vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 0 χρήστες

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #540 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:18 »
AN αναρτήσω σε ενα blog οτι ο Μπεχράκης ειναι μ.....ς η οτι τα εχει πάρει ....αλλα στοιχεία δεν έχω ακόμα.... :idiot1: :idiot1:

:lotpot: :laugh_cantstop: :lotpot: :laugh_cantstop: :lotpot: :laugh_cantstop: :lotpot: :laugh_cantstop: :lotpot: :laugh_cantstop: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #541 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:19 »
Διαχωρησε την θεση του και ειπε οτι σαν επιτροπη και σαν Μπεχρακης δεν εχει εισηγηθει τιποτα, το τι κανει εοφ και υπουργειο ειναι δικο τους θεμα, πιστευω σε λιγο η μολις τελειωσει η εκπομπη θα ανεβει στον σκαι γιατι τωρα ψαχνω και μου βγαζει την χθεσινη σαν τελευταια

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #542 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:19 »
εδω γινεται μια μικρη αναφορα απο τους Λυριτζη-Οικονομου, οπου αναφερουν το αυτονοητο,

πως ό,τι γινεται ΔΕΝ γινεται για το καλο μας (περιπου στο 6ο λεπτο)

http://www.skai.gr/player/TV/?MMID=221984

Αποσυνδεδεμένος nivas

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #543 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:20 »
Βλεπω πως εχουμε  επιρεαστει και εμεις Τελικα .
Απο τις απαντησεις σας ζητατε-ζηταμε ολο και περισοτερες ερευνες των υγρων . Στα  περιπτερα ΖΗΤΑΤΑΜΕ ερευνες του Τσιγαρου
η μηπως αναλυσεις και Εγκρισεις ΕΟΦ !!!.Εχετε δοκιμασει να καπνισετε κανονικο μετα απο εστω λιγες μερες αποχης  :eyesplash:
Ολοι μας συνειδητα αποφασισαμε να παμε στον παραλληλο δρομο ΤΟΥ ηλεκτρονικου .
Πιθανη απαγορευση θα οδηγησει στο παραεμποριο ΥΓΡΩΝ  και τοτε τι ερευνες θα ζηταμε  :dontknow: απο το σοκακι  το πορτπαγκαζ η το site του εξωτερικου (Το πηρες το εφαγες)
Σημερα καποιος μου ειπε " Τι κανεις αυτο το ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΑΝ" .
Χαριτολογωντας του ειπα εχεις δικιο θα παω στο περιπτερο να παρω κανονικα που ειναι πιο ασφαλη !!

Το φορουμ μας εχει ενημερωσει αρκετα (Αρκει να διαβαζουμε και λιγο) πιστευω στο να κανουμε τις επιλογες μας. :respect:
Θεωρω πως σαν ΧΡΗΣΤΕΣ  θα πρεπει τουλαχιστον να κρατησουμε μια ιδια αποψη .ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΒΟΥΛΗΣΗ. Και ειδικα σημερα αυτη η επιλογη μας διδεται και μπορουμε να επιλεξουμε το ΤΙ το ΠΟΣΟ και το ΠΟΥ θα αγορασουμε .


Αρα δηλαδη να φερω εγω ενα υγρο απο την Μογγολια, να διαδωσω οτι θεραπευει τον καρκινο. Να φτιαξω ενα φορουμ και να "ενημερωνω" το κοινο οπως θελω εγω και ολα οκ? Εσυ θα το αγορασεις και θα το χρησιμοποιησεις?
Τα τσιγαρα τα αγοραζεις απο το περιπτερο αλλα δεν τα φτιαχνει ο περιπτερας. Γνωριζεις ποιος τα φτιαχνει. Και στη συσκευασια του υπαρχουν ολες οι ενδειξεις της βλαβερης τους δρασης.
Για τα υγρα ειδες πουθενα να υπαρχει κατι σχετικο?
Αυτα της ovale που ερχονται απεξω και δεν εχουν ΤΙΠΟΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, εχουν γυρω γυρω τη σημανση οτι περιεχουν δηλητηριο (νικοτινη). Υγρα αλλων εταιριων που εχουν ελληνικες ετικετες ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΗΜΑΝΣΗ.
Εαν ειχε γινει ο απαιτουμενος ελεγχος θα ειχαν. Γι'αυτο ειμαι βεβαιος οτι θα τα απαγορευσει ο ΕΟΦ.
Επιμενω στο θεμα διοτι εμεις ως απλοι χρηστες (εκτος αν ολοι εδω μεσα ειστε εμποροι με καταστηματα και φωναζετε που θα χασετε το μεροκαματο) αντι να ειμαστε υπερ της υγειας μας, ειμαστε υπερ των εταιριων ηλεκτρονικων τσιγαρων? Τις εμπιστευομαστε με κλειστα τα ματια και αρνουμαστε εστω να εξετασουμε το τι επισημως λεει το κρατος μεσω υπουργειου και ΕΟΦ?
Εχουμε ξεφυγει τελικα τοσο πολυ???

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #544 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:21 »
στο 5 λεπτο λεει ο διμοσιογραφος οτι μας κοροιδευει το κρατος... το ειπε ξεκαθαρα...

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #545 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:22 »
..αυτο.. τιποτα αλλο.. ακουν κ οι μανες και κει που κραζαν να κοψουμε το τσιγαρο..τωρα η δικη μου, μου ειπε σημερα στο τηλ"πετα αυτο το φουγαρο απο το στομα σ"χαχααχ!! jesus!
Χαχα :)) Πως ήταν η "μάνα ρέϊβερ" κάποτε, τώρα θα είναι η "ηλεκτρονική μάνα"... Α ρε κανάλια ftp και αθάνατη ελληνική tv :eyesplash:

Παράθεση από: tornado
το πρωτο, τα καταστηματα θα κλεισουν και το κερδος θα το τσεπωσουν τα φαρμακεια
Έτσι είναι παιδιά, να μην τα υποτιμούμε καθόλου! Έχουν πολύ δυνατά συνδικαλιστικά όργανα με πρόσβαση παντού στα Υπουργεία, κόβουν και ράβουν στη κυριολεξία! Ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα θα αναφέρω μόνο (από τα πολλά) σχετικά με τα πολυβιταμινούχα και τα συμπληρώματα διατροφής, τα οποία παρόλω που είναι απελευθερωμένα από την Ευρωπαϊκή Ένωση, στο ελαδιστάν συνεχίζουν να πωλούνται αποκλειστικά και μόνο από τα φαρμακεία! Ο Ευρωπαϊκός Κανονισμός προβλέπει (όπως σε όλες τις υπόλοιπες χώρες της Ε.Ε.) ελεύθερη πώληση (μέχρι και στα σούπερ μάρκετ) στην ψωροκώσταινα τα καρτέλ τους συνεχίζουν να το έχουν μονοπώλιο και πληρώνουμε τεράστια πρόστιμα κάθε μήνα σαν χώρα στην Ε.Ε. γι' αυτό το λόγο. Φανταστείτε για πόσα εκατομύρια μιλάμε και τι συμφέρονται παίζονται...

Και κάτι τελευταίο: αν πράγματι υπάρχει κάτι νεότερο στο θέμα, τότε γιατί δεν έχει μια ανακοίνωση σχετικά στη σελίδα του ΕΟΦ;
http://www.eof.gr/web/guest/home;jsessionid=1e15653131be0fe793dd03189da5

Αποσυνδεδεμένος zafzaf

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #546 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:24 »
πάντως εγώ είπα οτι θα ήταν καλό να υπάρχει μια έρευνα με σκόπό να το βουλώσουν ολοι οι υρω που μας τα πρήζουν.. ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #547 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:25 »

Αρα δηλαδη να φερω εγω ενα υγρο απο την Μογγολια, να διαδωσω οτι θεραπευει τον καρκινο. Να φτιαξω ενα φορουμ και να "ενημερωνω" το κοινο οπως θελω εγω και ολα οκ? Εσυ θα το αγορασεις και θα το χρησιμοποιησεις?
Τα τσιγαρα τα αγοραζεις απο το περιπτερο αλλα δεν τα φτιαχνει ο περιπτερας. Γνωριζεις ποιος τα φτιαχνει. Και στη συσκευασια του υπαρχουν ολες οι ενδειξεις της βλαβερης τους δρασης.
Για τα υγρα ειδες πουθενα να υπαρχει κατι σχετικο?
Αυτα της ovale που ερχονται απεξω και δεν εχουν ΤΙΠΟΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, εχουν γυρω γυρω τη σημανση οτι περιεχουν δηλητηριο (νικοτινη). Υγρα αλλων εταιριων που εχουν ελληνικες ετικετες ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΗΜΑΝΣΗ.
Εαν ειχε γινει ο απαιτουμενος ελεγχος θα ειχαν. Γι'αυτο ειμαι βεβαιος οτι θα τα απαγορευσει ο ΕΟΦ.
Επιμενω στο θεμα διοτι εμεις ως απλοι χρηστες (εκτος αν ολοι εδω μεσα ειστε εμποροι με καταστηματα και φωναζετε που θα χασετε το μεροκαματο) αντι να ειμαστε υπερ της υγειας μας, ειμαστε υπερ των εταιριων ηλεκτρονικων τσιγαρων? Τις εμπιστευομαστε με κλειστα τα ματια και αρνουμαστε εστω να εξετασουμε το τι επισημως λεει το κρατος μεσω υπουργειου και ΕΟΦ?
Εχουμε ξεφυγει τελικα τοσο πολυ???
Χρειαζονται οι έλεγχοι, αλλά προσοχή: Να μη γίνουν αιτιολογία για πενταπλασιασμό τιμών γιατί τότε δεν κάνουμε τίποτε.
Εδώ φταίει και το κράτος.
Εάν ξεκαθάριζε ότι το η.τ. είναι προϊόν αναψυχής τότε μόνοι τους οι σοβαρότεροι παίκτες του χώρου θα έκαναν προαπάθειες να φαίνεται ότι είναι ελεγμένα και πιστοποιημένα. Τωρα τι πιστοποίση να κάνουν? Σε ένα παράνομο ή έστω ημιπαράνομο προϊόν?

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #548 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:26 »
Υπάρχουν έρευνες και πολλές μάλιστα.


Όπως και το παράδειγμα της Αργεντινής υπήρχε πριν μπούμε στο ΔΝΤ.


Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #549 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:26 »
@nivas

Φιλε μου θα διαφωνησω ως προς το εξης:
Σωστα και δεν πρεπει να κυκλοφορει στην αγορα οτιδηποτε το οποιο δεν εχει ελεγχθει. Θα πρεπει, λοιπον, να ελεχθει και, αν δεν πληροι τις προϋποθεσεις να υποχρεωθουν να το αναφερουν στη συσκευασια (οπως στο κανονικο τσιγαρο) και αμα θες το παιρνεις. Οχι να το απαγορευσουμε επειδη ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΘΗΚΕ. Καταλαβαινεις τη διαφορα;

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #550 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:27 »
το ειπε και ο παπαδακης.. λεει οτι το εχει και η γυναικα του..το εχουν και καποιοι οπερατερ... και λεει με πλαγιο τροπο στο κρατος... ρε? ειναι αληθεια οτι ειναι βλαβερο?  η λεειι.. και με κραξιμο... οι καπνοβιομηχανιες ειδαν τα εσοδα τους να πεφτουν και ειπαν να ανακοικωσουν οτι ειναι βλαβερο? ειναι ξεκαθαρο πλεον πως ολα ειναι εσκεμενα.. μην αγχονομαστε λοιπον... να πανε τα γ@@@ τα ρεμαλια...

Αποσυνδεδεμένος zaks12

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #551 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:28 »

Αρα δηλαδη να φερω εγω ενα υγρο απο την Μογγολια, να διαδωσω οτι θεραπευει τον καρκινο. Να φτιαξω ενα φορουμ και να "ενημερωνω" το κοινο οπως θελω εγω και ολα οκ? Εσυ θα το αγορασεις και θα το χρησιμοποιησεις?
Τα τσιγαρα τα αγοραζεις απο το περιπτερο αλλα δεν τα φτιαχνει ο περιπτερας. Γνωριζεις ποιος τα φτιαχνει. Και στη συσκευασια του υπαρχουν ολες οι ενδειξεις της βλαβερης τους δρασης.
Για τα υγρα ειδες πουθενα να υπαρχει κατι σχετικο?
Αυτα της ovale που ερχονται απεξω και δεν εχουν ΤΙΠΟΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, εχουν γυρω γυρω τη σημανση οτι περιεχουν δηλητηριο (νικοτινη). Υγρα αλλων εταιριων που εχουν ελληνικες ετικετες ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΗΜΑΝΣΗ.
Εαν ειχε γινει ο απαιτουμενος ελεγχος θα ειχαν. Γι'αυτο ειμαι βεβαιος οτι θα τα απαγορευσει ο ΕΟΦ.
Επιμενω στο θεμα διοτι εμεις ως απλοι χρηστες (εκτος αν ολοι εδω μεσα ειστε εμποροι με καταστηματα και φωναζετε που θα χασετε το μεροκαματο) αντι να ειμαστε υπερ της υγειας μας, ειμαστε υπερ των εταιριων ηλεκτρονικων τσιγαρων? Τις εμπιστευομαστε με κλειστα τα ματια και αρνουμαστε εστω να εξετασουμε το τι επισημως λεει το κρατος μεσω υπουργειου και ΕΟΦ?
Εχουμε ξεφυγει τελικα τοσο πολυ???

Όχι φίλε μου δεν θέλω να υπερασπιστώ κανέναν, εμένα θελω να υπερασπιστώ που κάπνιζα 13 χρόνια και δεν μπορούσα να το κόψω με τίποτα, και είχα πολύ άσχημο βήχα και πολύ δύσκολο ύπνο,και στην τελική αν αμφιβάλεις τόσο για τα υγρα, (και καλά κάνεις), πάρε vg-pg άρωμα-γεύση αν θέλεις και νικοτίνη αν θελεις πάλι και φτίαξτο μόνος σου, έτσι ξέρεις οτι δεν είναι ότι να ναι απο ''μογγολία!!!

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #552 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:28 »
Στο λινκ που ανήρτησα στη 1(ώρα όχι λεπτό).13 περίπου είναι το θέμα με τίτλο "ΠΑρανομο το ηλεκτρονικο τσιγαρο" λίγο παραπλανητική λεζάντα θαρρώ! ;)
Πάρτε πάλι το λινκ να μην μου κουράζεστε!!!
http://www.skai.gr/player/TV/?MMID=221984

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #553 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:29 »
ρε παιδια, συνοπτικα, Ο Μπεχρακης ανακοινωσε δημοσια οτι εκανε μετρηση σε ανθρωπο στην εκπνοη απ οτι ειπε μετα απο χρηση η.τ. και ηταν η μετρηση ναι μεν με καποια ευρηματα βλαβερα αλλα καλυτερα απο κ.τ. αυτο το δηλωσε δημοσια πριν λιγο μαζι με ολα τα αλλα που λεμε, το ειδατε νομιζω, και επισης ειπε οτι σε βαθος χρονου, 10-20 χρονια δεν ξερει τι μπορει να προκαλεσει γιατι ειναι νεο προιον, δεν ειπε τπτ περιεργο...

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #554 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:29 »
επισης σκεφτηκα και μια αλλη προταση...
περα απο τις επιστημονικες μετρησεις, η καλυτερη μετρηση ειναι ........ ΕΜΕΙΣ!

Τι εννοω? χρηστες ΗΤ που ειναι +- χρονο (οσο πιο πολυ τοσο πιο καλα)
θα μπορουσαν να πουν διαφορες οι οποιες βεβαια να ειναι 100% αντικειμενικες.
Αν φτιαχτουν 10 τετοιες μαρτυριες μετρανε κατ εμε εξισου με των καλυτερων εργαστηριων.
Γιατι θα αναφερουν σε τι κατασταση ηταν οργανισμος τους (σωματικα και ψυχολογικα...)
και πως εξελιχθηκε ειναι μια σημαντικη μαρτυρια.


Ας το σκεφτουν το θεμα οι εχοντες προυπηρεσια.....
(μπας και βρουμε ακρη οι πιο φρεσκοι ;) )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios