vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 0 χρήστες

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #555 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:30 »
Για το κομπολόι έχουν ζητήσει πιστοποιητικά από τον ΕΟΦ;
Πώς το προωθούν κάποιοι ως μέσο υποκατάστασης του καπνισματος; Έχουν άδεια από τον ΕΟΦ;
Είναι πραγματικά ασφαλές; Έχει γίνει καμία έρευνα που να το αποδεικνύει; Και πού ξέρω εγώ πως δεν θα πάθουν αρθρίτιδα τα χέρια μου και θα λέω 'καλύτερα να κάπνιζα';



Αποσυνδεδεμένος kallitexnis

  • *
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα στη ζωή είναι θέμα Χημείας...
    • Atmos Lab Official Website
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #556 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:33 »

Αυτα της ovale που ερχονται απεξω και δεν εχουν ΤΙΠΟΤΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, εχουν γυρω γυρω τη σημανση οτι περιεχουν δηλητηριο (νικοτινη). Υγρα αλλων εταιριων που εχουν ελληνικες ετικετες ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΗΜΑΝΣΗ.


Δεν είναι νήμα για διαφωνία τέτοιου στυλ. Απλά, τα υγρά μου που διατίθενται από ZEROBACCO έχουν όλες τις απαραίτητες σημάνσεις και είναι στα ελληνικά και αγγλικά.
Κατά τα λοιπά συμφωνώ πως τα εμπορικά υγρά πρέπει να είναι συγκεκριμένης προέλευσης και να παραγωγής. Και να μπορείς να ξέρεις ποιος που τί.
Αυτό το λέμε ΙΧΝΗΛΑΣΙΜΟΤΗΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #557 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:34 »


Για το κομπολόι έχουν ζητήσει πιστοποιητικά από τον ΕΟΦ;
Πώς το προωθούν κάποιοι ως μέσο υποκατάστασης του καπνισματος; Έχουν άδεια από τον ΕΟΦ;
Είναι πραγματικά ασφαλές; Έχει γίνει καμία έρευνα που να το αποδεικνύει; Και πού ξέρω εγώ πως δεν θα πάθουν αρθρίτιδα τα χέρια μου και θα λέω 'καλύτερα να κάπνιζα';

Ασε που για το κομπολόι ενός μάγκα έχει γίνει και φονικό!
Εκτός απο τοξικό και εθιστικό είναι και θανατηφόρο το κομπολόι!
Επίσης υπάρχει και το παθητικό κομπολόγιασμα, ανεβάζει την πίεση να ακους συνέχεια το τακ τακ απο τις χάντρες!!!

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #558 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:35 »
Για το κομπολόι έχουν ζητήσει πιστοποιητικά από τον ΕΟΦ;
Πώς το προωθούν κάποιοι ως μέσο υποκατάστασης του καπνισματος; Έχουν άδεια από τον ΕΟΦ;
Είναι πραγματικά ασφαλές; Έχει γίνει καμία έρευνα που να το αποδεικνύει; Και πού ξέρω εγώ πως δεν θα πάθουν αρθρίτιδα τα χέρια μου και θα λέω 'καλύτερα να κάπνιζα';
Τωρα... ειναι αυτο παραδειγμα που εδωσες ?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:36
Απολυτως λογικα και σωστα ειναι αυτα που ειπε ο Μπεχρακης για μενα . Τωρα..εσεις πειτε οτι νομιζετε .

Αποσυνδεδεμένος nivas

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #559 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:37 »
@nivas

Φιλε μου θα διαφωνησω ως προς το εξης:
Σωστα και δεν πρεπει να κυκλοφορει στην αγορα οτιδηποτε το οποιο δεν εχει ελεγχθει. Θα πρεπει, λοιπον, να ελεχθει και, αν δεν πληροι τις προϋποθεσεις να υποχρεωθουν να το αναφερουν στη συσκευασια (οπως στο κανονικο τσιγαρο) και αμα θες το παιρνεις. Οχι να το απαγορευσουμε επειδη ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΘΗΚΕ. Καταλαβαινεις τη διαφορα;


Μαλλον εσυ δεν καταλαβαινεις τη διαφορα. Ή ισως δεν ξερεις τη διαδικασια.
Δεν φερνεις ενα προϊον, το κυκλοφορεις στην αγορα και μετα σε ψαχνει ο ΕΟΦ για να το ελεγξει. ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.
Οι τυποι που το πουλανε θα επρεπε να αποτανθουν στον ΕΟΦ, να παρουν ολες τις απαραιτητες αδειας ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ. Ο ΕΟΦ λοιπον το μονο που λεει ειναι οτι δεν εχει δωσει καμια τετοιους ειδους αδεια. Συνεπως οτι σχετικο κυκλοφορει στην αγορα ειναι παρανομο. Ειναι χωρις αδεια. Πώς το λενε?

Αν δεν ειναι φαρμακευτικο προϊον και ειναι ειδος τσιγαρου τοτε επισης θα επρεπε να περασει απο αλλου τυπου ελεγχους και να φερει ειδικες σημανσεις που δεν εχει.

Για πολλοστη φορα λεω οτι τελικα αυτο το προϊον το ονομαζουν "ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ" και το πλασαρουν στην αγορα ως ηλεκτρονικη συσκευη. Σαν ανεμιστηρα π.χ.!!!
Ο ΕΟΦ δεν ειπε οτι ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΑΔΕΙΑ. Ειπε οτι δεν εχει δωσει ως σημερα. Προφανως ΔΕΝ ΖΗΤΗΘΗΚΕ.

300 φορες μου ειπαν διαφοροι εμποροι ποσο πιο υγιεινο ειναι απο το κανονικο τσιγαρο. Πολλες φορες ειπωθηκε οτι με αυτο μπορεις να κοψεις το καπνισμα κλπ κλπ κλπ. Ε τί να κανουμε ομως που αυτου του ειδους τα προϊοντα υπαγονται σε συγκεκριμενη νομοθεσια πανευρωπαϊκα? Τί τους εμποδιζει να γινουν "νομιμοι"?


Ζaks12 μου λες να παρω υγρα που δεν εχουν ελεγχθει. ΑΥτο ακριβως ειναι το ζητημα!!!
Δεν ενδιαφερεται κανεις τί θα κανεις εσυ στο σπιτι σου. Η συζητηση γινεται για προϊοντα που ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ. Και βρισκονται ΠΑΝΤΟΥ. Εσυ στο σπιτι σου κανε οτι νομιζεις.

Αποσυνδεδεμένος Prowler

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #560 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:41 »
επισης σκεφτηκα και μια αλλη προταση...
περα απο τις επιστημονικες μετρησεις, η καλυτερη μετρηση ειναι ........ ΕΜΕΙΣ!

Τι εννοω? χρηστες ΗΤ που ειναι +- χρονο (οσο πιο πολυ τοσο πιο καλα)
θα μπορουσαν να πουν διαφορες οι οποιες βεβαια να ειναι 100% αντικειμενικες.
Αν φτιαχτουν 10 τετοιες μαρτυριες μετρανε κατ εμε εξισου με των καλυτερων εργαστηριων.
Γιατι θα αναφερουν σε τι κατασταση ηταν οργανισμος τους (σωματικα και ψυχολογικα...)
και πως εξελιχθηκε ειναι μια σημαντικη μαρτυρια.


Ας το σκεφτουν το θεμα οι εχοντες προυπηρεσια.....
(μπας και βρουμε ακρη οι πιο φρεσκοι ;) )


Συμφωνώ με τα παραπάνω!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Prowler

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #561 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:43 »
Πιστεύω πως την "βόμβα" την σκάσανε πριν τα Χριστούγεννα.... γιατί ΠΟΛΛΑ δώρα θα ήταν Η.Τ. σε καπνιστές.... :confused1:

Πόσους πελάτες θα 'χάνανε;;;; :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος nivas

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #562 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:45 »
Δεν είναι νήμα για διαφωνία τέτοιου στυλ. Απλά, τα υγρά μου που διατίθενται από ZEROBACCO έχουν όλες τις απαραίτητες σημάνσεις και είναι στα ελληνικά και αγγλικά.
Κατά τα λοιπά συμφωνώ πως τα εμπορικά υγρά πρέπει να είναι συγκεκριμένης προέλευσης και να παραγωγής. Και να μπορείς να ξέρεις ποιος που τί.
Αυτό το λέμε ΙΧΝΗΛΑΣΙΜΟΤΗΤΑ.


Αγαπητε φιλε σ'ευχαριστω για την επισημανση. Συμφωνω απολυτως. Και προς αποφυγη παρεξηγησεων να μιλησω συγκεκριμενα.
Εχω μπροστα μου ενα μπουκαλακι της NOBACCO με ετικετα που λεει μονο τα συστατικα χωρις καμια αλλη σημανση.
Εχω αλλο μπουκαλακι της ιδιας εταιριας (διαφορετικου σχηματος και γευσης ομως) που εχει πανω την ενδειξη οτι περιεχει δηλητηριωδη ουσια.
Μπουκαλακι της Hangsen δεν εχει τιποτα στα Ελληνικα και καμια ενδειξη.
Μπουκαλακι Natura που γραφει κρατηστε το μακρυα απο παιδια αλλα δεν εχει ενδειξη οτι περιεχει δηλητηριο.
Μπουκαλακι flavour art που επισης γραφει στα Ελληνικα κρατηστε το μακρια απο παιδια αλλα δεν εχει την ειδικη σημανση για τη νικοτινη.

Εννοειται πως ολα αυτα ειναι μπουκαλακια υγρων ΜΕ νικοτινη. Σε διαφορες ποσοτητες. Τουλαχιστον ετσι αναγραφουν. Γιατι τελικα οπως ειναι τα πραγματα πώς μπορεις να εισαι βεβαιος και γι'αυτο ακομα?

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #563 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:45 »
Το προβλημα μας ειναι το κρατος και οχι ο Μπεχρακης που λεει τα αυτονοητα . Λιγο καιρο πριν αυτος ο καρναβαλος που ψηφισαμε και δωσαμε πλειοψηφια , ηταν ετοιμος να αποποινικοποιησει το χασισι  :wall: και τωρα κοπτοντε για το ητ !! Οι ξεφτιλισμενοι . Κι αυτοι και μεις μαζι που τους ψηφιζουμε , μας λενε στα μουτρα μας ποσο μ@##κες ειμαστε και μεις τους ανεχωμαστε....

Αποσυνδεδεμένος iguasu

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #564 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:46 »
@nivas

ΟΚ, δε θα αντιπαρατεθω μαζι σου. Τη διαδικασια την ξερω πολυ καλα, οπως κι αλλες διαδικασιες που αφορουν στο δημοσιο βιο, αλλα καταστρατηγουνται εν ριπη οφθαλμου μπροστα στα συμφεροντα λιγων. Δε θα το αναλυσω τωρα αυτο.

Η σωστη σειρα θα ηταν:
1.Ελεγχος απο το Κρατος
2.Κυκλοφορια προϊοντος

Απλα ερωτω:
Με τι αδεια κυκλοφορουσαν τα κινητα τηλεφωνα, εφοσον δεν υπηρχε καμια ερευνα για τις επιπτωσεις στην υγεια μας;

με απλα λογια: Δεν απαγορευω κατι επειδη δεν το ελεγξα. Το ελεχγω και σε υποχρεωνω να αναφερεις επανω τα αποτελεσματα.

Αποσυνδεδεμένος zaks12

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #565 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:49 »
@nivas
Αυτό προσπάθησα να σου πώ, απο τη στιγμή που ο γλυκόλες έχουν έγκρηση ή τέλος πάντων κυκλοφορούν νόμιμα, το ίδιο και τα αρώματα, το ίδιο και τα νικοτινούχα σκευάσματα, (τα οποία δεν έχουν καμία απο τις ενδείξεις που λέμε, παρα μόνο οτι είναι υποκατάστατα του τσιγάρου), τι επιπλέον έγκριση θα πρέπει να υπάρχει απο τη στιγμή που αναγράφουν πάνω τα συστατικά? είναι σαν να λέμε οτι δεν ξέραμε οτι η νικοτίνη είναι δηλητήριο και το μάθαμε τώρα...... α και κάτι άλλο, κανένα σκεύασμα νικοτίνης για ηλεκρονικό τσιγάρο σεν περιέχει 100% καθαρή νικοτίνη, και για να πεθάνεις απο νικοτίνη θα πρέπει να πάρεις τόσο μεγαλή ποσότητα που μάλλον είναι πολύ δύσκολο να βρείς, εγκυκλοπαιδικά ενημερώνω οτι αν καταναλώσεις 4 με 5 γαλόνια βανίλιας (υποβρύχιο) σίγουρα θα έρθεις σε κατάσταση μέθης και υπάρχει πιθανότητα να παιθάνεις....δηλαδή βανίλια=δηλητήριο=μόνο στα φαρμακεία και με έγκρηση ΕΟΦ??? (η βανίλια έχει χρησιμοποιηθει παλίοτερα ως σκεύασμα για την καταπολέμηση των αφίδων!!!)

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #566 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:50 »
Αντί να γεμίζετε με 500 απαντήσεις που δεν εξυπηρετούν σε τίποτα το παρόν νήμα γιατί δεν περνάτε όπως πολύ σωστά είπε και ο parpen από εδώ http://www.yyka.gov.gr/contact
να καταθέσετε τη γνώμη σας και να τους βομβαρδίσετε με επώνυμα email ??

Που ξέρετε ίσως και να ιδρώσει λίγο το αυτάκι τους..

Εγώ πάντως έτσι για την ιστορία και επειδή βαρέθηκα να το παίζω ανώνυμος τους έστειλα το παρακάτω κείμενο μαζί βέβαια με την υπογραφή μου και τα στοιχεία μου..

Ήμουν 27 χρόνια καπνιστής και κατάφερα χάρη στο ηλεκτρονικό τσιγάρο να κόψω αυτή τη βλαβερή συνήθεια, βλέποντας παράλληλα τεράστια βελτίωση στην υγεία μου.

Η υποκριτική και καθ' όλα αβάσιμη εξαγγελία σας περί απαγόρευσης του ηλ. τσιγάρου θα ωθείσει πολλούς από εμας -και ιδιαίτερα τους πιο αδύναμους- πίσω στον σίγουρο και αποδεδειγμένο καρκίνο του κανονικού τσιγάρου που νομίμως και με την ανοχή σας πωλείται σκοτώνοντας χιλιάδες συνανθρώπους μας κάθε χρόνο.

Βέβαια είναι κατανοητό ακόμα και στους πιο αφελής ότι ο σκοπός σας δεν είναι να προστατέψετε την υγεία των πολιτών αυτής της δύσμοιρης χώρας, αλλά να κερδίσετε περισσότερα χρήματα από την φορολόγηση των τσιγάρων των οποίων οι πωλήσεις έπεσαν κατακόρυφα το τελευταίο διάστημα χάρη στην ύπαρξη του ηλεκτρονικού τσιγάρου το οποίο έχει βοηθήσει χιλιάδες καπνιστές στην προσπάθεια απεξάρτησής τους.

Αν ένδιαφερόσασταν έστω και στο ελάχιστο για την υγεία των πολιτών μαζί με το ηλεκτρονικό τσιγάρο θα απαγορεύατε και την εμπορία του κανονικού τσιγάρου, την εμπορία και τη χρήση του αλκοόλ που αποδεδειγμένα σκοτώνει άμεσα ή έμεσα, την εμπορία και χρήση  σε τσίχλες και σκευάσματα εισπνεόμενης νικοτίνης που πωλούνται με την συναίνεσή σας και σε τόσα και τόσα προϊόντα που βλάπτουν την υγεία μας αλλά γεμίζουν παράλληλα τις τσέπες των διακινητών τους και τα ταμεία του κράτους μας.

Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι το κείμενό μου θα καταλήξει στον κάλαθο των αχρήστων, όπως και ότι δεν θα ιδρώσει το αυτί σας για παρόμοιες καταγγελίες.

Διατηρώ όμως την ελπίδα ότι στην χώρα του πουθενά και του τίποτα, στη χώρα που η ιατροφαρμακευτική περίθαλψη και η έννοια της προστασίας της υγείας των πολιτών είναι ανύπαρκτη ίσως βρεθεί κάποιος φιλότιμος και μη βολεμένος που θα αφουγκραστεί τις ανησυχίες ενός απλού ανθρώπου.

Εν κατακλείδι, αν βρείτε κάποιες έρευνες που με στοιχεία μου αποκαλύπτουν ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι πιο βλαβερό από το παραδοσιακό κάπννισμα θα σας παρακαλούσα να μας τις κοινοποιήσετε. Κι εδώ.. μάλλον θα σταθείτε άτυχοι..

Με βαθύτατη λύπη και με τα στοιχεία μου στη διάθεσή σας και στη διάθεση του Κυρίου Μπεχράκη -και μιας και δεν έχω κανένα προσωπικό εμπορικό κέρδος αφού δεν υπήρξα και ούτε πρόκειτε να υπάρξω έμπορος ηλεκτρονικών τσιγάρων-  σας ενημερώνω ότι δεν θα επισκεφθώ τα συμβαλλόμενα και συνεργαζόμενα με το υπουργείο σας κέντρα διακοπής καπνίσματος..αλλά θα συνεχίσω να ατμίζω βλάπτοντας σοβαρά τα συμφέροντα κάποιων καλοθελητών που ξαφνικά κόπτονται για την υγεία μου..

Τα σέβη μου.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #567 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:51 »

Για πολλοστη φορα λεω οτι τελικα αυτο το προϊον το ονομαζουν "ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ" και το πλασαρουν στην αγορα ως ηλεκτρονικη συσκευη. Σαν ανεμιστηρα π.χ.!!!
Ο ΕΟΦ δεν ειπε οτι ΔΕΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΑΔΕΙΑ. Ειπε οτι δεν εχει δωσει ως σημερα. Προφανως ΔΕΝ ΖΗΤΗΘΗΚΕ.
Δηλαδή ο ΕΟΦ έχει αναγνωρίσει την δυνατότητα πώλησης υγρών με νικοτίνη για λόγους αναψυχής και έχει προδιαγράψει τις επιτρεπτές συστάσεις τέτοιων υγρών?
Αν ναί τότε όλα καλά. (και αν ναι τότε γιατί ΕΟΦ και όχι υπουργείο Εμπορίου?) Να πιέσουμε να γίνει ο έλεγχος.

Αν όχι τότε με την άλλη εναλλακτική, σαν (παρα)φαρμακευτικό προϊόν άδεια τα η.τ. δεν πάιρνουν με τίποτε γιατί κανείς παίκτης δεν έχει το χρήμα που χρειάζεται...




Υ.Γ.
Για να μην παρεξηγηθώ, που σου ανταπαντώ συνέχεια.
Συμφωνώ πάρα πολύ με το σκεπτικό σου.
Ομως επιμένω ότι ταγκό χορεύουν 2 και ο έμπορος/εισαγωγέας/παραγωγος και το κράτος.
Η αρχή πρέπει να γίνει απο το κράτος με παραδοχή ότι η νικοτίνη μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για αναψυχή, και όχι να είναι κάτι δαιμονοποιημένο, και
αποσαφήνιση και ξεκαθάρισμα των κανονισμών. Και εγώ δεν γουστάρω να αγοράζω ημιπαράνομα προϊόντα (το προτιμώ απο το να απαγορεύεται να τα αγοράσω εντελώς)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2011, 13:03 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #568 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:52 »
Πριν απο λιγη ωρα ημουν, στον Μπακακο στην Ομονοια (Μεγαλο  Φαρμακειο)

Φευγοντας ακουω εναν να ρωταει
Εχεται Ηλεκτρονικο Τσιγαρο

και η απαντηση
Περαστε στον 2ο Οροφο.


 :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #569 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 12:55 »
 :)) Καλησπέρα καταρχήν
Γελάω τραγικά με την διαφήμιση που κάνουν στο ΗΤ
θα καταντήσει σαπουνόπερα σε λίγο θα γίνει και εκπομπή για αυτό οπως στο εξωτερικό.
Τι δηλαδή οι Αμερικάνοι Γιατροί είναι βλακες ενω οι δικοί μας τα ξέρουν όλα.(Μπορεί κιολας).
Απλά η Φορολογία είναι μικρή και δέν κονομάνε χάνουνε και λεφτά οι καπνοβιομηχανίες που πληρώνουν τις φαρμακευτικές να αποδείξουν ότι το τσιγάρο δέν βλάπτει ενώ το ΗΤ που δέν ελεγχουν βλάπτει. Γεύσεις όπως Μαχλμπορο και Καμπελ δέν κονομάνε για τα δικαιόματα.
Απλά έμεις εξικονομούμε χρήμα ενώ αυτοι το χάνουν

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540901 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30854 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49929 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1126 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios