vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasilis27p, lagoudakis, lemon78, mathimatikos1966

Twitter

Epetite dna60 by lost vape

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 04, 2017, 17:52 »
Κόπηκε όμως  ;D

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 04, 2017, 18:22 »
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2017, 20:40 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 04, 2017, 18:37 »
@Alexis7 Όλοι έτσι ξεκινήσαμε και όλοι έτσι καταλήξαμε.

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 04, 2017, 22:56 »
Παιδιά αυτό με την αλλαγή της εσωτερικής αντίστασης που χρησιμεύει ; Ισχύουν τα ίδια και για το esquare σωστά;

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 04, 2017, 23:06 »
Νομιζω esquare εχει 0.007 ή 0.009 τσεκαρε βίντεο djlsvapes τα λεει στην παρουσιαση και των δυο προϊόντων

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 18, 2017, 23:46 »
Δεν αντεξα...τα εσκασα κι εγω και ησυχασα :)) Αφου μπηκε το vt 75nano στην εντατικη πιστευω το epetite ειναι η καλυτερη αντικατασταση/αναβαθμιση που θα μορουσα να κανω. Πηρα το ματαλικο με ξυλινα πανελ( πηγαινα για μαυρο καρμπον αλλα το ξυλο απο κοντα θεριζει..)....ποιοτικοτατο (πραγματικα εχουν κανει φοβερη δουλεια με την πρωτη ματια) και οντως μου φαινεται η dna60 ειναι ενα σκαλι πανω απο την 75.
Παμε στις ερωτησεις τωρα...Απο αντοχη πως παει;; Εχετε δει ξεφλουδισματα η γδαρσιματα η αλλιωσεις απ υγρα;; Επισης ο πολος ειναι στεγανος η παιζει να περασουν υγρα μεσα;;Ρωταω γιατι χωρις θηκη η αυτοκολητο ηδη ξεκινησα να αγχωνομαι !! (αν και προσεκτικος με τα εργαλεια μου 8))

Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 19, 2017, 06:52 »
Ξεφλουδισματα η γδαρσιματα η αλλιώσεις απ υγρά
στο silver δεν έχω δει μέχρι στιγμής και φαίνεται να αντέχει
και να είναι καλή η ποιότητα της βαφής αλλά σίγουρα
θέλει και να το προσέχεις και λίγο.

Αντίθετα το μαύρο ξεφλουδίζει η βαφή του
από ότι έχω δει σε φωτογραφίες.

Αν κρίνω από τον πόλο και την ποιότητα του
δεν φαίνεται να μπορούν να περάσουν υγρά μέσα
αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Σίγουρα και αυτό ισχύει για σχεδόν όλα τα μοντάκια
μπορεί να περάσουν υγρά από τα κουμπιά του μοντ
και την θύρα usb.

Αν θες ανέβασε καμιά φωτο να χαζέψουμε το μοντάκι σου.

Το vt 75nano τι έπαθε;;;;

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 19, 2017, 18:48 »
Οριστε και το υλικο!! Το 75 κουρεψε τα σπειρωματα του σωματος (μετα απο τα καγκουριλικια/πατεντες που εκανα για να παιξει φοβαμαι και για βραχυκυκλωμα πλακετας γιατι κανει κατι κουλα πλεον)....δεν εβαλα ανταλακτικο frame γιατι  λογω κατασκευης ειμαι σιγουρος οτι θα το ξανακανει και προτημησα αλλαγη μοντ :idiot1:......

Αποσυνδεδεμένος tsicktoutsic

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Shit High And Watch..
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 22, 2017, 22:10 »
το εχω κλεισει και εγω ,αλλα την εφαγα στην αναμονη των ελτα της ελλαδος ,,

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 26, 2017, 16:17 »
Κάτοχος και εγώ από σήμερα. Δεν έχω ατμίσει ακόμη με την πάρτυ του. Μόνο το manual έχω διαβάσει. Λοιπόν, επειδή είναι το πρώτο μοντάκι με DNA πλακέτα, 3 ερωτησούλες στα γρήγορα.

1) Η εσωτερική αντίσταση του mod, αν δεν αλλαχτεί σε 0,011 από 0,03 που είναι μαμά, τι παρενέργεις θα έχει? Ουσιαστικά, τι είναι η εσωτερική αντίσταση του mod? Ένα στάνταρ νούμερο ohm που αφαιρεί το μοντ από το διάβασμα κάθε αντίστασης για να κάνει τους υπολογισμούς του? Αν, είναι αυτό, ίσως επηρρεάζει την TC λειτουργία.

2) Σε DNA πλακέτα, κλειδώνουμε αντίσταση όπως στα άλλα mods, VTC mini για TC? Ή δεν χρειάζεται? Στο manual, αν κατάλαβα καλά δεν το θεωρεί απαραίτητο.

3) Τα Thermal numbers τι είναι ? 

Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το Escribe άμεσα και έλεγα, για μερικές μέρες να παίξω χωρίς αυτό, με το μοντάκι όπως είναι σεταρισμένο. :hmmm:  

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 26, 2017, 16:36 »
1) ναι ειναι 0.011. Η εσωτερική αντίσταση του μοντ ειναι ουσιαστικά η αντίσταση που προκύπτει απ ολες τις εσωτερικές συνδέσεις του mod. Ναι όντως ετσι λειτουργεί, συνυπολογιζεται απο την πλακετα ετσι ωστε να υπάρχει καλύτερη εκτιμηση της θερμοκρασίας στη λειτουργία tc.

2)οχι δεν χρειάζεται να την κλειδώνουμε γιατί μεταβάλλεται η "βασική αντίσταση" με τη χρηση και την παροδο του χρόνου και ουσιαστικά το dna κανει αρκετους επανυπολογισμούς έτσι ώστε να επιτυγχάνεται καλυτερη ακρίβεια στη θερμοκρασία.

3) τα thermal numbers ειναι ουσιαστικα το πως συμπεριφερεται, όσον αφορά τη θερμοκρασία, το mod σε διαφορες καταστασεις οπως idle, αποφορτιση, φορτιση της μπαταριας και άλλα. Επηρεάζουν κι αυτα τα νουμερα το tc αλλα σε μικροτερο βαθμό.

Το βασικό ειναι το 0.011 οπότε αλλαξε το οσο πιο συντομα μπορεις για να σαι οσο πιο ακριβης γινεται αλλα μην ανησυχείς.

Αν σε καίει να παιξεις με tc παιξε άφοβα μεχρι τους 210 βαθμους που χεις και αερα μεχρι τους 280 βαθμους γενικα και λαθος να τα μετραει τα πραγματα η πλακετα εισαι ασφαλης.

Καλορίζικο και καλοατμιστο φιλε μου.

Sent from my ONEPlus using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2017, 16:47 από dimifoti »

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 27, 2017, 00:12 »
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε dimifoti

Αποσυνδεδεμένος tsicktoutsic

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Shit High And Watch..
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 28, 2017, 22:01 »
τελικα η εξηνταρα η πλακετα απεναντι σε γιχι 350 β2 πως στεκεται ,παντως απο την 75αρα απο οτι ακουμε ειναι καλητερη ?

Αποσυνδεδεμένος relax_dv

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ..όλα είναι ατμός - Θρασύβουλας..
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 31, 2017, 01:54 »
Τις πρώτες μέρες έπαιξα μόνο σε  Power mode και φυσικά, όλα καλά. Σταθερό και πολύ smooth άτμισμα, είναι η αλήθεια. Τώρα για να πω αν δίνει καλά και σταθερά ρεύματα, δεν είμαι ειδικός, ούτε έχω τον κατάλληλο εξοπλισμό για να το αποδείξω. Ίσως o Camber, ή κάποιος άλλος φίλος, να μπορεί να μας διαφωτίσει περισσότερο. Παίζοντας λίγο με το device monitor (αν λέγεται έτσι..) του escribe, αυτό που κάνεις τζούρες και δίνει γραφήματα real time, δείχνει ότι είναι σταθερά τα ρεύματά του.  Τέλος πάντων, η αίσθηση που έχω είναι πολύ καλή, λες και δίνει άνετα και χωρίς πίεση τα ρευματά του. Μιλάω για 14 - 18 Watt βέβαια. Θα μου πεις με Pico ή με VTC mini, είχες θέμα σε Power mode? Για να είμαι ειλικρινής δεν είχα σε αυτά τα mod ούτε σε TC mode πρόβλημα, πόσο μάλλον σε Power mode. Άντε, να πω ότι ίσως είναι λίγο πιο smooth το άτμισμα.

Άλλαξα το mod resistance σε 0,011 όπως πρότειναν οι φίλοι πιο πάνω και άλλαξα λίγο στα μαμά profile, μόνο τα αρχικά Watt και το preheat από το Escribe, για κάθε material, στα όρια περίπου που στήνω και ατμίζω. Εδώ να πω, ότι από το μοντάκι, σε TC mode, ναι μεν όταν επιλέξεις profile πχ SS316 , μπορείς να αλλάξεις τα Watt και την θερμοκρασία αλλά δεν μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις του Preheat, παρά μόνο από το Escribe.

Σε αυτό το σημείο, δίνω αρνητικό σημείο.

Στο άτμισμα με SS316, από το μαμά profile (δεν φόρτωσα csv αρχείο από το Steam Engine) , της UD παρακαλώ (όχι δεν το πετάω όπως προτείνετε όλοι σας  :tongue_smilie:), μέχρι τώρα όλα υπέροχα, εύγευστα, απροβλημάτιστα. Κανένα πρόβλημα.

Εν τω μεταξύ, διάβασα και όλο το νήμα για DNA 200 / 75 και Escribe και είναι πραγματικά, νήμα αυτογνωσίας... Ώρες ώρες σου φαίνονται όλα τόσο απλά και απορείς γιατί μπερδεύεται ο κοσμάκης. Μετά μπερδεύεσαι εσύ και τα βάζεις με τον φούστη που του φαίνονται όλα τόσο απλά. Διαβάζεις για βραχυκύκλωμα στον ατμοποιητή με χαλκό για να βρεις την αντίσταση του mod, battery analyzers που κάνουν 2-3 ώρες, atomizer analyzers που αργούν και αυτοί, ενώ εντωμεταξύ σκέφτεσαι: ΝΑ ΑΤΜΙΣΩ ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΜΑ ΤΟΥΣ ΛΥΚΟΥΣ ΤΟΥ ΟΝΤΑΡΙΟ !!!! Συνειδητοποιείς ότι μιλάμε για προσέγγιση της προσέγγισης, ότι ποτέ δεν είναι όλα ακριβώς όπως φαίνονται, ότι αν υπήρχε αισθητήρας θερμοκρασίας για να καταλαβαίνει το mod την θερμοκρασία και όχι την θερμοκρασία μέσω της μεταβολής της αντίστασης, όλα θα είχαν λυθεί. Μετά σκέφτεσαι ότι αν είχε μπει το hook του Μπουρούση στον χαμένο ημιτελικό, θα είχες στείλει τον μεγάλο σου αντίπαλο για τρίτη φορά στον μικρό τελικό (πιθανότατα), ότι για κάποιον λόγο πάντα ήσουν με τον Νίκι Λάουντα όταν ήσουν μικρός και έβλεπες φόρμουλα 1, και στο μεταξύ συνεχίζεις να διαβάζεις μαζοχιστικά ένα τεράστιο νήμα, όπου τελικά βγάζεις το καπέλο στα παιδιά που έχουν την υπομονή να φτάσουν στα άκρα με ατελειώτες δοκιμές, κάτι που θα έπρεπε να παίζει ΕΞΑΡΧΗΣ απροβλημάτιστα ενω ταυτόχρονα διαπιστώνεις ότι κάποιοι άλλοι φίλοι, δυστυχώς δεν το έχουν με τίποτα....


Ζητώ συγνώμη για το μεγάλο μέγεθος και την μπουρδολογία ώρες ώρες. Νομίζω ότι είναι ένα καλό μοντάκι. Δεν με κούρασε, ατμίζει υπέροχα.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

-- δεν αλλάζει PreHeat από το μοντάκι (τουλάχιστον δεν το έχω βρει)
-- μπαίνει με δυσκολία η μπαταρία και φοβάμαι ότι είναι θέμα χρόνου το rewrap
-- κουνιούνται ελαφρώς κατά την χρήση τα πλαινά μαγνητικά καπάκια και αμαυρώνουν την πολύ καλή κατασκευή του μοντ.


ΘΕΤΙΚΑ

-- πολύ όμορφο μοντ (έχω το ασημί με τα ξύλινα πλαινά
-- πολύ ωραίο άτμισμα
-- μου άρεσε το πιάσιμό του
-- μου άρεσε το πάτημα των κουμπιών



Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Epetite dna60 by lost vape
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 31, 2017, 02:47 »
@relax_dv

Φτίαξε μερικά έξτρα προφίλ με διαφορετικά pre-heat.
Για αλλαγή on the fly δεν νομίζω οτι υπάρχει άλλη λύση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824694 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507674 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154932 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244056 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762930 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1173 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4061 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem