vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

172 επισκέπτες, 7 χρήστες
Buliwyf, lagoudakis, nipapa, xloupas, maprix, Chris66, I.P

Twitter

JANTY STICK v2

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #150 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 08:14 »
Aυτό δεν το περίμενα από σένα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μένω άφωνη.Το είχα δηλώσει πάντως ότι θέλω να ειμαι προετοιμασμένη για όλα.

O 501 (BL) έχει ακόμα καλύτερο χτύπημα από 801 κ 901
Δεν θα διαφωνήσω απλά πιστεύω ότι εδώ είναι θέμα μπαταρίας,δλδ αν το stick είχε αντάπτορα για τον 510 θα ήταν άπαιχτο.
Στην ουρά δλδ όπως όλοι.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #151 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 22:06 »
Α!!!! να σας πω ..Φιλοι Φιλοι αλλα εγω ειμαι μετα τον Under στην ουρα ενταξει?? :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #152 στις: Οκτωβρίου 19, 2009, 22:40 »
Παράθεση
Α!!!! να σας πω ..Φιλοι Φιλοι αλλα εγω ειμαι μετα τον Under στην ουρα ενταξει?? :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Και όλο το απόθεμα των ατμο 801 του funstore που ξεσήκωσες τι θα το κάνεις?
Δεν άφησες ούτε ένα και για μας. Τς, τς, τς.  :tongue_move_02:


Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #153 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 17:20 »
Μετά από ένα τριήμερο απροβλημάτιστης λειτουργίας και απόλαυσης το stick άρχισε να μου κάνει λίγα ...νερά.
Εκεί που ατμίζει κανονικά και πλούσια ξαφνικά ελαττώνεται ο ατμός και έρχεται γεύση καμμένου!
Μη βιαστείτε, δεν είναι θέμα υγρών.
Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι η επαφή του μαμίσιου ατμο (πρέπει να είναι ο θετικός-κεντρικός του πόλος) είναι οριακή με το μαντζαφλάρι μέσα στο stick με αποτέλεσμα να μισοδουλεύει κάποιες στιγμές. Μόλις το σφίξω (αν και δεν δείχνει να μπορεί να σφήξει άλλο) πάει να επανέλθει. Χρειάζεται να τον πιέσω (αν και δεν δείχνει και πάλι να μπορεί να πάει πιο μέσα) ή τον κουνήσω και λιγάκι. Ταυτόχρονα το cart πρέπει να είναι full από υγρό.
Κανείς με παρόμοια εμπειρία?

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #154 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 20:44 »
Οσο σφιγμενο και αν ειναι μπορεις να το κουνησεις λιγα χιλιοστα και να κανει καλυτερη επαφη.
Τσεκαρε μεσα στο ατομαιζερ με ενα εντονο φως για κοματια απο υλικο του φιλτρου..καμια φορα μενουν και μυριζει καμενο αλλα σπανια..
Βγαινουν με μια λαβιδα ..
Τελος Εαν ξερεις βαλε φιλτρο ενυδρειου ,και φτιαξε ενα μειγμα 50-50 με το αγαπημενο σου υγρο και VG φαρμακειου..
Απιστευτα ντουμανια και καθαρισμος της γευσης.
 Να σκεφτεις σχεδον ενα μηνα δουλευω ετσι χωρις προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #155 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 21:14 »
Παράθεση
και φτιαξε ενα μειγμα 50-50 με το αγαπημενο σου υγρο και VG φαρμακειου
Δυστηχώς δεν κατάφερα να βρω στη Σύρα VG σε φαρμακείο. Ακόμα και κάποιο που συνεργάζεται με τον ΚΟΡΕ που έχει τα γνωστά φυσικά προϊόντα και τον ρώτησε, μου είπε ότι δήλωσε (ο Κορές)  άγνοια.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #156 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 23:01 »
Μετά από ένα τριήμερο απροβλημάτιστης λειτουργίας και απόλαυσης το stick άρχισε να μου κάνει λίγα ...νερά.
Εκεί που ατμίζει κανονικά και πλούσια ξαφνικά ελαττώνεται ο ατμός και έρχεται γεύση καμμένου!
Κανείς με παρόμοια εμπειρία?
Τα ίδια μου έκανε απόψε ύστερα από 4 μέρες λειτουργίας.
Σίγουρα δεν είναι το υγρό αφού χρησιμοποιώ το ίδιο από την πρώτη μέρα.
Στην αρχή φοβήθηκα ότι κάηκε ο ατόμ.Τον ξεβίδωσα και τον ξαναβίδωσα και άρχισε να ατμίζει πάλι κανονικά.
Ελπίζω να είναι μόνο αυτό και να μη μου καεί από τώρα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #157 στις: Οκτωβρίου 20, 2009, 23:07 »
γεύση καμένου -σε όλους τούς ατομ- μπορεί να έρθει καί αν έχει "καεί" ο πολυεστέρας στην άκρη.
εκεί πού ακουμπάει στον ατομ, πολλές φορές δημιοργείτε μία "κρούστα" καμένου.
τον κόβουμε λίγα χιλιοστά στην άκρη λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #158 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 00:05 »
Αυτό που λες alfisti το έχω παρατηρήσει και με το evo φυσικά και κόβω την κρούστα ή αντικαθιστώ τον πολυεστέρα. Δεν είναι αυτό όμως.
Να αναθεωρήσω και λίγο. Μπορεί να είναι και πρόβλημα μπαταρίας. Όταν η μπαταρία είναι στο τελείωμα , αρκεί - δεν αρκεί φαίνεται η τάση της για να ενεργοποιήσει σωστά τον ατμο και αυτός συμπεριφέρεται μια έτσι και μια αλλιώς. Το θέμα είναι ότι παρουσιάζεται αρκετά πριν αρχίσει να αναβοσβήνει κόκκινο το stick (να πω περίπου όταν έχουν καταναλωθεί τα 2/3 με 3/4 της μπαταρίας), σε σημείο δηλαδή που θα περίμενε κανείς να έχει ακόμα απόθεμα η μπαταρία.
Επίσης έχω την εντύπωση οτι "πέσανε" οι μπαταρίες. Τις πρώτες 2-3 μέρες σα να κρατούσαν παραπάνω  (μια εκτίμηση είναι 4-5 ώρες αντι των  3-3,5 τώρα).
Βγάζω το φιλτράκι, πατάω το κουμπί και άλλες φορές ακούω το τσιρτσίρισμα του ατμο άλλα άλλες φορές όχι. Να τα' παιξε τόσο γρήγορα? Είναι δυνατόν με 3-4 διαδοχικά πατήματα τη μια να δουλεύει και την άλλη όχι?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #159 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 00:09 »
δεν νομίζω, αλλά είναι πιθανόν να φταίει το κουμπί.
(κάποιες φορές "ανακαλύπτω" ότι θέλει "καλό" πάτημα. δεν πιάνει σωστά.)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #160 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 00:11 »
Δεν κάηκε ο πολυεστέρας ,το θυμήθηκα και το εξέτασα αλλά όχι.
Μπορεί να έχει πέσει και η απόδοση της μπαταρίας.
Ασχετη ερώτηση,όταν φορτίζεις μια μπαταρία πριν τελειώσει ,παθαίνει κάτι???

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #161 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 00:13 »
Παράθεση
Ασχετη ερώτηση,όταν φορτίζεις μια μπαταρία πριν τελειώσει ,παθαίνει κάτι???
Ειδικά στις λιθίου , όχι.

Παράθεση
δεν νομίζω, αλλά είναι πιθανόν να φταίει το κουμπί.
Μπα, όχι ακόμα τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #162 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 00:15 »
είναι λιθίου, άρα όχι.
απλά -αν το κάνεις συνέχεια- άστην μία φορά τον μήνα ας πούμε, να αδειάζει εντελώς.

αυτό πού μικραίνει την ζωή της, είναι αν την χρησιμοποιείς την ώρα πού φορτίζει.

αν κάνω κάπου λάθος, ας διορθώσουν οί ειδικοί.

(αλλά βρε παιδιά, οί συγκεκριμένες είναι πάμφθηνες. γιά ... 1 ευρώ?)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #163 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 00:21 »
Παράθεση
αυτό πού μικραίνει την ζωή της, είναι αν την χρησιμοποιείς την ώρα πού φορτίζει
Κι εγώ έτσι ξέρω.  Άρα το να χρησιμοποιείται το stick και ως ΡΤ δε συμφέρει, όχι οικονομικά αλλά όταν θα πας να το δουλέψεις σκέτο με τη μπαταρία δεν θα έχεις αυτονομία. Εκτός κι αν έχεις 1-2 μπαταρίες μόνο γι αυτή τη δουλειά.
Γι αυτό παρείγγηλα και εξωτερικό φορτιστή. Άσε που δε με βολεύει να κρέμεται και ένα καλώδιο. Προτιμώ να έχω την ελευθερία κινήσεων . 

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: JANTY STICK v2
« Απάντηση #164 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 10:53 »
απλά -αν το κάνεις συνέχεια- άστην μία φορά τον μήνα ας πούμε, να αδειάζει εντελώς.
Δεν είναι απαραίτητο αυτό.

Και όπως είπες, με 1€ - 3€ η μία τι να κάνεις λάθος?
Έχω 3 18650 από τον Μάρτιο. Δύο τις χρησιμοποιώ και τη μία την έχω γκαβάντζα μαζί μου.
Αυτή την τρίτη την εναλλάσω με τις άλλες κυκλικά.
Τις δύο που χρησιμποιώ καθημερινά τις φορτίζω κάθε βράδυ χωρίς να έχει πέσει καθόλου η απόδοσή τους. Απλώς για να είμαι σίγουρος ότι πάντα θα είναι φορτισμένες.

Και οι τρεις μπαταρίες από τον Μάρτιο μέχρι σήμερα (8 μήνες...) δουλεύουν σαν καινούργιες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7282 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324084 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118461 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295937 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826072 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763918 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as