vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

378 επισκέπτες, 5 χρήστες
aalex, e-akapnos, thanos1071, mathimatikos1966, pngtszs1976

Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG

Αποσυνδεδεμένος pfsmoker

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #825 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 17:50 »
Θα σου πρότεινα να ανεβάσεις νικοτίνη και να πέσεις σε κατανάλωση, νομίζω ότι 10ml την ημέρα και όλο pg ίσως να ερεθίστηκε ο λαιμός σου. Προσπάθησε να πας στο 50/50 γιατί η αύξηση νικοτίνης θα σε χτυπήσει σε σχέση με την 100% pg και επίσης άλλαξε και εταιρία έτσι για δοκιμή. Μόλις θα επανέλθεις το πας πάλι σταδιακά εκεί που το θες με δοκιμές.

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #826 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 20:02 »
ευχαριστώ παιδιά. Pfsmoker, θα το δοκιμάσω και έτσι από αύριο κιόλας να δω αν γίνει κάτι όπως και θα προσπαθήσω να αφήσω και 1-2 ημέρες off.

Αποσυνδεδεμένος DrV979

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #827 στις: Ιανουαρίου 21, 2014, 20:06 »
Φίλε, θες γιατρό, ηλεκτρονικό η όχι, η νικοτίνη δεν είναι αθώα σαν ουσία. Αυτά που αναφερεις μπορεί να είναι απο απλή γαστρίτιδα, γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση,διαφραγματοκηλη μέχρι κ στηθάγχη κ να πηγαίνεις για έμφραγμα. Μην κανεις τις κλασσικές ελληνικές μακακιες κ βγαζεις διαγνώσεις μόνος σου. Πήγαινε να σε δει ένας γιατρός, θες ψάξιμο! Σε φόρουμ πρόβλημα υγειας δεν έλυσε ποτε κανένας... :nope:

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #828 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 01:21 »


Καλησπέρα και πάλι. Νοσηλεύτηκα 3 μέρες σε Νοσοκομείο γιατί τα συμπτώματα την Κυριακή ξημερώματα είχαν αυξηθεί πολύ. Οπότε πήγα σε Νοσοκομείο και μου έκαναν εισαγωγή. Μου έκαναν όλου του είδους τις εξετάσεις που θα μπορούσαν να έχουν σχέση και δεν μου βρήκαν τίποτα, δόξα το Θεό.
Πιστεύω ότι παίζει κάποια αλλεργία από την PG, ή ενδεχομένως κάποιου είδους αφυδάτωση μιας και δεν είμαι πολύ του νερού. Θα το αυξήσω όμως να δω.
Να πω πως για 48 ώρες που δεν έκανα καθόλου Η.Τ για όσο ήμουν στο νοσοκομείο, εχθές, μετά από 24 ώρες δηλαδή, αρκετά συμπτώματα είχαν υποχωρήσει. Σήμερα, από το απόγευμα που βγήκα, κάποια επανήλθαν κατά το άτμισμα.
Μιας και με την VG γίνομαι πολύ χειρότερα, δεν ξέρω τι επιλογές μου απομένουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2014, 01:30 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #829 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 01:27 »
Ευτυχως που δεν ειναι κατι σοβαρο.
Ανεφερες στους γιατρους τη χρηση η.τ.?
Ειχαν καποια αποψη επι του θεματος?

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #830 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 10:38 »

Μην κάνετε παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω

Ναι και στο πρωινό επισκεπτήριο περνούσε σχετικά μεγάλη ομάδα ιατρών, 4-5 μαζί και γενικά δεν ήταν αρνητικοί, απλά μου τόνισαν να είμαι σίγουρος για το αν περιλαμβάνουν και άλλα πρόσθετα μέσα εκτός από νικοτίνη και pg.
Πάντως μου είπαν ότι η νικοτίνη γενικά πρέπει να αποφεύγεται όσο μπορώ. Έβγαλα όμως και το τεστ κοπώσεως στο φουλ δίχως προβλήματα...Η μόνη εκκρεμότητα που έμεινε την οποία την διαπίστωσα σήμερα που μου έστειλαν με mail τα αποτελέσματα όλων των εξετάσεων, είναι ότι δεν μου κοίταξαν θυρεοειδή, από λάθος προφανώς γιατί μου είχαν πει θα μου τον κοιτάξουν και πρέπει αύριο να ξανατρέχω να κάνω την σχετική εξέταση. Οπότε θα ξαναποστάρω αν υπάρχει θέμα από κει.

Α, ξέχασα, στην καρτέλα των στοιχείων μου, με ανέφεραν ως πρώην καπνιστής... :D
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2014, 09:52 από Yiannis Rasta »

Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #831 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 10:46 »
Όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς και μην έχεις άγχος.
Πολύ πιθανόν από αυτό να είναι και όλα τα συμπτώματα που διαπίστωσες!

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #832 στις: Ιανουαρίου 29, 2014, 10:49 »


Μακάρι, θα κοιτάξω όσο μπορώ πλέον να ηρεμήσω...και ίσως να ελαττώσω λίγο και τους καφέδες. Μόνο το πρωί πίνω βέβαια, αλλά ίσως παίζει και αυτό ρόλο.


Μην κάνετε παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2014, 09:51 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος ΣτελιοςΚ.

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #833 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 19:15 »
καλησπερα ατμιζω ενα μηνα περιπου χωρις να εχω κανει καθολου κ.τ. εχω σχεδον ολες τις μερες(κυριως προς το απογευμα και μετα) δυσπνοια εχει κανεις αλλος παρομοια παρενεργεια;

Αποσυνδεδεμένος sotis2006

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • "καλυτερα ατμιζε παρα καπνιζε"
    • Τρελά Τατουάζ
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #834 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 20:47 »

Stelio καλησπέρα
να σε ρωτησω καποια πραγματα
ποσο χρονων εισαι?
ποσα κιλα εισαι
τι δουλεια κανεις η τι εκανες μεχρι τωρα
ποσα καπνιζες πριν και για ποσο χρονικο διαστημα
τι μαρκα
ποσα mg πισσα
τι ωρα ξυπνας και τι ωρα σε πιανει η δυσπνοια
παρατηρεις μονο δυσκολια στην αναπνοη η και αλλα συμπτωματα οπως ζαλη η ναυτια ,ιδρωτες?
εχεις συχνες λοιμωξεις του αναπνευστικου
εαν ναι
εχεις παιδια η ερχεσε σε επαφη με ατομα προσχολικης ηλικιας
εχεις κανει ποτε νοσηλεια για καποιο νοσημα (οχι χειρουργικο εκτος και εαν αφορα δυσμορφια του θωρακα)
παιρνεις χαπια για καποιο λογο
νιωθεις στριμογμενος για καποιο λογο το τελευταιο χρονικο διαστημα ?
κανεις σκεψεις σκοτεινες η περιεργες (θανατου η Θλιψης;
εχεις κανει ΗΚΓ για καποιο λογο το τελευταο τριμηνο;
εχεις γνωστο αναπνευστικο προβλημα;
εχεις χαρακτηριστει ως σταδιο ΧΑΠ 0 ή 1;



Μην κάνετε παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2014, 09:51 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος ΣτελιοςΚ.

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #835 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 18:19 »
καλησπερα εχω κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις δεν εχω κανενα προβλημα σε τιποτα και οχι δεν εχω καταθλιψη και ουτε τασεις αυτοκτονιας,ειμαι 43 εχω ενα γιο 6 χρονων εγω απλα ρωτησα αν εχει καποιος παρομοια παρενεργεια ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως!!

Αποσυνδεδεμένος sotis2006

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • "καλυτερα ατμιζε παρα καπνιζε"
    • Τρελά Τατουάζ
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #836 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 19:51 »

οχι δεν εχω κατι τετοιο (δυσπνοια )απο τοτε που ελαττωσα το κανονικο και τωρα που ειμαι μονο στον ατμο δεν εχω καθολου τετοια προβληματα ουτε στις ανηφορες
μονο αλλεργεια στην pg στην γλωσσα ,κατι σαν αμυδρο αισθημα στοματιτιδας-μυκητιασης χωρις αλλα συνοδα συμπτωματα οποτε θα το αντιμετωπισω προσεχως
Κ.Στελιο
επουδενει δεν ειχα τη  διαθεση να ενοχλησω με τις ερωτησεις μου, Ομως ο θωρακικος πονος θετει ως διαφοροδιαγνωστικο προβλημα  παντα το οξυ εμφραγμα του μυοκαρδιου και δεν μπορουσε να με αφησει αδιαφορο η ερωτηση σου (δεν μπορεσα να  το προσπερασω )
φιλικα Σωτηρης


Μην κάνετε παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2014, 09:49 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος ΣτελιοςΚ.

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #837 στις: Φεβρουαρίου 05, 2014, 17:30 »
ναι αλλα εγω δεν ανεφερα πουθενα οτι εχω θωρακικο πονο για μια απλη δυσπνοια μιλησα ισως να μην ημουν κατανοητος ευχαριστω συνεχιζουμε!!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #838 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 17:54 »
Σε σημερινή γενική εξέταση αίματος που έκανα, βρέθηκαν αυξημένα (23,4) τα ηωσινόφιλα και τα ουδετερόφιλα χαμηλά (34,0).
Η αύξηση των ηωσινόφιλων οφείλεται σε αλλεργίες κυρίως αλλά και σε άλλους παράγοντες.
Δεν ξέρω αν οφείλεται στις σκνίπες και κουνούπια που μας ταλαιπωρούν όλο το χρόνο στο σπίτι ή σε αλλεργία στην VG π.χ.
Άλλος/η με το ίδιο θέμα;

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Παρενέργειες/αλλεργίες/δυσανεξίες σε VG ή PG
« Απάντηση #839 στις: Φεβρουαρίου 16, 2014, 18:19 »
Δεν νομίζω πως έχει αναφερθεί ποτέ αυτό σε σχέση με το ΗΤ.
Προσωπικά δεν είχα δει τίποτα, παρόλο που κάνω συχνά εξετάσεις αίματος λόγω άλλων θεμάτων.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356139 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191959 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 909 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 770 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589738 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7440 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313683 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6971 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13547 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711