vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

286 επισκέπτες, 3 χρήστες
grag, ZoeM, tasos1976

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1110 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 21:25 »
Βάγγο αυτά που λες είναι σωστά και τα υπογράφω,
Το ΗΤ , ας το πούμε ακόμη μια φορά κι ας κουράσουμε, μια που πολύς κόσμος ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ και εκεί πρέπει να ρίξουμε το βάρος της πληροφόρησης.

Το ΗΤ, σύμφωνα με ΟΛΕΣ τις μέχρι τώρα έρευνες και μελέτες,  δείχνει να είναι  η λιγότερο επώδυνη λύση (το πόσο λιγότερο θα το δείξει ο χρόνος) για αμετανόητους καπνιστές, για άτομα που για τον Χ,Ψ,Ζ λόγο ΑΔΥΝΑΤΟΥΝ να κόψουν το τσιγάρο.

ατμίζουν γιατί αν συνεχίσουν να καπνίζουν ....


ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΟΥ ΧΑΡΒΑΡΝΤ (ΕΘΝΟΣ )
«Πεθαίνετε για τη... σύνταξή μου»

«Από κάθε Ελληνα καπνιστή που παθαίνει καρκίνο στον πνεύμονα και χάνει τη ζωή του, οι αμερικανικές πολυεθνικές εταιρείες καπνού έχουν κερδίσει 5.000 ευρώ.

Μέρος των χρημάτων αυτών καταλήγουν στο Ταμείο μου, από το οποίο παίρνω μία αξιοπρεπή σύνταξη, σε βάρος των Ελλήνων».

Με τη φράση αυτή περιέγραψε χθες τις οδυνηρές συνέπειες του καπνίσματος ο καθηγητής του Πανεπιστημίου Χάρβαρντ κ. Γκρέγκορι Κόνολι, ο οποίος έχει συγγράψει μελέτη για τις επιπτώσεις του καπνίσματος στην Ελλάδα.

Ο κ. Κόνολι τόνισε ότι το κόστος περίθαλψης των καπνιστών που αρρωσταίνουν ανέρχεται ετησίως στα 3,2 δισεκατομμύρια ευρώ: «Δεν έχετε την πολυτέλεια να χαρίζετε αυτά τα χρήματα στους πλούσιους Αμερικανούς, Βρετανούς ή Ιάπωνες», είπε ο κ. Κόνολι, για να σημειώσει:

«Αυξήστε την τιμή των τσιγάρων τόσο, ώστε να μην μπορεί να τα αγοράσει κανένας νέος.

Απαλλαγείτε ως λαός από τους βαρβάρους, που έχουν σήμερα τη μορφή των καπνοβιομηχανιών».

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63587118

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1111 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 21:25 »
Πανω σε αυτο που λες, Βαγγο, σκεφτομουν οταν ξεκινησε αυτος ο ντορος οτι αν ενας ατμιστης παθει κατι, ω μη γενοιτο, θα σπευσουν ολοι οι καλοθελητες να το αποδωσουν στο η.τ., ενω το πιο πιθανο ειναι η παθηση του να οφειλεται στα 20-30 χρονια καπνισματος, εστω κι αν το εχει διακοψει εδω και ενα χρονο.

Ασχετο ... Μια συναδερφος στη δουλεια, σπαστικη αντικαπριστρια, η οποία λογω αναγκης μπορει να περναει πολυ ωρα σε ενα γραφειο μανιωδους καπνιστη για να κανει τη δουλεια της, λεει οτι της μυριζει το δικο μου η.τ. και της χαλαει το λαιμο. Αρχισε δε να της μυριζει τη μερα που ξεκινησε ο ντορος!
Η γυναικα μου, που δεν καπνισε ποτε στη ζωη της, λεει οτι δεν της μυριζει καθολου, τη στιγμη που εγω το εχω πιπιλα!

Παιδια, θα μας τα σπασουν τα @$##@ τελειως απο δω και περα!


Abet, ενα πακετο στην Αμερικη κοστιζει αναλογικα σε ευρω 8 με 11 ευρω! Λετε να το κανουν κι εδω τοσο? Και στην Ευρωπη ειναι πολυ πιο ακριβο απο ο,τι εδω.

Αποσυνδεδεμένος vagos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1112 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 21:38 »
Πανω σε αυτο που λες, Βαγγο, σκεφτομουν οταν ξεκινησε αυτος ο ντορος οτι αν ενας ατμιστης παθει κατι, ω μη γενοιτο, θα σπευσουν ολοι οι καλοθελητες να το αποδωσουν στο η.τ., ενω το πιο πιθανο ειναι η παθηση του να οφειλεται στα 20-30 χρονια καπνισματος, εστω κι αν το εχει διακοψει εδω και ενα χρονο.

Ακριβώς αυτό λέω φίλε μου! Θα αργήσει πάρα πολύ να ξεκαθαρισει το τοπίο!

Να προσθέσω κάτι άσχετο που θυμήθηκα διαβάζοντας τα προηγούμενα σχόλια, το ξέρετε οτι τα γονιδια που ερευνουνται οσον αφορα τον καρκινο του πνευμονα εχουν πατενταριστει απο καπνοβιομηχανιες? Που σημαινει οτι χρειαζεται η αδεια τους και φυσικα η αποζημιωση τους για να γινει οποιαδηποτε ερευνα ετσι ωστε να αναδειχθει ακριβως ο παθοφυσιολογικος μηχανισμος με τον οποιο το καπνισμα προκαλει καρκινο?
Μετα απο γρηγορο google search βρηκα αυτο:
 http://www.genewatch.org/article.shtml?als%5Bcid%5D=492860&als%5Bitemid%5D=507869

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1113 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 21:48 »
Καταλαβα Βαγγο μου. Και μετανοιωσα που παρηγγειλα μονο μισο λιτρο υγρα και οχι πεντολιτρο!!  :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1114 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 21:52 »
Παράθεση
Ασχετο ... Μια συναδερφος στη δουλεια, σπαστικη αντικαπριστρια, η οποία λογω αναγκης μπορει να περναει πολυ ωρα σε ενα γραφειο μανιωδους καπνιστη για να κανει τη δουλεια της, λεει οτι της μυριζει το δικο μου η.τ. και της χαλαει το λαιμο. Αρχισε δε να της μυριζει τη μερα που ξεκινησε ο ντορος!

Χαχαχαχα!
Σπαστικός αντικαπνιστής αν και συμπαθέστατος κατα τα άλλα με βλέπει προχτές...
- Τάμαθες απαγορεύτηκε σε δημόσιους χώρους (μεταξυ σοβαρού και αστειου) αν σε δω να ατμιζεις θα σε καρφώσω, δεν είμαι υποχρεωμένος να αναπνέω τη νικοτίνη σου!
Του φυσάω μια στη μούρη και γίνεται τούρκος!
- Το συγκεκριμένο υγρό είναι χωρίς νικοτίνη έχεις μύτη - φασματογράφο να το ψάξουμε ?
Εβαλε τα γέλια   :laugh1: :laugh1:

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1115 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:31 »
άλλη παράνοια και αυτη...μα αφου η νικοτίνη δεν περιφέρεταισ τον αέρα τι σχέση έχει αν το υγρό έχει νικοτίνη η όχι???

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1116 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:46 »
Καποτε, ο κάθε ασχετος εβγαινε και ελεγε το μακρυ του και το κοντο του σχετικα με το χρηματηστηριο. Την καταληξη την γνωριζετε ολοι. Κατι αναλογο συμβαινει και τωρα. Ο κάθε λογης αναρμοδιος καπνιστης ή μη , με περισπουδαστο υφος υποστηριζει και από κατι.
Ας μην πεσουμε στην παγιδα.
Προτεινω να παρακολουθουμε από κοντα τις ιατρικες ερευνες σε παγκοσμιο επιπεδο, γιατι αυτό που κυριως μας αφορα είναι η υγεια μας.
Αυτό που μου κανει πραγματικα τρομερη εντυπωση είναι πως τα πιο πολλα σχολια, πειραγματα και συναφη,από τοτε που τεθηκε θεμα απαγορευσης, τα εχω δεχθει από καπνιστες με περισσια χαιρεκακια. Γιατι αραγε?

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1117 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:51 »
Τώρα που το λες... κι εγώ το ίδιο. Μανιώδης καπνιστής μου είπε ''τάμαθες?απαγορεύτηκε'' Κι είχε ένα ύφος.... όλο χαρά! τι μ@λ@ξ...
 :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:54 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1118 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:52 »
Πάντως αυτό που αντιμετωπισα σημερα πηγαινωντας σε ενα
τραπέζι δεν λέγεται....Με το που εβγαλα το GG εξω εκτός του
οτι εγινα αυτόματα το κέντρο ενδιαφέροντως ;) αρχισαν κ με
έλουζαν με ερωτήσεις του τύπου ρε δεν τα έμαθες το απαγορεύσανε
το Η.Τ και έιπαν οτι κάνει κ υγρό στον πνεύμονα κ ετσι κ εγω
ακάθεκτος απλά έκανα ένα νεύμα του τύπου ΟΚ :thumpup:
κ συνέχισα να ατμίζω.Και φανταστείτε να το ακούς και από
καπνιστές που έκαναν το ενα στριφτό πίσω από το άλλο :angry_orange:
Τι άλλο να πει κανείς :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1119 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:53 »
Παράθεση
τα πιο πολλα σχολια, πειραγματα και συναφη,από τοτε που τεθηκε θεμα απαγορευσης, τα εχω δεχθει από καπνιστες με περισσια χαιρεκακια. Γιατι αραγε?

Γιατι απλά θελουν να μας επιστρεψουν στο κ.τ. και να μας παρουν μαζι τους στον ταφο απο τον οποίο οι ιδιοι δεν μπορουν να βγουν!

Και αμα αντι για πειραγματα δειτε και καλα ενδιαφερον και "αγαπη" απο τους καπνιστες, παλι το ιδιο συμβαινει. Η αγαπη του μελλοθανατου σημαινει μονο αυτο. Οτι θελει να πεθανεις μαζι του.

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1120 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:53 »
με αυτά που έχω ακούσει κι έχω μάθει τελευταία με αφορμή το η.τ., δε θα μου φανόταν παράξενο ακόμα και να έχει βρεθεί το φάρμακο που θεραπεύει τον καρκίνο αλλά δεν κυκλοφορεί μόνο και μόνο για να κονομήσουν κάτι παραπάνω οι υπάρχουσες φαρμακοβιομηχανίες. Τελικά δεν είναι ''τρυφερός'' ο κόσμος που ζούμε....

Να μην σου φαίνεται παράξενο φίλε μου, διότι έχει βρεθεί και οι αλήτες θάβουν ακόμα και τις έρευνες που γίνονται.
Τρυφερός ;;   :nope:

Χαχαχαχα!
Σπαστικός αντικαπνιστής αν και συμπαθέστατος κατα τα άλλα με βλέπει προχτές...
- Τάμαθες απαγορεύτηκε σε δημόσιους χώρους (μεταξυ σοβαρού και αστειου) αν σε δω να ατμιζεις θα σε καρφώσω, δεν είμαι υποχρεωμένος να αναπνέω τη νικοτίνη σου!
Του φυσάω μια στη μούρη και γίνεται τούρκος!
- Το συγκεκριμένο υγρό είναι χωρίς νικοτίνη έχεις μύτη - φασματογράφο να το ψάξουμε ?
Εβαλε τα γέλια   :laugh1: :laugh1:

 :))
Ήταν που ήταν καχύποπτοι, τώρα....


άλλη παράνοια και αυτη...μα αφου η νικοτίνη δεν περιφέρεται στον αέρα τι σχέση έχει αν το υγρό έχει νικοτίνη η όχι???

Δεν είναι παράνοια... Είναι στημένο !!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1121 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:55 »
Παράθεση
Πάντως αυτό που αντιμετωπισα σημερα πηγαινωντας σε ενα
τραπέζι δεν λέγεται....Με το που εβγαλα το GG εξω εκτός του
οτι εγινα αυτόματα το κέντρο ενδιαφέροντως ;) αρχισαν κ με
έλουζαν με ερωτήσεις του τύπου ρε δεν τα έμαθες το απαγορεύσανε
το Η.Τ και έιπαν οτι κάνει κ υγρό στον πνεύμονα κ ετσι κ εγω
ακάθεκτος απλά έκανα ένα νεύμα του τύπου ΟΚ :thumpup:
κ συνέχισα να ατμίζω.Και φανταστείτε να το ακούς και από
καπνιστές που έκαναν το ενα στριφτό πίσω από το άλλο :angry_orange:
Τι άλλο να πει κανείς :dontknow:

Λοιπόν Βασίλη σε αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται ένα  κάτω καπάκι GG με ένα ωραιότατο κωλοδάκτυλο χαραγμένο...
Ετσι όταν σηκώνεις τον τζίτζικα αυτομάτως να απαντάς  και στις σοβαρότατες ερωτήσεις που σου έρχονται... ;)

Συγγνώμη για το off...

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1122 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 22:59 »
άλλη παράνοια και αυτη...μα αφου η νικοτίνη δεν περιφέρεταισ τον αέρα τι σχέση έχει αν το υγρό έχει νικοτίνη η όχι???

Αυτο το ξερουμε με σιγουρια , υπαρχει λινκ?
Θελω να το στειλω σε ενα συναδελφο που "φοβαται" οτι εισπνεει την νικοτινη μου  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1123 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 23:01 »
Γαβριηλ την επόμενη θα βαλω στο τανκ ηρεμιστικό
και θα ατμιζω με το gg αναποδα για να τους ψεκασω
όλους από τις τρύπες του αερα...
Μα δεν πιστευεις οταν ακους να σου λενε κατι τετοιο
και πόσο ακόμα αν είναι κ καπνιστης ο αλλος εντελως
παράλογο :wall:

Αποσυνδεδεμένος Georgestil

  • **
  • 244
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΟ ΚΟΨΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΙ
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1124 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 23:06 »
Παιδιά με αυτά που ακούμε τις τελευταίες μέρες όσοι έχουμε μαλλιά θα τα χάσουμε και όσοι δεν έχουμε θα βγάλουμε
Σήμερα μου έφερε ο πατέρας μου καπνό να ξαναξεκινησω για να μην παθών κάτι απο το ατμισμα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342009 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30895 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49990 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596976 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11367 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1192 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591423 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios