vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, maprix, ZoeM, camber, nikpoth, Tazz, Jorge, tibolaso

Twitter

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1980 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 14:45 »
για να περναει η ωρα ειναι ολα αυτα,μη ψαρωνετε

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1981 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 14:50 »
ακριβως .. ολα αυτα ειναι ψαρωτικα και διερευνητικα ,,, ριχνουν δολωματα και περιμενουν τι θα πιασουν .. αντιδρασεις του κοσμου των εμπορων .. τους φοβηζουν να μην ξανοιχτουν με αγορες να φοβησουν τους αλλους που πανε να αρχισουν το ητ η θα αρχισουν το ητ ...

Ενας σημερα ειπε ... οτι μονο στην ελλαδα υπαρχει ητ και σε ολο τον κοσμο εχει απαγορευθει και μονο στην μ@λ@#&μένη ελλαδα  ακομα υπαρχει ... νευριασμενος για τον χαρακτηρισμο του τον ρωτησα .. που το καταλαβε .. και μου ειπε το διαβασε σε ενα βλογκ ... και του το ειπε ενας φιλος του.. τρεχα γυρευε που λετε ...
οταν δεν μπορεις να αντιμετωπισεις κατι .. απλα του κανεις σαμποταζ .. και αυτο κανουν τωρα ... μονο σαμποταζ :yes:

Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1982 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 15:12 »
Απο τον περασμενο νοεμβρη που αρχισα να ατμιζω, εχω διαβασει τουλαχιστον αλλες 5 φορες τετοιες υποτιθεμενες απαγορευσεις.
Μεχρι και το να απαγορευτουν οι συσκευες ειχε ειπωθει, δλδ θα απαγορευαν τα κυκλωματα μπαταριας αντιστασης :))  ο αμυητος ομως δεν ξερει τι ειναι αυτο το ρημαδι, και αρκειται σε οτι ραδιο αρβυλα ακουσει.
Το μονο που θα μπορουσε ισως να δωσει πατημα ειναι η νικοτινη και οχι γενικα το υγρο , το οποιο ειχε γινει πριν λιγους μηνες, βγηκαν πολλοι εκεινο τον καιρο και ειπαν πως οι καταστηματαρχες θα κρυψουν τα μπουκαλακια με νικοτινη,  και αλλοι καναν μεγαλες παραγγελιες να χουν καβατζα...... τελικα δεν εγινε απολυτως τιποτα.


Ολα αυτα στοχευουν σε καπνιστες που σκεφτονται να ξεκινησουν και τρομαζουν απο αυτα, τιποτα παραπανω πιστευω.

Αποσυνδεδεμένος madsteam

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
    • madsteam.gr
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1983 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 15:20 »
Είναι σίγουρο οτι τα συμφέροντα που θίγονται είναι πολλά και σε πολλά επίπεδα απο το Η.Τ. σε παγκόσμια κλίμακα.
Δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι αυτή τη στιγμή το Νο1 προϊόν σε πωλήσεις στον κόσμο είναι το Φάρμακο με 2ο το πετρέλαιο.
Οι παθήσεις δε, που σχετίζονται με το τσιγάρο κοστίζουν πολλά δις Ευρώ - δολλάρια το χρόνο σε φροντίδα υγείας - εξετάσεις - φάρμακα- κέντρα διακοπής - ΜΚΟ κλπ κλπ σε ολα τα κράτη. Ουσιαστικά εκτός απο τις βιομηχανίες που δραστηριοποιούνται στην παραγωγή προϊόντων καπνού υπάρχει άλλη μια βιομηχανία που θησαυρίζει απο τις επιπτώσεις του, στους Ανθρώπους.
Κατά τη δική μου γνώμη, αυτό που θα γίνει είναι να εντάξουν τα υγρά αναπλήρωσης κατά πρώτης στα φαρμακευτικά σκευάσματα και στη συνέχεια τις συσκευές ατμοποϊησης ως "Εγκεκριμένες ασφαλείς συσκευές".
Θα μπορούσε να πει κάποιος οτι Ναι, έτσι πρέπει να γίνει, και γω δεν είμαι και πολύ κατά αυτής της άποψης, το θέμα είναι οτι ο λόγος που θα γίνει κάτι τέτοιο ΔΕΝ θα είναι η ασφάλεια της υγείας των Ατμιστών αλλά η σταδιακή φορολόγηση και υπέρογκη αύξηση της τελικής τιμής των υγρών στους καταναλωτές. Έτσι κάποιος θα φτάσει τελικά να αγοράζει πολύ πιο ακριβά ενα "Εγκεκριμένο ασφαλές υγρό" απο το φαρμακείο απο ότι ενα πακέτο τσιγάρα. Έτσι θα απαξιωθεί σταδιακά σε μεγάλο βαθμό λόγω κόστους σε σχέση με τα Κ.Τ.
Νομίζω οτι όλοι καταλαβαίνουμε τους λόγους που θα γίνει αυτό. Το Μάρκετιγκ θα βοηθήσει σε αυτό κι έτσι θα συνεχίζει ο κόσμος να πεθαίνει καπνίζοντας και να κερδίζουν δισεκατομμύρια οι Φαρμακοβιομηχανίες και όχι μόνο.
Πιστεύω δε, οτι το πλαίσιο παραγωγής "Εγκεκριμένων ασφαλών υγρών" θα γίνει τόσο αποπνηκτικό που θα είναι πρακτικά αδύνατο για μια μικρομεσαία επιχείρηση να δραστηριοποιηθεί νόμιμα σε αυτόν τον τομέα με όλα αυτά που θα απαιτούνται για την λειτουργία της. Ούτε φυσικά προτίθενται οι μεγάλες καπνοβιομηχανίες να μείνουν άπραγες.
Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά αυτό πιστεύω οτι θα γίνει. Είναι πολλά τα λεφτά..
Συγνώμη για την παρέμβαση.

Αποσυνδεδεμένος stoydio

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1984 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 15:28 »
καλησπερα εγω ατμιζω το μπεμπεκα την καμήλα και το ry69 και το γουσταρω ξέφυγα απο όλες της ουσιες  που εχει το κ.τ και εδω και 1 χρονο νιωθω πολυ καλα τωρα το τι λεει ο καθένας τους γραφω στα πα.....πα.....ρια μου οσοι θελουν να καπνιζουν τον καρκινο κ.τ ας το κανουν οσοι θελουν να εχουν καλη υγεια ας ατμισουν................ :D :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1985 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 15:36 »
Δε νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο .
Αν όμως συμβεί θα είναι μεγάλο πλήγμα για το χώρο .
Μετά ..... στη μαύρη αγορά η νικοτίνη  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1986 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 15:46 »
και μου ειπε το διαβασε σε ενα blog ... και του το ειπε ενας φιλος του.. τρεχα γυρευε που λετε ...

Τέτοια είδηση είναι και αυτή δηλαδή τύπου "μου το είπε ένας φίλος μου που το είδε σε ένα blog" για να τρομοκρατούν τους υποψήφιους ατμιστές γιατί για τους ήδη ούτε λόγος...
Οπως π.χ. η ανακάλυψη των ...σταγονίδιων υγρού που σχηματίζονται δήθεν στους πνεύμονες - αλλά όλως περιέργως στις σάουνες δεν σχηματίζονται- κλπ κλπ...
 
 

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1987 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 16:25 »
Αν απαγορευτούν τα νικοτινούχα, τοτε θα φανει τι σημαίνει πραγματικό DIY. Θα παιρνουμε καπνά (χυμα αφορολογητα ενοειται) και θα κανουμε nicotine extraction.  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1988 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 16:28 »
Χωρίς λόγια...

http://www.tanea.gr/kosmos/article/?aid=4754501


 (η δυσφήμιση συνεχίζεται έστω και πλαγίως, διαβαστε προσεκτικα το άρθρο...)

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1989 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 16:37 »
Aπό τέτοια θα δούμε πολλά...Ορεξη να 'χουμε...

Αποσυνδεδεμένος dimitrisnd

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1990 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 17:05 »
Σαν Camila θα μεταφερω την νικοτινη  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος spyrounis

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ή πες κάτι καλήτερο απ΄την σιώπη ή σιώπα !
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1991 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 18:40 »
το ξερουμε το κολπο :
μεχρι να βγει η νομοθεσια (που ισως να παρει και 10 χρονια),
θα παγωσουν την πωληση,
οτι εκανε και ο Στουρνος με την ΔΕΗ...
και καποιοι θα ξαναγυρισουν στο Κ.Τ.
(ειδικα αυτοι που δεν εχουν την ευχερια να παραγγελνουν απο το ιντερνετ)
ή θα γινει αυτο που λεει ο kalitexnis
και απο τα δυο κερδισμενοι βγαινουν γι'αυτο νομιζω οτι τους συμφερει να παγωσουν την νομοθεσια  :-\

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1992 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 19:05 »
Μην μασάτε ρε παιδιά. Θα φτιάχνουμε τα υγρά μας χωρίς νικοτίνη και θα αγοράζουμε από το φαρμακείο και θα ρίχνουμε μερικές σταγόνες μέσα και όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1993 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 19:22 »
Τι θα αγοράζουμε από φαρμακείο...? νικοτίνη .? ???
Δεν νομίζω να αρχίσει να πουλιέται στα φαρμακεία (και ούτε και θα θέλαμε κιόλας)

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ???
« Απάντηση #1994 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 19:39 »
Χα, ξέχασα να γράψω την λέξη, είμουν μεταξύ 2 απολαυστικών ρουφιξιών...

Το παν είναι να βρίσκουμε τρόπους να ξεπερνάμε τις απαγορεύσεις τους σχετικά με το η.τ., αν και όταν έρθουν.

Από την άλλη, μπορούμε να κάνουμε κι εμείς έναν σύλλογο που θα λειτουργήσει σαν μοχλός πίεσης.

Εξάλλου οι έρευνες νομίζω είναι με το μέρος μας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem