vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

223 επισκέπτες, 3 χρήστες
costasibiza84, manoslykos, Milarepa

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 22:31 »
Εξυπνο!Η βιδα λυνεται και με το χερι;

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:22 »
stavrele,  αυτό με την τρύπα
Το είχα δοκιμάσει κι εγώ στις σύριγγες που έφτιαχνα, και εκεί ήθελαν 2 τρύπες, μία για να μπαίνει η βελόνα και μία για να βγαίνει ο αέρας. Αλλιώς ο αέρας που πρέπει να βγει εκτονώνεται από την τρύπα του carto και σου γεμίζει υγρά την μπαταρία και το drip tip

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:29 »
Το δοκίμασα σήμερα . Μου έφερε καλό χτύπημα και ντουμάνι αλλά όχι τόσο καλή απόδοση γεύσης .
Το δοκίμασα με giant μπαταρία και μου έκανε εντύπωση ότι μόλις πάταγα το κουμπί μετά από ένα δευτερόλεπτο τρεμοπαιζε το φωτάκι .

Αποσυνδεδεμένος emiris

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:49 »
Δικιο εχεις στο θεμα της γευσης,  βγαζει κατι σε (πλαστικίλα- καινουργίλα)?? :-\ και αυτο σε αμεση συγκριση με ιδιο υγρο στο ego-c , που αποδιδει καταπληκτικα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:50 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος zellps2

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙ-ΖΩ αρα ΖΩ!
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 23:59 »
Το δοκίμασα σήμερα . Μου έφερε καλό χτύπημα και ντουμάνι αλλά όχι τόσο καλή απόδοση γεύσης .
Το δοκίμασα με giant μπαταρία και μου έκανε εντύπωση ότι μόλις πάταγα το κουμπί μετά από ένα δευτερόλεπτο τρεμοπαιζε το φωτάκι .

φιλε μου ειναι 1,5 ohm  και τρεμοπαιζει απο αυτο κ οσο για την γευση κανε 2-3 δυνατες εισπνοες χωρις να πατισεις κουμπι για να ρουφιξει υγρο το carto και δοκιμασε ξανα

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 27, 2011, 00:06
παιδια ειναι αψογο και οταν ερθει και το πιο μικρο θα ειναι super! το πιο σημαντικο παντως που παρατηρισα ειναι πως η δεξαμενη του δοχειου ψυχει το carto  και ερχεται ντουμανιστος και σχετικα δροσερος ατμος σε σχεση τον dual coil giant!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 27, 2011, 00:06 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος stavrele

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Η αξία του νικημένου δίνει αξία στο νικητή.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 10:59 »
stavrele,  αυτό με την τρύπα
Το είχα δοκιμάσει κι εγώ στις σύριγγες που έφτιαχνα, και εκεί ήθελαν 2 τρύπες, μία για να μπαίνει η βελόνα και μία για να βγαίνει ο αέρας. Αλλιώς ο αέρας που πρέπει να βγει εκτονώνεται από την τρύπα του carto και σου γεμίζει υγρά την μπαταρία και το drip tip

Αυτό το έπαθα όταν πήγα να γεμίσω από το μπουκαλάκι της nobacco,
με σύριγγα δεν είχα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:11 »
παντως ωραιο τανκ εβγαλαν, πρακτικοτατο, το μειον του ειναι οτι πρεπει να εισαι ο μπομπ ο μαστορας για να το γεμισεις :wall:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 11:48 »
Αυτό το έπαθα όταν πήγα να γεμίσω από το μπουκαλάκι της nobacco,
με σύριγγα δεν είχα πρόβλημα.
Εαν η τρυπα εινε πιο μεγαλη απο την βελονα της συριγγας που χρησιμοποιεις αφηνει κενο οποτε περνα ο αερας απο την εκτονωση του τανκ, αρα δεν υπαρχει προβλημα  ;)

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 27, 2011, 18:26 »
Δύο μέρες τώρα χρησιμοποιώ το titan από  nobacco και μπορώ να πώ ότι ενθουσιάστηκα  :thumpup:
Στο πρώτο γέμισμα είχε λίγο πρόβλημα με την τροφοδοσία και αναγκάστηκα να μεγαλώσω λίγο την τρύπα του κάρτο κατά 1/3 της αρχικής διαμέτρου με ενα ζουμπαδάκι και το αποτέλεσμα ήταν εκπληκτικό. Τεράστια ντουμάνια φοβερό κτήπημα και άριστη απόδοση γεύσης χωρίς καμία διαρροή . Στο πρώτο γέμισμα καλό είναι να βάλουμε και στο κάρτο 0.5 ml υγρό στη συνέχεια η τροφοδοσία είναι σταθερή με κάθε τσούρα έτσι η αντίσταση δεν στεγνώνει ποτέ και πιστεύω ότι και η διάρκειά ζωής θα είναι μεγαλύτερη. Το δοκίμασα και με μπαταρία giant και με pasthrough και η απόδοση απογειώθηκε χωρίς κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. Συγκριτικά με το giant έχει καλύτερη απόδοση και μεγαλύτερη οικονομία υγρού και μπαταρίας. Αν έχει και διάρκεια ζωής θα είναι το νέο μου η.τ.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 08:36 »
ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!

η ερωτηση μου ειναι η εξης, γνωριζει καποιος αν κουμπωνει το τεραστιο αυτο τανκ της νομπακο στο τζαιαντ? και αν ναι ειναι λειτουργικο?
και αυτο το λεω επειδη την ημερα που αγορασα απο τη Ν. Ιωνια ο πωλητης ειχε ενα τετοιο τανκ κ με ψαρωσε ασχημα !!!

αυν του οτι η αληθεια ειναι πως θα προτιμουσα κιολας να βλεπω ποτε τελειωνει το υγρο μου, απ το ν αναπληρωνω σταγονες καθε 2-3 ωρες...

ευχαριστω εκ των προτερων  :bye:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 08:48 »
Ναι μια χαρα κουμπωνει.δοκιμασμενο απο μενα.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 08:50 »
Ναι μια χαρα κουμπωνει.δοκιμασμενο απο μενα.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
ευχαριστω σεμπα για την απαντηση !!! περισσοτερο ρωταω επειδη καπου διαβασα για κατι τρυπες που του ανοιγουν παραπανω επειδη δεν μπαινει το υγρο κ τα συναφη κ βεβαια αν η λειτουργια του ειναι απροβληματιστη ...
 8)

Αποσυνδεδεμένος larry70

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗΣ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΑΤΜΙΣΤΗΣ
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 12:25 »
κατά τη γνώμη μου για να έχει καλύτερη τροφοδοσία το ΤITAN θα πρέπει να μεγαλώσεις τη τρύπα του κάρτο κατά 1/3 έως 1/2 της εργοστασιακής προσέχοντας την επιφάνεια του κάρτο να μήνει λεία για να μη χαλάσουν τα λαστιχα.
Στις 3 μέρες τώρα με το ΤΙΤΑΝ είναι η καλύτερη συσκευή που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα και με τη μπαταρία giant είναι άπαιχτο. Πολύ καλύτερο από το κάρτο του giant και με καλύτερη οικονομία στο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 12:30 »
κατά τη γνώμη μου για να έχει καλύτερη τροφοδοσία το ΤITAN θα πρέπει να μεγαλώσεις τη τρύπα του κάρτο κατά 1/3 έως 1/2 της εργοστασιακής προσέχοντας την επιφάνεια του κάρτο να μήνει λεία για να μη χαλάσουν τα λαστιχα.
Στις 3 μέρες τώρα με το ΤΙΤΑΝ είναι η καλύτερη συσκευή που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα και με τη μπαταρία giant είναι άπαιχτο. Πολύ καλύτερο από το κάρτο του giant και με καλύτερη οικονομία στο υγρό.
ευχαριστω και ερωτω, απο χτυπημα και ντουμανι? καλυτερο του μαμισιου καρτο του τζαιαντ?

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 12:34 »
Καλημερα παιδες απο που θα βρω να αγορασω το καρτο που εχει ο τιταν της nobacco?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246381 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8078 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298077 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios