vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

146 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, vasim, siakar, Milarepa, aalex, tasos1976, lagoudakis

Twitter

Υγρά Rope Cut

Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 17:47 »
Τελικά οι περισσότεροι που φτιάχνουν υγρά πρέπει να χουν καμμένους γευστικούς κάλυκες. Στο Dark Thirty 80% είναι ρούμι και σταφύδα και 20% ο καπνός, τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι μετά από 5 μέρες. Δεν ξέρω αν έτσι το ήθελε ο κατασκευαστής αλλά εγώ θα προτιμούσα το αντίθετο. Και στο skipper η κρέμα είναι πολύ μπροστά. Και off topic, στη λεμονοταρτα v4 το μπισκότο είναι το 90% του υγρού. Ίσως να απευθύνονται σε ατμιστές που έχουν φύγει από τα καπνικά αλλά όταν λες ότι τα υγρά είναι καπνοί πίπας, να είναι ο καπνός το κύριο στοιχείο. Εκτός και αν θέλει αρκετή ωρίμανση.

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 19, 2017, 18:20 »
Αρχικά, τα Rope Cut θέλουν αρκετές μέρες για να αποδώσουν όλο το φάσμα των αρωμάτων. Έπειτα, αποδίδουν διαφορετικά αναλόγως τα βατ ατμίσματος. Στο dark thirty σε αρκετά χαμηλά βατ βγαίνει πιο πολύ το ρούμι ενώ ανεβαίνοντας υπερισχύει ο καπνός και τα άλλα έρχονται δευτερεύοντα, που προσωπικά θεωρώ ότι είναι το ιδανικό. Κάτι παρόμοιο συμβαίνει με όλα τα υγρά της εταιρίας. Προσωπικά τη θεωρώ από τις καλύτερες σειρές σύνθετων καπνικών αρωμάτων. 

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 08:18 »
Τελικά οι περισσότεροι που φτιάχνουν υγρά πρέπει να χουν καμμένους γευστικούς κάλυκες. Στο Dark Thirty 80% είναι ρούμι και σταφύδα και 20% ο καπνός, τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι μετά από 5 μέρες. Δεν ξέρω αν έτσι το ήθελε ο κατασκευαστής αλλά εγώ θα προτιμούσα το αντίθετο. Και στο skipper η κρέμα είναι πολύ μπροστά. Και off topic, στη λεμονοταρτα v4 το μπισκότο είναι το 90% του υγρού. Ίσως να απευθύνονται σε ατμιστές που έχουν φύγει από τα καπνικά αλλά όταν λες ότι τα υγρά είναι καπνοί πίπας, να είναι ο καπνός το κύριο στοιχείο. Εκτός και αν θέλει αρκετή ωρίμανση.


Φιλε,αυτο ακριβως ελεγα κ γω απο μεσα μου κ απο εξω μου λιγο πιο κομψα για να μην με παρουν με τις πετρες..Το 99% των υγρων απευθυνονται σε ατμιστες που εχουν ξεφυγει απο το καπνικο κ γουσταρουν φρουτα,κρεμες κ λαχανικα.Στο dark thirty επιτελους ομως γευομαι καπνο οσο ποτε.Στα υπολοιπα της σειρας το καπνικο ειναι πνιγμενο κατω απο τις κρεμες κ τα σιροπια..

edit: Έγινε διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2017, 09:02 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 09:06 »
Λογικό,ένας τρόπος να μείνεις μακριά από το τσιγάρο είναι να ξεφορτωθείς και τη γεύση τσιγαριλας/καπνού.Η πλειοψηφία αυτό κάνει και γιαυτό η πλειοψηφία τον υγρών είναι έτσι.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 09:38 »
Φιλε,αυτο ακριβως ελεγα κ γω απο μεσα μου κ απο εξω μου λιγο πιο κομψα για να μην με παρουν με τις πετρες... Στο dark thirty επιτελους ομως γευομαι καπνο οσο ποτε...

Μα ακριβώς το αντίθετο υποστηρίζει ο φίλος, του οποίου το γραπτό παρέθεσες. Εκτός κι αν η λέξη κλειδί είναι το "όμως".



Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 09:46 »
Εγώ κατάλαβα, ότι τα δύο που δοκίμασα, δεν κερδίζουν θέση στο hall of fame (το προσωπικό μου ). Σίγουρα δεν θα ξαναμπούν σε Phenomenon. Θα ατμιστούν βέβαια, μέχρι εξαντλήσεως του 60μελου (είναι πολλά τα λεφτά για να μείνουν στο ράφι), αλλά θα πάρει σειρά άλλος ατμοποιητής.

Εν τάχει...Santo Domingo...βιρτζίνια (απαλή) με κάτι ακόμη μέσα (λέμε σοκολάτα και καρύδα και κανέλα). Οχι πανηγυρισμοί.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 09:58 »
Καλά που το είπες. Δεν θα αγόραζα το Santo Domingo κυρίως για την κανέλλα. Τώρα που έβαλες στο σκηνικό και τον τύπο καπνών ( Virginia, δηλαδή πράσινο σαπούνι ), το θέμα έκλεισε οριστικά. 😊

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 14:59 »
Εμένα δεν μου έβγαλε καθόλου κανέλλα, εκτός κι αν είναι αυτό το spicy που αφήνει στο τέλος και το έλαβα περισσότερο ως μπαχαρικό. Καρύδα κατάλαβα σε πολύ ανεκτό επίπεδο. Για το δε Virginia που λέτε, (αν έχει και είναι virginia) δεν μου θύμισε το γνωστό χημικό με τη χλωροφύλλη. Δεν ξέρω, εμένα μου αρέσουν πολύ, εκτός από αυτό με το πράσινο μήλο που μου ήταν αδιάφορο. Γούστα είναι αυτά.

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #83 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 16:04 »
30smoking years Διαφωνω για αυτο που ειπε για το dark thirty απλα συμφωνω με το γενικο νοημα του φιλου.Οτι πλασαρεται ως καπνικο εγω βρισκω το καπνικο κομματι τελειως κομπαρσο η ανυπαρκτο..

Αποσυνδεδεμένος vassilisk

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
  • •ΑΦΟΒΟΝΟΘΕΟΣ• •ΑΝΥΠΟΠΤΟΝΟΘΑΝΑΤΟΣ•
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #84 στις: Νοεμβρίου 20, 2017, 17:43 »
εγώ μέχρι τώρανες έχω δοκιμάσει σε έτοιμα υγρά 6mg το skipper και το dark thirty.
με το skipper ξετρελάθηκα, μπήκε στην αγία τριάδα μου μαζί με το smoke και το billy the kid. Το dark thirty μου φαίνεται ότι θέλει τα γκάζια του για να γίνει ενδιαφέρον.
έπεται συνέχεια με τα υπόλοιπα αφού πήρα όλη τη σειρά σε 6mg για δοκιμή.  :baby:
 

Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 15:02 »
Το Shellback το έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει γνώμη??

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #86 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 15:14 »
Να συμβαλω και εγω τις εντυπωσεις μου.
Αγορασα το dark thirty ετοιμο 10μελο και το shell back diy.

Δοκιμαστηκαν σε hadaly, ammit 25 και μερλιν μινι.

Να πω οτι και στα δυο η καπνοκη βαση ειναι σχεδον ιδια η οποια ομως διαφοροποιείται αναλπγα το υγρο.
Μια μικρη αληθεια.Μεσα στο dark thirty βρηκα νοτες απο odin 101.παρολο που μυριζει υπεροχα ατμιζεται ομορφα αλλα προσωπικα για μενα ειναι πολυ μπουχτιστικο και αυτο γιατι η πανδαισια αρωματων ειναι βαρια.

Απο την αλλη εχω παθει πλακα με το shellback.ακομα και μολις το φτιαξεις ατμίζεται ευχαριστα , αλλα στη βδομαδα και πανω ειναι superb. Εχω κανει ηδη ενα 30μελο, το πρασινο μηλο ειναι εκει τραγανο να σβησει το εντονο καπνικο. Στον αμμιτ φευγει νερακι ! Λεω να δολιμασω και τα καραμελωμενα κηροκαρπια αλλα και αυτο το καρυδοκανελα που δοκιμασα καλο ηταν.

Η αραιωση του diy εγινε με vg booster pink mule και βαση μηδενικη pink mule.
Πειτε και εσεις εντυπωσεις.

Παντως γενικα το καπνικο μερος ειναι βαρυ αλλα δενει σε ενα adv υπεροχο.
Οριστε μία

Αποσυνδεδεμένος mparaxir

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #87 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 00:16 »
Λοιπον δοκίμασα το dark trinity έπαθα την πλάκα μου ειχα παρα πολύ καιρό να ατμισω τόσο καλό καπνικο γιατι συνήθως ατμιζω γλυκές γεύσεις. Ερώτηση επειδή δεν διάβασα τις προηγούμενες σελίδες κακώς και μπορει να εχει απαντηθεί. Σκέφτομαι να το πάρω σε shake και καπως αλλιώς ονομάζεται εγώ έχω ακόμα βάση νικοτίνης 50 50 6αρα νικοτίνη πόσο να ρίξω; 

Αποσυνδεδεμένος artcoreceil

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #88 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 00:44 »
Αν ρίξεις 18ml των 20mg νικοτίνη κ περίπου 22ml VG θα έχεις ένα υγρό 50-50 6mg
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2017, 01:07 από artcoreceil »

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Rope Cut
« Απάντηση #89 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 20:53 »
Γαμw το εργατικο κοστος γαμw. Κι αυτα made in Κινεζια?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20083 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro