διανομή ως και αντικαρκινογόνων σκευασμάτων σε Μεταξά,κλπ

2)Το Γενικό Χημείο του Κράτους.


O ΕΟΦ δε κάνει χημικούς ελένχους.
Τσεκάρει αν εκ των άνωθεν δυο χημικών εργαστηριακών ελένχων πιστοποιούν αν υπάρχει κίνδυνος ή όχι και αναλόγως πράττει.
Επίσης,εχει δικαίωμα να αποσύρει ένα προϊόν που στη συσκευασία του δεν αναγράφει ή αναγράφει λανθασμένες ποσότητες ουσιών απ αυτές που έχει στοιχειοθετημένες.
Ή υπόσχεται και παραπληροφορεί πως θεραπεύει μια ασθένεια ή υπόσχεται πως κάνει καλό στον οργανισμό,ενώ δεν έχει αποδειχτεί.

Τώρα για τα υπόλοιπα θα δούμε...

(και δε κουράζομαι,να συνεχίσω με επιμονή να λέω "τι νοιάζει τους χρήστες?εφόσον σε εμάς συνηστά και δε μας απαγορεύει")
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 14, 2011, 22:24 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1577 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 22:17 »
καλησπερα παιδι
επειδη ελειπα απο Ελλαδα 10 μερες τωρα...
και γυριζοντας εμαθα τα νεα
μπορω να μαθω τις τελευταιες εξελιξεις????
αυριο πρεπει να προμηθευτω υγρα
θα μπορεσω??????

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1578 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 22:28 »
ξέρεις τι σημαίνει συναλλαγή επιχείρησης με αυτό το κράτος; Να σου πω ένα πιθανό σενάριο.
Το απαγορευτικό για νικοτινούχα υγρά υπάρχει.
Πάει λοιπον η χ εταιρία και λέει "κοιτάξτε, έρευνες από το Δημόκριτο ή από όπου αλλού, είμαστε οκ,νομιμοποιήστε μας"
Ο ΕΟΦ λοιπόν θα της πει: Λυπόμεθα, δεν δυνάμεθα, ο ΝΟΜΟΣ!!! Μιας όμως και ήρθατε, για πείτε μας, το φέρατε το προιόν ή θα το φέρετε; Α, το φέρατε και το πουλάτε ήδη. Πάρτε ένα προστιματάκι και να σας έχουμε στα υπόψην για να ξαναπερνάμε για το χαρτζηλίκι μας στο μέλλον. Δεν το φέρατε; Ούτε να το φέρετε ποτέ διότι τώρα που ξέρουμε ότι ξέρετε θα έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά μήπως το δούμε στη βιτρίνα μας.
Α, για πες μου τώρα ποιος θα το έκανε. Και ποιος θα το κάνει βεβαίως!
Να δεις που ίσως αναγκαστούν οι εταιρίες να τα φέρνουν όλα ως non με παραλλαγή ονομάτων για να τα ξεχωρίζουν, πχ maxboro 1, maxboro 2, maxboro 3, maxboro 4, όπου 1 το non, 2 το 6ρι, 3 το 12ρι, 4 το 24ρι

petra τους αμύητους στο σύστημα τους αφήνουν να τα φέρνουν ώστε μετά να έχουν το αντίστοιχο λάδωμα σε μόνιμη βάση. Αυτό σε περίπτωση που ο άλλος δεν μπορεί να βγάλει την άδεια. Αν προσπαθήσει να βγάλει άδεια, του ζητάνε οτι δεν μπορεί να φανταστεί κανείς....Μόλις τα πράγματα ζορίσουν (κοινώς τους τραβήξουν το αυτάκι τίποτα μεγαλοεταιρίες με συμφέροντα πχ φαρμακοβιομηχανίες τότε πάνε και τον κλείνουν. Μάλιστα του λένε και οτι λυπούνται πολύ

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1579 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 22:31 »
καλησπερα παιδι
επειδη ελειπα απο Ελλαδα 10 μερες τωρα...
και γυριζοντας εμαθα τα νεα
μπορω να μαθω τις τελευταιες εξελιξεις????
αυριο πρεπει να προμηθευτω υγρα
θα μπορεσω??????
ολα τα περιπτερα ειναι γεματα με νικοτινη μην ανυσυχεις εννοω υγρα νικοτινης μην παρεξηγηθω :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1580 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 22:41 »
ολα τα περιπτερα ειναι γεματα με νικοτινη μην ανυσυχεις εννοω υγρα νικοτινης μην παρεξηγηθω :laugh1: :laugh1:
αυριο δεν θα υπαρχουν....
θα τα εχω μαζεψει εγω :laugh1: :laugh1:
ερχοντε μερες δυσκολες..... :idiot1:

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1581 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 22:54 »
ευτυχώς μόλις μου ήρθανε προμήθειες απο inowa.com για 4 μήνες...  ;D

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1582 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 22:59 »
Εμενα για 5-6 μηνες, αλλά απο αλλη εταιρια  :)) Φαινεται οτι τρομοκρατηθηκα, ε?  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1583 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 22:59 »
Τελικα δεν ειναι οπως τα λετε απολυτος. Την εχει αλλαξει την αποψη του... ;)
http://www.stupidity.gr/700/blog/e-cigarette/comment-page-1/#comment-3996
"Ναι, συμφωνώ πως αν κάποιος δεν μπορεί να το κόψει, είναι προτιμότερο το η.τ., καταλαβαίνω πως για κάποιους είναι παραπάνω από δύσκολη η απεξάρτηση."

Λεει πως θα κατεβασει τελειως το αρθρο...

Kαι τελικα το κατεβασε!! :thumpup:

Κιολας....? ???
Κριμα..... :-\

Θα ηταν ενδιαφερον να φαινεται στο ιντερνετ πως ενας καθαρα πολεμιος του ατμισματος αλλαξε δημοσια αποψη οταν ηρθε αντιμετωπος με την λογικη..... (και προς τιμην του δηλαδη). Αυτα θα ηθελα να μενουν γιατι δεν εχω δει συχνα να ερχονται αντιμετωπες και οι 2 αποψεις και οι δυο μεριες με τα επιχειρηματα τους..

Οκ εδω ειναι φορουμ η.τ. αρα οι χρηστες ειναι biased, σε κατι πιο ουδετερο ομως παρουσιαζεται στον κοσμο καλυτερα.. αλλα τι να κανεις....

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1584 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 23:02 »
ελληνικο κρατος  :)) :)) ελεγχος :confused1: :confused1: τηρηση νομοθεσιας :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος paminos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1585 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 23:05 »
ειμαι σακχαροδιαβητικος με ιστορικο χ.α.π. και ο γιατρος μου συνεστησε την  διακοπη του κ.τ. οποτε το εριξα στο η.τ. επειτα απο 6 μηνες χρησης η.τ. τα αποτελεσματα ειναι τα γνωστα που αναφερουν ολοι .....
πηρα τηλεφωνο εχθες τον ΕΟΦ να μαθω τι συμβαινει ,και τι μου προτεινουν να κανω τωρα που απαγορευουν το η.τ.
η τηλεφωνητρια εχθες μου ανακοινωσε οτι υπευθηνος ειναι ενας χημικος και μου εδωσε το τηλεφωνο του.πηρα εχθες και σημερα και δεν τον βρηκα.ξαναμηλισα με την τηλεφωνητρια και ειπε οτι λειπει σε αδεια, ειναι δυνατον? εχει παρει κανεις αλλος τον εοφ ?απο οτι ειδα στο site του εοφ εχουν μια ανακοινωση και αναφερονται σε εναν παλιο νομο.καλοι οι νομοι αλλα στον χωρο της υγειας θα πρεπει να επανεξεταζονται και να αλλαζουν οταν χρειαζεται προς το καλο τον καταναλωτων και οχι αντιστροφα να τρομοκρατουν τον κοσμο , σε μια περιοδο που ο μεσος ελληνας διωκετε φορολογικα απο παντου.
εχω πολλα στο κεφαλι μου να γραψω αλλα δεν θελω να γινω κουραστικος...
ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος TzinIs

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1586 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 23:06 »
Να μην μαθαινει κόσμος που δεν πρέπει είπα, μην γραφής ότι σε συμφέρει με κεφαλαια κιόλας......Τες πα δεν ασχολούμαι άλλο οποιος κατάλαβε κατάλαβε...

Και πολυ καλα θα κανεις να μην ασχοληθεις αλλο.....γτ δεν γραφω οτι με συμφερει γτ δεν εχω κερδος απο πουθενα...και δεν απολογουμε κιολας...αυτα που εγραψα με caps,ηταν ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ...

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1587 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 23:08 »
Μια παραγγελια με υγρα που περιμενουμε απο Κινα λετε να εχουμε προβλημα και να μην μας τα περασουν?

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1588 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 23:11 »
από κίνα και πριν την απαγόρευση υπηρχε κίνδυνος να στα γυρίσουν πίσω.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1589 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 23:12 »
εχω πολλα στο κεφαλι μου να γραψω αλλα δεν θελω να γινω κουραστικος...

Εγω θα ηθελα πολυ να τα γραψεις φιλε μου!
Πολυ ενδιαφεροντα οσα ηδη ειπες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343080 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542094 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios