vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 4 χρήστες
bloodlessz, Buliwyf, KORG N364, maprix

Twitter

"The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #660 στις: Μαΐου 04, 2012, 23:25 »
Κατανάλωσα ολόκληρη 18650 στο Megalodon με βιδωμένη την οθόνη που μετράς τάση υπό φορτίο, για να ελέγξω ακριβώς αυτό ;) Αν θα πέσουν καθόλου τα volt. Δεν έπεσαν καθόλου :nope: και σύμφωνα με το πολύμετρο και το calculator τα watt ήταν όσο τα είχα ρυθμίσει (8,5) :)

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #661 στις: Μαΐου 04, 2012, 23:40 »
Εδω λυνονται ολες οι αποριες και με μετρησεις ...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5b3y_82mgaQ[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος pdim

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #662 στις: Μαΐου 04, 2012, 23:45 »
Αξίζει δηλαδή να βάλει κάποιος το κικ στο GGTS;
Όσον αφορά στην εφαρμογή του τηλεσκοπικού ισχύει οτι δεν βιδωνει σωστά λόγω του κικ;  :hmmm:
Αξίζει. Ρώτα τον Λάμπη που θα το έχει αύριο.
Στο GGTS με 18650  και kick φαίνονται δυο σπείρες από το τηλεσκοπικό. Με 18500 είναι σαν να έχεις 18650 χωρίς kick.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #663 στις: Μαΐου 05, 2012, 00:02 »
Εχεις π.μ.  ;)

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #664 στις: Μαΐου 05, 2012, 00:08 »
Εδω λυνονται ολες οι αποριες και με μετρησεις ...
....
Πολυ αποκαλυπτικό ευχαριστώ πήρα οτι απαντησεις ηθελα.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #665 στις: Μαΐου 05, 2012, 00:10 »
Πολυ αποκαλυπτικό ευχαριστώ πήρα οτι απαντησεις ηθελα.

και εγω σε ευχαριστω για το πολυ ομορφο VV που εχω απο τα χερια σου , χωρις να το ξερεις  ;D

Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #666 στις: Μαΐου 08, 2012, 05:08 »
Αξίζει. Ρώτα τον Λάμπη που θα το έχει αύριο.
Στο GGTS με 18650  και kick φαίνονται δυο σπείρες από το τηλεσκοπικό. Με 18500 είναι σαν να έχεις 18650 χωρίς kick.

Επιβεβαιώνω για την 18650. Επίσης να πω ότι για την 18350 το τηλεσκοπικό φτάνει οριακά (χωρίς το εξτένσιον του τζιτζι). Επίσης στην 18350, με το εξτένσιον, και το τηλεσκοπικό βιδωμένο τέρμα, πότε δουλεύει , ποτε δεν δουλεύει, συνήθως το δεύτερο.

Πάντως, εχοντάς πάρει το kick διερευνητικά και μετα απο χρήση 15 ημερών, έχω να πω πως πρόκεται για κορυφαίο μηχανάκι. Αν ήθελα να το περιγράψω με μια φράση, θα ελεγα την εξής: σταθερο ατμισμα, πάντα. Ουσιαστικά διαλέγεις μια μέτρηση που σου αρέσει να ατμιζεις, και κρατάς την ιδια, οσο και να σου βγει κάθε φορα η αντίσταση του ατμο που θα τυλίξεις, και σε όποιο mod και να το βάλεις. Εμένα πχ, μου αρέσει να ατμίζω κατα μέσο όρο στο μέσον της βίδας. Το πρωι μου μου αρέσει να ατμίζω πιο ελαφρά. Αρα το μόνο που έχω να κάνω είναι να στρίβω τη βίδα λίγο αριστερα. Κατα το βραδάκι που συνήθως θέλω πιο δυνατό άτμισμα, στρίβω το βιδάκι λιγο δεξιά. Και ετσι κυλάνε οι μέρες....Τοσο απλά, χωρις βολτ, χωρις μετρήσεις, χωρις τιποτα, και συνήθως το ξεχνάς ότι υπάρχει. Και έχεις και την ασφάλεια ότι, αν σταματάει να δουλεύει, σημαίνει οτι η μπαταρία σου ειναι για φόρτιση, οποτε δεν την ταλαιπωρείς στα < 3Volts (ξεχνιόμουνα συνέχεια και έχω καταστρέψει αρκετες μπαταρίες ετσι.). Δεν μπορούσε να ειναι πιο απλό. Και η τιμή του ειναι παραπάνω από προσιτη, σε σχέση με VV λύσεις της αγοράς. Περιμένω πραγματικά να δω τι μπορει να κανει παραπάνω το VIR....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2012, 05:22 από febman »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #667 στις: Μαΐου 08, 2012, 10:52 »
Κάποιες διευκρινήσεις εις την λαϊκήν:

Α) Τα watt ούτε δίνονται, ούτε παίρνονται! Απλά... καταναλώνονται από την μπαταρία!
Θυμάμαι πριν χρόνια που κάποιοι νόμιζαν οτι όσα περισσότερα watt είναι ένα ηχείο, τόσο πιο δυνατά παίζει!

Β) Το Kick κόβει, όταν η μπαταρία δεν μπορεί πια να καταναλώσει τα watt που έχουμε ορίσει να καταναλώνει. (άρα την κόβει πριν ξελιγωθεί)

Γ) Το Kick το μόνο που κάνει -γιατί έτσι κι'αλλιώς δεν μπορεί να κάνει κάτι άλλο- είναι να ανεβοκατεβάζει την τάση, είτε πολλαπλασιαστικά (π.χ. 5volt), είτε να την μειώνει, για να κρατάει την κατανάλωση σταθερή (π.χ. 8watt)... κάτι που δεν το κάνει το provari! (στο provari απλά ρυθμίζεις εσύ την τάση και ο,τι μπορεί να δώσει η μπαταρία σε Amps... το δίνει).

Χρησιμοποιώ το provari αλλά θεωρητικά και σαν "ιδέα", το Kick είναι... το μέλλον του ηλ. τσιγάρου!
Αλλά μάλλον θα βγάλουν και Provari με ρυθμιζόμενα watt  ;) (και δεν γελάω).

Το VIR πιστεύω θα είναι μια πιο στιβαρή έκδοση του Kick.
'Αλλωστε τι έχει μείνει να ρυθμίσουμε;  :dontknow:
Τα volt μέχρι 3.5 Amps το Provari... τα watt με το Kick (που είναι και το σωστότερο κατα την γνώμη μου)...
εεεεε λέτε να βγάλουν να ρυθμίζουμε τα Amps;;; Θα γίνουμε όλοι ηλεκτρονικοί  :)) :)) :))



Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #668 στις: Μαΐου 08, 2012, 11:23 »
Ξεχνάμε το Darwin???
Τα μειονεκτήματά του όμως ήταν οτι ήταν είτε σαν κινητό, είτε σαν παντόφλα, είχε σταθερή , μή αποσπώμενη μπαταρία, (αν και με τις πατέντες που χουν δει τα ματια μας με τιs Ultra/Trust/Hell/gamaoFire καλα εκανε) και το μπρατσακι που βαζεις τον ατμο χώραγε μονο 510 διπλωμενο. Αλλιώς ηταν ενα kick σε ολοκληρωμενη συσκευη!

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #669 στις: Μαΐου 08, 2012, 11:37 »
Ναι... όταν λέω: "το Kick είναι το μέλλον του ηλ. τσιγάρου" εννοώ τον υπολογισμό των watt  :)

Άλλωστε θα βγουν πολλά "Kick" και καλύτερα  :thumpup:


Υ.Γ. 'Αντε να δούμε το vir  :hmmm:

Y.Γ.2 "gamaoFire"  :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #670 στις: Μαΐου 08, 2012, 13:29 »
Παιδιά εγώ από την μέχρι τώρα χρήση που έχω κάνει με το κικ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος σ' αυτά που λένε ότι προσφέρει. Εχω DD και paps και σε μετρήσεις υπό φορτίου που έχω κάνει δίνει αυτά που του ορίζεις. Απλά λόγω διαφορετικών απωλειών στα μοντ αντιδρά και διαφορετικά στην διάρκεια της μπαταρίας. Στο DD λόγω μεγαλύτερων απωλειών τερματίζει γύρω στα 3,5V ενώ στο paps το έχω φθάσει και στα 3,3V. Υπ' όψην επειδή έχω και πρόβατο μπορώ να πω ότι το κικ είναι για κατασταλαγμένους ατμιστές που δεν θέλουν να ασχολούνται με πειράματα. Το πρόβατο σαν VV πέρνει περισσότερους πειραματισμούς. Απλά εγώ με το κικ βρήκα την υγειά μου. 10 watt με φθάνουν και με περισσεύουν. Με μια αντίσταση γύρω στα 2Ω με μία 18490 βγάζω κύριοι 12 ώρες ατμίσματος κανονικού ατμίσματος (γύρω στο 8 ωρο πιπίλα).

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #671 στις: Μαΐου 08, 2012, 19:29 »
Εγω με την ίδια μπαταρία βγάζω 4 ώρες πιπιλα. Μάλλον η δική μου πιπιλα είναι μεγαλύτερη . ;)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #672 στις: Μαΐου 08, 2012, 20:05 »
Με GGTS όσοι το δοκίμασαν είναι ικανοποιημένοι;
Μια 18350 πόσα μλ μπορεί να βγάλει με μια αντίσταση 2ωμ στα 10 βατ;

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #673 στις: Μαΐου 08, 2012, 21:30 »
http://altsmoke.com/accessories/kick/kick-by-evolv.html
και 6$ ταχύτατη αποστολή. Ούτε 10 μέρες !!!
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: "The Kick" module (και κλώνοι του) για 18ΧΧΧ MOD.
« Απάντηση #674 στις: Μαΐου 08, 2012, 21:41 »
Με GGTS όσοι το δοκίμασαν είναι ικανοποιημένοι;
Μια 18350 πόσα μλ μπορεί να βγάλει με μια αντίσταση 2ωμ στα 10 βατ;
Γαβριήλ καλησπέρα σημερα το πήρα και εγω , ξανα ευχαριστώ pdim ! Ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος φιλε πολυ καλός , πυκνός ατμός καί σταθερή απόδοση συνέχεια ! Πολύ καλο πραγματικά οτι ελυπε απο το gg δεν εχω λόγια αλλα απλά υπέροχο φιλε μου god bless pdim ξανα !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246247 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572207 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8059 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122039 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326838 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8625 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298037 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827652 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511769 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios