vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 6 χρήστες
geotron, Jorge, ZoeM, Chris66, KORG N364, lagoudakis

Twitter

The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #210 στις: Ιουλίου 30, 2017, 22:03 »
ΜΠΡΑΒΟ στον Alexandros Mitsopoulos
Τέλειο το.... lemon bunz
Επιτελούς ένα γλυκό υγρό με έντονη γεύση και με απολυτή ισορροπία , χωρίς να σε λιγώνει .

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #211 στις: Ιουλίου 30, 2017, 23:14 »
Δοκιμή και των δύο τελευταίων προτάσεων μετά από πέντε μέρες ωρίμανσης . Εντυπώσεις :

- Lemon Bunz

Πολύ καλή απόδοση ζύμης ντόνατ με μια πολύ ελαφριά επιγευση κρέμας λεμονιού. Γλυκό όσο πρέπει χωρίς να κουράζει. Μόνη μου ένσταση η κρέμα όπου θα ήθελα να τονίζεται το λεμόνι λίγο περισσότερο.

- Straw Murder. Για μένα προσωπικά η έκπληξη. Αν και δεν είμαι οπαδός των φρουτενιων γεύσεων, η συγκεκριμένη μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Καταπληκτική απόδοση κρέμας φράουλας μαζί με μια δόση από μπισκότο και στην εκπνοή έρχεται δροσιστικό λεμόνι. Κατά τη γνώμη μου από τις ωραιότερες φρουτενιες γεύσεις που έχω δοκιμάσει. Σίγουρα θα το ξανατιμησω!

Sent from OnePlus 3t


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #212 στις: Ιουλίου 30, 2017, 23:50 »
Θα τα πάρω αύριο, θα τα φτιάξω αύριο και θα περιμένω 7-10 μέρες :NevraKlama:

Αποσυνδεδεμένος jimmy08

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #213 στις: Ιουλίου 31, 2017, 11:05 »
lemon bunz, μία μέρα το άφησα και το ντρίπαρα σε hadaly (για τον hadaly λέω να γράψω και στο ανάλογο θρεντ- τι ατμοποιητάρα θεέ μου).

Εξαρχής δύσπιστος. Όσα κλωνολεμοντάρτ δοκίμασα δεν μου άρεσαν. Κανένα. Και δοκίμασα 3 τον αριθμό. Το μόνο που με ενθουσίασε ήταν το Mr. Meringue από Charlie's, αλλά και αυτό είναι της τάξεως των 7,5 ευρώ το 10μελο.

Λοιπόν. Δεν είναι κλώνος λεμοντάρτ. Είναι κάτι διαφορετικό, με τη ζύμη να κυριαρχεί, αλλά μια διαφορετική ζύμη. Το λεμόνι υπάρχει και όσο ανέβαζα watt το αισθανόμουν πιο πολύ.

Επαναλαμβάνω. Δεν είναι κλώνος λεμοντάρτ. Είναι όμως ισάξιο και -για μένα- μπορεί επάξια να το αντικαταστήσει (και να με κάνει να γλιτώσω αρκετά χρήματα).

Προχωρήστε άφοβα!
Τι στήσιμο έχεις κάνει στον χάνταλυ; 
Εγώ παίρνω φουλ την κρέμα, αλλά μου λείπει το λεμόνι. (kanthal clapton 26/32, 2.5 πυρήνα, 0.6Ω, στα 24-25W)

Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #214 στις: Ιουλίου 31, 2017, 11:54 »
50ρι kanthal, 0.45 ohm, 22 με 25 watt. 
Το ακούω το λεμονάκι, το ακούω  ;D

(το λεμονάκι σαν γεύση, από την εμπειρία μου και με το dinner lady, θέλει ζεστούλα για να βγει στην επιφάνεια. μήπως τα watt σου είναι χαμηλά για clapton? είναι αντιστάσεις που αρπάζουν πιο αργά γενικά)


Αποσυνδεδεμένος jimmy08

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #215 στις: Ιουλίου 31, 2017, 12:12 »
Αμέσως αρπάζει (δεν περιμένω καθόλου για να ξεκινήσει η παραγωγή ατμού), δεν είχα κανένα θέμα με αυτό. 

Δοκίμασα και μέχρι τα 30 αλλά χωρίς να παίρνω λεμόνι. Ίσως να μη το αντιλαμβάνομαι εγώ όπως θα ήθελα ή ίσως πρέπει να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό σε στήσιμο. Θα δοκιμάσω και το δικό σου.


Το υγρό πάντως το έχω 6 μέρες στην ωρίμανση με σχεδόν καθημερινό ανακάτεμα. 

Μετά τις 10 μέρες θα βγει στο προσκήνιο για κατανάλωση (δε το βλέπω να διαρκεί και πολύ  :D )

Επίσης παρατήρησα ότι η γεύση μένει στο βαμβάκι για 1-2 ml μετά το άδειασμα του τανκ. Δηλαδή με σκέτη βάση κάποιος ίσως θα μπορούσε να το απολαύσει λίγο παραπάνω.

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #216 στις: Ιουλίου 31, 2017, 12:19 »
εκτος απο το στησιμο παιζουν ρολο και οι ατμ,προσωπικα αν βαλω το ιδιο υγρο σε 5 ατμ θα παρω 5 διαφορετικα αποτελεσματα ;)

Αποσυνδεδεμένος jimmy08

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #217 στις: Ιουλίου 31, 2017, 12:21 »
Αυτό είναι δεδομένο. Αλλά μιλάω για τον ίδιο ατμοποιητή με αυτό του φίλου.

Μωρέ λέτε να οφείλεται στο μύθο, ότι η γεύση είναι υποκειμενική;  :))

Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #218 στις: Ιουλίου 31, 2017, 12:23 »
Aυτό που λέει και ο @lagoudakis, φυσικά ισχύει. 
Επίσης, μην έχεις ως μέτρο το dinner lady. Το λεμόνι στο λ είναι πιο ήπιο (εμένα μ' αρέσει αυτό). 

Επίσης, μήπως του έχεις βάλει υπερβολικά πολύ VG και το "πνίγει" λίγο? 

ΥΓ. Άλλαξε στήσιμο. Αυτό θα έκανα ως πρώτο πράγμα. Αν δεις ότι και με κανθαλάκι δεν, μάλλον αυτό το υγρό δεν είναι για τον Hadaly με βάση τα δικά σου γούστα. 

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #219 στις: Ιουλίου 31, 2017, 12:30 »
ακριβως,αν κανουμε το λαθος να μπουμε σε συγκριση με το dinner το χασαμε,απλα ας το δουμε σαν ενα αλλο διαφορετικο υγρο

Αποσυνδεδεμένος jimmy08

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #220 στις: Ιουλίου 31, 2017, 12:41 »
Δεν έχω ως μέτρο το dinner lady, καταλαβαίνω ότι δεν είναι προσπάθεια απομίμισής του το συγκεκριμένο υγρό. Είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

Απλά ψάχνω το ελάχιστο λεμονάκι που μου λείπει.

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #221 στις: Ιουλίου 31, 2017, 13:12 »
Δεν θέλω να γίνω κακός ή να κλεψω την τέχνη του Modivin αλλά γιατί να μην πάρουμε ως μέτρο το Dinner Lady ή οποιοδήποτε άλλο υγρό ανάλογης αποδοχής;
Αυτα τα mix shots λανσάρονται ως υψηλής ποιότητας υγρα με την ανάλογη τιμή. Και καλά κάνουν, δεν θα εστιάσω στην τιμή. Το ότι πρέπει να ειναι πάρα πολύ κοντά στα Dinner και να ξεπερνούν τα egoist ή τα Dan lukas ειναι πιστεύω απαιτητό.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #222 στις: Ιουλίου 31, 2017, 13:30 »
Νομίζω το έχεις καταλάβει λάθος. Δεν είπαμε από αποψη ποιότητας, αλλά από άποψη προσομοίωσης του Lemon Tart. Τα υγρά είναι τελείως διαφορετικά και το μονο κοινό τους είναι η περιγραφή που λέει Lemon. Κατα τ αλλα είναι και τα δυο εξαιρετικά υγρά το καθένα όμως αποδίδει διαφορετικά την γευση.

Για μενα τα λ ήταν πάντα ποιοτικά υγρά. Τα 2 ομως αυτα τελευταια mix shots είναι για μένα πάντα τα καλύτερα της σειράς (αν οχι ολης της σειράς υγρών της λ)

Αποσυνδεδεμένος jimmy08

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #223 στις: Ιουλίου 31, 2017, 13:31 »
Μάλλον εννοεί να μην πάρουμε ως μέτρο το dinner lady από την άποψη της απόδοσης του λεμονιού. 

Εγώ τουλάχιστον αυτό κατάλαβα από τα γραφόμενά του.

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: The Vape Laboratory - Mix Shots by Lamda
« Απάντηση #224 στις: Ιουλίου 31, 2017, 16:10 »
ακριβως.....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324079 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7264 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:57
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118450 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295932 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826070 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as