vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

678 επισκέπτες, 2 χρήστες
tasos1976, thanos1071

The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #120 στις: Ιουλίου 19, 2017, 13:48 »
Διορθώνω σε χρόνο de-te. Διάβασα τον Cruiser, είδα και οτι θύμισε σε μερικούς το Torque (μ' αρέσει), και αναθεωρώ. Θα το δοκιμάσω. Και μπορεί να το φχαριστηθώ. Διάβαζε βρε πριν λαλήσεις...Το Yoda δεν είναι Gandalf...άρα το Fidel δεν μοσχοβολάει σε κήπο, αλλά σε περιβόλι με φρούτα :) Γιαμ γιαμ :))
Τωρα διαβασα την κριτική του Τρύφωνα.
Που λεει για Torque? Για Yoda λεει και αυτός..... :hmmm: :dontknow:
http://cruiser79.blogspot.gr/2017/07/the-vape-laboratory-achemy-fidel.html

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #121 στις: Ιουλίου 19, 2017, 13:59 »
@joebarteam

αν και τα περισσότερα υγρά της Λ μου αρέσουν, υπάρχουν και κάποια που δεν μπορώ να τα ατμίσω. Λογικό νομίζω καθώς τα γούστα και η γεύση του καθενός είναι διαφορετικά και ευτυχώς γιατί αλλιώς δεν θα είχαμε ποικιλία γεύσεων να ατμίζουμε :)

Στον παπιγιόν ατμίζω πλέον σχεδόν μόνιμα όλα τα υγρά, έχω φάει κόλλημα με τη γεύση του.


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #122 στις: Ιουλίου 19, 2017, 14:00 »
@pugsang...Εσύ το είχες πει, κάπου εκεί στην εικόνα με το Αεροζόλ...

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #123 στις: Ιουλίου 19, 2017, 14:06 »

Παράθεση
Το Yoda μόνο βιρτζινια δεν βγάζει σε μένα αλλά αμερκάνικα καπνά. Μου θύμησε την υπέρτατη αηδία το torgue της halo.

Ταδε έφη savo

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #124 στις: Ιουλίου 19, 2017, 14:59 »
[justify]@thenetpoet, καλησπέρα και πάλι. Τώρα θα γελάσει ο cp, όμως λέω αλήθεια, δεν θυμάμαι να μην μου άρεσε ποτέ κάποιο “λ”. Η μοναδική φορά όπου θυμάμαι έντονα ήταν όταν πήρα το πεπονάκι και πήγα να το αραιώσω. Απλά το κατέστρεψα. / Εδώ, με τα αρώματα είμαι αρκετά περίεργος, όμως για παράδειγμα σήμερα, αν και πήγα στο σχετικό κατάστημα που αγοράζω, δεν τα κοίταξα καν. Και με την ευκαιρία να πω κάτι άλλο. Αφού επέλεξα άλλο υγρό με 120ml, τα 30ml εδώ είναι για πρωινό. Μακάρι να τα δω και με παραπάνω ml. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #125 στις: Ιουλίου 19, 2017, 15:12 »
μολις παραγγειλα το alchemy shisha.αντε να δουμε...για να το εκθιασει ο τρυφωνας καλο θαναι..θα μπει με κλαπτονια στον insider tankit!!!
Αγαπητέ φίλε Κώστα επειδή σε παρακολουθώ  C:-) νομίζω πως χρωστάς κάτι.... Βλέπω στις αγγελίες να ζητάς insider λέω ΟΚ θα έχει Billet Box. Μετά διαβάζω για insider tankit :hmmm:
Μήπως ήρθε η ώρα να μας κάνεις μια παρουσίαση? :D (εκτός κι αν το έχεις κάνει ήδη και δεν το πήρα μυρωδιά :sleep35:)

Και για να μην είμαι offtopic δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κανένα από τα Mix Shots by Lamda.

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #126 στις: Ιουλίου 21, 2017, 08:20 »
Τελικά δεν θα είναι lemon tart.... Αλλά ισως κάτι καλύτερο...

 ... σε αντιθεση με ολους που περιμεναμε τον κλωνο lemon tart,  επελεξε να το παει ενα βημα πιο ψηλα και να μας γαργαλισει τον ουρανισκο με ενα doughnut γεμισμενο με πλουσια κρεμα διακριτικα αρωματισμενη με λεμονι. Εχει σημασια η σειρα αναφορας των γευσεων...



Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2017, 08:30 από tsagod »

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #127 στις: Ιουλίου 21, 2017, 08:52 »
Εσείς που έχετε ακόμα και φωτο του νέου mix shot μήπως ξέρετε πότε θα το διαθέσει για πώληση;;; Άντε γιατί θα φύγω διακοπές :))

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #128 στις: Ιουλίου 21, 2017, 10:12 »
Αγαπητέ φίλε Κώστα επειδή σε παρακολουθώ  C:-) νομίζω πως χρωστάς κάτι.... Βλέπω στις αγγελίες να ζητάς insider λέω ΟΚ θα έχει Billet Box. Μετά διαβάζω για insider tankit :hmmm:
Μήπως ήρθε η ώρα να μας κάνεις μια παρουσίαση? :D (εκτός κι αν το έχεις κάνει ήδη και δεν το πήρα μυρωδιά :sleep35:)

Και για να μην είμαι offtopic δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κανένα από τα Mix Shots by Lamda.
το εχω στο νου μου αδερφε αν δεν υπαρξει καποιος πιο ικανος απο εμενα για να κανει παρουσιαση να κανω μια μικρη και αθλια εγω ο ιδιος απλα περιμενω να τον δουλεψω 2-3 μερες μιας και χτες τον πηρα στα χερια μου και βραδυ και δεν εχω προλαβει και πολυ να ασχοληθω..οφ τοπιτς τελος

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #129 στις: Ιουλίου 21, 2017, 10:30 »
Εσείς που έχετε ακόμα και φωτο του νέου mix shot μήπως ξέρετε πότε θα το διαθέσει για πώληση;;; Άντε γιατί θα φύγω διακοπές :))
Απο Δευτέρα στα μαγαζιά.Αν έρθεις στην έκθεση μπορεί να βρεθεί και κανένα ;)

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #130 στις: Ιουλίου 21, 2017, 15:29 »
Για το φιντέλ διαφωτίστε με οποίος μπορεί ..θα χρειαστώ και δεύτερη αντίσταση σε ναυτιλο για να κάνω τα 30ml ;; Αν ναι δεν με βλέπω να το παίρνω ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος tsagod

  • ***
  • 594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #131 στις: Ιουλίου 21, 2017, 15:37 »
Εγώ έχω κάνει περίπου 10 μλ μέχρι στιγμής και το βαμβάκι είναι πεντακαθαρο

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #132 στις: Ιουλίου 21, 2017, 15:42 »
Για το φιντέλ διαφωτίστε με οποίος μπορεί ..θα χρειαστώ και δεύτερη αντίσταση σε ναυτιλο για να κάνω τα 30ml ;; Αν ναι δεν με βλέπω να το παίρνω ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν ξερω αν μπορω να σε βοηθησω, στον Cloud παντως (0.9Ω / 15W) βγηκαν αξιοπρεπεστα τα 30 ml..
Τωρα κανω το τελευταιο ml...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #133 στις: Ιουλίου 21, 2017, 16:09 »
Για το φιντέλ διαφωτίστε με οποίος μπορεί ..θα χρειαστώ και δεύτερη αντίσταση σε ναυτιλο για να κάνω τα 30ml ;; Αν ναι δεν με βλέπω να το παίρνω ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μάλλον θα χρειαστείς και δεύτερο Fidel για να φτάσεις την αντίσταση στο τέρμα της...

Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #134 στις: Ιουλίου 22, 2017, 12:28 »
Σημερα πρωι-πρωι ηρθε η ωρα του Shisha. Ωριμανση 4 μερες, βαση 60-40 vg pg, 6% nic. Δοκιμή αρχικά σε keras που παει καλα με οτιδηποτε εχει σχεση με καπνικό.
Απολαυστικό, καθολου μπουχτιστικο, καπνος με μηλαρακι και  κατι πιπερατο πιανω. Και, σημαντικο για μενα, δεν ειναι γλυκο. Ειναι μηλαρακι με οξυτητα, οχι μαρμελαδα. 
Δοκιμη και σε Χασαρ. Πιο μηλο εδώ, ο καπνος πιο απαλος. Νομιζω οτι στον keras μ αρεσει περισσοτερο.
Μπραβο στον σεφ. Μπράβο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2017, 12:42 από arathorngr »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191140 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588878 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797118 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312598 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6623 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13152 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711