vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 5 χρήστες
GeorgeGTS, razen, lagoudakis, Thanosroudman, mathimatikos1966

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1500 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:44 »
δημοσίευση όνομα και πράγμα..

http://www.stupidity.gr/700/blog/e-cigarette/


Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1501 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:50 »
Τουλαχιστον παραδεχεται οτι ειναι ηλιθιος που τα γραφει ολα αυτα!  :))

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1502 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:52 »
Nαι,φίλε drf.Γιατί κοίτα τι λέει στις πρώτες γραμμες :

"Εδώ και λίγο καιρό βλέπω σε βιβλιοπωλεία, σε φυλλάδια και διάφορα καταστήματα, να διαφημίζεται το e-cigarette, το νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο. Υποστηρίζει οτι είναι ένας εύκολος και ακίνδυνος τρόπος να κόψεις το κάπνισμα. Μοιάζει με ένα κανονικό τσιγάρο, και παράγει και καπνό."
(και γω έχω δει πολλές φορές)

Καταλάβατε τώρα γιατί λέω πως είναι θέμα και πρόβλημα των εμπόρων,κλπ.?!
Ποιός τους δίνει πάτημα με τα διαφημιστικά και τα φυλλαδιάκια?!
Ποίος είπε σε βιβλιοπωλεία και περίπτερα ότι μπορούν να διαφημίζουν ή να πουλάνε η/τ,κλπ?!
Μήπως τους το είπαμε εμείς,οι χρήστες?! Δε νομίζω!!!
Ένα ακόμη ρητό λέει..."μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά" ;)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1503 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:57 »
επισης εχει ημερομηνια 26 αυγουστου 2009 :dontknow: απο τοτε μεχρι τωρα εχουν αλαξει καπως εως πολυ τα πραγματα με αυτα που διαφημιζαν τοτε

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1504 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:57 »
Τουλάχιατον εκεί ο Νίκος, πως τον λένε τον διαχειριστή, απο τα σχόλιά του καταλαβαίνω ότι έχει μια ξεκάθαρη άποψη:
Οχι στη νικοτίνη και σε οποιοδήποτε μεσο λήψης της, κόψιμο με το μαχαίρι χωρίς τσιρότα/η.τ/τσιχλες/ψυχίατρο κτλ.
Μολονότι ακραία άποψη τη σέβομαι και τραβώ το δρόμο μου. Δεν υπάρχει περιθώριο διαφωνίας ή συζήτησης με μια ακράια και ακλόνητη άποψη.
Το αρχικό post  του όμως είναι συρραφή παρόμοιων που κυκλοφορουν στο Internet και σίγουρα δεν είναι αρκετά ενημερωμένο, και
δέχεται μεν τις διευκρινίσεις άλλων σχολιαστών αλλά εμμένει στη δική του άποψη (το οποίο επίσης σέβομαι και τραβώ το δικό μου δρόμο)

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1505 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 13:59 »
όλα είναι θέμα Marketing και προβολής και τέτοιου τύπου παρουσιάσεις μόνο κακό κάνουν.!

επίσης στο ποιός μπορεί να πουλάει ΗΤ και υγρά η απάντησή μου , τουλάχιστον τυπικά , είναι ο οποιοσδήποτε μπορεί να κόψει αποδείξεις λιανικής περιλαμβανομένων στους κωδικούς που έχει στην εφορία για εμπόρια ηλεκτρονικών συσκευών και είδη καπνού (για τα υγρά αν και δεν είμαι σιγουρος τι γίνεται εδώ)   ;D

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1506 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 14:04 »
Δεν υπάρχει περιθώριο διαφωνίας ή συζήτησης με μια ακράια και ακλόνητη άποψη.
Το αρχικό post  του όμως είναι συρραφή παρόμοιων που κυκλοφορουν στο Internet και σίγουρα δεν είναι αρκετά ενημερωμένο, και
δέχεται μεν τις διευκρινίσεις άλλων σχολιαστών αλλά εμμένει στη δική του άποψη (το οποίο επίσης σέβομαι και τραβώ το δικό μου δρόμο)

Συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο! :thumpup:
Αυτή την κατηγορία ανθρώπων πρέπει να την αντιμετωπίζεις με το εξής ωραίο που μου είχε πει κάποτε ο συγχωρεμένος ο παππούς μου, και είχε απ' ότι φαίνεται απόλυτο δίκιο.

'' Όταν συναντάς παιδί μου μπροστά σου ανθρώπους με απόλυτη άποψη, κοινώς αγύριστα κεφάλια, μην μπαίνεις στον κόπο να τους αλλάξεις άποψη.''

Να τους λες μόνο αυτό : Εσύ έχεις δίκιο κι εγώ την ησυχία μου

Αποσυνδεδεμένος John D.

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1507 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 14:54 »
http://www.synpeka.gr/nea-mikris-lianikis/e-cigar/item/1360-πως-σκέπτεται-ένας-καταναλωτής-–ατμιστής.html

ΠΩΣ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ -ΑΤΜΙΣΤΗΣ
"Στις ΗΠΑ όπου έχει υπαχθεί στα προϊόντα καπνού μετά απο δικαστική απόφαση" Θα  σταθ'ω μονο σ'αυτη τη προταση για να πω τα εξης :
 
1. στις ΗΠΑ βγηκε δικαστικη αποφαση γιατι οι εμποροι αμεσα εκαναν προσφυγη στη δικαιοσυνη !

2. στις ΗΠΑ οι εμποροι ειχαν οργανωθει σε συλλογο αρκετα νωρις ωστε να μπορουν να αντιμετωπισουν τετοιες καταστασεις !

3. στις ΗΠΑ οι εμποροι ειχαν την ευφυια να μη σχετισουν ποτε τη χρηση του η.τ. με την απεξαρτησητη απο το καπνισμα (οπως καποιοι  εξυπνοι δικοι μας!) αλλα το προβαλλαν σαν εναλλακτικο τροπο προσληψης νικοτινης !

ΠΟΥ ειναι λοιπον οι ενεργειες των Ελληνων εμπορων που θιγωνται αμεσα οικονομικα και επιχειρηματικα?? εχουν κανει τιποτα ολες αυτες τις ημερες που γινεται ολο αυτο το πανηγυρι?
αν περασει και ισχυσει η αντιμετωπιση της νικοτινης που περιεχουν τα υγρα σαν φαρμακευτικης ουσιας και οχι του συνολικου υγρου σαν προϊον καπνου... ε τοτε πραγματι θα υπαρξει πολυ μεγαλο προβλημα γι ολους εμας τουσ ατμιστες... γιατι για να μπορεσει να εγκρηθει το υγρο δεν θα απαιτητε μονο χρηματικη καταβολη... αλλα χρονια εργαστηριακων μελετων και κλινικων ερευνων (καμια δεκαετια τουλαχιστον!)!! γι αυτο και στις ΗΠΑ οι κινησεις εμπορων+χρηστων ηταν προς την κατευθυνση των "προϊοντων καπνου" ενω των φαρμακοβιομηχανιων-καπνοβιομηχανιων προς την κατευθυνση των "φαρμακευτικων ουσιων"!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1508 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 15:01 »
Μου τα χάλασες λίγο στη τελευταία πρόταση "... κίνηση εμπόρων+χρηστών..." !!! :(
Δεν υπάρχει τέτοια κίνηση πουθενά ανα τον κόσμο,φίλε μου.
Πάμε για παγκόσμιο μου φαίνεται και σε αυτό. 8)
Στην Αμερική κατέφυγαν στα δικαστήρια οι έμποροι η/τ+ Vs φαρμακοβιομηχανιών και o FDA+καπνοβιομηχανιών Vs χρηστών η/τ.
Και τελικά βγήκε μια μέση λύση που ήταν από όλους αποδεχτή(σχεδόν)!
;) :)

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1509 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 15:34 »
μη μασάτε...
και στο αεροδρόμιο άτμισα (ζούλα) :angel:.........και μέσα στο αεροπλάνο άτμισα(πάλι ζούλα)χωρίς να με πάρει κανένας χαμπάρι  :laugh1: :laugh1:
......εκτός και μας κάνουν ψαχτήρι από πριν και μας τα παίρνουν :angry_orange:

υ.γ......ένα υβριδικούλη έχω  :_love_heart: :_love_heart:.......και όχι μπουρί σαν της << ατμομηχανής>> :tongue_smilie:.......και πρόσεχα πως φυσάω ::)

Αποσυνδεδεμένος Adreas

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1510 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 15:37 »
μη μασάτε...
και στο αεροδρόμιο άτμισα (ζούλα) :angel:.........και μέσα στο αεροπλάνο άτμισα(πάλι ζούλα)χωρίς να με πάρει κανένας χαμπάρι  :laugh1: :laugh1:
......εκτός και μας κάνουν ψαχτήρι από πριν και μας τα παίρνουν :angry_orange:

υ.γ......ένα υβριδικούλη έχω  :_love_heart: :_love_heart:.......και όχι μπουρί σαν της << ατμομηχανής>> :tongue_smilie:.......και πρόσεχα πως φυσάω ::)

Αν είσαι διακριτικός δεν σε παίρνει κανεις χαμπάρι όντως γιατί δεν μυρίζει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1511 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 15:50 »
ακριβώς έτσι

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1512 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 15:55 »
κι αν έχεις καθαρή pg στο αεροπλάνο έχεις όλο το χτύπημα χωρίς πολύ ντουμάνι. Το θέμα είναι όμως ότι έχουμε μάθει στην Ελλάδα, σε οποιονδήποτε τομέα, οι μισοί να αυθαιρετούν με τουπέ κραδαίνοντας μια αμφισβητούμενη ρομφαία περί "νόμιμου δικαιώματός τους" και οι υπόλοιποι μισοί να ασκούν τα δικαιώματά τους κρυφά και στη ζούλα, διότι κανείς δεν τους τα αναγνωρίζει. Ειδικά οι της πρώτης κατηγορίας είναι οι πρώτοι που θα σπεύσουν να τους κυνηγήσουν. Μην ξεχνάμε ότι στην Ελλάδα όταν ο απλός πολίτης μπλέκει σε κάτι πρέπει να αποδείξει ότι είναι αθώος, όχι η αντίθετη πλευρά ότι είναι ένοχος. Αυτό είναι το απόλυτα εξοργιστικό.
Το ίδιο συμβαίνει τώρα με το η.τ.

 

Αποσυνδεδεμένος mitsakos1980

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1513 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 16:06 »
Πιστευω πως όλη αυτή ιστορία στο τέλος θα βγάλει σε καλό για εμάς τους ατμιστές..πρεπει να υπαρξει έλεγχος ποιοι και τι είδους υγρά πουλάνε!!!!! Δεν είναι δυνατόν να πουλάνε υγρά βιντεοκλαμπ και να μην κοβουν και αποδείξεις..απαράδεκτο!!!

Αποσυνδεδεμένος John D.

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1514 στις: Δεκεμβρίου 14, 2011, 16:15 »
Μου τα χάλασες λίγο στη τελευταία πρόταση "... κίνηση εμπόρων+χρηστών..." !!! :(
Δεν υπάρχει τέτοια κίνηση πουθενά ανα τον κόσμο,φίλε μου.
Πάμε για παγκόσμιο μου φαίνεται και σε αυτό. 8)
Στην Αμερική κατέφυγαν στα δικαστήρια οι έμποροι η/τ+ Vs φαρμακοβιομηχανιών και o FDA+καπνοβιομηχανιών Vs χρηστών η/τ.
Και τελικά βγήκε μια μέση λύση που ήταν από όλους αποδεχτή(σχεδόν)!
;) :)
steamboy... διαβασε καλυτερα αυτο που γραφω. οταν γραφω "κινησεις" δεν ερμινευεται ως κινημα αλλα ως "ενεργιες". φυσικα και δεν υπαρχει τετοιο κινημα. οσο γι το "εμποροι+χρηστες" δεν ενοουσα οτι εχουν κανει κατι απο κοινου αλλα οτι και οι δυο εχουν κανει ενεργειες προς την ιδια κατευθυνση γιατι αυτο συμφερει και τους εμπορους και τους χρηστες.  :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343151 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542142 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1444 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593940 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios