vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

432 επισκέπτες, 1 χρήστης
sakissalonika

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΑΚΤΥΛΙΔΙ
« Απάντηση #1410 στις: Μαρτίου 23, 2012, 02:13 »
Ξερει κανεις συμφορουμιτης πως δουλευει το δακτυλιδι που βαζουμε μεταξυ του τανκ του DCT και της μπαταριας; Το παλευω μια ωρα! Οταν βιδωσω πανω του το τανκ, κλεινει τελειως η παροχη του αερα και δε μπορω να ρουφηξω. Επισης δε μπορει να φτασει το κατω μερος του καρτο να κουμπωσει στον πολο της μπαταριας  :eyesplash: Τι δεν κανω καλα;

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1411 στις: Μαρτίου 23, 2012, 02:19 »
Το δαχτυλίδι πρέπει να βιδώσει μέχρι τέρμα στη μπαταρία για να πατήσει το καρτοτανκ σωστά στον πόλο και να έχει ένα ελάχιστο κενό για την ροή αέρα.
Αν δεν βιδώνει μέχρι τέρμα ή είναι λίγο μεγαλύτερο, τότε πρέπει να δοκιμάσεις άλλο.
Στο κάνει και σε άλλη μπαταρία;

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1412 στις: Μαρτίου 23, 2012, 02:27 »
Και τις δυο μπαταριες μαζι τις αγορασα ego 650. Δεν παει μεχρι κατω, αφηνει περιπου 2 χιλιοστα κενο. Υπαρχουν πολλων ειδων δαχτυλιδια; Τσαμπα ακουμπησα 3,5 ευρω; :(

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1413 στις: Μαρτίου 23, 2012, 02:33 »
...τότε μπορεί να είναι η παρτίδα των μπαταριών σου (να βγήκανε λίγο πιο φαρδιά τα εξωτερικά σπειρώματα π.χ.) αν δε φταίει το δαχτυλιδάκι.
Αν τα πήρες από μαγαζί, μπορείς να πας να δείτε τι από τα δύο.(και να σου το αλλάξει)
Μέχρι τότε, απλά ατμίζεις με λίγο πιο άσχημο οπτικά σύνολο...

Αποσυνδεδεμένος NIKOS13

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1414 στις: Μαρτίου 23, 2012, 12:20 »
έβαλα 8 παλιά καρτο που ειχα σε ενα μπολάκι με pg όρθια .Το έκλεισα και το άφησα 3 μέρες.Η pg άλλαξε χρώμα έγινε σκουρόχρωμη στο πάτο του μπολ , μετά τα έβγαλα τα ξέπλυνα τα έβρασα τα στέγνωσα και απο χθες ατμιζω με έναν απο αυτούς , έχει γίνει σχεδόν  σαν καινούριος το υγρό σκάει και απο ντουμάνι και γεύση πάει πολύ καλά. Πιστεύω πως η pg καθάρισε την αντίσταση απο τα κατάλοιπα των υγρών που κολλάνε πάνω της

Αποσυνδεδεμένος nmand

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari mini, Vmax, Lavatube 1.5
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1415 στις: Μαρτίου 23, 2012, 12:28 »
Παράθεση
Για τα τανκακια μου αναμενω εξ αμερικης single coil cartomizers
Κατι μου λεει οτι αν ειναι πετυχημενα θα ειναι πολυ ανωτερα απο τα dual coil που υπαρχουν στην αγορα

Θα αναφερω οταν ερθουν και δοκιμαστουν :thumpup:

Τα single coil cartomizers τα δοκιμάζω από την προηγούμενη εβδομάδα, πήρα με 3ωμ αντίσταση και τα χρησιμοποιώ με το Lava στα 4,5-5V.
Μπορείς βέβαια να πας και ψηλότερα σε βολτ αλλά αυτό είναι στην προτίμηση του καθένα.
Η απόδοση σε ντουμάνι είναι καλή και είναι ίδια με το αν κόψεις τη μία αντίσταση σε dual 1,5ωμ (κόλπο matsakonas αν θυμάμαι καλά).
Η διαφορά είναι ότι έχει τρείς τρύπες και όχι μία που έχουν τα Dual και οπότε καλύτερη τροφοδοσία σε υγρό.
Βέβαια στο εξωτερικό κυκλοφορούν και dual με τρείς τρύπες. Το καλό είναι ότι λόγο της μίας αντίστασης αυξάνετε η διάρκεια της μπαταρίας.
Έχω σε χρήση δύο, τον ένα με έτοιμο υγρό και τον άλλο με  VG, αντοχή προς το παρόν με τον έναν 15ml και ακόμα κρατάει καλά χωρίς σημάδια κόπωσης, θα δείξει. 

Αυτά προς το παρόν  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2012, 20:50 από nmand »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1416 στις: Μαρτίου 23, 2012, 23:54 »
Με την ευκαιρία, να ρωτήσω κι εγώ κάτι...
Πήρα σήμερα για πρώτη φορά τον Τιτάνα.
Αυτό το μικρό που ήταν μέσα στη συσκευασία και μοιάζει με καπάκι τανκ...
πού χρησιμεύει;  :wall:

Σύμφωνα με όσα μου είπαν από την Nobacco, βάζοντάς το πάνω από τον Τιτάνα την ώρα του γεμίσματός του, εμποδίζεται το υγρό, όταν γεμίζουμε, να στάξει μέσα στο φυτίλι.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1417 στις: Μαρτίου 24, 2012, 00:12 »
εχω την εντυπωση οτι ο τιτανας εχει σταματησει να πινει γαλα και εχει γινει πολυ αδυναμος....
δεν ξερω αλλα τελευταιες φορες δεν εκανα δουλεια, επισης μια φιλη μου που πηρε μου εκανε αρκετα παραπανα, ενα γεμισμα και το δευτερο επινε το υγρο πορτοκαλαδα....
Για να το στρωσω εκοψα την πανω αντισταση αλλα αυτο ηταν λυση αναγκης.

Δυστυχως παει και αυτο στα αζητητα....

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1418 στις: Μαρτίου 24, 2012, 00:31 »
λοιπον παιδια κατι που εχω παρατηρηση με του dct  μετα απο λιγο καιρο στουπονουν και δεν τραβανε το αναλογο υγρο μεσα οπως ειπε και ο φιλος tornado και μαλλον εχει δικαιο το προβλημα το εχω ψιλο λυση τραβωντας μερικες τζουρες χωρις να παταω του κουμπι και ετσι αναπληρωνη καπως καλητερα μεχρι να τον αλλαξω οριστηκα

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1419 στις: Μαρτίου 24, 2012, 01:03 »
μανωλη αμα ειναι να κανουμε πατεντες σε ενα βιομηχανοποιημενο ατμοποιητη,
και μηπως αυτο? και μηπως εκεινο? και αμα το πατησεις λιγο ετσι?
Δηλαδη παιρνεις ατμοποιητη λιγων ημερων, και μετα εχεις σκεψεις στο πως να λυσεις το προβλημα?
εγω το ελυσα στα σκουπιδια μου.....
Ανγτε γεια τιτανα, καλως ηρθες CE4....

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1420 στις: Μαρτίου 24, 2012, 01:14 »
Φιλε tornado, για τον CE4 υπαρχει ειδικο νημα στο φορουμ 55 περιπου σελιδες για τα προβληματα που βγαζει την τριτη κιολας μερα της λειτουργιας του και για τις εγχειρησεις που χρειαζεται να του κανεις για να τον επισκευασεις (αλλαγη φυτιλιου, αντιστασης κλπ). Αν δεν τον εχεις αγορασεις ακομα, διαβασε πρωτα να ενημερωθεις και μετα αν επιμενεις αγορασε τον και καλη επιτυχια :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1421 στις: Μαρτίου 24, 2012, 09:20 »
Τον CE4 τον εχω απο τη  τεταρτη, κλεινει 4η μερα σημερα και δεν μου εχει βγαλει προβλημα, βεβαια αυτα για επισκευη θα το δω οταν ερθει η ωρα.
Αν πετυχει επισκευη ακομα καλυτερα.

Ωστοσο εκεινο που ειπα για τον τιταν,
ειναι οτι 3 τελευταια τεμαχια που πηρα μου βγηκαν προβληματικα (και οχι μονο σε εμενα) μου δινεται η εντυπωση οτι σκαρτεψε το προιον....
Τα πρωτα που ειχα παρει, δουλευαν πολυ καλα, απο ενα σημειο και μετα δεν ξερω κατι αλλαξαν....

Ολοι μας θελουμε ενα εργαλειο να δουλευει τουλαχιστον σε ενα ποσοστο καλα,
αμα ειναι σε δυο μερες να εχεις προβληματα εγω τουλαχιστον το απορριπτω,
για αυτο υπαρχουν στη αγορα τοσες επιλογες.

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1422 στις: Μαρτίου 24, 2012, 09:48 »
Titan τέλος και για μένα.4 ημέρες και άρχισε τα προβλήματα.Αν αγοράσω ξανά τύπου tank θα είναι μόνο το dct v2 από τη alter.Όσα κι αν πήρα όλα κράτησαν κοντά στις 15 ημέρες :yes:

Αποσυνδεδεμένος thomasgr30

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1423 στις: Μαρτίου 24, 2012, 09:53 »
Titan τέλος και για μένα.4 ημέρες και άρχισε τα προβλήματα.Αν αγοράσω ξανά τύπου tank θα είναι μόνο το dct v2 από τη alter.Όσα κι αν πήρα όλα κράτησαν κοντά στις 15 ημέρες :yes:

απο 10-15 μερες πανε και μενα..

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1424 στις: Μαρτίου 24, 2012, 09:55 »
εξαρταται σε τι παρτιδα εχεις πεσει, ολοι τα ιδια εχουν, μπορει να εχουν ολοι καλα, οι ολοι σκαρτα, τι θαρθει απο τη μαμα Κινα ειναι το θεμα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206525 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357802 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591999 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios