vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

453 επισκέπτες, 9 χρήστες
manoslykos, Tem, mbreznik, Ηρακλης, Buliwyf, goran, thanos1071, Jorge, trabaman

Twitter

Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #750 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:17 »
Ως κατοχος του ξυλομηχανικου craven squonk εγραψα ότι είμαι απολυτα ευχαριστιμενος .
δεν ατμιζω στα - 0.5Ω και σαν απλος squonkas δεν θα μπορουσα ποτε να καταλαβω την διαφορα μεταξυ χαλκου και ασημιου .

Ναι στον καλους πολους και ναι επισεις και στα καλα κουμπια , επισεις στο κουτι και στην ποιοτητα κατασκευης ,αλλα από εμενα μεχρι εκει ......

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #751 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:21 »
Έχω ακούσει πολλούς που έχουν ένα κλωνοφράνκεσκουλ να λένε ότι αλλάξανε δυο λάμες και είδαν το φως το αληθινό αλλά είμαι σίγουρος ότι αυτά είναι υπερβολές.


Αμφιβαλεις δηλαδή οτι αλλάζοντας τον Κινεζοχαλκό και τον Κινεζοπόλο σε ενα κλωνοφρανκενσκαλ υπάρχει αισθητή εως απόλυτη διαφορά από το πως το παραλμβάνεις?

Υ.Γ. Τι παραπάνω έχει δλδ ενα αλλο μηχανικό εκτός της καλής ποιότητας του κουτιου?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #752 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:23 »
Κοίτα απο τις λάμες chinesium του κλωνοfrankie και του κλωνοboxer που λιώνουν πάνω στους πόλους μόλις ζεσταθούν υπάρχει αρκετή διαφορά γιατί μιλάμε για τρελό voltage drop εξαιτίας τους.
Μπορώ να φέρω αν καταφέρω λόγω προγράμματος στην ατμοσυνάντηση της παρασκευής ενα μαμά boxer με την συγκεκριμένη λάμα που λες και μερικά squonk με ασημένιες λάμες και χάλκινες και να δεις τις διαφορές.Εχω συναντήσει αρκετούς τέτοιους στις ατμοσυναντήσεις αλλά είναι συνήθως άπειροι χρήστες και τα παραλένε πάνω  στην χαρά τους.Εντάξει με την πείρα σιγά σιγά που θα αποκτήσουν θα καταλάβουν και αυτοί.
Ειδικά στα 0,12-0,14Ω που είναι τα συνηθισμένα μου builds το chinesium μόνο σπίθες κάνει :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #753 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:33 »
[member=17383]pugsang[/member]
Μίλησα μόνο για τις λάμες και όχι για τον πόλο και το κουμπί, τα οποία παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο. Συνεπώς μπορώ να πω ότι είμαι επιφυλακτικός, λόγω υπέρμετρου ενθουσιασμού, όπως ακριβώς το εξήγησε ο paloukaros. Αν δηλαδή στην αρχική κατάσταση βαθμολογούσαμε το μοντάκι με 5, θεωρώ ότι μετά την αναβάθμιση θα μπορούσε να πάει στο 6 ή το 7, όχι όμως στο 9 και αυτό το τελευταίο το θεωρώ υπερβολή.
Ελπίζω να έρθει επιτέλους σε μια συνάντηση κι ο paloukaros, που ασχολείται με θέρμη με το θέμα και να δούμε επιτόπου τις διαφορές. Από πέρυσι τον περιμένουμε αλλά ντρέπεται κι αυτός. :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #754 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:39 »
Συμφωνούμε. Το δικό μου πάντως είναι στο 8 :idiot1: :laugh1:




Sent from my A0001 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #755 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:41 »
Στην έκθεση που ήμουν με τα squonk μου εκεί όλη μέρα πως και δεν γνωριστήκαμε ρε [member=13664]Ribot[/member] ;;; :hmmm:

Tόσες ώρες γραμματεία καθόμουν :laugh1:

Αυτό με τις ατμοσυναντήσεις των Νοτίων μου έχει κάτσει δύσκολο ρε γ@#ώτο λόγω μέρας(Τρίτη) και μου πέφτετε λίγο μακριά απο Περιστέρι αλλά υπόσχομαι να γνωριστούμε σύντομα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #756 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:48 »
Μα δεν θελει να σε γνωρίσει. Το ζουληχτήρι σου θελει..... :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #757 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:50 »
Ρε δουλευόμαστε? Λες να γνωριστήκαμε και να μην το ξέρουμε? :wall:
Την Κυριακή εγώ άνοιξα την έκθεση, από τις 9.30 μέχρι τις 2 στη γραμματεία ήμουν κι έφυγα κατά τις 5 και το Σάββατο επίσης από τη μία ως τις 6μμ.
Λες να με πείραξε το πολύ space cake που ρούφηξα? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #758 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:53 »
Είχατε πάει στην ίδια έκθεση ή ο ένας πήγε στο Κυνηγι και Ψαρεμα? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #759 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 13:55 »
Παίζει και να γνωριστήκαμε :laugh1:
Το Σάββατο έκατσα πρώτος μαζί με τον Χάλαρη και εγκαινίασα την γραμματεία και την κυριακή ήμουν όλο το μεσημέρι μεχρι το απόγευμα...
Ολη την υπόλοιπη διάρκεια της έκθεσης ήμουν πίσω στο fellowship με τα παιδιά.
Σου άφησε space cake ο ψηλός;;; :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #760 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 14:14 »
Είδατε τι καλά που δεν έχει περισσότερα νήματα το squonking; Γράφετε ότι θέλετε και δεν είστε ποτέ off-topic! Μπορείτε να μιλάτε στο ίδιο νήμα για μοντάκια, μπαταρίες, ατμοποιητές, μπουκαλάκια, λαμάκια, σωληνάκια, κουμπάκια, οριγκάκια, για space cake και φυσικά για τον Ribot και οι συντονιστές σας αφήνουν ήσυχους! Σαν το Άγιο Όρος έχετε γίνει! Μήπως να γίνω κι εγώ squonker;... :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #761 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 14:18 »
Είμαστε το αναρχικό κομμάτι του forum :yoloyeah:

Σε λίγο θα μπει και αγγελία για dj :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #762 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 14:30 »
[member=13664]Ribot[/member] [member=17746]paloukaros[/member]

δεν κανονίζουμε παιδια μια συναντηση πετρουπολη , στο μαγαζι του κυριακου crazyvaper ?


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #763 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 14:43 »
Eαν έχει μίζα και φαί η υπόθεση δεν λέμε όχι :))


Σοβαρά τώρα αν το πρόγραμμα μου το επιτρέπει είμαι μέσα σε κάθε ατμοσυνάντηση (εκτος εκδηλώσεων του ΣΕΕΗΤ :nonono: )
αν και το μαγαζί το συγκεκριμένο δεν το γνωρίζω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος manajoma

  • ***
  • 753
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Squonking - Ερωτήσεις express και γενική συζήτηση
« Απάντηση #764 στις: Νοεμβρίου 01, 2017, 14:48 »
[member=17746]paloukaros[/member]

ο κυριακος είναι από τους πιο παλιους ατμιστες - επαγγελματιες στον χωρο .

εγω και λογικα ο Ribot το γνωρίζουμε , εε ωρα είναι να το μαθεις και εσυ ;D ;D ;D

περα από την πλακα οποτε θελετε το κανονίζουμε

Μακηηηηηηη  ελα και εσυ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315656 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem