vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

146 επισκέπτες, 8 χρήστες
dimitraf, bloodlessz, teo77, camber, Aspirecigs, PsykieG, maprix, Buliwyf

Twitter

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #960 στις: Ιουλίου 08, 2015, 15:08 »
Χρηστης η.τ. κατηγορει την PG των υγρων αναπληρωσης για προσωρινη απωλεια ακοης. :o

http://www.youredm.com/2015/07/06/rob-swire-attributes-loss-of-hearing-to-vaping/

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #961 στις: Ιουλίου 08, 2015, 15:24 »
Τι είπες φίλε, ΔΕΝ ΣΕ ΑΚΟΥΣΑ! ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΓΡΟ ΒΑΡΑΕΙ ΔΥΝΑΤΑ!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #962 στις: Ιουλίου 08, 2015, 15:59 »
Την άκουσε με την PG?


Δεν είχε πάρει αυτός ο οργανισμός ξανά PG? αδύνατον καθώς η PG χρησιμοποιείτε σε πολλές εφαρμογές.


Μήπως να κοιτάξει το airflow του? γιατί αν έχει την τζούρα σφιχτή είναι πολύ πιθανόν να δημιουργεί υποπίεση καθώς θα ζορίζετε όταν ρουφάει τον ατμό.


Εκτός αν του φέρνει φτέρνισμα η PG και με τα αλλεπάλληλα αψου του, έχει επηρεάσει την ακοή του.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Σήμερα από το πρωί είχα ένα σχετικό βήχα το απέδωσα σε κρύωμα και συνέχισα λειτουργικά την μέρα μου . Πριν από μια ώρα ο βήχας και το φλεμα καθώς και το βάρος στο στήθος χειροτέρεψαν τρομαχτικά σε σημείο να μην μπορώ να αναπνεύσω και να γδάρω τον λαιμό μου. Χθες αγόρασα ένα υγρό με 70% vg custard . Θα δούμε πως θα είμαι το πρωί γιατί πραγματικά βήχω λες και έχω ΧΑΠ . Ο συριγμός δεν σταματάει . Να σημειώσω ότι κάπνιζα 10 χρονια χωρίς το παραμικρό πρόβλημα έναν 16.5g καπνό κάθε 4 μέρες η έναν 25g ανά βδομάδα.


Ατμίζεις κάτι λιγότερο από 3 μήνες, αν στην προσπάθεια σου αυτή κάπνιζες και άτμιζες τότε είναι πολύ πιθανόν εφόσον έγυρε η ζυγαριά προς το άτμισμα μέσα σε αυτό το διάστημα των 3 μηνών και αποδεσμευτηκές από το τσιγάρο να σου παρουσιάστηκαν αυτά τα γνωστά προβλήματα που παρουσιάζονται με την διακοπή του καπνίσματος και όχι με την χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2015, 16:25 από ntonto »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #963 στις: Ιουλίου 08, 2015, 16:36 »
Χρηστης η.τ. κατηγορει την PG των υγρων αναπληρωσης για προσωρινη απωλεια ακοης. :o

http://www.youredm.com/2015/07/06/rob-swire-attributes-loss-of-hearing-to-vaping/
Πάνο, είσαι σίγουρα στο σωστό νήμα? Μήπως έπρεπε να το βάλεις στο "Έτσι για να γελάμε"???

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #964 στις: Ιουλίου 08, 2015, 16:40 »
Τρυφωνα, ο χρηστης κατηγορει σοβαρα την PG για το προσωρινο προβλημα του
και μαλιστα αναφερεται και σε ερευνα που ειχε κανει οτι οντως η PG μπορει να προκαλεσει τετοια θεματα.
Τωρα αν το ολο θεμα ειναι για γελια (ή για κλαματα) το αφηνω στην κριση σας. ;D

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #965 στις: Ιουλίου 08, 2015, 16:56 »
Για το θεμα αυτο εχει απαντησει και ο Δρ. Φαρσαλινος στον λογαριασμο του στο Facebook. Δεν ειναι εντελως ανυποστατο καθως διαχυση υγρης PG στο αυτι, ειναι οντος ototoxic αλλα δεν ξερουμε τι προκαλει σε μορφη ατμου...


https://www.facebook.com/konstantinos.farsalinos?ref=ts&fref=ts
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 08, 2015, 17:18 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος cpila

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #966 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 10:10 »

Όσο περισσότερο ατμίσω VG, τόσο περισσότερο νιώθω φουσκωμένος, "χορτάτος", με πιάνει δυσκοιλιότητα και ρεύωμαι συνέχεια.






Ανα γεια σου!!! εδώ και μερικούς μήνες έχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα και τώρα μου έκοψε μήπως είναι από το η.τ.!!!  όταν σε πιάνει αυτό το φούσκωμα αμα πιέσεις ελαφρά το στομάχι σου σε πονάει;   (και δεν ξέρω καν αν αυτό που ατμίζω είναι VG) κάνω το golden margy της mystique το παίρνω από το nobacco

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #967 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:41 »

παιδιά πρόσφατα άρχισα το ατμισμα με υγρό χωρίς νικοτίνη στα 2ml που θα κάνω είμαι κομμάτια...  αισθάνομαι λες και πηρα  ηρεμιστικό χάπι... και χειρότερα... γενικά ποτε δεν έχω νιώσει τόσο χαλια πραγματικά...


επίσης σήμερα παρατήρησα και μια δυσκολία στην αναπνοή...


δυστυχώς είναι πολύ άσχημη η κατάσταση που .. και νομίζω πως θα το σταματήσω άμεσα...    :(

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #968 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:47 »
Μάλλον για στέρηση νικοτίνης μου κάνει, πάρε κάτι πιο δυνατό σε νικοτίνη να ατμίσεις, δε γίνεται να απεξαρτηθείς εύκολα έτσι άμεσα από τη νικοτίνη.
Αυτό το σύμπτωμα το είχα εγώ όσες φορές αποπηράθηκα να κόψω το τσιγάρο χωρίς χρήση του ηλεκτρονικού.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #969 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:51 »
Bono δεν ήταν ποτέ εξαρτημένος
akisgr1 στο είχαμε πει και τότε. Δεν ήταν καλή ιδέα. Σταμάτα το και πάρε κομπολόι ή μπαλάκι αντιστρές. Δεν τα λέω κοροιδευτικα. Δε σου χρειάζεται το ητ

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #970 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:53 »
φιλε μου δεν έχω στέρηση νικοτίνης δεν ήμουνα ποτε καπνιστής.... σπανια έκανα 2-3 τσιγάρα και έκοψα άμεσος επειδή δεν μου άρεσε...

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #971 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:54 »
ΟΚ κατάλαβα, είναι ο φίλος περιστασιακός καπνιστής που σκεφτόταν να αρχίσει το άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #972 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:55 »
Bono δεν ήταν ποτέ εξαρτημένος
akisgr1 στο είχαμε πει και τότε. Δεν ήταν καλή ιδέα. Σταμάτα το και πάρε κομπολόι ή μπαλάκι αντιστρές. Δεν τα λέω κοροιδευτικα. Δε σου χρειάζεται το ητ


έχεις απόλυτο δίκαιο...   ήτανε απλά μια τρελα.... που δεν έπρεπε να ξεκινήσω ποτε... έπρεπε να την πάθω πρώτα για να το καταλάβω... :P

Αποσυνδεδεμένος bono

  • **
  • 382
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #973 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:55 »
φιλε μου δεν έχω στέρηση νικοτίνης δεν ήμουνα ποτε καπνιστής.... σπανια έκανα 2-3 τσιγάρα και έκοψα άμεσος επειδή δεν μου άρεσε...

Ωραία αφού κι αυτό σε χαλάει κόψ'το χάρη στον εαυτό σου θα κάνεις!

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #974 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 21:57 »
Άραξε δεν έπαθες και τίποτα. Άπλα παράτα το.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1866 246163 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:48
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1916 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8050 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121882 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 412 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326807 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8620 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297970 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511738 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios