vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 3 χρήστες
antiklitos140, Milarepa, lagoudakis

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #540 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 09:47 »
... οκ :-[
να σε ρωτήσω και κατι άλλο; (τώρα που σε βρήκα σιγά μη σε αφήσω :thumpup:)
τελευταιο, δεν σε ζαλίζω άλλο.
Αυτή η άσχημη ένωση μπαταρίας με τανκ - που λεπταίνει η μπαταρία και φαίνεται το εξωτερικό της σπείρωμα -  δεν υπάρχει τρόπος να καλυφθεί; Κανένα ψευτοανταπτοράκι δεν υπάρχει;


υπαρχει ενας κωνος, εχει η Ηλεκτρονικη Νικαιας η οποια ειναι και αντιπροσωπος της nobacco(αναφερω το καταστημα γιατι απο εκει πηρε ο αδελφος μου προχθες) στην τιμη των 1.5 ευρω, τωρα για αυτο που λεει ο φιλος δεν το ξερω, εγω το εχω παιξει και σε 650 mah μπαταρια ego χωρις προβλημα

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #541 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 09:48 »
Καλημέρα
Να ρωτήσω παίδες και εγώ ...
Έχουμε το κάρτο του γίγαντα και προσέχουμε όταν το γεμίζουμε να μην πάει στο καλαμάκι μέσα υγρό, έτσι;
Και το συγκεκριμένο να του ρίχνουμε κατευθείαν μέσα υγρό και   να κολυμπάει κιόλας στο υγρό ,αφού είναι το ίδιο σύστημα (σφουγγαράκι, είναι;) γιατί συμβαίνει αυτό; 

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #542 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 09:52 »
Φιλε Κωστα καλημερα !!!

τη πρωτη φορα που τα γεμισουμε καινουριο καρτο του τανκ, γεμιζουμε με προσοχη κατ αρχην το τανκ
οχι μεχρι επανω, προφανως για να μη ξεχειλισει,

επειδη θα ειναι η πρωτη του καρτο, ριχνουμε μερικες σταγονες και μεσα στο καρτο ωστε να μην φερνει καμενο
η αντισταση, δεν πειραζει αν παει λιγο υγρο στην αντισταση, ισα ισα, αντε μια με 2 σταγονες το πολυ
αλλα μην υπερφορτωθει το καρτο μιας και θα παιρνει υγρο απ τη τρυπα του οταν ρουφας τη τζουρα σου,

αυτα μονο τη πρωτη φορα σε καινουριο, μετα σε επαναγεμισματα να μην ασχολεισαι με το καρτο, υγρο
κατευθειαν στο τανκ μονο. :thumpup:

ναι ειναι σφουγγαρακι, αλλα δεν χρειαζεται να το γεμιζεις μιας και οταν θα τραβας τζουρα, θα ειναι αυτο γεματο, θα τραβαει κ απ τη τρυπα κ ετσι θα σου ερχεται το υγρο στο στομα... γι αυτο λοιπον ειναι καλο το σφουγγαρακι να παιρνει υγρο μονο του απ τη τρυπα που εχει στο πλαι κατω κοντα στη βαση του. εαν τυχει να ειναι παραγεμισμενο και να σου φερνει υγρο απλα βγαλτο, φυσα καλα να φυγει το υγρο και επνανατοποθετησε χωρις να του ξαναβαλεις μεσα υγρο.


Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #543 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 09:54 »
υπαρχει ενας κωνος, εχει η Ηλεκτρονικη Νικαιας η οποια ειναι και αντιπροσωπος της nobacco(αναφερω το καταστημα γιατι απο εκει πηρε ο αδελφος μου προχθες) στην τιμη των 1.5 ευρω, τωρα για αυτο που λεει ο φιλος δεν το ξερω, εγω το εχω παιξει και σε 650 mah μπαταρια ego χωρις προβλημα
thx matsakonas. Ετσι κι αλλιώς αυτά που λετε με τα ωμ και τα mah δεν τα καταλαβαίνω. Μιλάμε για το απόλυτο τούβλο. Δηλαδή αν ανοίξεις το λεξικό της νεοελληνικής στο λήμμα ΄τουβλο' θα δεις δίπλα τη φωτογραφία μου. Ἓγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πρεπει να παρω το 1,5 carto για τη μπαταρία που έχω ναι? (που λεει και η αγαπημενη DarkAngel) :angel:

Αχά καλως τον Διονυσάκη. Καλημέρα. Να ποιός θα λύσει τις απορίες του κοσμάκη...

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #544 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 09:59 »
χα,,,, χα αχα !!! καλημερα Ζωη !!! ναι καλα αμα περιμενεις απο μενα,,,, σωθηκες !!! απλα εαν εφαγα εγω τα μουτρα μου με οτι βλακεια εχω κανει προσπαθω τουλαχιστον να πω σε πιο καινουριους τι να αποφυγουν ωστε να μη χαλανε λεφτα τσαμπα !!!

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #545 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 09:59 »
και τα 2,5 σου κανουν, απλα το 1.5 εχει ποιο πολυ ντουμανι, δες αυτο που λεει ο φιλος ποιο πανω για την μπαταρια γιατι δεν το ξερω

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #546 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 10:01 »
οπως το λεει ο φιλος Σταυρος, στα 3,7 βολτ που παιζουν σχεδον ολες οι εγκο μπαταριες ειναι καλυτερο να εχεις αντισταση χαμηλη σε Ω επιτυγχανοντας περισσοτερο ντουμανι !!! οι υψηλοτερες αντιστασεις ειναι για να στα σκανε σε περισσοτερα βολτ ;)

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #547 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 10:04 »
Δε ξερω αν η μπαταρία που εχω ειναι απο τις καινούργιες ή από τις παλιές. Πότε βγήκαν οι καινούργιες? Τελη Νοεμβρίου την πήρα... Τι να πω? Νομίζω ότι έχω καινούργια...

@Dio13 Καλά εσύ εχεις τρελλαθεί τελείως? Εχεις πάρει όλα επισκευάσιμα που κυκλοφορούν και όλα τα υγρά για να τα δοκιμάσεις? Θα πτωχεύσεις παιδί μου!!  :)) :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

@Dio13 ''για να στα σκανε''  τι γλωσσα μιλας βρεεεε???? Πρόσεχε μη σκοτωθείς παιδάκι μου!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #548 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 10:06 »
οπως το λεει ο φιλος Σταυρος, στα 3,7 βολτ που παιζουν σχεδον ολες οι εγκο μπαταριες ειναι καλυτερο να εχεις αντισταση χαμηλη σε Ω επιτυγχανοντας περισσοτερο ντουμανι !!! οι υψηλοτερες αντιστασεις ειναι για να στα σκανε σε περισσοτερα βολτ ;)
... σα να καταλαβαίνω κατι.... για λε...

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #549 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 10:06 »
για να την "ακουσεις" εννοει ο Διονυσης στην νεοελληνικη 8)
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #550 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 10:07 »
Κοιταξτε να δειτε εχω Giant αγορασμενο απο τον Οκτωβριο. Οταν προσπαθησα να το δουλεψω με καρτομαιζερ 1.5 Ωμ οπως αυτα που εχουν μεσα τα DCT map tank της Nobacco εχασα την μια μπαταρια. Διαβαζοντας στα νηματα για μπαταριες ειδα οτι ειχαν προβλημα με τον συνδυασμο Giant μπαταριας και lr ατμο και αλλοι συμφορουμιτες. Αλλοι παλι ανεφεραν οτι σε πιο καινουργιες παρτιδες μπαταριων το θεμα διορθωθηκε. Εγω το ανεφερα ωστε να μην παθει κι αλλος αυτο που επαθα κι εγω. Οι Ego μπαταριες δεν εχουν τετοιο προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #551 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 10:08 »
Dio13  την πρώτη φορά  το carto να το γεμίσουμε μέχρι να στάξει υγρό από το σπείρωμα ?

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #552 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 10:09 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1:
ειμαι οργιο,,,, για να το ευχαριστηθεις ωρε!! να εισπνευσεις τζουρα και να καταλαβεις οτι αν εκπνευσεις...
θα συννεφιασει  :thumpup: :thumpup:

μη φοβασαι δεν παθαινει το παλιοσκυλο τιποτε !!! με τοσο μεταλο στο γονατο I AM IRON MAN !!!

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #553 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 10:10 »
μεχρι να σταξει απο το σπειρωμα την πρωτη φορα, μετα δεν ξαναγεμιζεις καρτο, μονο το τανκ οποτε αδειαζει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #554 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 10:11 »
Dio13  την πρώτη φορά  το carto να το γεμίσουμε μέχρι να στάξει υγρό από το σπείρωμα ?
OXI τιποτε,,, λιγες σταγονες ισα να βραχει, αντε 3-4 κ πριν ενεργοποιησεις τραβα δυο τζουφιες τζουρες κ θ αρχισει να παιρνει κανονικα !!!
και κατι σημαντικο,,, τα καρτο δεν ειναι εφ ορου ζωης, οσο κ αν τα εχω κρατησει προσωπικα παραπανω απ το ενδυκνυομενο καλο ειναι το μηνα ν αλλαζουμε 2 !! κ παλι λιγα λεω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246387 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572276 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1947 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8080 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122112 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326898 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8650 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298081 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827696 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511877 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios