vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 0 χρήστες

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #390 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 01:31 »
αυριο απογευμα θα παω να παραλαβω δεμα....
να δω αν θα ακουσω κανενα περιεργο και θα επανελθω.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #391 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 01:32 »
Κατανοητή η αγανάκτηση όλων. Κακώς ορισμένοι τα ρίχνουν στους δημοσιογράφους, διότι απλά αναμεταδίδουν την είδηση. Η είδηση προέρχεται από συνέντευξη τύπου που παραχώρησε σήμερα ο γ.γ. του υπ. Υγείας Αν. Δημόπουλος και ο πρόεδρος της επιτροπής κατά του καπνίσματος Π. Μπεχράκης. Αν διαβάσετε τη συνέντευξη θα διαπιστώσετε ότι οι δημοσιογράφοι (τους οποίους πολλοί κατηγορούν) τους την έχουν πέσει, ελαφρώς. Οι ίδιοι λένε μισόλογα, όχι κάτι συγκεκριμένο και μάλλον καταλήγουν ότι το θέμα θα εξεταστεί, γενικώς.

Το πλήρες κείμενο της συνέντευξης από την πιο επίσημη πηγή (υπ. Υγείας) θα το βρείτε εδώ

Για να μην διαβάζετε μακρινάρι κάντε αναζήτηση «ηλεκτρονικό τσιγάρο». Κάπου στο τέλος είναι το ενδιαφέρον.

Ευχαριστούμε για την πηγή, φίλε 99. Μπήκε και στο πρώτο μήνυμα του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #392 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 01:38 »
Διαβασα το κειμενο λιγο πρι το ποσταρει ο απο πανω. Ουσιαστικα δεν αλλαξε κατι νομοθετικα. Απλα υπενθυμισανε οτι υσχυουν τα παντα για το ητ οπως και το κτ! Δεν εχουν ξεκαθαρισει λεει ακομη τι θα κανουν με το μηδενικης νικοτινης αλλα δεν ειναι και δυσκολο να μαντεψετε...

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #393 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 01:44 »
ο εμπορος μπεχρακης, αυτος που πληρωνεται απο τα πνευμόνια των ασθενων του, μιλαει για τους αλλους εμπορους, που πωλουν η. τσιγαρα, κατακεραυνώνοντας τους.

θελει να ειναι φαινεται ο μονος εμπορος στον χωρο. και οι καπνοβιομηχανοι να του παραγουν πελατες..


Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #394 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 01:51 »
Αλλά κανείς δεν είπε ποτέ πως απαγορεύεται το η/τ δημόσια και σε κλειστούς χώρους.
Το αντίθετο γνωρίζαμε όλοι.
Κανεις δεν είπε πως στις διατάξεις του τσιγάρου ανοίκει και το η/τ.
Γνωρίζαμε ότι ακόμη εκρεμεί να παρθεί απόφαση.
Γνωρίζαμε βέβαια,ότι απαγορεύεται να πωλείται η νικοτίνη και άλλου είδους παράγωγά της από τα φαρμακεία,πλην αυτών που έχει δώσει άδεια ο ΕΟΦ.
Αλλά δεν είχε γίνει αναφορά για καταστήματα η/τ.
Επίσης,πολλά υγρά έχουν βγει κατάλληλα απ το Δημόκριτο και το Γενικό Χημείο του Κράτους.
Ο ΕΟΦ τα βάζει και με το κράτος δηλαδή?!
Το κράτος μια μερίδα του,μέσω του Υπουργείου συμφωνει και μια μερίδα του,Δημόκριτος/Γ.Χημείο,διαφωνεί?!
Εγώ αύριο στη σχολή μου στην αυλή θα μπορώ να ατμίσω ή θα είμαι κρυμένος κάπου σε μια γωνίτσα μαζί με τους κρυφο-καπνιστές?!
Ομοίως,απορώ και για όλες τις εξωτερικές μου δραστηριότητες που σχετίζονται και με κλειστούς χώρους.

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 09, 2011, 01:54

Πολλοί λέτε για 0mg νικοτίνης...
Αυτοί μπορείτε άρα και χωρίς καν το η/τ.
Εγώ,όμως,καθώς και πολλοί άλλοι έχουμε ακόμη εξάρτηση και ήμαστε και οι περισσότεροι,τί θα γίνουμε?!
Πειραματόζωα του Μπεχράκη?!
Δε θα μου φας ούτε cent παραπάνω,μαμιμενο κράτος...μου φαγες αρκετά...φτάνει....

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 09, 2011, 01:55

Άσε που μ αρέσει η Νικοτίνη...
Δε θέλω ρε καραγκιόζιδες ΕΟΦίτες,Μπεχράκιδες,κλπ να τη σταματήσω....οχουου...
Αλλά δε θα μου υποδείξετε και πως θα την προσλαμβάνω στο ΔΙΚΟ ΜΟΥ οργανισμό...
Εγώ θα του κάνω κουμάντο...

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 09, 2011, 01:58
Ατμος,Παιδεία,Ψωμί και Ελευθερία.... 8) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2011, 01:58 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος alex vag

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #395 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 02:01 »
Νομίζω ότι το ποιο σημαντικό είναι να δούμε τι γίνεται στο εξωτερικό, και γενικότερα στην υπόλοιπη Ευρώπη. Κάτι το οποίο είναι εγκεκριμένο στην υπόλοιπη Ευρώπη πως γίνεται να μην εγκρίνεται στην Ελλάδα; Εξάλλου σε γενικές γραμμές οι ευρωπαϊκή νόμοι έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα από ότι οι ελληνικοί. Αν προσφύγουν εταιρίες στα ευρωπαϊκά δικαστήρια το αποτέλεσμα θα είναι γνωστό….

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #396 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 02:03 »
Σιγά μην αφήσω τη Μέρκελ και το Σαρκοζί να μου κάνουν κουμάντο στη χώρα μου και για το η/τ.  :idiot1: :laugh1:
Έλεος... :wall: :wall:
Τωωωώρα σωθήκαμε.... ;D

Αποσυνδεδεμένος tastza

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • DivideD+ODYSSEAS, EXTREME+A2TM
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #397 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 02:04 »
Προς  κυριο  μπεχρακη
@ ,  @^  ,  @_  ,  @_/<@@3  ,  +!% ,  $!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #398 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 02:06 »
Νομίζω ότι το ποιο σημαντικό είναι να δούμε τι γίνεται στο εξωτερικό, και γενικότερα στην υπόλοιπη Ευρώπη. Κάτι το οποίο είναι εγκεκριμένο στην υπόλοιπη Ευρώπη πως γίνεται να μην εγκρίνεται στην Ελλάδα; Εξάλλου σε γενικές γραμμές οι ευρωπαϊκή νόμοι έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα από ότι οι ελληνικοί. Αν προσφύγουν εταιρίες στα ευρωπαϊκά δικαστήρια το αποτέλεσμα θα είναι γνωστό….

Μη μπερδεύεσαι,δε το εγκρίθηκε τίποτα στην Ευρώπη...
Ακόμη και στη Βρετανία το έχουν απαγορεύσει,όπως το κ/τ.
Απλά την πώλησή του έχουν απελευθερώσει και στην Αμερική έπαψαν να το θεωρούν Φαρμακευτικό σκεύασμα.
Τίποτε παραπάνω δεν έχει γίνει,ακόμη,σε Ευρωπαϊκό επίπεδο αλλά προετοιμάζεται,όπως δείχνουν τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος invivo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #399 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 02:06 »
βασικά μία απλή ερώτηση θέλω να μου απαντήσουν : γιατί το ηλεκτρονικό το θεωρούν τοσο επικίνδυνο και θέλουν να το απαγορεύσουν ενώ για το κανονικό τσιγάρο αυξάνουν απλά τις τιμές μπάς και το κόψουν παραπάνω άτομα.

ΓΙΑΤΙ ΚΥΡΙΕ ΜΠΕΧΡΑΚΗ???

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #400 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 02:09 »
Να οργανωθεί στις δυο-τρεις μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας (Αθήνα-Θεσ/κη-Κρήτη) και όπου αλλού μπορεσουμε,ειρινική πορεία διαμαρτυρίας...

Αποσυνδεδεμένος alex vag

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #401 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 02:10 »
Δεν το ήξερα, το έχουν απαγορεύσει στην Βρετανία ακόμα και με μηδενική νικοτίνη;

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #402 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 02:10 »
Ατμος,Παιδεία,Ψωμί και Ελευθερία...

 :respect:  :respect:  :respect:  :respect:

εεε !!!   οοο !!!
κόψαμε το κ.τ. και πάμε για ατμό!!!

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #403 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 02:13 »
Ψωμί      Παιδεία    Ατμο-ελευθερία ... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #404 στις: Δεκεμβρίου 09, 2011, 02:14 »
Είδατε,τι πάθαμε?!
Κάτσαμε στη λογική να μην ασχολούμαστε μαζί τους για να μην ασχολούνται μαζί μας....
Kαι έγινε το ανάποδο... :wall: :wall:
Τελικά,μήπως έπρεπε να είχαμε ασχοληθεί για να προλάβουμε τυχών περιπτώσεις,όπως τώρα,που ήθελαν να ασχοληθούν?!
 :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 341930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206240 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 540923 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30855 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 49936 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 596881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591366 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios