vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 7 χρήστες
sakissalonika, th3ofilos, camber, I.P, Buliwyf, george kotsopoulos, Mulder

Twitter

Citadel RDA by Psyclone Mods

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 21:42 »
Πάνε σε ένα σίδηροπωλειο και πες τους για αλενακι τέτοιο που σου λέω. Βρες διαστάσεις και όλα καλά. Άμα λάχει σου βαράει και μια με τον τροχό άμα δεν τα βρίσκετε για χιλιοστά.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 23:15 »




Εφαρμόζω τα παραπανω, έτσι τον στηνω και εγώ, σε αυτο το υψος.
Ετσι τον εστησαν και στο μαγαζι που τον πηρα (vapecraft) και παιζει μια χαρα. Δεν ψαχνω ουτε αλενακια ουτε τιποτα.  :dontknow:

Τα ιδια εφαρμόζω και στον hadaly..
:dontknow:

Δε κοντραρω βεβαια, για να επιμένετε για τοσο χαμηλα το coil θα εχετε λόγο. 
Δεν το χω κανει, σε κανα μηνα που θα αλλαξω συρμα αν το θυμηθω ισως το δοκιμασω. :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 23:22 »
Σίγουρα παίζει μια χαρά. ΟΜΩΣ... 

Το air flow είναι χαμηλότερα από τα post και επιπλέον μπαίνει στο deck υπό γωνία, στοχεύοντας τον πάτο. Με το να βάλεις την αντίσταση στο ύψος των post, άντε και λίγο παρακάτω έχεις τον αέρα να μην χτυπάει το coil σου.

Μια χαρά θα παίξει, βέβαια, αλλά καλύτερα εκεί χαμηλά.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 23:40 »
Αυτό το ultem μαραφέτι τελικά κάνει καμία διαφορά?

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 23:43 »
Χαμηλοτερα ειναι ναι και υπο γωνια, οπως επισης στον hadaly (οχι ομως υπο γωνια) οποτε ρουφοντας, ο αερας θα χτυπαει το coil καπως απο κατω.   :dontknow:

Τελος παντων δε κοντραρω :)) γιατι οπως ειπα δε το εχω κατεβασει τοσο χαμηλα, μονο στον hadaly και δε μου αρεσε, μου έδωσε την εντυπωση πως καλυτερα επαιξε με το coil στο υψος με οδηγο το deck. Δηλ οσο κατω παει το jig/τρυπανακι ακουμπώντας στο deck (οπως στα παραπανω βιντεο δηλ )

Οσο για το ultem μαραφετακι δεν το χω βγαλει ποτε αλλα δείχνει να κάνει δουλεια! Συγκρίνοντας τον με τον hadaly παντα.. 
Χωρις να πεις πως κανει τον hadaly να δειχνει αγευστος βεβαια! 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 06, 2018, 23:44 »
Αυτό το ultem μαραφέτι τελικά κάνει καμία διαφορά?
Όπως έγραψα και στο πρώτο post, ναι, κάνει διαφορά.

Ντίν, σε έναν τέτοιον ατμοποιητή, έτσι κι αλλιώς γευσάρα θα πάρεις, οπότε μια χαρά. Εγώ βάζω και τα ποδαράκια από κάτω  ;D

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 07, 2018, 09:07 »
Πα να παρω εναν να σας πω πως ειναι το σωστο στησιμο.  :tongue_smilie: :))

Ασχετο, θυμαμαι με τον Hadaly εβαζε ο κοσμος μονο μονοκλωνα, κανενα dual parallel και στο τσακιρ κεφι κανενα μικρο κλαπτονακι.
Τωρα εδω που ειναι σχεδον ιδιος σε αερα και διαστασεις τα fused clapton πανε συννεφο και μαλιστα σε 2x26/36 το οποιο βρισκω υπερβολικο για rda αυτης της κατηγοριας. Λεγοντας υπερβολικο, εννοω ιδεολογικα πιο πολυ για εναν flavor chasing RDA.

Οποτε ερχομαστε και στο ευλογο ερωτημα, ειναι οντως πιο καλος ο Citadel απο τον Hadaly ή εμεις εχουμε παρει αερα και βαζουμε πλεον πλεχτα παντου και συγκρινουμε στην ουσια πλεχτα με μονοκλωνα?  8)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 07, 2018, 09:25 »
Oτι ο Hadaly απέδιδε πολύ καλά με μονόκλωνα δεν σημαίνει οτι ήταν και το τοπ αποδοτικό στήσιμο γι αυτόν.
Απλά καθιερώθηκαν γιατί πολλοί είχαν θέμα με το να πιάσουν τα fused στα clams του...
Ενα μονόκλωνο δεν υπάρχει περίπτωση να σου βγάλει ποτέ την γεύση μιας πλέξης...

Μην με συγχίζετε πρωινιάτικα ... :tanevramou:
 

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 07, 2018, 09:30 »
Επίσης, σχεδιαστικά είναι πολύ καλύτερος από τον hadaly. Δεν έχει εύκολη διαρροή και πιάνει τα σύρματα. Γευστικά εγώ δεν είπα καλύτερος ή χειρότερος. Είπα απλά έρωτας όπως και στον hadaly.

Μιας και θα πάρεις όμως στήσε ένα μονοκλωνο, γιατί εγώ στήσιμο θα αλλάξω τα Χριστούγεννα.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 07, 2018, 09:46 »
Oτι ο Hadaly απέδιδε πολύ καλά με μονόκλωνα δεν σημαίνει οτι ήταν και το τοπ αποδοτικό στήσιμο γι αυτόν.
Απλά καθιερώθηκαν γιατί πολλοί είχαν θέμα με το να πιάσουν τα fused στα clams του...
Ενα μονόκλωνο δεν υπάρχει περίπτωση να σου βγάλει ποτέ την γεύση μιας πλέξης...

Μην με συγχίζετε πρωινιάτικα ... :tanevramou:
Δεν ειπα ποτε οτι ενα μονοκλωνο θα βγαλει την γευση μιας πλέξης.
Αν ομως ενας ατμοποιητης μου δινει οτι θελω με μονοκλωνο τοτε δεν θα του βαλω πλεξη.
Τελος παντων, εγω την βλεπω αλλιως αυτην την κατηγορια ατμοποιητων, θεωρω οτι αν χρειαζονται πλεχτα τοτε πολυ απλα δεν ειναι καλοι ατμοποιητες.
Τα πλεχτα τα εχω για τους dual coils.  ;D

Εσυ τωρα paloukare τραβα ρουφα τον τσιγκινο τον Goon 25 σου.  :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 07, 2018, 09:52 »
US1 με trinity glass μπουμπουνάω τώρα αλλά για τον Goon δεν θέλω μ@λ@κίες κατσικοχέρη.Κανένα 28GA του έβαζες σίγουρα... :laugh1:
Το οτι συμβιβάζεσαι με μονόκλωνα δεν σημαίνει οτι είναι και το standar build αυτής της κατηγορίας.
Τα υγρά έχουν αλλάξει πολύ τον τελευταίο καιρό,welcome το 2018

10μελάρες που χρειάζεστε για να στρώσετε μερικοί μερικοί πάντως... :yes: :))


Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 07, 2018, 10:00 »
Τα υγρα μια χαρα ειναι, εμεις εχουμε γινει "γαϊδούρια" και δεν νιωθουμε τιποτα με τα μονοκλωνα γιατι εχουμε καλομαθει με τις αντιστασεις κτηνη και τα ντουμανια.
Anyway, μπορει επειδη περασα τα 1000 posts και εγινα e-high να το παιζω εμπειρος και να φιλοσοφω.

Για τον Goon να μην ανοιξω το στομα μου καλυτερα γιατι ειναι και off topic αλλα οποιος διαβαζει... ΜΑΚΡΙΑ.  :))
Πεταμενα λεφτα απλα απο καθε αποψη. 

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 07, 2018, 10:11 »
 :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 07, 2018, 10:21 »
Τα υγρα μια χαρα ειναι, εμεις εχουμε γινει "γαϊδούρια" και δεν νιωθουμε τιποτα

Εσείς. Εγώ μια χαρά στήνω τις κλωστές μου και παίρνω γευσαρα.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Citadel RDA by Psyclone Mods
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 28, 2018, 18:09 »
Παρελαβα και εγω χτες citadel + ultem cap για να μην περιοριζομαστε στα στησιματα :D

Για καποιο λογο τα ο-rings του ειναι τελεια, μαλλον το διορθωσαν. (σε σχεση με οτι ειδα στα reviews)


Μου φαινεται οτι υποβιβαζει λιγο τα φρουτενια και ανεβαζει λιγο τις κρεμες-ταρτες σε σχεση με το hadaly, αλλα εγω το προτιμω ετσι.
H τζουρα του επισης ειναι πιο γεματη (δεν ξερω πως αλλιως να το εξηγησω, μου δινει της αισθηση οτι εχει διπλη αντισταση) απο του hadaly, ενω ταυτοχρονα πρεπει να ναι ενα κλικ πιο αερατος.

Συγκρινοντας τη γευση του με του skyfall (γνησιου, δανεικου :)), συμφωνω με τα παιδια οτι ειναι καλυτερη στον citadel.

Βασικα εχει την καλυτερη γευση που εχω παρει σε 22 mm αναμεσα σε  krma, narca, strike, maverick, 1.1, core, x-atty, flave, venom κτλ.

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ιδεα πως το κανουν, αλλα η γευση και η αναλυση με οτι στησιμο και να εβαλα (απο 26g ni80 μεχρι alien 3*27/36) ειναι ταβανι και πραγματικα ειναι must have για δοκιμες υγρων κτλ.

Το υψος της αντιστασης, οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω, πολυ χαμηλα δουλεψε και για μενα καλυτερα. Οχι οτι δεν εβγαζε γευσαρα και πιο ψηλα αλλα οκ.

Εν τω μεταξυ, σκεφτομουν καιρο να τον προσπερασω γιατι τον εχω λιωσει τον Hadaly και δεν το εψηνα να δωσω 90 για κατι παρομοιο, αλλα πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω αγορασει εδω και πολυ καιρο σε rda. :D


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501666 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 334 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241234 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12740 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5278 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan