vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

184 επισκέπτες, 8 χρήστες
joki, gfilip, lionor, Sergios, camber, dvelev, antre, nuts

Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος kalafan

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #495 στις: Αυγούστου 15, 2011, 02:57 »
Ζωη σε λογου μας!!!!  :-\

Ρουφας και αναβει το led  απλα δεν δινει ατμο; Παιζει να φταιει ο ατμοποιητης και οχι η μπαταρια;
μπααααα...εβαλα και καινουργιο...

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #496 στις: Αυγούστου 15, 2011, 10:20 »
Iσως να έχει μπει ο πόλος της μπαταριας λιγο μεσα και να μην κανει επαφη για αυτο πηγαινε το εκει θα στο φτιαξουν πολυ εξυπηρετικοι.Και παρε αν εχεις κ το χαρτακι που είχε μεσα ενα serial number.

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #497 στις: Αυγούστου 15, 2011, 10:58 »
ΚΑΛΗΕΡΑ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΕΣ.ειμαι κατοχος του εν λογω μοντελου κ ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.σιγα σιγα το συνηθιζω,ενα μηνα το εχω.θα ηθελα να μου πειτε τι ανταλακτικα κ ποσα πρεπει να εχω για να ειμαι ηρεμοσ κ ανετος σε περιπτωση βλαβης καποιου απο αυτα τωρα που ειμαι σε φαση διακοπης του τσιγαρου.κ αν μπορειτε να μου πειτε αντιστοιχα ανταλακτικα απο διαφορα αλλα site να συγκρινω τιμες,κ αν υπαρχει κινδυνος μη καλης λειτουργιας με την χρησιμοποιηση των μη οριτζιναλ ανταλακτικων.ευχαριστω

Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #498 στις: Αυγούστου 15, 2011, 12:41 »
ΚΑΛΗΕΡΑ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΕΣ.ειμαι κατοχος του εν λογω μοντελου κ ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.σιγα σιγα το συνηθιζω,ενα μηνα το εχω.θα ηθελα να μου πειτε τι ανταλακτικα κ ποσα πρεπει να εχω για να ειμαι ηρεμοσ κ ανετος σε περιπτωση βλαβης καποιου απο αυτα τωρα που ειμαι σε φαση διακοπης του τσιγαρου.κ αν μπορειτε να μου πειτε αντιστοιχα ανταλακτικα απο διαφορα αλλα site να συγκρινω τιμες,κ αν υπαρχει κινδυνος μη καλης λειτουργιας με την χρησιμοποιηση των μη οριτζιναλ ανταλακτικων.ευχαριστω
καλημερα!χρονια πολλα!θα πρεπει να παρεις κανεναν εξτρα ατμοποιητη για να εχεις σε περιπτωση βλαβης και πιθανον καμια μπαταρια.εδω τα links της nobacco.http://www.nobacco.gr/product/661/atomizer-hybrid και http://www.nobacco.gr/product/664/hlektroniko-tsigaro-mpataria-hybrid-650mah-1100mah

Αποσυνδεδεμένος nickcompact

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #499 στις: Αυγούστου 15, 2011, 12:45 »
Καλημέρα κ χρόνια πολλα ...
Το έχω κ εγω ένα μήνα περίπου ....
όσον αφορά τα atomizer υπολόγισε περίπου ένα για κάθε μπουκαλακι υγρό που καταναλωνεις ...

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #500 στις: Αυγούστου 15, 2011, 13:51 »
καλημερα!χρονια πολλα!θα πρεπει να παρεις κανεναν εξτρα ατμοποιητη για να εχεις σε περιπτωση βλαβης και πιθανον καμια μπαταρια.εδω τα links της nobacco.http://www.nobacco.gr/product/661/atomizer-hybrid και http://www.nobacco.gr/product/664/hlektroniko-tsigaro-mpataria-hybrid-650mah-1100mah
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.μηπως υπαρχουν σε τιποτα αλλα site αντιστοιχα προιοντα σε ποιο φτηνη τιμη?

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #501 στις: Αυγούστου 16, 2011, 02:49 »
τα συγκεκριμενα οχι. Ειναι αποκληστικοτητα της nobacco to hybrid και δεν μπορεις να προμηθευτεις "ανταλακτικα" απο αλλου. Βεβαια μπορεις να δοκιμασεις ατμοποιητες αλλης εταιριας, εφοσον "κουμπωνει" πανω στην μπαταρια (σπειρωμα 901) αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα σε ικανοποιησουν, πρωσοπικα ειμαι καλημενος απο τους καρτο τις nobacco και δεν εχω ψαχτει για κατι αλλο....

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #502 στις: Αυγούστου 20, 2011, 08:55 »
πως μπορω να καθαρισω τον ατμοποιητη μου χωρις να χαλασω το σφουγγαρακι μεσα?εχω για παραδειγμα ενα υγρο μεσα κ δεν μου αρεσει κ θελω να βαλω αλλο.για να μην κανω την  μιξη εκει μεσα κ μετα ατμιζω κ ξερνας,πως το καθαριζω κ μετα να εχω καθαρη βαση για το νεο υγρο.ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #503 στις: Αυγούστου 20, 2011, 08:57 »
α κ κατι ακομη.η μπαταρια μου τα χει παιξει.την βαζω να φορτιζει κ ειναι μονιμος πρασινοτο λαμπακι στον φορτιστη.ενω στην καλη που δουλευει,οταν την βαζω να φορτιζει αρχικα ειναι κοκκινο κ μετα μολισ φορτισει,πρασινο.τελικα ποση ωρα διαρκει η φορτιση μιας μπαταριας?καλημερα σας

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #504 στις: Αυγούστου 20, 2011, 13:15 »
γεια σου φιλε.
Η μπαταριες θελουν 6-7 ωρες φορτησης αν ειναι πληρως εκφορτισμενες και για να καθαρισεις το καρτο σου μπορεις να γεμισεις ενα βαζακι με καθαρο οινοπνευμα 95 βαθμων η απεσταγμενο νερο και να το αφησεις μεσα ολο το βραδυ. Αν χρησιμοποιησεις οινοπνευμα, ξεπλινετο μετα με λιγο νερο τις βρυσης, και μετα φυσατο για 2-3 λεπτα με ενα σεσουαρ. Κατι αλλο που κανω εγω καθε 5-6 μερες ειναι να ριχνω τα καρτο σε βρασμενο νεροξυδο. Καθαριζει πολυ καλα την αντισταση και το φυτιλι αλλα φευγει σιγα σιγα το μαυρο χρωμα του καρτο.

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #505 στις: Αυγούστου 20, 2011, 14:30 »
γεια σου φιλε.
Η μπαταριες θελουν 6-7 ωρες φορτησης αν ειναι πληρως εκφορτισμενες και για να καθαρισεις το καρτο σου μπορεις να γεμισεις ενα βαζακι με καθαρο οινοπνευμα 95 βαθμων η απεσταγμενο νερο και να το αφησεις μεσα ολο το βραδυ. Αν χρησιμοποιησεις οινοπνευμα, ξεπλινετο μετα με λιγο νερο τις βρυσης, και μετα φυσατο για 2-3 λεπτα με ενα σεσουαρ. Κατι αλλο που κανω εγω καθε 5-6 μερες ειναι να ριχνω τα καρτο σε βρασμενο νεροξυδο. Καθαριζει πολυ καλα την αντισταση και το φυτιλι αλλα φευγει σιγα σιγα το μαυρο χρωμα του καρτο.
οταν λεσ καρτο εννοεις αυτο που βαζουμε το υγρο ετσι δεν ειναι?  8)

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #506 στις: Αυγούστου 20, 2011, 14:55 »
οταν λεσ καρτο εννοεις αυτο που βαζουμε το υγρο ετσι δεν ειναι?  8)

Αυτό εννοεί και ήταν χρήσιμες οι πληροφορίες και για εμένα.έχω ήδη πετάξει δύο καρτο και ίσως να τα είχα γλιτώσει με ένα καθαρισμό

Αποσυνδεδεμένος alexrho

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #507 στις: Αυγούστου 20, 2011, 15:58 »
Ivan θα μπορούσα να σε συμβουλευσω για το προβλημα σου.

Οσον αφορα για την μπαταρια υπαρχουν 2 περιπτωσεις ( μια καλη και μια κακια ) .
Οποια απο τις δυο ισχυει δεν επιβαρυνεσε οικονομικά.

Η καλη περιπτωση ειναι ο πόλος είτε της μπαταριας ειτε του usb  ανταπτορα εχουν καθισει οποτε δεν κανει καλη επαφή.
Οποτε πέρνει ενα λεπτο κατσαβιδακι και σηκωνεις τον πολο του Usb  ( ενα μικρο στρογυλλο ) προσεξε μην τον σηκωσεις πολυ. Εάν το κανεις αυτο θα σου φτιαξει

Η κακή περίπτωση ειναι να σου χει χαλάσει ο ανταπτορας ( εντος εγγυησης καλυπτεται ) ή σου χει κοπει κάποιο καλώδιο το οποιο το περνεις στα κεντρικα και στο φτιαχνουν free

Αποσυνδεδεμένος IVANN

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμισμα βλαπτει σοβαρα τις καπνοβιομηχανιες
    • σελιδα FB των αρειανων στη ΛΕΡΟ
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #508 στις: Αυγούστου 20, 2011, 16:07 »
Ivan θα μπορούσα να σε συμβουλευσω για το προβλημα σου.

Οσον αφορα για την μπαταρια υπαρχουν 2 περιπτωσεις ( μια καλη και μια κακια ) .
Οποια απο τις δυο ισχυει δεν επιβαρυνεσε οικονομικά.

Η καλη περιπτωση ειναι ο πόλος είτε της μπαταριας ειτε του usb  ανταπτορα εχουν καθισει οποτε δεν κανει καλη επαφή.
Οποτε πέρνει ενα λεπτο κατσαβιδακι και σηκωνεις τον πολο του Usb  ( ενα μικρο στρογυλλο ) προσεξε μην τον σηκωσεις πολυ. Εάν το κανεις αυτο θα σου φτιαξει

Η κακή περίπτωση ειναι να σου χει χαλάσει ο ανταπτορας ( εντος εγγυησης καλυπτεται ) ή σου χει κοπει κάποιο καλώδιο το οποιο το περνεις στα κεντρικα και στο φτιαχνουν free
thanks φιλος για τις συμβουλες σου.τηλεφωνησα στη νομπακο κ τους το στειλα σημερα για επισκευη(καλυπτεται απο την εγγυηση) με δικα τους εξοδα κ θα μου το στειλουν την τριτη.θα το χω στο νου μου για την επομενη φορα παντως να σαι καλα

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Hybrid (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #509 στις: Αυγούστου 21, 2011, 11:41 »
Συγνώμη αν έχει απαντηθεί... :-[
Ωραία με τα carto και atmo...με τον καθαρισμό στον πόλο της μπαταρίας παίζει κάτι?? έχω την εντύπωση οτι ανάμεσα στους πόλους μαζεύει "καταλυπα" υγρού-βρωμιάς κτλ κτλ....  μπατονέτα και οινόπνευμα??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190657 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1151950 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11208 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345808 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147452 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8182 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209093 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545421 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33029 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52664 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600649 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361124 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed