vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, geotron, bloodlessz, truckman, manoslykos, camber

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #195 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:30 »
Το δικό μου απο Παρασκευή ατμίζει με την ίδια τζούρα και χωρίς διαρροές, καμένα κλπ.
Οταν δυσκολευει λίγο η τζούρα, κάνω μια δυο τζουρες βαρβάτες χωρίς να πατάω το κουμπακι και ολα καλα (2 φορες το έχω κάνει).
Θεωρώ ότι ειναι ενα τανκακι πολυ τίμιο και μάλιστα με ανταλλακτικο σε λιγες μερες και στην ελλάδα. ;)

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #196 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:41 »
εχει κανενας ιδεα ,ποση ειναι τελικα η αντοχη του?
εν
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 29, 2011, 07:37 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:43 »
δίκιο ο Γιάννης. Για τα 12E που εδωσα μια χαρά είναι! Λίγο σφιχτή τζούρα έχει νομίζω.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:45 »
εχει κανενας παλιος χρηστης του ,ποση τελικα ειναι η αντοχη του?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:47 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:54 »
Κυριακο καλησπερα,απο τις 14 Νοεμβρη το εχω και δουλευει.
Μεσα στα τανκ αντεχουν περισσοτερο τα καρτο,αλλα δεν παυει να ειναι καρτο,μπορει να να μην αντεξει ουτε 2-3 μερες.
Συνηθως αντεχουν αρκετα αλλα χανουν την αποδοση τους αισθητα.


Με τη διαφορα που του εχω ανοιξει 4 βραγχια γιατι το δουλευω και σε vv.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 21:56 »
Λοιπόν παιδιά, επειδή έχετε πάρει φόρα καλό είναι να έχετε υπόψη σας κάποια πράγματα

Το liquinators (ή Map Tanks ή DCTanks της Nobacco) δεν είναι καινούργια μόδα, βγήκε μέσα από χρήστες που ερασιτεχνικά με διάφορα μέσα χρησιμοποιούσαν cartos μέσα σε σύριγγες, μπουκαλάκια κτλ για να βελτιώσουν την αυτονομία και τη τροφοδοσία των cartos εδώ και ένα χρόνο περίπου. Πριν λίγους μήνες άρχισε να διαδίδεται στο εξωτερικό και εδώ, με αποτέλεσμα πολλές εταιρίες να βγάλουν tanks για cartos για αυτό το αγοραστικό κοινό, για αυτούς δηλαδή που είχαν ήδη ασχοληθεί με αυτή τη λογική και κυρίως με τα υπερ και τα κατά μιας τέτοιας επέκτασης των cartos. Μπορείτε να διαβάσετε σχετικά σε άλλα topics που εδώ και πολλούς μήνες ασχολούμαστε με αυτό το άθλημα

Η Nobacco πολύ σωστά έκανε αφουγκραζόμενη αυτή την ανάγκη να φέρει το DCT στην Ελλάδα, και μάλιστα στην καλύτερη τιμή της αγοράς παγκοσμίως (μου στοίχισε 10.70 ευρώ μαζί με τον ατμο και το drip tip, πάνω από 11 βγαίνει στο green με μεταφορικά ενώ στο forum υπάρχουν και πολλά links που τα πουλάνε 20 ευρώ και πάνω μόνο το tank). Προσωπικά την ευχαριστώ γιατί εδώ και 1 μήνα περίπου κυκλοφορώ με αυτοσχέδιο tank στο carto μου και δεν ήθελα να δώσω 20-30 ευρώ για αγορά από εξωτερικό.

Η Nobacco επίσης, πουθενά στο site της δεν στολίζει το DCT οτι απευθύνεται σε άπειρους χρήστες, οτι είναι συσκευή που την καρφώνεις και πας, οτι είναι ανταγωνιστικό του ego-T ή του Giant και άλλα τέτοια. Το έφερε για να εξυπηρετήσει ένα συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό, και μαζί να δώσει την ευκαιρία σε όποιον νέο θέλει να το δοκιμάσει και να αποφασίσει αν του κάνει ή όχι (με 10 ευρώ νομίζω οτι το πείραμα δεν είναι απρόσιτο σε κανένα)

Μην συγκρίνετε λοιπόν το DCT με άλλα εργοστασιακά συστήματα, είναι άλλης λογικής, και το κοινό που απευθύνεται γνωρίζει απο πριν τι θα πάρει, τι θα κερδίσει και τι θα χάσει με την αγορά του
Αν πολλοί από εσάς δεν γνωρίζετε τι είναι το DCT, μην περνάτε σε αφορισμούς για τη Nobacco. Διαβάστε πρώτα το forum και απο εκεί και πέρα προχωρήστε αναλόγως. Δεν σας το επιβάλει κανείς επειδή ανέβηκε σε μία λίστα με προϊόντα ηλεκτρονικού τσιγάρου να το αγοράσετε ή να αντικαταστήσετε με αυτό τη συσκευή σας.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

ΥΓ. Δεν εκπροσωπώ την Nobacco ούτε έχω κανένα συμφέρον οικονομικό ή άλλου είδους για το αν θα πάει καλά το DCT. Δεν μπορώ όμως να διαβάζω οτι φταίει η Nobacco επειδή κάποιος δεν ξέρει πως να το τρυπήσει ή να το βιδώσει. Στην τελική, για να δουλέψει σωστά ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ θέλει και ανάλογα υγρά (για μια τέτοια μικρή τρυπίτσα), κάτι που το γνωρίζει ο έμπειρος χρήστης του DCT και δεν είναι υποχρεωμένη να το γράφει η NObacco, γιατί το συγκεκριμένο το προσφέρει ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ, χωρίς εγγυήσεις όπως διαβάζω, χωρίς επιπλέον οδηγίες γιατί απλούστατα δεν χρειάζονται όλα αυτά το κοινό που θα το αγοράσει συνειδητά



Τροποποίηση :
Κάποια links για μελέτη σχετικά με την εξέλιξη, χρήση και διάθεση των liquinators
Δεξαμενή 2+1ml για carto 510d
Τανκ 3+1 ml για κάρτο m+m (808)
DCT MAP TANK REVIEW
Vape-O-Matic Liquinator v4.1
καποιο site για ετοιμα τανκ?
φυσικά μπορείτε να κανετε και τις δικές σας αναζητήσεις που για τα liquinators τα έχουμε πει και σε πολλές άλλες ενότητες
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 28, 2011, 22:09 από ArXoS »

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #201 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 23:34 »
Σωστοτατος ;)

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #202 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 00:07 »
Μαζι σου ArXoS
Το εχω απο την τεταρτη οπως ειναι και τα παει μια χαρα!

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #203 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 00:39 »
Για να βοηθήσουμε λοιπόν και τους νέους χρήστες :

1. Τα tanks είναι αξεσουάρ αναβάθμισης, δεν είναι από μόνες τους ατμιστικές συσκευές. Τα διαθέτει η Nobacco με carto Dual Coil για να είναι άμεση η χρήση τους. Οτιδήποτε σχόλια έχετε για τη συμπεριφορά του tank, δεν πρέπει να επηρεάζονται από το carto.
2. Το carto είναι αναλώσιμο είδος στο όλο πακετάκι. Πράγμα που σημαίνει οτι αν δεν σου αρέσει αυτό που δίνει η Nobacco, αρχίζεις και ψάχνεις στην αγορά αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα. Υπάρχουν τα mega 510, dual coil, 510D, 808D και πάει λέγοντας, όλα αυτά σε εκδόσεις LR και normal. Το κόστος τους κυμαίνεται απο 5 εως 15 ευρώ η πεντάδα.
3. Τα cartos κρατάνε 5-10 μέρες. Μετά καλό θα είναι να τα πετάτε, άσχετα με το αν παίζουν ακόμα. Ο λόγος είναι οτι το απορροφητικό υλικό επιβαρύνεται και δεν γίνεται άμεσα αντιληπτή αυτή η επιβάρυνση. Ας είμαστε λοιπόν σίγουροι για την υγεία μας και ας τα αλλάζουμε ανά τακτά διαστήματα
4. Αν αλλάζουμε cartos, οι επεμβάσεις πλέον μας χρεώνονται. Εννοώ τις τρύπες ή το κόντιμα του carto. Δεν απευθύνονται αυτά για αρχάριους χρήστες (προσοχή μην κόψετε κανένα δάκτυλο)

Συμβουλές:
1. Πριν αποφασίσετε με τι carto θα γεμίσετε το tank σας, δοκιμάστε το εκτός τανκ (σε γεύση, χτύπημα, αντοχή κτλ). Μετά μπορείτε να επενδύσετε στην επιλογή σας
2. Πάντα πριν την πρώτη χρήση carto γεμίστε το όπως λέει ο κατασκευαστής (με το καποτάκι του ή από πάνω) για να μην ανάψει στεγνό και καεί πριν προλάβετε να το χρησιμοποιήσετε
3. Πριν βάλετε τις τάπες του tank ποτίστε λίγο τα τοιχώματα με liquid.
4. Όταν τρυπάτε τα κάρτο σας, μην κάνετε βαθιές τρύπες γιατί τα cartos έχουν ευαίσθητο καλαμάκι εξαγωγής αέρα που σπάει εύκολα
5. Προσέχετε στο τρύπιμα του carto να μην επιβαρύνετε το σώμα του γιατί μετά δεν θα χωράει από τις τάπες
6. Χρησιμοποιείτε λίγο βαζελίνη στα orings για αντοχή

Καλή σας επιτυχία  :thumpup: :thumpup:

Αν μου ξεφεύγει τίποτε, ας το συμπληρώσουν οι επόμενοι  ;D

Αποσυνδεδεμένος NIKOS13

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #204 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 02:04 »
Έχω το titan από τη Παρασκευή το πρωί .Το πήρα 10 ευρώ και ατμιζω αποκλειστικά με αυτό μέχρι σήμερα απροβλημάτιστα περίπου 1 tank τη μέρα .Δεν άνοιξα τρύπες είναι όπως το πηρα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος ένα μπράβο στη nobacco γιατί και το προϊόν είναι καλό αλλά και η τιμή  καλή.Το μόνο πρόβλημα ήταν το αλουμινένιο πιπακι έτσι κόλλησα ένα πιπακι πάνω του από giant και όλα καλά. 

Αποσυνδεδεμένος gihal

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #205 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 02:10 »
Πως ακριβώς χώρεσες το πιπάκι του giant σε 510 carto?

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 07:20 »
παιδια καλημερα !!!
ωραια ολα αυτα με το τανκ αλλα ξερετε, επειδη για καποιους το ατμισμα δεν ειναι χομπυ, θελουν να εχουν καποια πραγματα λιγο πιο λειτουργικα και να μη σπαταλανε απ το χρονο τους για να κανουν πατεντες ωστε να τους λειτουργησει κατι που αγορασαν ως λειτουργικοτατο.
 
Τα ποστς του αρχος πολυ καλα και κατατοπιστικα αλλα προσωπικα δεν κανω κεφι και δεν εχω τον απαιτουμενο χρονο ν ασχοληθω για να κανω ταρζανιες, ασχετα που τελικα θα τις κανω κ αν πετυχω πετυχα.....

ναι, ειναι και χομπυ αλλα θα πρεπει να το δουμε και λιγο πιο αυστηρα ωστε να πιεστουν και οι εταιριες οι ιδιες να φτιαχνουν πιο δοκιμασμενα πραγματα 'η ακομη να εχεις επιλογη..... π/χ/ για το συγκεκριμενο να σου λεει, υπαρχει με αυτο το μεγεθος τρυπας κ κανει αυτο, και υπαρχει και με αυτο το μεγεθος τρυπας κ κανει αυτο.....

χωρις να ειναι επικριτικου χαρακτηρα το μυνημα μου απλα ηθελα να κατατεθει η αποψη μου οχι ως χομπυστα ατμιστη αλλα ατμιστη ζωης, γιατι για εμενα προσψπικα το ατμισμα ειναι θεμα υγειας.

ευχαριστω!!!

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 08:48 »
με αντιστοιχο τανκ που εχω παρει απο το greenhouse δεν εχω προβλημα :dontknow: ουτε τρυπες μεγαλωσα ουτε τιποτα, δουλευει μια χαρα οπως το πηρα χωρις να του κανω τιποτα, απο υγρα εχω χρησημοποιησει natura και halo.. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Precise P16,P+18500,Little Sister, A2 drip, VPX SS
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #208 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 10:41 »
παιδια καλημερα !!!
ωραια ολα αυτα με το τανκ αλλα ξερετε, επειδη για καποιους το ατμισμα δεν ειναι χομπυ, θελουν να εχουν καποια πραγματα λιγο πιο λειτουργικα και να μη σπαταλανε απ το χρονο τους για να κανουν πατεντες ωστε να τους λειτουργησει κατι που αγορασαν ως λειτουργικοτατο.
 
Τα ποστς του αρχος πολυ καλα και κατατοπιστικα αλλα προσωπικα δεν κανω κεφι και δεν εχω τον απαιτουμενο χρονο ν ασχοληθω για να κανω ταρζανιες, ασχετα που τελικα θα τις κανω κ αν πετυχω πετυχα.....

ναι, ειναι και χομπυ αλλα θα πρεπει να το δουμε και λιγο πιο αυστηρα ωστε να πιεστουν και οι εταιριες οι ιδιες να φτιαχνουν πιο δοκιμασμενα πραγματα 'η ακομη να εχεις επιλογη..... π/χ/ για το συγκεκριμενο να σου λεει, υπαρχει με αυτο το μεγεθος τρυπας κ κανει αυτο, και υπαρχει και με αυτο το μεγεθος τρυπας κ κανει αυτο.....

χωρις να ειναι επικριτικου χαρακτηρα το μυνημα μου απλα ηθελα να κατατεθει η αποψη μου οχι ως χομπυστα ατμιστη αλλα ατμιστη ζωης, γιατι για εμενα προσψπικα το ατμισμα ειναι θεμα υγειας.

ευχαριστω!!!

Καλά τα λες αλλά ακόμα τα πραγματα δεν είναι όπως θα θέλαμε.

Και που να έβλεπες πριν ένα χρόνο τι επιλογές υπήρχαν.

Για το 2012 - 2013 είμαι αισιόδοξος.

Για την ώρα είμαι ευχαριστημένος...

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #209 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 10:43 »
εχεις δικιο φιλε Κωστα.... οσο κ αν το η.τ. υπαρχει στην Ελλαδα κανα 3αρι χρονια, ε αυτη τη χρονια εγινε το ΜΠΑΜ !!!
οποτε ναι, σιγα σιγα με τον καιρο ολα οσα εχουν να κανουν με αυτο θα γινονται και καλυτερα σιγουρα :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 1 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:29
από Tem
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 117 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247527 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327380 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8875 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298496 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140