vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

470 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Manitou, Buliwyf, goran, Jorge, Geraki

Twitter

Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #885 στις: Οκτωβρίου 01, 2018, 22:37 »
Καλησπέρα σας. Έχω πολύ καιρό να παρακολουθήσω το φόρουμ καθώς έχω διακόψει το ατμισμα ,αφού αυτό με βοήθησε να κόψω το κάπνισμα , εδώ και ένα χρόνο και κάτι περίπου. Έχω πουλήσει εξοπλισμους ,νικοτίνες κτλ κτλ κτλ. Να υπενθυμίσω ότι η περίοδος που το διεκοψα ήταν μετά τις απαγορεύσεις/κατασχεσεις εισαγωγών. Συγνώμη αν έρχομαι σαν κομήτης/τυχαίος/ ακόμα και κακοπροαίρετος να γράψω μετά από ένα χρόνο αλλά μέσα μου νιώθω μια ικανοποίηση. Βλέπω όλες αυτές της μέρες διαμαρτυρίες στο fb ( (σελίδες,μαγαζιά που έχω ξεμείνει γραμμένος) και καλεσματα για να κατέβουμε στους δρόμους. Ε λοιπον κύριοι καλά να πάθετε! Γιατι εμένα σαν ατμιστη την τσεπουλα μου δεν την σκέφτηκε κανείς,  απλά τότε ολοι σιγονταρατε αυτή την κατάσταση. Όταν γίνεται κάτι κακό στο διπλανό σου σε λίγο θα έρθει και σε εσένα. Δεν βλέπατε κύριοι καταστηματάρχες που πηγαίνει το πράγμα? Δεν βλέπατε ότι θέλουν να σας κάνουν να βγάζετε 0,10του ευρώ όπως βγάζουν οι περιπτεράδες από τα τσιγάρα και το μεγάλο μπακαγιο να το παίρνουν αυτοί. Μήπως οι περισσότεροι από  εσάς είστε τυχαίοι και/η λυμαινεστε το  χώρο του ατμισμα? Σας πειραζαν οι Κινέζοικαι οχι τα δικά μας λαμόγια? Τους μόνους που λυπάμαι είναι αυτοί οι άμοιροι ατμιστες που δεν είναι ενημερωμένοι. Οι άνθρωποι που είναι εδώ μέσα θα την βρουν την άκρη. Και πάλι ζητώ συγνώμη αλλά αυτή η υποκρισία με τους καταστηματάρχες τις κακίας ώρες σε βγάζει έξω από τα ρούχα σου (όχι όλοι μην παρεξηγηθω)

Και στα υπόλοιπα τώρα: Όσοι έχετε βάλει σκοπό να κόψετε αποιδηποτε μορφή εξαρτησης στον καπνό συνεχίστε τις ατμισμα, μόνο καλό σας κάνει. Διαβάστε , ενημερωθείτε κάτι τελος απαλλαγείτε από τα πάντα. Καλή συνέχεια και καλή δύναμη.
Πόσο δίκιο έχεις αδερφέ μου  !!!!!!
Στην απαγόρευση διασυνοριακων πωλήσεων δεν ανοιξε μύτη  . Ούτε διαμαρτυρίες ούτε συκεντρώσεις  ούτε τίποτα !!!!!!
Στα δεκάμελα νικοτίνης πάλι τα ίδια (πληρώναμε οι πλούσιοι ατμιστές Έλληνες τα διπλά τα τριπλά και τα πολλαπλά  σε σχέση με τους φτωχούς  άλλους Ευρωπαίους) . Πάλι ούτε διαμαρτυρίες  απο καταστήματα ούτε τίποτα ( Ο εξαρτημένος δεν βαριέσαι θα την πληρώσει την νικοτίνη του) .
Προσωπικά 9 μήνες ατμιστής έχω δώσει αρκετά περισσότερα  απο το κ.τ .
.......τελικά είναι πολλά τα λεφτά  στο χώρο του ατμίσματος ............

ΥΓ  πόσο σε ζηλεύω που σταμάτησες και το άτμισμα !!!!!(φυσικά με την καλή έννοια !!)

Αποσυνδεδεμένος mastrono

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #886 στις: Οκτωβρίου 01, 2018, 22:42 »
οταν το χομπυ σου κ την αγαπη σου για κατι το μετατρεπεις σε μεσο ευκολου κερδους τα αποτελεσματα ειναι αυτα που βιωνουμε ....επομενως ας μην κλαιγομαστε.... το snv ηταν η καταστροφη του ατμισματος κ ηρθε εκ των εσω  ....ο μεχρι χθες ΄΄μαγειρας΄΄ , χομπιστας ατμιστης ξαφνικα ανακαλυψε το ευκολο κερδος της αρπαχτης κ μετατραπηκε σε επιχειρηματια ,επαγγελματια κ παραγωγο  ....γεμισαν τα ραφια των ατμομαγαζων με εκατονταδες snv απο δεκαδες παραγωγους γιατι ειδαν κ αυτα την αρπαχτη  ....τι περιμεναμε δηλαδη να κανει ο κρατικος φορεας ?
Συμφωνω απολυτα μαζι σου,για τον ελληνα καταναλωτη δεν ενδιαφερεται κανεις απο τους επιχειρηματιες.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2018, 23:00 από mastrono »

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #887 στις: Οκτωβρίου 01, 2018, 22:49 »

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #888 στις: Οκτωβρίου 01, 2018, 22:54 »
[member=20409]redortho[/member] link no works


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #889 στις: Οκτωβρίου 01, 2018, 23:00 »
Πάει καιρός τώρα που με την τότε επερχόμενη TPD έγραφα ότι στο κοντινό μέλλον θα φορολογηθούν και τα αρώματα και οι βάσεις.
Άκουσα τα "σχολιανά" μου τότε, ευγενικά πάντα, στα πλαίσια της συζήτησης.
Όταν πρωτοβγήκαν τα snv, σχολίαζα ότι ξαφνικά όλος ο κόσμος ξέχασε εν μία νυκτί την "απαίτηση" για φάκελο ελεγμένων συστατικών των υγρών και βούτηξε στον πατσά επειδή ήταν φτηνός.

Αν επιτρέψουν ξανά τα snv, διαφωνεί κανείς ότι θα είναι για να πωλούνται με φόρο υπολογισμένο στην ποσότητα του τελικού υγρού που παράγουν? (δείτε τους γείτονες μας... una faccia una razza). Κοινώς, επειδή είναι μαλλον δύσκολο να μπει φόρος στη σκέτη βάση και στα αρώματα, θα τους τον μπήξουν έμμεσα μέσω των snv, τα οποία βλέπω να πεθαίνουν σύντομα αν φορολογηθούν.
Γι αυτό και εγώ ποντάρω τα λεφτά που δεν έχω,  στο ότι καλώς ήρθαμε στην εποχή των shortfill, φορολογημένων με ΕΦΚ βεβαίως.

Τα σκέτα αρώματα ζαχαροπλαστικής δεν είμαι σίγουρος αν και πως θα φορολογηθούν, ελπίζω να την γλυτώσουν προς το παρόν.

Επίσης ξαναλέω ότι για την κατάσταση που ζούμε φταίμε και οι ατμιστές και οι καταστηματάρχες και οι παραγωγοί. Όχι βεβαίως όλοι αλλά η πλειοψηφία. Όσο ψάχνουμε τρύπες στο τέλος θα πέφτουμε μέσα τους.


Αποσυνδεδεμένος mastrono

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #890 στις: Οκτωβρίου 01, 2018, 23:09 »
Ολα για το κερδος των 300%  θα σταματησουμε το diy.δεν ειναι πια συμφερων αφου τα μπουτερακια πωλουνται απο 3-4ευρω και πανω και τα αρωματα απο 4-5 ευρω και πανω.Εγω προσωπικα αγοραζω τωρα σε λογικες προς εμενα τιμες των 3,25 ευρω 10ml με 18mg   https://theliquid.gr/  
Παράθεση
...
                            
Παράθεση
...
 και τα αραιωνω με βαση μηδενικη ωστε να γινουν 3mg. δηλαδη τωρα φτιαχνω  30ml-40ml (με ελαφρυ αρωμα..) με κοστος για εμενα 4 ευρω τα 40ml.                                               

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #891 στις: Οκτωβρίου 01, 2018, 23:13 »
Το τι θεωρεί ο κάθε καταναλωτής λογική τιμή σε σχέση πάντα με την ποιότητα που αγοράζει, σηκώνει μεγάλη συζήτηση που την έχουμε κάνει πολλές φορές σε άλλα νήματα και νομίζω δεν είναι της παρούσης.

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #892 στις: Οκτωβρίου 01, 2018, 23:46 »
Πάει καιρός τώρα που με την τότε επερχόμενη TPD έγραφα ότι στο κοντινό μέλλον θα φορολογηθούν και τα αρώματα και οι βάσεις.
Άκουσα τα "σχολιανά" μου τότε, ευγενικά πάντα, στα πλαίσια της συζήτησης.
Όταν πρωτοβγήκαν τα snv, σχολίαζα ότι ξαφνικά όλος ο κόσμος ξέχασε εν μία νυκτί την "απαίτηση" για φάκελο ελεγμένων συστατικών των υγρών και βούτηξε στον πατσά επειδή ήταν φτηνός.

Αν επιτρέψουν ξανά τα snv, διαφωνεί κανείς ότι θα είναι για να πωλούνται με φόρο υπολογισμένο στην ποσότητα του τελικού υγρού που παράγουν? (δείτε τους γείτονες μας... una faccia una razza). Κοινώς, επειδή είναι μαλλον δύσκολο να μπει φόρος στη σκέτη βάση και στα αρώματα, θα τους τον μπήξουν έμμεσα μέσω των snv, τα οποία βλέπω να πεθαίνουν σύντομα αν φορολογηθούν.
Γι αυτό και εγώ ποντάρω τα λεφτά που δεν έχω,  στο ότι καλώς ήρθαμε στην εποχή των shortfill, φορολογημένων με ΕΦΚ βεβαίως.

Τα σκέτα αρώματα ζαχαροπλαστικής δεν είμαι σίγουρος αν και πως θα φορολογηθούν, ελπίζω να την γλυτώσουν προς το παρόν.

Επίσης ξαναλέω ότι για την κατάσταση που ζούμε φταίμε και οι ατμιστές και οι καταστηματάρχες και οι παραγωγοί. Όχι βεβαίως όλοι αλλά η πλειοψηφία. Όσο ψάχνουμε τρύπες στο τέλος θα πέφτουμε μέσα τους.
Γιατί Γιάννη φταίνε οι φουκαράδες οι ατμιστές ? Εσύ , Εγώ , ο δίπλα .......
Μήπως γιατί εμείς οι ίδιοι αγοράζαμες τα ατμιστικά μας όσο ακριβά μας τα πουλούσαν και λέγαμε και ευχαριστώ ?
Απ ΄την άλλη μεριά όμως ελεύθερη οικονομία είμαστε , ο καθένας πουλάει όσο θέλει .
Αν λοιπόν μπει φόρος στα snv ας τον απορροφήσουν τα καταστήματα γιατί τα περιθώρια κέρδους τους ειναι τεράστια , αλλιώς μάλλον οι περισσότεροι απο εμας θα ψάξουν τις εναλλακτικές τους .......

Αποσυνδεδεμένος knstn

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #893 στις: Οκτωβρίου 01, 2018, 23:51 »
Δηλαδή τα SnV θεωρούνταν φθηνά;... :confused1:

1ml συμπυκνωμένο άρωμα σε 19ml PG και στο πούλαγαν απο 10 - 20 ευρώ κατά μέσο όρο :idiot1:

Και έπρεπε να χρεωθείς την επιπλέον βάση και τα booster...

O μόνος λόγος που θέριεψε η συγκεκριμένη αγορά ήταν η φαινομενική ποικιλία και ευκολία παρασκευής.

Το πιο φθηνό παραμένει το συμπυκνωμένο άρωμα, με τις συριγγές σου, τις ζυγαριές σου, και τα κελλάρια ωρίμανσης :yes:

0,5 ευρώ / 10ml

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #894 στις: Οκτωβρίου 02, 2018, 00:37 »
Τα SnV είναι φθηνα,που να εβρησκες  παλια 30μελα με 5-6 ευρω και να ατμιζονται.
Τα αρωματα είναι φθηνα αλλα αντε βρες τον καλο μαγειρα…..,για αυτό τον λογο ολοι βρηκαν αυτή την λυση.
Και καλα και οικονομικα.π.χ το LACREMA 10.90 τα 60 ML
VG 4 ευρω το λιτρο.!!
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #895 στις: Οκτωβρίου 02, 2018, 01:21 »
Το κρατος βαραει στο κεφαλι,το iqos σπρωχνει κατω απο το χαλι,

ο griechenland εγινε Jerabek αλλα και Καματερος που εβαλε την συνταγη απο το αρωμα σε βαση των 19ml,
μιας και το αρωματακι μονο του δεν φτουραει.



Αλλα ακουσα μια ατακα του Αγραφιωτη και την σκεφτομουν με το φτωχο μου,
ειπε λοιπον το εξης:

Hταν χθες λεει στην συνελευση 60-70 παροντες και 50-60 απο streaming καταστηματαρχες,

Ο προεδρος του Σεεητ δεν εκανε αναφορα στην δηλωση του αλλα ανεφερε μονο τις δημοσιες σχεσεις.

ο Αγραφιωτης ειπε οτι εαν εβγαζαν μια αποφαση να βαλουν ολοι απο ενα 1000ρικο σε ευρα θα μαζευαν 110 χιλιαδες και παιρνουν την εταιρεια δημοσιων σχεσεων σημερα κιολας.

Και ξεκινουσε ο πολεμος τωρα.

Αλλα μια κυρια ανεφερε οτι δεν εχουν ολοι ενα χιλιαρικο.

Εκεινος απαντησε οτι το καταλαβαινει,
αλλα ειπε οτι εαν καποιος δεν μπορει να προστατεψει την επιχειρηση του με ενα χιλιαρικο,
ισως να πρεπει να κοιταξει εναν αλλο κλαδο.

Αλλα εαν θες να παραμεινεις σε αυτες τις δουλεις και να κοιταξεις το μελλον του ατμισματος,δεν γινεται χωρις οικονομικη βοηθεια.

Αλλιως εκεινος που δεν εχει το ποσο δεν μπορει να εχει θεση στο τραπεζι,να εχει φωνη με 50 ευρω σε εναν κλαδο εκατομμυριων.

Ουτε 50ρικο δεν δινουν καταστηματα για τον συλλογο,αλλα θελουν να εχουν γνωμη και αποψη.

Στο μακρινο Τενεσι που εχει τον συλλογο ο Αγραφιωτης απο το 2014  ειναι 1000 ευρω το ετος για τα μικρα μαγαζια.

Νομικα και διακανονισμος δεν γινεται,
εαν δεν μπουν σε ενα μαγαζι και γινει κατασχεση.


Επισης αναφερει οτι ο Προεδρος του Σεεητ οτι και να γινει απο διαδικασια να βαζει το εμποδιο οτι το ταδε θελει λεφτα,αρα ακυρο.


Ο Αγραφιωτης αναφερει επισης οτι δεν γινεται να λεει εξ Αμερικης οτι δινει το φουλ του χρηματικα να στηριξει την κοινοτητα και ουτε ενας προσωπικα απο τον σεεητ να μην του στειλει προσωπικα μηνυμα και δεν ζηταει την βοηθεια του.

Δεν το θεωρει μονο βλακεια τους αλλα και οτι κατι αλλο παιζεται.

Θεωρει οτι καποιοι απο την συνελευση θελουν τη λυση των 10ml,οπως ενας κυριος Καραμολεγκος αλλα και αλλοι.
Μιας και το snv χτυπαει ανετα το 10μελο σε ολα,δηλαδη λεμε οχι στον ανταγωνισμο.

Αντι να φτιαχτει η νομοθεσια για ελεγχο στο snv καλυτερα στο χρυσο αυγο των 10ml.



Αυτα τα ολιγα..δεν εχω καμια σχεση με τον κυριο Αγραφιωτη,μονο μια φορα εχω ατμισει απο φιλο τον Zenith(ωραιος ατμο)

Τι ωραια πραγματα εχουν οι συνελευσεις και τα διαδικτυα.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #896 στις: Οκτωβρίου 02, 2018, 01:54 »
Δεν ειμαι υπερ του, βολικου πολλες φορες, επιμερισμου των ευθυνων.
Ο απλος ατμιστης, που δεν εχει κανενα οικονομικο συμφερον στην βιομηχανια του η.τ. τι ειδους ευθυνες μπορει να εχει?
Του παρουσιασαν τα s@v, ακριβα μεν, αλλα φτηνοτερα απο τα 10μελα λογω του οτι απεφευγαν τον φορο.
Τι ακριβως επρεπε να κανει, να μην τα αγοραζει?
Σε τι ακριβως εχει ευθυνη ο ατμιστης για τα στραβα και αναποδα που βλεπουμε σε σχεση με το η.τ.?

Απο την αλλη, οσοι ζουν η βιοποριζονται απο το η.τ., ξεκινωντας απο τους reviewers (που κανουν τις αρπαχτες τους, μικρες η μεγαλες), τους παραγωγους, τους χοντρεμπορους και εισαγωγεις, τους καταστηματαρχες, εχουν απολυτο συμφερον να αναπτυχθει ομαλα η αγορα του ατμισματος στην χωρα.
Ο Αγραφιωτης εχει χιλια δικια, οσοι βιοποριζονται απο αυτο, πρεπει να το υποστηριξουν εμπρακτα και με αναθεση σε επαγγελματιες, αυτονοητο ειναι.
Οχι για το θεωρητικο καλο του ατμισματος, για την τσεπη τους βρε αδερφε..


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #897 στις: Οκτωβρίου 02, 2018, 02:04 »
Παράθεση
Αν επιτρέψουν ξανά τα snv, διαφωνεί κανείς ότι θα είναι για να πωλούνται με φόρο υπολογισμένο στην ποσότητα του τελικού υγρού που παράγουν?
Αυτό θα είναι πολυ βαρυ, αλλα όχι εντελώς και αμεσα θανατηφόρο (+7.5 το 60Ml φορο+ΦΠΑ).
Το θανατηφόρο θα είναι να φορολογηθουν ετσι και τα αρωματα ατμισματος ειδικα καποα με αναλογιες 1.5-3% που φτιαχνεις 300-600 ml υγρου και θα προκυψει.... 37 - 74 ευρω φόρος σε ενα μπουκαλακι των 10 ml! Αυτο το μπουκαλάκι θα περιέχει το ακριβότερο υγρό για ανθρωπινη καταναλωση στον κοσμο!

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #898 στις: Οκτωβρίου 02, 2018, 05:19 »
και τωρα ξερετε μαγκες οπου βρισκετε αρωματα φωτο,διευθυνση αφμ καταστηματος καθε λεπτομερεια για να καψετε ολες τις καβατζες οπως κανατε με τις νικοτινες

Αποσυνδεδεμένος nikoslykos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απαγορευση πωλησης υγρων χωρις νικοτινη;
« Απάντηση #899 στις: Οκτωβρίου 02, 2018, 07:17 »
Παιδια εχουμε κανα νεο τι θα γινει με τα αρωματα ; δεν εχω καταλαβει ακομα τι θα γινει...θα φορολογηθουν ; θα καταργηθουν τελειως ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem