vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

163 επισκέπτες, 5 χρήστες
Giannis.B, lagoudakis, manoslykos, truckman, Tazz

Twitter

NOBACCO Titan DCT

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1380 στις: Μαρτίου 20, 2012, 02:27 »
Ok, my friend, το καταλαβα. Και μιας και εισαι τοσο εμπειρος (kanger, boge, κλπ) η πτωχη μου ego 650αρα θα βγαλει καθολου χτυπημα και ντουμανι; Αν οχι, τι μπαταρια προτεινεις; Ειδα καποιες εδω:  http://www.atomizer.gr/show_pro.asp?cat=39 αλλα μου φαινονται ολες ιδιες, συν οτι ειναι και ακριβουτσικες !!

Αποσυνδεδεμένος nmand

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari mini, Vmax, Lavatube 1.5
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1381 στις: Μαρτίου 20, 2012, 08:10 »
Δοκίμασε το <<The BOLT>> δες εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8319.0.html
και αν διαβάσεις το νήμα θα το βρεις Ελλάδα 12€

Αποσυνδεδεμένος aggelos g

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1382 στις: Μαρτίου 20, 2012, 08:14 »
ναι 12ε

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1939
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1383 στις: Μαρτίου 20, 2012, 09:05 »
Τα συγκεκριμένα ΜΙΑ ΧΑΡΑ θα τα δουλέψουν και οι ταπεινές μπαταριούλες σου.
Ειδικά με τα boge, θα έχεις και περίπου 20% μεγαλύτερη αυτονομία, λόγω της μεγαλύτερης αντίστασης χωρίς συμβιβασμούς στην απόδοση.
Τώρα, αν θες και μπορείς, από ότι έχω ακούσει, το BOLT (BB - Black Beauty το ήξερα νομίζω) είναι πολύ καλό και είναι και σε SUPER τιμή!!

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1384 στις: Μαρτίου 20, 2012, 12:07 »
εχει κανεις καμια ιδεα πως θα ειναι το καινουργιο τανκ 3.5μλ με κωνικη μορφη που θα φερει η νομπακο?

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1385 στις: Μαρτίου 20, 2012, 18:53 »
δεν ειμαι σιγουρος αλλα μου φενεται οτι κατι σαν ce4 θα ειναι....και παλι δεν ειμαι απολυτα σιγουρος...

Αποσυνδεδεμένος pinelos

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • Do good, feel good.........!!!!!!!!!
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1386 στις: Μαρτίου 20, 2012, 23:22 »
Για ρίξτε μια ματιά εδώ..
http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=categories.view&category_id=802#2
Tank Clear Tubes ;)

δεν εμφανιζει τη φοτο.... :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :eyesplash: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1387 στις: Μαρτίου 22, 2012, 01:56 »
Χμμμ, γεια σας. Μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να αντικαταστησω ενα καμενο καρτο μεσα απο το τανκακι του DCT χωρις να χυσω το υγρο που υπαρχει ηδη μεσα; :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1388 στις: Μαρτίου 22, 2012, 02:08 »
Βάλε το δάχτυλο σου στην πάνω μεριά που βγαίνει το καρτο,γυρνά το τούμπα,βγάλε το παλιό κ βάλε το καινούριο. ;)

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1389 στις: Μαρτίου 22, 2012, 02:28 »
Να΄σαι καλα Νικολακη :thumpup: Παρεπιπτοντως, τον χρησιμοποιεις;

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1390 στις: Μαρτίου 22, 2012, 02:47 »
Το χρησιμοποιούσα παλιότερα πριν πάρω το λάβα,με τις EGO μπαταρίες. ;)
Τώρα την εχω βρει με το ντρίπινγκ.

Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1391 στις: Μαρτίου 22, 2012, 02:54 »
Με ego μπαταρια 650 (αντε και 900αρα) δινει καλο χτυπημα, ντουμανι; Ποσες ωρες κραταγε η μπαταρια; (για το μικρο τανκ μιλαω). Τι ειναι το ντριπινγκ;

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1392 στις: Μαρτίου 22, 2012, 03:00 »

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1393 στις: Μαρτίου 22, 2012, 09:34 »
Χμμμ, γεια σας. Μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να αντικαταστησω ενα καμενο καρτο μεσα απο το τανκακι του DCT χωρις να χυσω το υγρο που υπαρχει ηδη μεσα; :eyesplash:

τραβα το υγρο με μια συριγγα

Αποσυνδεδεμένος vaziliz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Titan DCT
« Απάντηση #1394 στις: Μαρτίου 22, 2012, 17:27 »
Να μαι κι εγώ.....

επειδή στο site δεν γράφω αρκετά, αλλά διαβάζω ... κι επειδή πέρασα μία ολόκληρη μέρα διαβάζοντας τα posts από τις 93 σελίδες για τον ΤΙΤΑΝΑ κι επειδή είμαι χρήστης του εδώ κι ένα μήνα ...γράφω την εμπειρία μου και μαζεύω ένα δύο ΣΟΥΠΕΡ ΤΙΠΣ που διάβασα από προηγούμενα posts.  ::) 8)

Χρησιμοποιούσα iMist για 2 μήνες ... και ήμουν αρκετά HAPPY... όταν ο πωλητής του καταστήματος Nobacco στο Μαρούσι μου "πούλησε" τον ΤΙΤΑΝ και τον δοκίμασα...έπαθα πλάκα !  :angel:

Πολύ καλό αποτέλεσμα, άψογο χτύπημα και σούπερ γεύση ... για τα δικά μου δεδομένα πάντα.  :idiot1:

Για όποιον είναι χρήστης του ΤΙΤΑΝ ή για όποιον έχει θέματα σημειώνω τα παρακάτω:

1) Την πρώτη φορά που θα αγοράσεις το carto ή όλο το σύστημα ...πρέπει να ρίξεις minimum 25 σταγόνες υγρού μέσα στο carto (εγώ βάζω 30) και μετά να γεμίσεις το TANK.  :thumpup:

2) Όταν γεμίζεις το tank να τραβάς το carto αρκετά κάτω....να ρίχνεις μερικές σταγόνες, να το σηκώνεις λίγο, να ξαναβάζεις σταγόνες κτλ έτσι ώστε η στάθμη του υγρού να είναι πάντα κάτω από το carto! ΠΡΟΣΟΧΗ. μην βάλετε ποτέ υγρό στο carto εκτός της πρώτης φοράς ... θα σας χαλάσει και θα σας μπουκώσει ...όπως έπαθα εγώ. :idiot1:

3) Μαζί με το εργαλείο να πάρετε οπωσδήποτε και το δαχτυλίδι .... δεν είναι μόνο για ομορφιά ....όπως μου είπαν .... είναι για να ρυθμίζεις τον αέρα της τζούρας σου ... όπως διάβασα από συμφορουμίτη στο συγκεκριμένο νήμα.....  :respect:

4) Αν η τζούρα σας φαίνεται αεράτη .... ή σφυρίζει ο αέρας ..... παίξτε λίγο με το δαχτυλίδι ... όσο πιο κοντά το φέρνεις στο carto (χαλαρώνεις δηλαδή τις στροφές) τόσο πιο σφιχτή γίνεται κι όσο σφίγγεις και το φέρνεις προς την μπαταρία ...τόσο χαλαρώνει η τζούρα.

5) αν και πάλι έχετε θέματα, ;tip πάλι από συμφορουμίτη .....  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:  ξεβιδώστε το carto και με ένα καπάκι από στυλό...ή νυχάκι ....γυρίστε το κάτω μέρος του πόλου που βλέπετε αν το γυρίσετε ανάποδα...εκεί δηλαδή που βιδώνει στην μπαταρία....
.....ΕΛΑΧΙΣΤΑ .... λίγο προς τα αριστερά για να είναι πιο αεράτη ... λίγο προς τα δεξιά για να σφίξει ! πολύ λίγο όμως μην το παρακάνετε....

6) αν η τζούρα σας μετά από χρήση αρχίζει να σφίγγει ... σημαίνει ότι έρχεται το τέλος του carto .... μην το πετάξετε όμως ακόμα .... παίξτε λίγο με το δαχτυλίδι και λίγο με τον "πόλο" και θα του δώσετε λίγη ζωή.....

7) αν έχετε καμμένο ... δεν αξίζει τον κόπο παιδιά .... 3.5 ευρώ έχει ... ένα καινούριο....αλλάξτε το !!!!!

Εγώ προσωπικά έχω το τελευταίο μου carto 12 μέρες με 4ml υγρό Μ/Ο την ημέρα....και παίζει ΣΟΥΠΕΡ !

τέλος μην ξεχνάτε την έκπτωση που δίνει η Nobacco στους χρήστες του forum μας !!!!!!!!!

η τελυταία μου συμβουλή ... αν και ακριβή .... οι μπαταρίες passthrough ... για όσους είστε στο γραφείο κτλ θα σας λύσουν τα χέρια ..... εγώ προσωπικά έχω και ένα gadgetaki που φορτίζει κινητό σε περίπτωση ανάγκης ... και με την μπαταρία pass through .... δεν φοβάμαι τίποτα ... το καρφώνω στην μπαταρία μου κι έχω power για 2 μέρες και ατμίζω και φορτίζω !!!!

Αυτά για τώρα ... σε γενικές γραμμές ως άπειρος ακόμα ατμιστής (3 μήνες) το ΤΙΤΑΝ μου έλυσε πολλά προβλήματα ως τεμπέλης για να ψήνω, να οινοπνευματίζω, μαρινάρω και να ασχολούμαι με mods επισκευές κτλ !

sorry για το τεράστιο post μου !!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246353 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572254 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122081 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326878 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8638 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298065 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511831 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios