vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

396 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, manoslykos, Sergios, Jorge, camber

Twitter

Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1455 στις: Μαΐου 15, 2021, 20:25 »
Κανένα. Δε χρειάζεται 

Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1456 στις: Μαΐου 16, 2021, 02:28 »
Ωχ, ναι αυτό το παρέλειψα.Το τελικό υγρό θέλω να έχει 18mg/ml νικοτίνη και 50-50 PG,VG.
Αν θες να χρησιμοποιήσεις την 100αρα βάση σου τότε βάλε 10 ml από αυτή 2 ml από τη 38αρα και 28 ml vg  

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1457 στις: Μαΐου 17, 2021, 21:25 »
K Flavours Grace's Secret: δεν "πιάνω" τα ζουμερά βερίκοκα,τα τραγανά αμύγδαλα,τα αρωματικά φύλλα καπνού.Αντιλαμβάνομαι κάτι κρεμώδες και ίσως κάτι σαν βερίκοκο,αμυδρά όμως,καμία σχέση με ζουμερά βερίκοκα που θα έκαναν το υγρό πιο ενδιαφέρον για εμένα.Δεν είναι άσχημο υγρό,δεν είναι όμως και το υγρό που θα τρέξω να πάρω πάλι μόλις μου τελειώσει.Το ξεκίνησα μετά απο 8 ημέρες ωρίμανσης και τώρα βρίσκομαι στην δεύτερη εβδομάδα,όπου μάλλον το βερίκοκο έχει γίνει πιο αδύναμο.
Μην εχω τσιμπήσει κανέναν covid μακράς διάρκειας; ???

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1458 στις: Μαΐου 17, 2021, 22:00 »

Κι ο αντίλογος...

K Flavours Grace's Secret

Η αλήθεια είναι πως όταν πρωτοδοκίμασα το υγρό στο μαγαζί δεν ήξερα πως είναι ημι-καπνικό και στην δοκιμή δεν κατάλαβα την παρουσία κάποιου καπνικού αρώματος, γι' αυτό και το πήρα. Αλλιώς δεν θα είχα ασχοληθεί καν. Όταν βέβαια (στο σπίτι πλέον) ετοιμάστηκα να το φτιάξω και έψαχνα να βρω τον χρόνο ωρίμανσης, είδα πως την πάτησα γιατί η πρώτη φράση στην περιγραφή ήταν "...αρωματικά φύλλα καπνού...". Το έφτιαξα παρόλα αυτά με σκοπό να το χαρίσω σε κανέναν φίλο που αρέσκεται στα τασάκια. Συνιστώμενο χρόνο ωρίμανσης δεν βρήκα πουθενά (όχι ότι έψαξα και πολύ...) κι έτσι το άφησα πέντε μέρες και μετά το δοκίμασα. Το δοκίμασα και μου άρεσε! Εξακολουθούσα βέβαια να μην καταλαβαίνω το καπνικό του μέρος (κάτι που ισχύει μέχρι και τώρα, 25 μέρες μετά). Καλύτερα βέβαια γιατί έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, το Grace's Secret είναι απολύτως του γούστου μου. Ένα φίνο και διακριτικό ημίγλυκο υγρό όπως ακριβώς θα περίμενε κανείς να είναι η δημιουργία ενός καλού Ιταλού σεφ. Βερίκοκα, αμύγδαλα και κρέμα. Αυτά αντιλαμβάνομαι εγώ και μου φτάνουν. Μπορεί βέβαια κάποιος άλλος ατμιστής με πιο ευαίσθητο ουρανίσκο να καταλάβει τις όποιες καπνικές νότες, αν αυτές υπάρχουν. Αμφιβάλλω βέβαια γιατί μπορεί να μην έχω και τους πιο αναλυτικούς γευστικούς κάλυκες, αυτά όμως που δεν μου αρέσουν τα αντιλαμβάνομαι μια χαρά. Μισό τοις εκατό RΥ να έχει ένα υγρό, θα το καταλάβω αμέσως και το υγρό θα πάει κατευθείαν στην ανακύκλωση (στον φίλο μου τον Μήτσο δηλαδή...). Αλλά όλα είναι πιθανά με μας τους ατμιστές που είμαστε εδώ για να ανατρέπουμε όλους τους νόμους της φυσικής (και της κοινής λογικής...).

Να μην ξεχάσω και κάτι άλλο πολύ σημαντικό. Το υγρό είναι εντυπωσιακά καθαρό! Τόσο καθαρό που κοντεύω τα 70ml με το ίδιο βαμβάκι! Αυτό έχει να μου συμβεί από τότε που είχα ατμίσει το Milf's Milk πριν πολλές δεκαετίες. Ευχάριστη έκπληξη σε μία εποχή που έχω φλομώσει στα υγρά-πίσσες...

Ιδιαίτερο υγρό... :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1459 στις: Μαΐου 17, 2021, 22:20 »
Κι ο αντίλογος...

Περί ορέξεως...κολοκυθόπιτα.
Αυτό που λέμε κάθε φορά που γράφουμε για ενα υγρό.Εγω δεν πιάνω το βερίκοκο και το αμύγδαλο ο κυριος Μπαρόκος τα πιάνει.Κανενας δεν πιανει το καπνικό μερος και οι δυο καταλαβαίνουμε την κρέμα.
Για εμενα είναι ατονο υγρό,όπως είχα πει και για το Garrison.

Ο κύριος Σιπίς έχει κάνει εμβόλιο,εγω οχι(ακόμα).

*7 ημέρες ωρίμανσης διάβασα κάπου...

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1460 στις: Μαΐου 17, 2021, 22:25 »
εγω ακομη δεν το ετοιμασα,διαβαζοντας την περιγραφη και τα φυλλα καπνου το προετοιμαζα για καποιον σφιχτο ατμοποιητη αλλα μαλλον δεν θα βγει και πολυ σωστα το υγρο εκει ε?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1461 στις: Μαΐου 17, 2021, 22:31 »
Εγώ το δοκίμασα και στον εβίβα και έπαιζε όμορφα. Βέβαια δεν είναι και τόσο σφιχτός ο εβίβα με το 2,5 πιν... :dontknow:

[member=18384]Chris66[/member]

Σιπής. Όπως γράφεται το ειλικρινής, το ευγενής, το σαφής, το συνεπής. Α! Και το ψυχασθενής! (Εντελώς τυχαία η επιλογή των λέξεων...)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 17, 2021, 22:38 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1462 στις: Μαΐου 17, 2021, 22:50 »
[member=13885]cpbaroque[/member]

Σιπίς.Όπως  Χατζιδάκις (Μάνος).

Αν ενοχλεί όμως το αλλάζω εύκολα! :yes:

Αποσυνδεδεμένος nextstep

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1463 στις: Μαΐου 17, 2021, 23:00 »
Εγώ το δοκίμασα χθες και κάτι καπνικό νομίζω πως κατάλαβα. Τα υπόλοιπα λίγο ανάκατα ήταν...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1464 στις: Μαΐου 17, 2021, 23:05 »
Δεν θα 'θελα να είμαι αυτός που σκέφτεται να αγοράσει το υγρό και διαβάζει εμάς για να βγάλει άκρη... :laugh1:


UPDATED:

ΑΡΩΜΑΝΑΙ    ΟΧΙ   ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΟΙ
φύλλα καπνού  220
Κρέμα301
Βερίκοκα211
Αμύγδαλα121

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 18, 2021, 13:27 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1465 στις: Μαΐου 17, 2021, 23:41 »
Ο ειλικρινής θα μας βρίσει και θα αποχωρήσει.

Ο σαφής και ο συνεπής μάλλον μια απο τα ίδια.

Ο ευγενής μπορεί να υποστηρίξει την μια άποψη οσο και την άλλη.

Ο ψυχασθενής ίσως να βγάλει άκρη αλλά αν είναι και αγενής μάλλον θα μας βρίσει και αυτός... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος ZiovanioS

  • ***
  • 672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1466 στις: Μαΐου 18, 2021, 11:42 »
Εγώ θα πω σε dripper κυριως που το έκανα, πήρα βερίκοκα με κρεμώδη αίσθηση, το καπνικό πολύ πίσω αλλά υπάρχει κ τέλος αμύγδαλο δεν κατάφερα να διακρίνω ίσως γτ απλά υπάρχει για να συμπληρώσει τη βασική συνταγή.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 735
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1467 στις: Μαΐου 19, 2021, 10:33 »
Δοκιμή του grace's secret στον Gear για να δω αν θα άλλαζε κάτι σε σχέση με τον Precisio και τον Unfollow που το εχω ηδη δοκιμάσει.Για να είμαι ειλικρινής δεν βλέπω τεράστια διαφορά.Για να γίνω πιο σαφής,στον Gear καταλαβαίνω λίγο καλύτερα το βερίκοκο,χάνω όμως λίγο απο την κρέμα και το υγρό γίνεται λίγο πιο γλυκό σε σχέση με τους άλλους δυο ατμοποιητές.Ο καπνός είναι συνεπής,όπως και το αμύγδαλο,αφού λείπει η παρουσία τους και απο εδω.Στήσιμο στον gear με n80 24g,5 σπείρες κλειστές και .33ωμ αντίσταση στα 20-22 βατ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2021, 22:46 από Chris66 »

Αποσυνδεδεμένος venybzz

  • *
  • 20
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1468 στις: Μαΐου 27, 2021, 00:44 »
Καλησπέρα,

αναζητώ snv με βανίλια tobacco καραμέλα. Κλασικός συνδιασμός αλλά αγαπημένος. Αυτή τη στιγμή κάνω της Dejavu RY Boss αλλά δε μου βγάζει την καπνική γεύση. 

Έχω δοκιμάσει κάποια, απλά για να πας σε snv πρέπει να δοκιμάσεις πρώτα 10ml και εκεί δυσκολεύομαι. Έως τώρα έχω δοκιμάσει Dali (μου φάνηκε γλυκό), Halo tribecca (μου άρεσε), liqua  sweet tobacco (έτσι & έτσι) και κάποιο της Natura, δεν θυμάμαι ποιο.. Μάλλον πρέπει να καταγράφω τις δοκιμές μου.

Σε snv μπορώ να προσθέσω σταγόνες αρώματος; Δηλαδή σε αυτό που κάνω ήδη να ρίξω 2 σταγόνες καπνού πριν το φτιάξω.

Εάν δε βρω κάποιο μάλλον θα πάω σε tribecca αλλά είμαι υπέρ πιο μικρών εταιρειών που κάνουν την προσπάθεια τους

Αποσυνδεδεμένος george kotsopoulos

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες
« Απάντηση #1469 στις: Μαΐου 27, 2021, 09:24 »
Django από 13floor elevators. Ακριβό, αλλά αυτό ακριβώς: καπνός βανίλια καραμέλα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem