vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

438 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, Ηρακλης, Buliwyf, goran, thanos1071, Jorge, trabaman, manoslykos, vsotos

Twitter

The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #525 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 22:43 »
Κατά πρώτον, οι παρέες γυναικών με αποφεύγουν, λογικό, όπως το κοπάδι το λύκο!

Κατά δεύτερον, ακόμα και να μην ήταν έτσι, όχι ρε αδερφέ να με σαπίσει στις μάπες καμία με ευαίσθητη μύτη! Καμιά κριτική είπαμε να κάνουμε να βοηθήσουμε κανένα συμπολεμιστή, όχι να βγάλουμε και αναπηρική σύνταξη μετά! Βαράνε και άσκημα οι ρουφιάνες, και αδυνατώ να ανταποδώσω και λόγω αρχών!!!

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #526 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 13:05 »
Νικόλα, φτιάξε μια διπλή παράλληλη με Kanthal 0.40mm στον Hadaly και θα με θυμηθείς... 25-30W, σηκώνει και παραπάνω, και είσαι άρχοντας. Παραπάνω watt εκεί, μπορείς να δουλέψεις και με διπλή παράλληλη SS316 0.32-0.35. Αρπάζει σα διάολος και τα 50W τα έχεις για πλάκα χωρίς να σε βάλει στις ψιλές ο Hadaly...

Διπλή παράλληλη SS316L, 0.35mm, 0.32Ω, 34watt σε Hadaly χώρεσα αφεντικο. Πάει και παραπάνω. Το έσταξα το Blackrock μόλις το έφτιαξα. Όντως στα ψηλά βαττ, χάνεται το Virginia. Μπήκε ντουλάπι και θα δοκιμαστεί στις 15μέρες και στον μήνα θα το βάλω μπρός ;D.
Οφ τόπιτς (που είναι ο Παππούς μας ρε παιδιά; ) Το όλο κόνσεπτ με το Blackrock μου έδωσε μια ιδέα, που δεν είχε πάει καν το μυαλό μου. Στο ίδιο στήσιμο έσταξα Gandalf 6mg/ml και εν συνεχεία τον κλώνο του. ΘΑΥΜΑ...δεν πνίγηκα από το black honey, το οποίο δεν μπορω σε mtl να το ανεχτώ για πάνω από 4-5 τζούρες :D. Εξαφανίστηκε στο υπόβαθρο. Μετά από 2ml βέβαια, πήρα τον λαιμό στα χέρια με το 6αρι :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #527 στις: Ιανουαρίου 02, 2018, 18:50 »
Τρύφωνα συγχαρητήρια για το υγρό..μου αρέσει εμένα προσωπικά που βγαζει στα 18-20 watt πρωτο το Virginia και το απολαμβανω ευχάριστα στον cloud με 40αρι σύρμα...φοβερό και για όλη μέρα υγρό.. 

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #528 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 15:04 »
Μου έρχεται και λίγο Burley ή είναι ιδέα μου; Καλά πάει ως τώρα. Εύγε Τρύφωνα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #529 στις: Ιανουαρίου 04, 2018, 18:49 »
Μπορώ να υπογράψω με αίμα ότι δεν έχει burley. Έγινε μια δοκιμή με mix Virginia-Ry αλλά ήταν πολύ "κοινό"...

 Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #530 στις: Ιανουαρίου 08, 2018, 09:39 »
 Δοκιμασα το Blackrock με λίγη νικοτίνη(2) και ωρίμανση 2 εβδομάδων με 0.6 αντίσταση σε Nautilus X και 22 βατ. H γεύση ήταν ιδιαίτερη και δεν το λέω με την καλή έννοια. Υπό τις προυποθέσεις αυτές μου έβγαλε κάτι δυσάρεστα αλμυρό- ξηροκαρπικό.Έκανα μπάνιο στον Nautilus,επειτα αναγκάστικά να πετάξω και την αντίσταση,γιατί η γεύση δεν έλεγε να φυγει με τίποτα. Βασεις και μπούστερ χρήσης, της Natura.
 Tα γράφω αυτά με αγάπη,για να υπάρχει και η άλλη άποψη, μια και ως ατμιστής τα μεγαλύτερα πατήματα τα έριξα διαβάζοντας διθυραμβικά σχόλια άλλων για mod,ατμο, υγρά.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #531 στις: Ιανουαρίου 08, 2018, 09:52 »
Λογικό είναι φίλε μου.Το υγρό αυτό είναι σχεδιασμένο για πολλά watt και αρκετό αέρα για να βγάλει τον χαρακτήρα του.Χαμηλά μόνο την πίκρα απο το virginia και τα φρούτα μπουκωμένα πρέπει να πήρες.Πίστεψε με αλλάζει εντελώς το συγκεκριμένο όταν το βάλεις εκεί που πρέπει.Δεν κάνουν όλα τα υγρά για τα clearomizer :nope:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #532 στις: Ιανουαρίου 08, 2018, 13:14 »
Δοκιμασα το Blackrock με λίγη νικοτίνη(2) και ωρίμανση 2 εβδομάδων με 0.6 αντίσταση σε Nautilus X και 22 βατ. H γεύση ήταν ιδιαίτερη και δεν το λέω με την καλή έννοια. Υπό τις προυποθέσεις αυτές μου έβγαλε κάτι δυσάρεστα αλμυρό- ξηροκαρπικό.Έκανα μπάνιο στον Nautilus,επειτα αναγκάστικά να πετάξω και την αντίσταση,γιατί η γεύση δεν έλεγε να φυγει με τίποτα. Βασεις και μπούστερ χρήσης, της Natura.
 Tα γράφω αυτά με αγάπη,για να υπάρχει και η άλλη άποψη, μια και ως ατμιστής τα μεγαλύτερα πατήματα τα έριξα διαβάζοντας διθυραμβικά σχόλια άλλων για mod,ατμο, υγρά.
Και πολύ καλά κάνεις και την γράφεις. Όχι σε Ναυτίλο, εγώ ούτε σε φαινόμενο δεν τολμάω να το βάλω λόγω του virginia. Έχω συναντήσει και κάποιους που τους αρέσει εκεί γιατί δίνει ένταση στη σοκολάτα, αλλά πρέπει να σου αρέσει το virginia για να δουλέψει έτσι. 
Απέφυγε τα "σφιχτά" clearo. Το λίγο λιγότερο Melo III ή IV με την 0.5 αντίσταση!

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #533 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 13:35 »
[member=13885]cpbaroque[/member]
Αυτό το Latte Hours σε συσκευασία λίτρου βγαίνει; 10 μέρες ωρίμανση. Το έβαλα στον Skyline, με 26/32 clapton, 2.5mm πυρήνα, 0,65Ω, 30watt και έχω πιεί ένα τανκ(σικ μονάδα μέτρησης χωρητικότητας) σε 2 ώρες. Να το αφήσω να δέσει κι άλλο ή να το μπουμπουνίσω;
[member=7454]Cruiser79[/member]
Το Blackrock θέλει κι άλλο να κάτσει. Στις 10 μέρες το Virginia ακόμα σκεπάζει τα πάντα. Λίγο η σοκολάτα αχνοφαίνεται. Πόσες μέρες προτείνεις να μείνει σεφ;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #534 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 13:41 »
Καλά, ένα τανκ skyline δεν το λες μονάδα μέτρησης γιατί κανείς δεν ξέρει πόσο χωράει  :laugh1:

Το blackrock 20 μερούλες, 30 για τέλειο.
Οσο ανεβαίνεις σε W θα χάνεται η έντονη γλύκα του virginia και θα σου βγαίνει η πικράδα της σοκολάτας.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #535 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 13:43 »
Εγώ Νικόλα (και) τα Shake n Vape τα αφήνω πάντα τουλάχιστον 15 μέρες να ωριμάσουν. Αλλά δεν μπορώ να αποκλείσω και την πιθανότητα να έχει δέσει καλά το υγρό από τις δέκα μέρες. Αν δεν βαριέσαι κάνε ένα μικρό πείραμα. Πάρε ένα late hours, φτιάχτο και άστο έναν μήνα να ωριμάσει. Δέκα μέρες πριν περάσει ο μήνας, φτιάξε άλλο ένα έτσι ώστε να έχεις δύο μπουκάλια με διαφορετική ωρίμαση έτοιμα συγχρόνως. Μετά δοκίμασε τα (σε ίδιους ατμοποιητές αν γίνεται) για να δεις αν έχουν διαφορά και πόση.  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #536 στις: Ιανουαρίου 12, 2018, 21:03 »
[member=16760]Νικόλας Λογγινιδης[/member] στις δέκα μέρες αρχίζει και δίνει προφίλ, στις 25 δίνει αυτό που πρέπει να δώσει.

Και ισχύει αυτό με τα watt που λέει ο Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #537 στις: Ιανουαρίου 14, 2018, 16:12 »
fidel φτιαγμενο απο 10/5/17. γεμισα το squonk, κουμπωσα le supersonic κλωνο, μαγεια. Γεματη ωριμη γευση σκετη απολαυση.
Προφανως δεν περιμενα απο τον 5ο, ειχα ξεχασει ενα μπουκαλι στο ντουλαπι μου  και το ανακαλυψα στη σημερινη τακτοποιηση :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2018, 07:58 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #538 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 12:41 »
Δοκίμασα σήμερα το Blackrock

[member=7454]Cruiser79[/member] Ελα πες την αλήθεια. Πόσο βαθιά σε έχει σημαδέψει το On The Storm? Δεν είναι το ίδιο φυσικά, αλλά εμένα η πρώτη τζούρα αυτό μου έφερε στο μυαλό. Μπορεί βεβαια να κάνω και λάθος.

Εχω να κάνω καπνικό πάνω από χρόνο. Το υγρό μου άρεσε πολύ. Αγόρασα ενα 60μελο έτσι για την αλητεία και την αλλαγή. Βεβαια εκεί που κανω εγω τα υγρά μου και στα watt που παίζω δεν υπάρχει περίπτωση να βγει Virginia στο προσκήνιο...

Ενα ωραίο χειμωνιατικο υγρό. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #539 στις: Ιανουαρίου 23, 2018, 12:44 »
...να μας πει και τι είναι αυτό που μοιάζει σαν περγαμόντο και δίνει αυτή την bitter επίγευση στο τέλος και δεν μπορώ να βρώ με
τίποτα :wall: :wall: :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95253 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem