vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

115 επισκέπτες, 5 χρήστες
PsykieG, camber, ahill2, Sergios, white varadero

Twitter

Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 20:44 »
Αναφερομαι στην διαφορα τιμης απο εδω και απ,εξω . Και πιο συγκεκριμενα στην δικη μου παραγγελια.
Σ'ευχαριστώ Νάσσο .
Περιμένω να δοκιμάσω τα υγρά κι αν μ'αρέσουν θα παραγγέλνω απ'έξω .

Αποσυνδεδεμένος tiftiants

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 20:58 »
Οι απόψεις διίστανται για το 24άρι tribeca φίλε Tem.. :hmmm:

και 'γω που το δοκίμασα, μου έφερε έντονη γεύση γαρίφαλο χωρίς τα υπόλοιπα αρώματα που έχω συνηθίσει από το 6άρι

(και γδάρσιμο στο λαιμό εξαιτίας της νικοτίνης φαντάζομαι)

Τώρα τι να πω...περίεργα πράματα... :idiot2:

Αποσυνδεδεμένος gtgsxr

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 20:12 »
Tribeca ακουω και δεν εχει πουθενα...
θα φερουν ? 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 30, 2011, 23:45 »
θα φέρει σίγουρα το i-vape. 
Τις τελευταίες μέρες άτμιζα έτσι για αλλαγή Halo Fusion. Eίναι η βάση των Halo. Χθές έβαλα κάποια στιγμή Tribeca και ένοιωσα περισσότερο από ποτέ την πολύ πλούσια  γεύση του. Ξαφνικά μου θύμισε και το παλιό καλό Vinirette Virginia το οποίο βέβαια είναι σαφώς πολύ πιο γλυκό.

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 23:32 »
Παράθεση
Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;


ναι!

όλα  τα άλλα...

όπως American Red (Marlborough) Black Label από Decadence

το Tribeca δοκίμασα σήμερα και απλά δεν καπνίζεται! απαίσιο !
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2011, 02:00 από DonVito »

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 04, 2011, 23:36 »
εχουμε πει , η γευση ειναι καθαρα γουστου, αλλοι τρωνε τη φασολαδα αλλοι την θεωρουν απαισια :dontknow: και εγω το tribeca το βρηκα απαραδεκτο, δε σημαινει οτι ειναι για ολους ετσι ομως :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 00:15 »
έχεις δίκιο!  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 15:35 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 01:42 »
το δοκίμασα σήμερα και απλά δεν καπνίζεται! απαίσιο !

Σεβαστή η γνώμη σου -εννοείται-, αλλά η ερώτηση κυρίως απευθύνεται σε όσους είναι φανατικοί του Tribecca και ο λόγος είναι, -τον επαναλάμβάνω- ότι θα ήθελα από αυτούς να προτείνουν κάποιο άλλο υγρό εξίσου καλό. Δεν έκανα την ερώτηση για να εκθειάσω ή να διαφημίσω το Tribecca. Επειδή υπάρχουν εκατοντάδες υγρά και αρκετοί έμπειροι φίλοι έχουν δοκιμάσει πάρα πολλά, οι πιθανότητες στο να συμφωνούν τα γούστα μας -όσο δύσκολο και αν έιναι όταν πρόκειται για την αίσθηση της γεύσης-, είναι περισσότερες όταν υπάρχει κοίνο σημείο αναφοράς. Με λίγα λόγια "εμπιστεύομαι" περισσότερο τη γνώμη, γεύση, εναλλακτική πρόταση κάποιου, ο οποίος είναι φανατικός του συγκεκριμένου υγρού, χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι δεν ισχύει και το αντίθετο ή ότι σίγουρα θα μου αρέσει η άλλη πρόταση. Όπως σωστά αναφέρει ο φίλος παραπάνω. Πάντως το  American Red της  Decadence που προτείνεις έιναι στα υπόψιν. Σε πολλούς αρέσει αν και το Kamel της Decadence δε μου άρεσε.

αλλοι τρωνε τη φασολαδα αλλοι την θεωρουν απαισια

Αν σε καποιόν αρέσει η φασολάδα έχει καλώς. Αν του αρέσει όμως ο αστακός υπάρχει πρόβλημα. Στην τσέπη του εννοείται.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2011, 01:59 από marios28 »

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 01:58 »
Σεβαστή η γνώμη σου -εννοείται-, αλλά η ερώτηση κυρίως απευθύνεται σε όσους είναι φανατικοί του Tribecca και ο λόγος είναι, -τον επαναλάμβάνω- ότι θα ήθελα από αυτούς να προτείνουν κάποιο άλλο υγρό εξίσου καλό. Δεν έκανα την ερώτηση για να εκθειάσω ή να διαφημίσω το Tribecca. Επειδή υπάρχουν εκατοντάδες υγρά και αρκετοί έμπειροι φίλοι έχουν δοκιμάσει πάρα πολλά, ύπαρχουν περισσότερες πιθανότητες να συμφωνούν τα γούστα μας -όσο δύσκολο και αν έιναι όταν πρόκειται για την αίσθηση της γεύσης-, όταν υπάρχει κοίνο σημείο αναφοράς. Με λίγα λόγια "εμπιστεύομαι" περισσότερο τη γνώμη, γεύση, εναλλακτική πρόταση κάποιου, ο οποίος είναι φανατικός του συγκεκριμένου υγρού, χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι δεν ισχύει και το αντίθετο ή ότι σίγουρα θα μου αρέσει η άλλη πρόταση. Όπως σωστά αναφέρει ο φίλος παραπάνω. Πάντως το  American Red της  Decadence που προτείνεις έιναι στα υπόψιν. Σε πολλούς αρέσει αν και το Kamel της Decadence δε μου άρεσε.

ναι φίλε έχεις δίκιο είναι εντελώς υποκειμενικό.... αλλά σου μιλάω τις έκοψα... θα κάνω υπομονή να 'ωριμάσει' και να πέσει από το δέντρο και θα του δώσω άλλη μία ευκαιρία... αν αποτύχει ... θα το πετάξω!... η μάλλον θα το χαρίσω πουθενά!....

και ναι όντως από εμπειρία του συγκεκριμένου είμαι εκτός!

 ;D

Αποσυνδεδεμένος marios28

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 02:10 »
Δεν τρέχει τίποτα, εννοείται. Ευκαιρία βρήκα να ξαναθυμίσω το λόγο της ερώτησης. Αν δε σου άρεσε από την αρχή δε νομίζω να σου κάνει στη συνέχεια. Δεν αλλάζει κατα τη γνώμη μου η γεύση με τον καιρό. Ίσως ελάχιστα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις στην περίπτωσή σου.
Αυτά όσον αφορά το Tribeca.

Εκτός από αυτό -γι'αυτούς που είναι κολλημένοι με αυτό- υπάρχει κάτι άλλο;

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 02:56 »
Σε πληροφορώ οτι σχετικά με τα HALO και ιδίως το Tribeca...αλλάζουν δραματικά θα έλεγα με την ορίμανση..  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2011, 15:36 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 03:16 »
εχουμε πει , η γευση ειναι καθαρα γουστου, αλλοι τρωνε τη φασολαδα αλλοι την θεωρουν απαισια :dontknow: και εγω το tribeca το βρηκα απαραδεκτο, δε σημαινει οτι ειναι για ολους ετσι ομως :thumpup:
:thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Παίζει επισης ρόλο και με τι ατμο ή καρτο το ατμιζεις, αλλά και με τι αντίσταση σε πόσα βολτ, έχει τεράστια σημασία παιδιά...
Εμένα παραμένει το αγαπημένο μου...αλλά αλλάζει η αίσθηση του όταν αλλάζω Ω στον Α2-Τ. Λένε ότι η 0,20 αντίσταση (δε την έχω δοκιμάσει) δείνει καλύτερα τη γεύση...άρα μπορεί να σε ξενερώσει ή να σου αλλάξει επίσης γνώμη προς το καλύτερο ακόμη...επίσης αλλάζει αρκετά και μετά από μια εβδομάδα δέκα μέρες μόνο και μονο με το ανοιξε κλεισε το μπουκάλι...μάλλον οριμάζει ή χάνει άρωμα και ίσως νικοτίνη...Πολύ κοντά της θεωρώ το RY4 flavourart (έχει λιγότερο άρωμα βεβαια).
Εμπειρία από 4Χ30ml tribeca (24) & 6X10ml RY4 (18).
(το RY4 το ατμίζω όταν δεν υπάρχει διαθεσημότητα του tribeca).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2011, 03:23 από DIONYSIS »

Αποσυνδεδεμένος Darky

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 03:27 »
Πολύ κοντά της θεωρώ το RY4 flavourart (έχει λιγότερο άρωμα βεβαια).

δηλαδη θεωρειται πιο καπνικο Διονυση?
εχω ακουσει τοσα λογια και ηθελα να το δοκιμασω αλλα ποτε δεν μπηκα στον κοπο. απο την αλλη πλευρα μου αρεσουν τα αρωματικα υγρα, οπως το Dark Vapure που χρησιμοποιω. αν μοιαζει με το ry4 μαλλον δεν θα μου κανει..

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 03:50 »
Παιδιά, έχει χιλιο ειπωθεί.
Τα υγρά της HALO, θέλουν ωρίμανση 24-36 ώρες ανοιχτό το καπάκι.
Μετά η γεύση απογειώνεται.
FUN του tribeca αλλά μην :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :heat:

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Απ: Εκτός από το Tribeca υπάρχει κάτι άλλο;
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 05, 2011, 04:52 »
δηλαδη θεωρειται πιο καπνικο Διονυση?
εχω ακουσει τοσα λογια και ηθελα να το δοκιμασω αλλα ποτε δεν μπηκα στον κοπο. απο την αλλη πλευρα μου αρεσουν τα αρωματικα υγρα, οπως το Dark Vapure που χρησιμοποιω. αν μοιαζει με το ry4 μαλλον δεν θα μου κανει..
Μάλλον είναι σαν το RY4 αλλά πολύ πιο δυνατό σε άρωμα γιατί κατά την εισπνοή σε αφήνει μια απροσδιόριστη γλυκάδα (ίσως γαρυφαλλο όπως είπε ο φίλος πριν) στο βάθος του λεμού λες και ''πίνεις'' γλυκό υγρό  το κάνει ακόμα και σε μικρές τζουρες, και κατά την εκπνοή έχει αίσθηση αρωματικου τσιγάρου. Τι να πώ μου τυχαίνει και το βρισκω μονο με 24 νικοτινη ενω στα αλλα κανω 12-18 και ολα αυτά πάντα με Α2-Τ το οποιο λενε ότι υστερεί λίγο σε γεύση και ισως με μπερδευει, άλλοι άτμο δεν ξέρω πως το δίνουν.
Το καλύτερο είναι να το ατμισει ένας καλός γευσιγνωστης ή μαγειρας ή ζαχαροπλάστης που ξερουν πολύ καλύτερα τα αρώματα από εμάς (και θα μας πουν αμέσως σχετικά με το τι  γεύση αφηνει).
Αξιζει να το παρεις και αν δε σου κάνει το δίνεις με τη μία.
Ισχύει επίσης και η ωρίμανση όπως λένε ολοι 2 μερουλες, δεν ειναι τοσο έντονα οξύ το άρωμα όπως όταν το πρωτο-ανοιγεις.
Σε τριτους που δεν ατμιζουν και το μυρίζουν, λένε ότι μυριζει ωραία σαν καμμένη ζάχαρη (ξέρεις, όπως μυρίζει σε γλυκό ταψιου) Εγώ δε βγάζω τετοιο συμπερασμα όταν το ατμιζω.
Το έχω ακούσει σε καφετέρια από μια κοπέλα πισω μου και νόμιζε ότι ήταν τσιγάρο με τετοιο άρωμα η οποια με ρώτησε μαλιστα ενθουσιασμένη, επισης η ίδια αίσθηση πάλι απο γυναίκα στην δουλειά μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2011, 05:06 από DIONYSIS »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116098 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8960 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154838 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243953 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294278 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem