vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

VnV premium e-liquids

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #375 στις: Αυγούστου 02, 2018, 15:46 »
Καλύτερα ρώτα τον Σαρακενίδη στο FB

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #376 στις: Αυγούστου 02, 2018, 15:48 »
Πιπέρι στο Voodoo Sauce? 🤔

Το υγράκι είναι το Soul Custardy ( OPMH ) του "φτωχού". Ευτυχώς, δηλαδή! 😊

Αποσυνδεδεμένος vagoslar

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #377 στις: Αυγούστου 02, 2018, 16:47 »
Κι όμως πιπέρι, ενώ όταν το μυρίζω θέλω να το φάω μολις το ατμίζω θέλω να βγάλω τα σωθηκά μου, το μόνο που με παρηγορεί είναι οτι δε συμβαίνει μόνο σε μένα, τουλάχιστον βρήκαμε που οφείλεται και ο ένοχος λέγεται vanilla bean ice cream. Οποιοδήποτε υγρό το περιέχει απλά βγάζει πιπερίλα  :wall:


διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 02, 2018, 17:10 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #378 στις: Αυγούστου 02, 2018, 21:17 »
επειδή είμαι απο αυτούς τους άτυχους που στο voodoo sauce γεύεται μόνο πιπέρι (καταραμένο VBIC!!!) μπορεί κάποιος να μου πεί αν και
στο lacrema συμβαίνει το ίδιο ωστε να μην το πλησιάσω καν;
Λογικά το Σ/Κ θα προλάβω να γράψω αναλυτικά για Lacrema & Lakasta. Πάντως στις πρώτες δοκιμές, πιπέρι δεν βρήκα. Σε πολύ αεράτους ατμοποιητές, η κρέμα ευτυχώς πνίγεται κάπως. Σε πιο σφιχτούς, αρχίζει να γίνεται μη ανεκτό από μένα λόγω κρέμας.

Αποσυνδεδεμένος vagoslar

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #379 στις: Αυγούστου 02, 2018, 22:46 »
Είναι συχνό φαινόμενο σε συνταγές που περιέχουν vbic της tfa, απο μικρή έρευνα που έκανα σε ξένα σάιτ είναι αρκετοί αυτοί που έχουν το ίδιο πρόβλημα, στην αρχή νόμιζα οτι μου έτυχε χαλασμένο υγρό ή οτι οι γευστικοί μου κάλυκες τα φτύσανε, το δοκίμασα και σε αεράτο και σε σφιχτό όντως στον αεράτο είναι κάπως πιο ανεκτό με την καραμέλα λιγάκι πιο έντονη αλλά μόλις σκάσει η κρέμα θέλω να ξαπλώσω σε εμβρυική στάση και να βάλω τα κλάματα  
 :'( :wall:

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #380 στις: Αυγούστου 03, 2018, 13:44 »
Η Voodoo Sauce δεν περιέχει TPA VBIC, ούτε TPA Vanilla Custard, δεν περιέχει γενικά κανένα τέτοιο υλικό, καθώς ο Άλεξ είναι και ο ίδιος pepper-taster

Φυσικά ούτε το Lacrema

ΥΓ: Ελπίζω αυτή τη φορά να μη μου απαντήσει κάποιος ότι αυτό που γράφω δεν έχει καμία σημασία και ότι πρέπει να φτιάξει η VnV Official Verified Account με χαρτόσημα

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #381 στις: Αυγούστου 03, 2018, 13:53 »
Όχι. Τώρα ξέρω ποιος είσαι. Αυτό βεβαίως δεν αναιρεί το αίτημα προς την εταιρεία για σοβαρότητα και υπευθυνότητα προς τους καταναλωτές. Χώρια που τώρα το θέμα αφορά γεύση και όχι θέμα υγείας, οπότε σιγά...

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 03, 2018, 14:04 από Κώστας Άλεξ »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #382 στις: Αυγούστου 03, 2018, 14:01 »
Γλυκέ μου ράφτη δεν βρίσκεσαι σε topic κατασκευαστή/παρασκευαστή  αλλά σε παρακλάδι της γενικής κατηγορίας Shake and Vape
σαν αυτό της στοά σου :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #383 στις: Αυγούστου 03, 2018, 14:09 »
Ναι, ξέρω. Θα ήθελα όμως σε θέματα υγείας, όπως η παρουσία διακετυλιου να υπάρχουν επίσημες απαντήσεις. Τόσο κακό είναι αυτό; γιατί δεν το κάνει ο κατασκευαστής;

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #384 στις: Αυγούστου 03, 2018, 14:30 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click



Μπορώ να δώσω πολλούς λόγους:
1. Γιατί δεν είναι επιστημονικά αποδεκτό/δεδομένο ότι πρόκειται περί θέματος υγείας. Περισσότερο θέμα γεύσης είναι και αυτό παρά υγείας. Με την ίδια λογική και με δεδομένο πως άλλες ουσίες που περιέχονται στα υγρά αναπλήρωσης είναι πιο ύποπτες από το διακετύλιο, θα έπρεπε να δίνουμε πλήρεις συνταγές για να έχει νόημα όλο αυτό.
2. Επειδή ακριβώς δε γίνεται να δίδονται πλήρεις συνταγές, εμείς περνάμε τα υγρά από ανάλυση ΣΑΝ να ήταν TPD χωρίς να μας υποχρεώνει κανείς και έτσι έχουμε σημασμένη ετικέτα σαν να είμασταν TPD-ready.
3. Οι απαντήσεις είναι επίσημες όταν δίδονται αυτοπροσώπως. Το συγκεκριμένο το έχουμε πει σε live στο youtube και στο ράδιο αρκετές φορές πριν το γράψω εγώ εδώ. Δεν ήταν δα και μυστικό γι αυτό το έγραψα ελαφρά τη καρδία.
4. Αν γίνουν επίσημες ερωτήσεις από κάποιον που έχει επίσημη ιδιότητα, θα δοθούν και επίσημες απαντήσεις. Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί σε ένα χομπίστικο φόρουμ που δεν είναι επίσημος φορέας, θεωρήθηκε περίεργο να απαντάω εγώ χομπίστικα.
5. Σχεδόν όλοι οι Ευρωπαίοι παρασκευαστές χρησιμοποιούν DAAP υλικά. Ακόμα και στην Αμερική το trend των DAAP-free υλικών ξεπερνιέται εφόσον έχει απομακρυνθεί χρονικά εκείνη η παρανοϊκή περίοδος διακετυλιο-φοβίας. Κανένας νόμος ή οδηγία παγκοσμίως δεν ορίζει ξεχωριστά τα DAAP υλικά από όλα τα υπόλοιπα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 03, 2018, 14:43 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #385 στις: Αυγούστου 03, 2018, 14:45 »
Τεσπα, Νικόλα, για να λήγει η παρεξήγηση. Την προηγούμενη φορά δεν ήξερα και εξέφρασα ένα αίτημα σε λάθος άτομο και πιθανόν με λάθος τρόπο , αλλά χωρίς λάθος σκοπό ή κακή πρόθεση.

Όντως η επίσημη απάντηση δίνεται αυτοπροσώπως. Και όπως είχα πει και τις προάλλες όχι εδώ, αλλά στην ιστοσελίδα του κατασκευαστή. Μου λες ότι είχε ειπωθεί σε live. Δεν βλέπω live, αλλά σε πιστεύω ανεπιφύλακτα.

Από κει και πέρα όλα καλώς και ουδέν πρόβλημα.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #386 στις: Αυγούστου 03, 2018, 14:49 »
Κανένα πρόβλημα από τη μεριά μου. ίσα-ίσα μου δόθηκε η πάσα να γράψω και 4-5 σημεία με τις σκέψεις μου πάνω στο θέμα. Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης.

ΥΓ: Φίλε admin, εξήγησέ μου πότε επιτρέπεται το quoting και πότε όχι γιατί μπερδεύομαι :)

Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #387 στις: Αυγούστου 03, 2018, 15:00 »
Νικο,να γράφεις περισσότερο εδώ.Οι γνώσεις σου και ο ευθύς σου λόγος είναι σημαντικα για την ατμιστική κοινότητα.Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν τις ραδιοφωνικές εκπομπές σου ενώ πολλοί από εδώ δεν έχουν fb.
edit η παράθεση επιτρέπεται όταν δεν απαντάς κατ ευθείαν στον από πάνω αλλα έχει μεσολαβήσει άλλο μηνυμα.Εγώ πχ αν απαντούσα στον καρχαρία θα έπρεπε να είχα βάλει παράθεση.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 03, 2018, 15:07 από Athanasios »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #388 στις: Αυγούστου 03, 2018, 15:06 »
Νίκο, η παράθεση του αμέσως προηγούμενου μηνύματος δεν επιτρέπεται. Αν κάνεις ένα κλικ στο πρασινάκι που μπήκε στο προηγούμενο μήνυμά σου, θα σε βγάλει και στον κανονισμό. Αν θέλεις κάποιος να λάβει γνώση ότι του απαντάς μπορείς να τον κάνεις και mention, πχ [member=17565]trandism[/member]. Αυτό σου βγάζει μια ειδοποίηση πάνω, εκεί που λέει προφίλ.


Διαβάζοντας και τις προηγούμενες κουβέντες, θεωρώ ότι ίσως είναι καλή ιδέα σαν VnV να φτιάξετε έναν επίσημο λογαριασμό και να αποκτήσετε πίνακα κατασκευαστή ώστε να μπορείτε να έχετε απευθείας επαφή με τα μέλη με πιο formal τρόπο. Μέχρι στιγμής προς τιμήν σας, και εσύ και ο Άλεξ (όσο μπαίνει), δεν έχετε "μπερδέψει" τις ιδιότητές σας και τα ποσταρίσματά σας είναι άκρως κατατοπιστικά χωρίς να προμοτάρετε, και αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχουμε "απαιτήσει" την ύπαρξη τέτοιου πίνακα. Ο λόγος που θεωρώ κάτι τέτοιο, είναι διπλός: από τη μία είναι καλύτερο για την εικόνα σας να έχετε έναν τέτοιο λογαριασμό και πίνακα και από την άλλη δεν θα μπορεί κανείς να έχει ούτε σαν σκέψη το ότι θα μπορούσε να είναι shady η παρουσία ενός κατασκευαστή στην περιοχή των μελών.

Τσάμπα είναι! Το μόνο που απαιτείται, είναι να βάλετε και ένα μπανεράκι vaping.gr στη σελίδα σας. Δείτε το, διαβάστε και τους κανονισμούς που αφορούν τους εμπορικούς πίνακες και μου λέτε.

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: VnV premium e-liquids
« Απάντηση #389 στις: Αυγούστου 03, 2018, 15:13 »
Άμα πληρώσουμε, γίνεται να γλιτώσουμε το bannerάκι?  :tongue_smilie:
Έχετε μια μούρλα με τη γραφειοκρατεία. Αν γίνει κάτι χοντρό και χρειαστεί να απαντήσουμε "επίσημα" φαντάζομαι θα φτιάξουμε account. Εγώ ερχόμενος από τον κόσμο του ατμιστικού FB μου φαίνεται πολύ παλιομοδίτικο όλο αυτό, αλλά αντιλαμβάνομαι ότι το φόρουμ λειτουργεί αλλιώς. 

Κατανοητό αυτό με την παράθεση.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21738 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283174 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix