vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

393 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, manoslykos, Sergios, Jorge

Twitter

Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 18:27 »
Άσχετο, αλλά από τότε που άρχισα το στάξιμο εύχομαι να εχει κίνηση στο δρόμο. Και ώ χαρά... πηγμένος Μεσογείων :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 18:31 »
...το επόμενο βήμα λέγεται squonking  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 19:06 »
Έρχεται κι αυτό... Ζγά ζγά.

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 19:22 »
τριτη εβδομαδα στο ζουληγμα και μπορω να σου πω οτι αμα σταζεις πηγαινε κατευθειαν εκει.
ξεκουραστο σταξιμο  :laugh1:

περιμενω εντυπωσεις αν και δεν το βλεπω να τον ακουμπαω (τουλαχιστον οχι ακομη :P)

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 23:15 »
Πως τα αντέχετε αυτά τα βατόμουρα ρε παιδιά, εμένα σα να μπαίνω σε μπουτίκ 3x5 μου μυρίζουν...
Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο, εμένα μόνο ένα βατομουρο μου άρεσε κι αυτο γιατί ήταν σα σιρόπι κάτι , τελείως fake δηλαδή, νομίζω της Vflavors
Το συγκεκριμένο υγρό δεν έχει βατόμουρο. Φράουλα, αχλάδι και κρέμα σκάνε. Καταπληκτικό υγρο

Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 23:28 »
Λοιπόν εντυπώσεις για τον μικρό λαγό

Βελτιώσεις και διαφορές σε σχέση με τον μεγάλο αδερφό πρώτα

1)Με την πρώτη ματιά κανείς βλέπει την εμφανή διαφορά στο μέγεθος 22αρης ο ένας 24αρης ο άλλος.
2)Η βαφή έχει αλλάξει (όχι οτι είχε κάποιο πρόβλημα του μεγάλου αδερφού)
3)το cup είναι ελάχιστα πιο λεπτό και ζεσταίνεται λίγο πιο γρήγορα(παίζει σίγουρα ρόλο και ο μικρότερος χώρος ατμοποίησης)
4)το deck αλλαγμένο με 2 ποδαράκια και όχι 4 ελάχιστα πιο ψηλά και μεγαλύτερο κενό απο κάτω για να κόβεται το σύρμα μετά την τοποθέτηση του.
5)η αντίσταση είναι πιο κοντά στο drip tip επομένως υπάρχει πιθανότητα για spit back  σε συνδιασμό με το οτι το coil που είναι ακριβώς στο κέντρο και  όχι στα πλάγια όπως του μεγάλου αδερφού αν τον χρησιμοποιούμε με διπλή αντίσταση
6)υπάρχει κλείδωμα του cup στην βάση
7)οι τρύπες του airflow είναι μικρότερες και έχουν προστεθεί 2 πολύ μικρότερες που σε συνδιασμό με το στενό drip tip που υπάρχει στην συσκευασία προορίζεται για να δώσει
ένα πιο MTL χαρακτήρα σε όσους το επιθυμούν  :wall:
8 )διαφορετικό κανάλι τροφοδοσίας σε bf που μου φαίνεται οτι ζορίζεται λιγάκι στα hi vg υγρά(όταν τον squonkαρω με διαφορετικα υγρά αρκετά θα μπορώ να το πω πιο πολλά γι αυτό το θέμα γιατί βλέπω οτι ζορίζονται αρκετά μερικά μπουκαλάκια στα squonk μου πρόχειρα που δοκίμασα)
9)το resin drip tip αρκετά κατώτερο ποιοτικά απο του μεγάλου αδερφού

Πάμε τώρα στο ψητό(πρώτες εντυπώσεις)

Οι δοκιμές έγιναν με alien ni80 και ss316L της crazy wire(0,30*0,80) σε μηχανικά squonk και σε vtinbox
H γεύση του είναι φανταστική και συγκρίνεται με αρκετά ακριβότερους άτμο εύκολα.
Δεν χρειάζεται ιδιαίτερη θερμοκρασία για να αποδώσει  και με τον αέρα στην μέση περίπου πήρα το καλύτερο αποτέλεσμα.
Με ανοιχτές σπείρες δεν είχε καθόλου spit back, αρκετά δροσερό ατμό και δεν υστερούσε σε γεύση όσο και να έπαιξα με το airflow στον λαγό του [member=17987]manajoma[/member] που έστησα το απόγευμα.Αν δοκιμάσει και το στενό drip tip να μας πει τις εντυπώσεις του σαν MTLας που ήταν για αρκετό καιρό(πριν αρχίσει την παρέα μαζί μου  ;D)
Γενικά μπορεί να δώσει μια άνετη τσιγαρίσια τζούρα(για σφιχτή χλωμό) αλλά για να αποδώσει γευστικά θέλει χοντρό σύρμα(clapton και πάνω)
Στησιματάκι που μου ταίριαξε και το ευχαριστήθηκα πολύ και το έχω και τώρα είναι 6 σπείρες alien ss316L σε 3αρι πυρήνα με την μεγάλη τρύπα στη μέση.
Σίγουρα θα δοκιμαστούν αρκετά περισσότερα στησίματα στο μέλλον


Συμπέρασμα

Για την τιμή του ,την κατασκευή του,τα περιεχόμενα συσκευασίας,την ευκολία στο στήσιμο,την απόδοσή του στην κατηγορία του δεν βρίσκω λόγο να μην τον αποκτήσει κάποιος.
Είναι ιδανικός για άπειρο ατμιστή και αρκετά παιχνιδιάρικος για κάποιον έμπειρο.Προτείνεται  :thumpup:


Τα κουνέλια δίπλα δίπλα και τα σύρματα που χρησιμοποιήθηκαν


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2018, 23:40 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 23:46 »
Με ανοιχτές σπείρες δεν είχε καθόλου spit back, αρκετά δροσερό ατμό και δεν υστερούσε σε γεύση όσο και να έπαιξα με το airflow στον λαγό του [member=17987]manajoma[/member] που έστησα το απόγευμα.Αν δοκιμάσει και το στενό drip tip να μας πει τις εντυπώσεις του σαν MTLας που ήταν για αρκετό καιρό(πριν αρχίσει την παρέα μαζί μου  ;D)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εγώ ξέρω πως έχεις καταστρέψει όλον τον κόσμο και τους έχεις στρέψει στην υπερκατανάλωση εν μέσω κρίσεως. 
Κάτσε να βγάλω ένα σχετικό λογύδριο στο οποίο θα περιλαμβάνεται και ο ανάποδος σταυρός που είναι εμφανής στον ατμοποιητή που παρουσίασες:

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 23:47 »
Ωραίος φαίνεται παίδες, αλλά ρε σεις, το σύρμα που βάζετε είναι φλαπτον όχι αλιεν.


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 23:52 »
Δεν τα λες και flat βρε συ GRat.Στρογγυλούλια είναι...έχουν και  μαγουλάκια  :laugh1:

@Kώστας Άλεξ βουρ στον πατσά λέμε..θα τον ευχαριστηθείς σίγουρα και θα έχεις και κάτι macho πάνω σε squonk σου επιτέλους  :))

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 05, 2018, 23:55 »
Τι θες να πεις; Δεν είναι macho, δηλαδή, ο Eviva - D που έχω πάνω τώρα;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 00:00 »
Θα τον boostαρουμε και αυτόν σύντομα,κάνε μια βόλτα  στο νήμα του  :))

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 00:09 »
Κώστα καρότο είναι ρε συ το καινούργιο εκει στο σήμα : p
Κάτσε να πληρώσω τα 450 που μου 'ρτε το αέριο πλάι με την δεη και θα δείτε αλιενσέπσιον καιδεσυμαζεύεται μετά.
Εγώ βέβαια τρία τέταρτα το βραδάκι και μαξ 2 ώρες όταν έχει ματς μόνο, άλλες τύχες.. Είναι συνταγή!!
: p

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 00:17 »
Οντως παιζει πολυ καλα τον  απεκτησα και εγω σημερα! Το airflow στο 1/2 και μου θυμιζει λιγο σε τζουρα και γευση τον  cosmonaut (ζεσταινεται λιγο βεβαια αλλα οκ λογικο!)

Οντως [member=17746]paloukaros[/member] το alien απο οτι ξερω και εγω (δεν πολυασχολουμαι με τετοια συρματα, απο οτι βλεπω στο instagram) ειναι με wrap ξετυλιγμενο και ξανατυλιγμενο για να κανει αυτη την καμπυλη που επιτρεπει στο υγρο να ρεει πιο ευκολα. 


Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #73 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 00:21 »
@paloukaros
Είχα πάρει και εγώ στην πρωτη παραγγελία, ακόμα έχω δύο καρούλια ενα n80 ενα kanthal.
Τουλάχιστον χρησιμοποιώ τα κουτάκια τους .

Αν βάλεις κανονικό alien θα δεις διαφορά μεγάλη.Δεν θα το μετανιώσεις!

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Hellvape Dead Rabbit SQ 22mm
« Απάντηση #74 στις: Ιανουαρίου 06, 2018, 00:23 »
Για alien μας το πούλησε η crazy wires. Αν μας είπαν ψέματα λέμε και εμείς με την σειρά μας

Sent from my A0001 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem