vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 7 χρήστες
dfoust, webtool, george kotsopoulos, Giannis.B, manoslykos, Aoratix, fratz8

Twitter

Provari vs Lava tube

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:42 »
Έχουν και στο θέμα ποιότητας κατασκευής καθώς και εγγύησης. ;)

Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:44 »
Επειδή τυγχάνει να έχω και τις δύο συσκευές, έκανα εκτεταμένες δοκιμές χρησιμοποιώντας διαφορετικούς atty/carto κλπ ώστε να καταλήξω εμπειρικά στην συσκευή που θα χρησιμοποιώ καθημερινά (η δεύτερη backup). Το αποτέλεσμα είναι ότι υπάρχει σημαντική διαφορά στην ποιότητα του ατμού.
Δηλαδή, με το provari στα ίδια volt και με τον ίδιο ατμοποιητή ο ατμός ήταν πάντα πιο πλούσιος και με καλύτερη γεύση. Το χτύπημα ήταν ηπιότερο κάτι σαν να μαλάκωνε λίγο την σύσταση του ατμού. Κατά τα άλλα, δεν παρατήρησα κάποια άλλη διαφορά στη χρήση είτε με λίγα είτε με πολλά volts.   

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:47 »
Η διαφορα στον ατμο που λες φιλε ειναι ακριβως η διαφορα στα βολτς που υπαρχουν αναμεσα τους.
Η φτηνη κινεζικη πλακετιτσα δεν μπορει να σου βγαλει οσα του λες να δωσει.
Αλλα του λες , αλλα σου βγαζει.
Κατι που το προβαρι στο κανει με ανεση.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:49 »
Εμένα πάλι μου λέει πολύ μεγαλύτερη τιμή... 3 φορές πάνω και δεν θα τα έδινα για αυτές τις διαφορές. Σίγουρα όμως υπάρχουν και πιο μερακλήδες από εμένα ή με περισσότερα λεφτά (χλωμο γατί ο μπάρμπας μου έχει την Giant .. του Φώσκολου αλλα λέμε τώρα)..
Το κακό με εμάς είναι βέβαια οτι έχουμε κρίση οποτε βλέπω οι περισσότεροι να πηγαίνουν για provari (οχι δεν είμαι φτωχός σύνδρομο και τέτοια  :)) :)))
Πέρα από την πλάκα που κάνω, πιστεύω πραγματικά οτι το value for money προϊόν είναι το Lava και ψηφίζω υπέρ αυτού.

Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:53 »
Ναι όντως αυτός είναι ο λόγος φίλε Pseiras, απλά το περιέγραψα στο πλαίσιο της ατμιστικής απόλαυσης ώστε να γίνει κατανοητή η συμπεριφορά τους (πέρα από τις τεχνικές διαφορές τους) :)

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:55 »
Ωραία.
Αφου επιστρέψαμε το νιμα on topic  :thumpup:

στο προβαρι βαζεις 5,5 βολτ και περνεις απο των ατμοποιητη 5,5 βολτ υπο φορτιο μετρηση.ενω στο λαβα δεν γινεται αυτο το βαζεις 5,5 και ατμιζεις 4,7-5,0 το πολυ πολυ.

1+ στο provari.

Έχουν και στο θέμα ποιότητας κατασκευής καθώς και εγγύησης. ;)

Δεν έχουν κ' τα δύο 1 χρόνο εγγύηση?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:57 »
παιδια οπως εχω ξαναγραψει, μονο που τα πιανεις και τα δυο και τα περιεργαζεσαι λιγο, καταλαβαινεις οτι δεν συγκρινονται :nope:

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:59 »
Οντως παθαινεις πλακα απο την ποιοτητα κατασκευης του.
Οσες φορες το εχω δει σε φωτος δεν μου γεμιζε το ματι μεχρι να το πιασω βεβαια.

Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 23:00 »
Ας ψηφίσει και κανένας βρε παιδιά γιατί τώρα που το είδα έχει μόνο τρεις ψήφους (τρεις και ο κούκος :laugh1:)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 23:01 »
Για το mini provari πως να ψηφήσει κάποιος όταν ακόμη δεν έχει βγει καν?! :dontknow:

Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 23:03 »
Να συμπληρώσω Steamboy, όταν έχει και τα ίδια λεφτά με το κανονικό Provari?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 23:04 »
Eδώ θα διαφωνήσω,φίλε mina.
Λογικό είναι που έχει τα ίδια λεφτά με το απλό κανονικό Provari.
Είναι στα θετικά του,θεωρώ.
Διότι,αν δεις το lava με το mini lava θα παρατηρήσεις πως έχουν διαφορά στη τιμή ή έχουν ακριβώς την ίδια.
Για τον ίδιο λόγο συμβαίνει και στο Provari και αυτός δεν είναι άλλος απ το θέμα διαφοράς μεγέθους.
Πληρώνεις ότι έχεις τα ίδια πλεονεκτήματα σε μικρότερο μέγεθος.
:) :bye:

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 23:04 »
Θα σας παρακαλέσω να μείνουμε on topic  :)

παιδια οπως εχω ξαναγραψει, μονο που τα πιανεις και τα δυο και τα περιεργαζεσαι λιγο, καταλαβαινεις οτι δεν συγκρινονται :nope:

Τι εννοείς?
Έχω πιάσει κ' τα 2 κ' το provari είναι βαρύ σαν σίδερο κ' το lava σαν αλουμίνιο  :dontknow:

Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 23:06 »
Γιατί φίλε  Steamboy? Αφού μιλάμε για Value for money δεν θα έπρεπε να υπάρχει διαφορά στην τιμή?

Απ: Provari vs Lava tube
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 23:07 »
το καλυτερο απ τα δυο ειναι αυτο που καλυπτει τον καθενα κ την τσεπη του
εμενα το λαβα με καλυπτει 100% κ τσαμπα
θα το κρατησω μεχρι να χαλασει.μετα βλεπουμε


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 0 89 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:17
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500214 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12361 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2358 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki