vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

479 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, camber, I.P, mathimatikos1966, thanos1071, Razor.QQ15

The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #315 στις: Αυγούστου 12, 2017, 17:09 »
Aλchemy Community Strawmurder by Kostas44, Phenomenon Zest, SS316, TC, 2.5mm SC, 0.69Ω, Drago Cotton.
 
Ώρα λοιπόν να δούμε, και το Strawmurder του Κώστα.
 
Τον Κώστα τον γνωρίζω ιντερνετικά εδώ και χρόνια, μέσα από το φόρουμ vaping.gr όπου και κυκλοφορεί με το όνομα Kostas44. Τον παρακολουθώ από τα πρώτα δειλά του βήματα στο χώρο των video reviews καθώς και από τότε που άρχισε να δημοσιοποιεί συνταγές με τη μέθοδο του Separate Steeping. Πέρυσι, έτυχε να δουλέψουμε μαζί σε διάφορες ενέργειες οι οποίες ξεκίνησαν με την τρέλα του να αρχίσει να κατακλύζει το γραφείο του Πρωθυπουργού με emails για τον επικείμενο Νόμο. Για να μην τα πολυλογώ, αυτές οι συγκυρίες είναι μερικά από τα στοιχεία χάρη στα οποία έχουμε σήμερα σύλλογο. Προσωπικά γνωριστήκαμε πέρυσι το καλοκαίρι, και είχαμε το χρόνο να τα πούμε σε στιγμή που είχε φύγει το όποιο άγχος και μπορέσαμε να επιτεθούμε σε κρεατικά και μπύρες με άνεση. Άλλες συνταγές του δεν έχω δοκιμάσει, διαβάζω όμως πολύ καλά λόγια και η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύτηκα να δείξω την απαιτούμενη υπομονή ώστε το υγρό να φτάσει το δεκαήμερο.
 
Ο εμπνευστής λοιπόν, περιγράφει κατά λέξη: «Ήρθε η ώρα να απολαύσεις ένα μοναδικό συνδυασμό από τραγανό φρεσκοψημένο μπισκότο βουτηγμένο μέσα σε πλούσια κρέμα φράουλας. Εκεί που λες ότι οι γευστικές εκρήξεις τέλειωσαν, τότε η επόμενη είναι μιας όξινης αλλά ταυτόχρονα γλυκιάς ώριμης φράουλας και ενός ζουμερού λεμονιού. Το ατελείωτο παιχνίδι μεταξύ τους δεν σταματά μέχρι να να τελειώσει και η τελευταία σταγόνα». Δεν έλαβα επιπλέον πληροφορίες όσον αφορά το υγρό, εκτός από διάφορες γνώμες που προτείνουν ομογενοποίηση κοντά στις δέκα ημέρες. Πράγματι, χρησιμοποίησα μια βάση με περιεκτικότητα περίπου στα 70% VG και νικοτίνη στα 1.8mg/ml περίπου, και το πέρασα από καθημερινό φραπέδιασμα και αερισμό 2 λεπτών για δέκα μέρες, οπότε και έφτασε η ώρα να γευτώ αυτό το αποτέλεσμα. Η περιγραφή με έβαλε σε σκέψεις καθώς ο Κώστας είναι γνωστό κρεμόμουτρο με βούτυρο, αλλά με διαβεβαίωσε και ο ίδιος ότι στο συγκεκριμένο κομμάτι δεν θα έχω πρόβλημα.
 
Ξεκινάω με το άρωμα από το μπουκαλάκι, το οποίο είναι υπερπλούσιο σε χημικές νότες. Βγάζει φράουλα και οξύτητα σε κάποια σημεία, αλλά η συμβουλή μου είναι να το αγνοήσετε εντελώς καθώς μπορεί να δημιουργήσει άσχημες εικόνες. Μετά την εμπειρία από το προηγούμενο υγρό της σειράς, θα επιμείνω στο ίδιο συμπέρασμα: για άτμισμα φτιάχτηκε και όχι για αρωματισμό χώρου, οπότε πάμε να το δούμε.
 
Για ξεκίνημα, έβαλα ένα τανκ και στον Griffin 25+ ώστε να πάρω μια ιδέα. Μιας και δεν είναι και διάσημος για την ανάλυση γεύσης του αυτός ο ατμοποιητής, τα μόνα που μου έδωσε είναι φράουλα χωρίς πολλά πολλά και λεμόνι, το οποίο σε αυτή τη φάση περισσότερο θυμίζει lime cordial.
 
Αφού γέμισα το Φαινόμενο, ξεκίνησα κάτι απανωτές για να το καταλάβω καλά. Υπάρχουν λοιπόν όλα τα στοιχεία της περιγραφής, απλά όχι με τη σειρά που περιγράφονται. Το πρώτο πράγμα που έρχεται στο στόμα, είναι φράουλα, η οποία δίνει και αρκετές γήινες νότες και προφανώς είναι πολύ καλύτερη από τις περισσότερες φράουλες της αγοράς οι οποίες δεν πολυλένε. Το επόμενο στοιχείο το οποίο νιώθεις να έρχεται από τα πλάγια, είναι το λεμόνι, με πολύ μετριασμένη την έντονη γεύση του και με πολύ ευχάριστη οξύτητα. Τέλος, έρχεται κάτι σαν μπισκοτόκρεμα της οποίας τα στοιχεία περισσότερο φαίνονται ως υφή και όγκος στο υγρό παρά ως γευστικές νότες. Στην εισπνοή από τη μύτη, έχουμε φράουλα και κρέμα, ενώ η οξύτητα από το λεμόνι είναι επίσης αισθητή, ενώ στη ρινική εκπνοή, εμφανίζεται επιτέλους το μπισκότο μαζί με αρώματα λεμονιού. Η επίγευσή του, είναι μακρά και έντονη, και θυμίζει καταστάσεις όπου έχει κολλήσει στον ουρανίσκο κρέμα φράουλα και κρέμα λεμόνι, εναλλάξ. Εννοείται ότι δεν θα σχολιάσω χτύπημα και παραγωγή ατμού καθώς αυτά εναπόκεινται στη βάση που θα χρησιμοποιήσει ο καθένας.
 

Σαν τελικό συμπέρασμα, θα πω ότι το υγρό μου άρεσε. Έχω όμως την εντύπωση ότι δεν έχει καταλήξει ακόμα στο τι ακριβώς θέλει να είναι: α) ένα κοκτέιλ με φράουλα, λεμόνι και λίγη κρέμα ή β) μία κρέμα φράουλας με μπισκότο και λεμόνι? Θα πρότεινα στον Κώστα να δοκιμάσει να το φτιάξει χρησιμοποιώντας μια πιο γλυκιά κρέμα και ένα πιο ψημένο μπισκότο το οποίο να βρίσκεται εκεί σε μεγαλύτερη ποσότητα. 88/100 με τους χαμένους βαθμούς να οφείλονται στο άρωμα από το μπουκαλάκι, στην διαφορά με την περιγραφή και στην έλλειψη «wow factor». 

Αυτά και άλλα που έχω κατά καιρούς γράψει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου.


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #316 στις: Αυγούστου 12, 2017, 19:28 »
εχω καλως η κακως μεγαλες προσδοκιες απο αυτα τα 2 υγρα,εκλεισαν 10 μερες και τα 2 αλλα κραταω αμυνα για ακομα μια βδομαδα....τα σχολια ειναι καλα βεβαια που ακουω απο ολους σας

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #317 στις: Αυγούστου 12, 2017, 19:39 »
Εγώ πλέον δεν εχω καθόλου προσδοκίες από υγρά που αφιερώνουν ύμνους πριν καν τα δοκιμάσουν. Την φράουλα δεν την δοκίμασα, το Lemon bunz αν και δεν ειναι του γούστου μου, ειναι εξαιρετικά ισορροπημένο και ενα μπράβο στο μάγειρα γιατί δεν έβαλε ευκολίες να το στουμπώσει γλυκαντικά.
Για τα μαύρα, μαύρο.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #318 στις: Αυγούστου 12, 2017, 20:15 »
καλα το πριν εννοειτε,λεω για αυτους που τα δοκιμασαν....το πριν μου θυμιζει τον παιχταρα μεταγραφη του καλοκαιριου που βγαινει παλτο μετα

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #319 στις: Αυγούστου 12, 2017, 20:22 »
[justify]@Cruiser79, καλησπέρα. Ιδανική ευκαιρία τα όσα αναφέρεις για να σου πω έναν δικό μου προβληματισμό περί υγρών και ατμού, και νομίζω πως θα συμφωνήσεις μαζί μου. Πολλές φορές, λοιπόν, αναρωτήθηκα μέσα στους χ μήνες ως ατμιστής, “δηλ. τώρα ρε Joe έγινες ειδικός στο άτμισμα; πορδή”. Από έναν εργοστασιακό πήγες σε χ επισκευάσιμους, κατέβασες χ έτοιμα υγρά, ό,τι έφτιαξες ήταν στη συντριπτική τους πλειοψηφία μία καταστροφή. Και; [/justify]

[justify]Σε μία περίπτωση σαν τη δική σου, δεν σηκώνει πονηριές, δεν μπορεί υγρό και μάγειρας να σε ξεγελάσουν. Επίσης, έναν που ασχολείται σοβαρά και με μεράκι στα diy, (όχι πήρα 1 γεύση ή έτοιμες συνταγές, μιλάω για ατμιστή μάγειρα), επίσης δύσκολα θα τον ξεγελάσουν με φθηνή πολυτέλεια. Περιπτώσεις σαν εμένα; εγώ λέω ναι. Ήδη μπορώ να αναφέρω αμέτρητες περιπτώσεις του πολύ σύντομου ατμιστικού μου παρελθόντος όπου ξεγελάστηκα. Όμως. Έτυχε να δοκιμάσω αρκετούτσικες περιπτώσεις καλών υγρών μέσα σε ατμιστικά όπλα, (κυριολεκτικά, όσο κι αν το αρνούνται πάρα πολλοί). Είναι βασικό στοιχείο και ο ατμοποιητής, (όσο είναι και τα ρεύματα που εγώ κορόιδευα, κι ακόμα παραπάνω). / π.χ. και ταπεινή μου γνώμη. Ο Hussar. Τρελή απόδοση γεύσης και εξαιρετική ανάλυση. Εδώ είναι μεγάλη παγίδα εάν δεν έχω δει και 2, 3 τέτοιας κατηγορίας. Εύκολα δίνω έμφαση στην καταπληκτική του γευστική λειτουργία και υποβιβάζω την ακόμα καλύτερη ανάλυσή του. Στον Hussar λοιπόν, το Strawmurder ήταν όχι απλώς καλοδεχούμενο αλλά μπήκε με το θράσος ενός καταπληκτικού υγρού. Αν ήταν τέρμα αρωματικά κόλπα θα το έβλεπα πριν καν μπει. / Μπισκότο και φράουλα ήταν στο προσκήνιο όσο χρειάστηκα για να το απολαύσω, ενώ με τσιγαρίσια ακολουθία έκανα εκπνοές σχεδόν ευλαβικά από τη μύτη το καταπληκτικό όξινο του λεμονιού. / Για μένα; ήρθε ένα σπουδαίο υγρό χωρίς ουρλιαχτά και μακάρι η “λ” να βγάλει τέτοια κατηγορία σε περισσότερα ml. /[/justify]


Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #320 στις: Αυγούστου 12, 2017, 20:27 »
Αγόρασα τυφλά το fidel, δεν είχε στο δοκιμαστήριο.

Το κρίμα στο λαιμό σας :tongue_smilie:
Και το fidel και το shisha δοκίμασα στις δυο εβδομάδες. Ευχάριστα, ελαφριά .... περισσότερα δε γράφω, θα ξεσηκωθεί το σύμπαν  :))
Σιγά - σιγά (αργά -αργά)  θα τα δοκιμάσω όλα της σειράς. Αργά - αργά, όπως γέμιζα τις βαλίτσες ;D

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #321 στις: Αυγούστου 12, 2017, 20:47 »
Shisha σήμερα μετα από μια βδομάδα.
50/50 12mg(τελικό) pink mule. 20% όπως λέει η εταιρεία.
Όπως και το Fidel άνω του μέσου όρου των shake and vape.
Απλά δεν είναι wow.
Αν δεν έκανα δικά μου θα τα είχα στο rotation.
Εξακολουθεί να με ξενερώνει το μπουκαλάκι και η ποσότητα.  Το 20% που προτείνουν εξακολουθώ να το θεωρώ υπερβολικό. Αλλά δεν κάθομαι να το βγάλω από πλαστικά και να μείνει το μισό μέσα για να ασχοληθώ με αλλά ποσοστά.



Sent from my siPhone

Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #322 στις: Αυγούστου 23, 2017, 10:22 »
Ύστερα απο την δοκιμή και των 5 να πώ ένα μπράβο στην λ για όλη την προσπάθεια που έκανε για να παράγει αυτά τα αρώματα.

Επειδή είμαι προκατειλημμένος με τα S&V θα γράψω μόνο οτι θα ξαναέπαιρνα μόνο το fidel αν έβγαινε σε one-shot. Λεμόνι και φράουλα είναι όντως πολύ μετρημένα-ζυγισμένα και ωραία αρώματα αλλα δεν είμαι και fan στα φρούτα.Τα άλλα δύο sisha-latte αδιάφορα για εμένα.

Επίσης να ξαναπώ και εγώ οτι τα πώματα απο τα μπουκάλια είναι είναι επιεικώς απαράδεκτα , 3 στα πέντε έχουν ήδη χαλάσει και είμαι σίγουρος οτι θα χαλάσουν και τα υπόλοιπα μόλις τα ξαναχρησιμοποιήσω 2-3 φορές.  

Ειλικρινά περιμένω απο την λ ένα σούπερ one-shot καπνικό για να γίνω μόνιμος πελάτης της, μέχρι τότε τα ξαναλέμε. :bye:

Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #323 στις: Αυγούστου 23, 2017, 11:12 »
Strawmurder, εντυπώσεις κι από μένα.

Το έφτιαξα σε 60-40 (VG-PG) και το δοκίμασα μετά από 10 μέρες περίπου. Η φράουλα είναι καλής ποιότητας και αντιλαμβάνομαι και κάτι κρεμώδες, δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αυτό. Ωστόσο, μετά από κάποιες τζούρες στον Hussar άρχισε να με λιγώνει. Πολύ γλυκό για τα γούστα μου. Το ρίχνω στον keras, μία από τα ίδια. Στον Le Mirage, πολύ γλυκό κι εδώ. Λέω, ok. Απλά είναι για πιο γλυκατζήδες από εμένα, ωραίο μεν αλλά δεν...

Τελικά, επιστρατεύω τον eviva- στήσιμο κλασσικό με κεραμεικό, 1,8mm, 0.28mm σύρμα, στα 1,2 ohm, 12 watt. Εδώ είμαστε. Η γλυκάδα υποχώρησε, παίρνω περισσότερη οξύτητα που στα φρούτα γενικά μου αρέσει, το υγρό απέκτησε περισσότερες διαστάσεις γιατί πολύ απλά οι γευστικοί μου κάλυκες σταμάτησαν να διαμαρτύρονται και να μου λένε "ε, φίλε. αυτό είναι ΠΟΛΥ γλυκό".

Έχω κάνει ήδη 3 τανκάκια και χαιδεύω τον eviva μου ευχαριστημένος. Σ' αυτό το υγρό, τους έβαλε όλους κάτω (και με διαφορά).
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2017, 11:54 από arathorngr »

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #324 στις: Αυγούστου 23, 2017, 11:14 »
Μπορεί τα μπουκαλάκια - πώματα να είναι λίγο λαχείο. Και στα 10 που πήρα, έβγαλα το υγρό για να κάνω ανάμιξη, τα έκλεισα ξανά και αφού τέλειωσαν κάποια έβγαλα τις ετικέτες σε 2 και τα έχω χρησιμοποιήσει ξανά. Κανένα πρόβλημα, ακόμα και ανάποδα. Με βάλατε σε σκέψεις όμως και θα το προσέξω μην έχω κανά ατύχημα. Από γεύσεις στη σειρά Latte, Shisha, Strawberry, Fidel, Lemon. Αλλά γούστα είναι αυτά...

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #325 στις: Αυγούστου 23, 2017, 12:45 »
Αφού "γούστα είναι αυτά...", δεν καταλαβαίνω το λόγο που ξοδεύεται τόση φαιά ουσία σε "αντιλογίες" πάνω σε λεπτομερείς αναλυτικές περιγραφές γεύσης/οσμής, που είναι άλλωστε προσωπική υπόθεση του... εγκεφάλου καθενός (που την επεξεργάζεται) και των αισθητηρίων γεύσης/οσμής του (που εκπαιδεύονται κάπως). Εμφανώς δεν διαθέτουμε όλοι τα ίδια "εργαλεία" (εγκέφαλο και αισθητήρια όργανα), άρα υπάρχει μια δόση (αρκετή) "σχετικότητας".
Η όλη ιστορία μου θυμίζει την εφηβεία μου, που διάβαζα τον Α. Ζήλο στον "Ήχο" να περιγράφει απίστευτα πράγματα που "αναδύονταν" (γι' αυτόν) από τον κάθε δίσκο που παρουσίαζε (και που πληρωνόταν γι' αυτό). Μετά... ενηλικιώθηκα!!!
Ίσως γέρασα πια (κλείνω σε λίγο τα 60) και μάλλον έχω "βαρύνει" με την επίγνωση των "πραγμάτων της ανθρώπινης ζωής" και οι λεπτομέρειες μου φαίνονται "κουραστικές" για τις "αντοχές" του εγκεφάλου μου απέναντι σε μεγάλο όγκο σχετικοποιημένης πληροφορίας. Άλλωστε, οι νευροεπιστήμες το επιβεβαιώνουν πια: λίγα είναι κοινά για όλους, μπροστά στα πολλά μη-κοινά της αντίληψής μας. Perception is reality... δυστυχώς (ή ευτυχώς) και επί το ελληνικότερον: "έτσι είναι, αν έτσι νομίζετε", που έλεγε ο Πιραντέλο.
Αυτό δεν σημαίνει ότι για πολλούς άλλους ισχύουν τα ανάλογα. Εγώ απλώς πια προτιμώ κουβέντες με επίγνωση της σχετικότητας. Είναι και η κούραση από την έλλειψη διακοπών εκτός Αθηνών, οπότε... keep up the good work! 
Καλή συνέχεια σε όλους σας. Να είστε καλά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2017, 12:51 από alexoyiorgis »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #326 στις: Αυγούστου 23, 2017, 13:54 »
[justify]Και η σχετικότητα σχετική είναι, και είμαστε απόλυτοι σε αυτό, ακόμα κι αν δεν συμφωνούμε. Κυρ Φυσικέ, είσαι υπέροχος σε όσα λες γιατί δεν είσαι ευθύς, όμως προσωπικά συμπαθώ τρελά την αντικειμενική μου άγνοια, (πήρα λεμόνι, πήρα αλάτι). Ο άλλος βλέπει χρώμα και στους ήχους, κάποιος άλλος κλαίει όταν νοσταλγήσει κάποιο άρωμα, άλλος βλέπει το σάπιο πορτοκάλι που εγώ απολαμβάνω. Ή κι εγώ. Όταν μεγαλώσω δεν θα γίνω Cruiser79.  ;D[/justify]


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #327 στις: Αυγούστου 23, 2017, 13:59 »
...ακούει γεύσεις, βλέπει ήχους, μυρίζει χρώματα, κάτι σχετικό είχα δει στο Άμστερνταμ. Μανιτάρια ήταν, κακτάκια ήταν, θα σε γελάσω (δεν νομίζω να ατμίζονται όμως)  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #328 στις: Αυγούστου 23, 2017, 14:17 »
[justify]Γεια σου βρε redortho με τ’ αστεία σου.  [/justify]

[justify]Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων[/justify]

[justify]Ξέχασα αυτό που ήθελα να πω! με αποσυντόνισε ο κυρ Φυσικός. / Αυτό το καταπληκτικό που σημειώνει παραπάνω ο φίλος arathorngr. Το Strawmurder, έτυχε να το δω κι εγώ στον Eviva. Δεν θα πω κάτι, τα είπε όλα ο φίλος arathorngr. / (κυριολεκτικά, αξίζει οπωσδήποτε μία τέτοια δοκιμή). [/justify]

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2017, 14:40 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #329 στις: Αυγούστου 23, 2017, 14:29 »
Joe...OΛΑ τα υγρά της λαμδα στον EVIVA δίνουν αυτό το κάτι παραπάνω...Λες και τα φτιάχνουν πάνω του.Το κεραμικό δίνει ρέστα.Εγώ έχω κολλήσει με το shisha μέσα στον EVIVA απο την έκθεση και μετά που το δοκίμασα απο ένα παλικάρι

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588941 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797146 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13188 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711